Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
168 181
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A aniechcemisie
+5 / 5

Najzabawniejsze w tym wszystkim, że uwielbienie dla Stradivariusów jest właściwie czymś w rodzaju audiofilii - współcześnie przeprowadzane testy nie wykazują znaczącej przewagi tych instrumentów, a słuchacze w ślepych próbach często wręcz wybierają współczesne instrumenty jako przyjemniejsze dla ucha.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
+2 / 2

@aniechcemisie - wiek i lata dla drewna robią swoje, nawet jeżeli zabezpieczane. Stąd słuchacze mogą wybierać współczesne instrumenty.
Nie wiem jak te testy były robione, ale można by spróbować stworzyć precyzyjną kopię 1:1 tylko z młodym drewnem i zobaczyć czy efekt dźwiękowy będzie taki sam, czy jednak minimalnie lepszy. Jak choćby minimalnie lepszy od współczesnych instrumenów i innych przetrwałych stradivariusów, to znaczy że w zachowanych stradivariusach gorszy dźwięk to efekt lat i Stradivari robił po prostu dobrą robotę. Ale to tak jak napisałem - przy pomocy współczesnej techniki trzeba by było zrobić precyzyjną kopię z młodym drewnem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alemania12
-1 / 1

W oryginalnych stradivariusach drewno było impregnowane krwią młodych dziewic, więc trudno odtworzyć te instrumenty we współczesnych warunkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem