Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+18
Ten demotywator może zawierać treści nieodpowienie dla niepełnoletnich.
+
980 1000
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+14 / 24

Fajna historyjka - szkoda że zmyślona. Bo nasza policja się tak nie zachowuje. Prędzej by ją spisali niż jego. Bo skoro koleś dziany, to może mieć np wujka komendanta i by była lipa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H herhor67
+8 / 8

@rafik54321 Brzmi jak tłumaczone, wątpliwe że u nas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+4 / 6

@herhor67 no jeśli to byłoby za granicą - może wtedy by to było realne. Możliwe że w niektórych krajach, policja działa tak jak powinna, ale nie u nas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 3noki
0 / 0

@rafik54321 Witam Pana ponownie. Już chyba tradycyjnie pozwolę sobie się do końca z Panem nie zgodzić. To krzywdzące generalizowanie. Wśród mundurowych jest wielu ludzi z pasją i powołaniem. Wychowałem się na warszawskim Grochowie i przyznaje, że za młodu... nie pałałem do nich miłością. Wynikało to z moich doświadczeń. Aktywny harcerz. Zawsze w bojówkach. Można się więc wkurzyć jak człowieka fiskają 2-3 razy w tygodniu. Ale potem się orientujesz, że to chłopaczki ze wsi. W twoim wieku. Agresywni, bo się po prostu boją. Nauczyłem się z nimi rozmawiać i już nie miewam problemów. Ale mówię tu o krawężnikach. A to jednak tylko najniższa kasta. ;p
Ale też Grochów się zmienił. Uspokoił.
W każdym razie w poniedziałek widziałem coś, co myślałem, że dziej się tylko na demotach: policjant zmieniał babie koło. Naprawdę. Tu. W Polsce. Przejeżdżałem tylko obok z sąsiadem, więc pewności nie mam, ale po minie kobieciny zakładałbym, że mandatu nie dostała. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@3noki też wychowałem się w gorszej dzielnicy, ale moja niechęć do policji nie wynika z samej dzielnicy, a ze stosunku mundurowych do mojej osoby.

Przykład. Miałem 16 lat, wakacje, byłem z kumplem na rybach nad Wisłą (dokładniej obok Wisły - nieistotne). Naturalnie karty wędkarskie wykupione i opłacone jak PZW przykazało (zresztą, dla nieletnich to są grosze).
No i podjeżdżają smerfy, przez okno radiowozu widać było iż "zbiór był udany" - cały pęk zarekwirowanych wędek. Kilkadziesiąt sztuk.
No i już z bananem na mordach idą do nas. Poprosiłem aby się wylegitymowali (gdy robiłem kartę w PZW, strażnik mnie ostrzegał że się podszywają przebierańcy i tak kradną wędki). Wyśmiali nas, ale z wielkim problemem blachę pokazali. Ewidetnie szukali zaczepki. Kilkanaście metrów dalej w krzakach znaleźli śmieci, próbowali nam wmówić że to nasze. Ja mu mówię że regulamin nakazuje mi posprzątać w promieniu 5m od miejsca gdzie siedzę, a tam jest dalej (a akurat miałem jeszcze przy sobie regulamin wędkarski XD). Potem się przyczepili do naszych rowerów, w skrzynce na bagażniku miałem kilka kluczy do roweru, jakaś 10tka, 13tka, jakby rower coś nie domagał. Próbował mi wkręcić że pojadę zaraz tory kolejowe rozkręcać (a kit że najbliższe tory 10km dalej i gdzie podjazd z kluczem 10tką do torów kolejowych?!), to ja go wtedy wyśmiałem. Ostatecznie pojechali.

Takich sytuacji mógłbym wypisywać na pęczki. Albo ja mam takiego hiper pecha do policji, albo w moim mieście jest zlot debili, albo cała policja jest popaprana.

Znowu jak mi nawalił wóz (spadł wąż z chłodnicy) i próbowałem to na szybko jakoś zarzeźbić by po prostu lawety nie wołać, to chcieli mi mandat wkleić że na awaryjnych stoję na zjeździe do kina :/. A gdzie miałem stanąć? Tym bardziej że wóz zdążył się zagrzać (i tak go przeorałem żeby nie stanąć na środku mostu).

I tak mógłbym wyliczać. Kiedyś mi zajumali koło od roweru przy radiowozie policji (!) serio.

Innym razem zrobili ze mnie dilera i miałem przeszukanie oraz przetrzepanie wozu - trzymali nas blisko 2 godziny.

Innym razem policjant miał wielkie pretensje do mnie że nie ma numerków na drzwiach pomimo że mu pokazałem gdzie chcieli trafić (to zamiast "dziękuję" usłyszałem pretensje :/ ).

Mój rekord w kontrolach drogowo-policyjnych to w godzinę 3 kontrole XD. Serio.
Kiedyś aż zacząłem sobie kolekcjonować ustniki po alkomatach na podszybiu XD...

Jeszcze wcześniejsze czasy (koło 2005r). Idę do szkoły, przechodzę obok osiedla które słynęło z sebixów no i jak to na takich dzielniach, z 6ciu kafarów kogoś tłucze. Ja wtedy miałem może z 10-12 lat, to przecież nie będę do nich startował :/ . Jednak obok sobie idzie patrol - myślisz że coś zrobili? Co ty, łeb z drugą stronę i sobie poszli.

Ani razu policja mi nie pomogła kiedy tego potrzebowałem. Ani razu. Za to ile razy zrobiono ze mnie kryminalistę, złodzieja, przestępcę czy dilera to nie zliczę.
bo mam bliznę na twarzy (dzięki ojciec :/ )?
Zachowuję się normalnie i oczekuję że będę normalnie traktowany. A skoro policja nie potrafi to ja też ich szanować nie muszę.
Za co mam szanować policję? Za to że nie łapią bandytów, a pałują ludzi na demonstracji? Za to że pedofile w sutannach chodzą wolno, a oni pilnują domu dyktatora? Za to że pijani oficjele rozbijają się po drogach bezkarnie, a bogu ducha winnych obywateli tylko patrzą jakby wlepić mandat?
Za co mam ich szanować?

Policjant bać się może, ale musi trzymać emocje na wodzy. Jeśli nie potrafi, powinien dla dobra siebie i służby odejść z zawodu. Mam cechy które mogłyby świadczyć o tym że byłbym dobrym żołnierzem. Celne oko, nieszablonowe myślenie taktyczne, niezłe gospodarowanie środkami, nienajgorszą wytrzymałość. Jednak brakuje mi wytrzymałości psychicznej i wiem że w wojsku pewnie bym się złamał :/ . Nie idę tam. To po ki uj się tam pchają ludzie którzy się do tej roboty nie nadają?

Z pewnych źródeł wiem, że połowa policjantów w moim mieście ćpa. A mogą sobie na to pozwolić, bo są ostrzegani kiedy będzie badanie. Nie powinni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 3noki
0 / 0

@rafik54321
Pozwolę sobie przejść na Ty. Modę? W końcu już dość dużo rozmawiamy. ^^

Ok. Rzeczywiście przy takim doświadczeniu nie dziwię się, że masz takie podejście.

Prawdą też jest, ze wymagania do naboru ciągle spadają. Ale też nie dziwota. Obligatoryjne kwoty mandatów do wyrobienia, czy pilnowanie jełopa, którego pół narodu nienawidzi nie polepsza prestiżu zawodu, który dopiero co zaczął się ładnie odcinać od przeszłości milicyjnej. Bo tak. Ten proces był już rozpoczęty, tylko jakoś idea uwypuklenia znaczenia SŁUŻBY średnio przypadła do gustu kolejnej władzy. Nie jest to tylko opinia moja, zaczerpnąłem ją pewnego komendanta, z którym miałem przyjemność współpracować. Jak zaczynali (PiS) wprowadzać zmiany każdy rozsądniejszy funkcjonariusz łapał się za głowę, bo wiedzieli, że to się odbije na podejściu społeczeństwa. Moim zdaniem jest to robione specjalnie. Dziel i rządź. Bo co by to było gdyby jeszcze bezczelna policja przyłączyła się do protestujących? A tak to tylko chłopaki gdzieś wyjdą, to padnie "HWDP" itd, co zantagonizuje strony i nie ma obaw. Znów można przewalić 70 milionów, bo nikt z tym nic nie zrobi.

Ja mam pewnie też o tyle zmienione podejście, że poznałem sporo mundurowych i mogę śmiało powiedzieć, ze są wśród nich inteligentni, wykształceni patrioci, którzy naprawdę rozumieją swoją służbę. Jednak dalej... stoją w kontakcie absolwentami kursu podstawowego w Szczytnie. ;p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@3noki Powiem ci co mogłoby polepszyć wizerunek policji. To coś, co jednak dla tych sebixów jest nieosiągalne - kultura osobista XD.

Bo powiedz mi, co takiego zabrania smerfowi powiedzieć na koniec kontroli rutynowej "dziękuję za współpracę, przepraszam za kłopot, życzę miłego dnia obywatelu"?
Podziękował za to że stosowałem się do jego poleceń, przeprosił bo mimo wszystko zabrał mi mój czas i po prostu życzył miłego dnia.

Kiedyś w sklepie kupiłem spodnie ("czujnik" był wszysty w spodnie do usunięcia w domu), więc odchodząc od kasy naturalnie bramki zaczęły wyć. Logiczne. Podszedł ochroniarz i się zainteresował, zapytał co my mamy w torbie. Pokazałem spodnie, paragon, ładnie przeprosił i życzył miłego dnia. Miał prawo sądzić że coś ukradłem? No miał, ale nie założył że jestem złodziejem.

Nikt nie zabrania policji przecież pograć z dzieciakami przez kilka minut w piłkę. Nikt nie zabrania policji drobnych uprzejmości. Uśmiechania się.
Tu główny problem nie jest w przepisach, tu główny problem jest w samych policjantach, w tym że są po prostu chamscy. Z góry zakładają że jesteś przestępcą. Nie mają prawa tak robić. Przychodzą, najpierw cię oskarżają, trzepią, zajmują czas, a na końcu nawet "przepraszam" nie usłyszysz.
Rozumiem że wykonują swoją pracę, ALE, niech też rozumieją że ja jako uczciwy obywatel nie powinienem się czuć represjonowany w trakcie rutynowej kontroli. Widząc policję powinienem myśleć "o fajnie, policja, jestem bezpieczny, na pewno nikt mi krzywdy nie zrobi!", a nie jedyna myśl to "aby się o nic nie przyje****i".

Być może jest garstka normalnych policjantów, może w kryminalnym czy dochodzeniówce jest więcej ogarniętych. Może. ALE, drogówka czy patrolówka to patolówka XD.

Kolejny przypadek policji w akcji. Moja siostrzenica zwiała z domu. No i jej szukaliśmy. Siorka ostro zje***a więc na policję dzwonić nie chciała.
I znaleźliśmy młodą na przystanku. Jakieś 100m dalej drogówka robi "czating na mandating", młoda się szarpie, bo wiadomo zwiała. Co zrobiła policja? Nic. A przecież z boku to musiało wyglądać na porwanie :/ . Właśnie WTEDY powinni do nas przylecieć, się przyczepić, bo wyglądało to na bank mega krzywo. Spisać z kwitów, ustalić tożsamość itd. To nie. Mieli w tyłku. No ale rzuć peta na ulicę to już lecą z mandatem :/ .
To wygląda na to że w Polsce to lepiej być grubym bandytą, bo wtedy policja nie robi nic, niż być uczciwy.

A słynne "nie szczel w ynstrybutor"? Już pal sześć dwóch debili co nie potrafili zatrzymać bety. Ale wytłumacz mi jakim cudem babeczka przejechała pół Polski po takim numerze i dopiero następnego dnia sama się na komendę wstawiła? No heloł. Przecież od razu wszystkie radiowozy w mieście powinny być do tego zmobilizowane, a wozu z zmiażdżonym przodem to nie trudno zauważyć XD... To już jednak rzutuje na CAŁĄ służbę, a nie tylko 2 głąbów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tyswidziol
+4 / 12

@refael72 jak coś było na głównej albo ma dużo komentarzy, będzie wracać co kwartał albo co pół roku, tak robią admini żeby wejścia/kliknięcia na stronie się zgadzały, bo inaczej nie będzie reklamodawców.

P. S. Oraz idiotki/idioci którzy potrzebują aprobaty, mocne, plusów, lajków...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 października 2021 o 15:32

M Maja123456
-2 / 32

Niewazne czy zmyslone, czy nie. Ja mam ogromna prosbe do normalnych mezczyzn. Prosze was, abyscie reagowali, jak widzicie ze kobiecie staje sie krzywda. Jak widzicie ze inny mezczyzna w jakis sposob uprzykrza zycie jakiejs kobiecie. Reagujcie prosze, bo naprawde kobieta jest w takiej sytuacji bezbronna, a takich psycholi jest niestety duzo. Reagujcie, prosze was. A do was kobiety apel - nie pozwalajcie aby jakikolwiek mezczyzna na pierwszej randce po was przyjezdzal! Nie podawajcie swoich zadnych danych! W razie sytuacji niebezpiecznej, wzywacie taksowke i jak nadal czujecie sie niebezpiecznie, prosicie kelnera zeby z wami wyszedl do taksowki. Pilnujcie sie. Miejcie ZAWSZE jakas gotowke przy sobie, czy karte, bo musicie zawsze brac pod uwage ewentualnosc, ze spotkanie nie przebiegnie po waszej mysli i trzeba sie bedzie ewakuowac. I dziewczyny nigdy, ale to nigdy nie rozpoczynacie pierwszej randki w miejscu prywatnym. Jedynie w miejscu publicznym i najlepiej tam gdzie sa kamery.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+22 / 32

@Maja123456 a powiedzieć ci dlaczego faceci przestali reagować na takie sytuacje? Z kilku powodów:
- krzyk feminazistek o równouprawnieniu,
- po drugie, często po takiej sytuacji, właśnie taka patokaryna potrafi wrzeszczeć na "obrońcę" że czemu się czepia jej sebusia,
- po trzecie, ryzykujesz wtedy sprawę o pobicie (serio, polskie przepisy są tak chore, że obrońca może zostać uznany za napastnika!).

Bo takie niestety są fakty. Kobiety coraz odważniej wchodzą w męskie strefy życia społecznego, a kiedy jednak przychodzi kobietom zderzenie się z brutalną rzeczywistością, kiedy jednak okazuje się że SĄ fizycznie słabsze, to wtedy strugają ofiary :/ .
Fajny przykład. Jest kłótnia w domu, żona rzuca w męża garnkami, leje go po pysku itp, w końcu facet nie wytrzymuje, sam ją strzeli przez pysk, to ta upadnie tak że mało się nie połamie. Oczywiście wtedy to facet jest damskim bokserem, a to że ona go wyzywała, że rzucała garami, że lała po mordzie - nieistotne :/ .

No już czuję tę falę hejtu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maryjuszpitagoras
+18 / 18

@Maja123456 Odpiszę bo miałem podobną sytuacje w miejscu pulicznym. Gość szarpię kobietę wiec podchodzę i próbuje załagodzić sytuację. Sebuś zaczął się ze mną szarpać, że wtykam się w nie swoje sprawy. Kobieta wyglądała na bardzo miłą ale ostatecznie wzięła go za ręke, przeprosiła za tą kłótnie i poszli razem. Ani dziekuje, ani spier**** a ja miałem poszarpaną bluzę i liczyłęm się, że oberwę w nie swojej sprawie. Wyobraziłęm sobie jak to wyglądało: mogłem dostać wpier*** a oni dalej by poszli razem trzymając isę za rękę. Nieznajomi ludzie. Sory...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+12 / 12

@Maja123456 Bycie gliniarzem sporo zmienia w tej sytuacji. Niestety, ale zazwyczaj intruzem jest tu obrońca. Nie tylko może mieć to nieprzyjemne konsekwencje, ale i często jest to niechciane. Dlatego w takiej sytuacji kobieta powinna zebrać trochę odwagi i dać komuś jasno znać, że potrzebuje pomocy. Co jak co, ale sam z siebie w obronie kogokolwiek najczęściej stanie inny Sebuś, który najpierw robi, a później myśli. Zawsze to jakaś okazja aby komuś przywalić w dobrej intencji i jeszcze sobie zgarnąć plusy na dzielni. Większość facetów będzie miała spore wątpliwości dopóki nie będą pewni, że ktoś potrzebuje pomocy. Z tego powodu nie ma co się bać reakcji i robienie sceny jest wręcz wskazane. Nie ściszać głos i unikać uwagi jak to pani opisana w democie robi. Gdyby facet był bardziej dyskretny, to nikt by nawet nie wiedział co się dzieje.
Niestety żyjemy w takich czasach. Sam w takiej sytuacji w pierwszej kolejności myślałbym o konsekwencjach prawnych. W drugiej o tym, czy dama faktycznie oczekuje pomocy, czy nie stanie zaraz w jego obronie, a ja się wygłupię.

Najważniejsze jest to, co napisałaś. Nigdy nie umawiać się w domu czy nawet okolicy. Jestem facetem i mimo wszystko stosuję tą zasadę. Umówisz się z kimś, a dwa dni później pojawią się koledzy wyprowadzić pół domu. Randkowanie dla facetów też bywa niebezpieczne, zawsze możesz trafić na "przynętę".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+9 / 13

@Maja123456
Trenuję od dziecka sporty walki i sporty siłowe. Na 90 procent złożyłbym typa, który szarpie, czy bije kobietę, ale mam to gdzieś i w takich sytuacjach się oddałam, bo to wy promujecie, wręcz gloryfikujecie i uprawiacie kult takich jednostek męskich. Za każdym takim bucem stoi przeważnie z kilkudziesięciu normalnych kolesi, którzy byli "zbyt mało męscy" i "jacyś taci cipowaci", żeby dostać od kobiety coś poza niewybrednym komentarzem.

Przyciąga was ekspresja nadmiaru androgenów we krwi samca, wielokrotnie samce zalęknione, niepewne siebie, nudne otrzymują od was solidne dawki pogardy, a potem oczekujecie, że zjawi się ktoś kto posprząta ten bajzel.

Gdyby nie wy to nie byłoby takich troglodytów. Skoro takie zachowania i osobniki przetrwały i mają się w najlepsze to oznacza, że strategia działa.

Wielokrotnie pomagałem kobietom, ale kobiety traktują takich mężczyzn jak śmieci, dlatego leję na was i jak widzę troglodytę okładającego laskę to jest miód na moje serce.

Kierujecie się prostymi schematami i wszystkie macie praktycznie prawie taki sam wzorzec atrakcyjności, a potem szukacie frajera, gdy coś pójdzie nie tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+10 / 12

@Maja123456 tylko że właśnie od startu jako obrońca ryzykujesz i to grubo. Dodatkowo nie możesz nawet liczyć że potencjalna ofiara powie na policji prawdę. Może się np bać swojego sebusia i zwyczajnie skłamać że to obrońca zaatakował biednego sebę. I co? Jest 2:1 dla sebusia. Ty chciałeś chłopie dobrze, a oberwiesz po tyłku.

"ale kobiety z natury nie potrafia sie bronic. Po prsotu. " - ale krzyczeć "POMOCY! RATUNKU! ON MNIE ZABIJE!" to chyba potraficie :P . Wtedy wszystko jest jasne, a na dodatek 5 postronnych osób w razie czego potwierdzi że to ofiara krzyczała. Wtedy nie ma tej obawy o konsekwencje prawne.

A myślisz że facet nie może spanikować? Jak najbardziej może. Różnica polega na tym, że kobiety skupiają się na panice, a faceci próbują ją ignorować (z różnym skutkiem).

"Tak w szoku, bo dla kobiety jest niewyobrazalne, ze ktos ja klepnie w tylek, ze naruszy jej godnosc osobista, intymna, w sposob fizyczny czy slowny." - tylko kobieta z taką sytuacją styka się wielokrotnie częściej niż facet, a akurat mi zdarzyło się że kobieta klepnęła mnie w tyłek. Zdębiałem XD. Bo totalnie nie wiedziałem jak zareagować, sytuacja skrajnie nieszablonowa, no ale przecież nie będę darł japy o to - po prostu poszedłem.
Za to podam ci sytuację którą kiedyś widziałem. Idzie ulicą jakiś żul i młoda atrakcyjna panna. Ten jebs ją w tyłek. Ona bez zawachania, obrót o 180 stopni i jebs go w pysk. Cała sytuacja może z 2s trwała. A on z tekstem "Ale warto było!", oboje się zaśmiali i poszli XD.

"Dodatkowo to wlasnie mezczyzni w wiekszosci stosuja wobec kobiet przemoc slowna czy fizyczna." - no właśnie kuwa nie bardzo. To kobiety powodują większość przypadków przemocy PSYCHICZNEJ w Polsce. Przemoc fizyczna jest domeną mężczyzn wyłącznie z powodu siły. Jednak przemoc fizyczna wobec mężczyzn nie jest niestety rzadkością :( .

"Wielokrotnie bylam swiadkiem sytuacji kiedy kobieta z wozkiem chciala wyjsc z autobusu i to nie mezczyzni proponowali pomoc, a wlasnie inne kobiety." - prosty trik. Wystarczy powiedzieć "dzień dobry, mógłby mi pan pomóc wsiąść do autobusu"?
Dziś w sklepie, jakaś babeczka oglądał bezpieczniki samochodowe. Motoryzacja to moja pasja więc myślę "pomogę". Podchodzę i mówię że różne bezpieczniki są w innej alejce - naburmuszyła się i poszła. W głowie miałem tylko WTF? :/ . Zareagowała jakbym z niej zrobił debilkę.

"Takze naprawde, to nie wina kobiet, ze musza byc silniejsze, ale tego ze mezczyzni sa wycofani spolecznie i sa nastawieni tylko na siebie. " - bo od mężczyzn się oczekuje że zawsze wszystko dźwigną. Nie pomyślałaś że mogą być przemęczeni? Kobiety oczekują że faceci będą jak terminator. Wiecznie z siłą, wiecznie niezłomni, niezniszczalni psychicznie, ale TAK NIE JEST!
Kobiety są jak koty, rzuć o ścianę to się odbije i pójdzie, pomimo że jest delikatny. Facet jest jak pies, niby mocniejszy, silniejszy, większy, ale rzuć nim o ścianę to będzie kulał. Ten rzut o ścianę to cios psychiczny. Faceci znacznie gorzej znoszą urazy psychiczne. Kobiety przeżywają je intensywnie ale krótko. Faceci odwrotnie, traumy dręczą facetów latami i potrzebują czasu aby to zaleczyć. Jeśli jeden problem się nie zaleczy nim wystąpi kolejny, to one się nawarstwiają. Jakby nie patrzeć 80% udanych prób samobójczych jest wykonywanych właśnie przez facetów. O czym to świadczy? Ten ostatni fakt totalnie przeczy twojej tezie.
Teraz jako facet nie wiesz, czy trafisz na normalną kobietę, czy wariatkę albo feminazistkę :/ .
Kiedyś był jasny podział, ale to wasza, damska płeć chciała mieszać w kotle i teraz jesteście zdziwione że efekt wam nie odpowiada?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hazard8
+2 / 8

@Maja123456 Byłem świadkiem jak kobieta napi.... faceta po twarzy a on stał jak słup i to znosił. Miałem wtedy interweniować i za... tej kobiecie za bicie innej osoby??? Wyszedłbym na damskiego boksera. Więc jak mam określić taką kobietę??!!! W drugiej sytuacji znajomy dostał od tyłu butelką w głowę od kobiety aż upadł i odcięło mu świadomość. Jak powinienem zareagować??!! Może poprosić "miłą panią" o zaprzestanie aktu agresji. Ty jesteś normalna i znasz trochę życie??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+3 / 3

@maryjuszpitagoras Z opisanej przez ciebie historii wynika, że ona szybko go pod rękę wzięła, by ciebie chronić przed pobiciem. Jakiekolwiek dziękowanie, czy inne takie zachowanie może wkurzyłoby tego sebe, stąd taka reakcja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+4 / 6

@Maja123456 wiesz, w ostateczności mogę ci też odbijać piłeczkę.
"Wystarczy troche inteligencji i wyczucia, czyli najpierw pomyslec, potem robic" i nie umawiać się z debilami XD.

Są kobiety które celowo oskarżają o np gwałt, aby wymusić potem wypłatę odszkodowania :/ . To bezwzględne zimne ściery.

Ok, zostałem klepnięty i NIE robię z tego wielkiego halo. Bo w sumie przecież nic się nie stało.
"naprawde takie rzeczy zdarzaja sie w momentach w ktorych nie jestes na to przygotowany." - tak samo jak pobicia. Idziesz ulicą i jak ktoś faktycznie CHCE ci wklepać, to na 99% się nie zorientujesz że ktoś chce ci wklepać nim dostaniesz pierwszy cios.

Mózgi mężczyzn i kobiet się różnią, zwłaszcza ich biochemia.
U mężczyzn nadmiarowe wyrażanie emocji nie powoduje ich umniejszenia, wręcz przeciwnie - nakręcają odczuwane emocje. Nie pozwalają się od nich zdystansować. A facet który jest wkurzony, który uzewnętrzni swoje zdenerwowanie, zwyczajnie robi się agresywny. Uważasz że to spoko? Właśnie większość facetów, dla tego lubi popić (nie mówię tu o świrach, których alkohol nakręca), bo właśnie alkohol pozwala zwiększyć "wytrzymałość" dystansowania się od swoich emocji.
Tak działają męskie mózgi i na to nic nie poradzisz. Problem jest właśnie w tym, że faceci są bombardowani negatywnymi emocjami. Nim zdążą przetrawić jedną, dostają drugą.
To tak jakbyś sugerowała, aby dany facet, skoro jest dźgany w plecy co 3 dni, żeby po prostu zdrowiał szybciej :/ . Tak się nie da. Tak jak np trzeźwienie musi swoje potrwać.
Wy kobiety działacie inaczej, musicie po prosty "wypromieniować" swoje emocje. Jesteście wściekłe - musicie się wykrzyczeć i czapka. My tak nie mamy.

Wiesz co jest ciekawe? W necie każda kobieta, taka wyrozumiała dla mężczyzn i ich słabości, a w rzeczywistości tego kompletnie NIE widać. Ciekawa rozbieżność.
Dodatkowo faceci nie lubią okazywać że mają problem, bo nie lubią okazywać słabości.
Wbrew pozorom męska psychika JEST delikatna. Bo faceci są trochę jak żółw, niby pancerz z zewnątrz mocny, ale w środku są jednak delikatni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maryjuszpitagoras
+2 / 2

@VaniaVirgo pewnie masz rację. Myslałem jednak, że odpowie tekstem w stylu "dziekuje ale wszystko jest ok" a seba bedzie dumny więc rozejdzie się bez spiny.
@Maja123456 rozumiem Twoje argumenty ale rozumiem też facetów którzy sie wypowiedzieli. Niestety jeśli XX razy w zyciu byłeś miły, pomogłeś a w efekcie jeszcze dostałeś zje*** to poprostu juz masz tego dość. Często również kobiety wszystko biorą jako podryw i jakakolwiek pomoc faceta konczy się odejsciem bez słowa/odwrócenie się na pięcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
+1 / 5

@Maja123456 To takie 2 przykłady z mojego życia.

1) Jesteśmy sobie w kilka osób. Nagle widzimy, że gdzieś obok jakiś typek, ładnie ubrany, szarpie dziewczynę. Ta w końcu upada, a ten nawet ją coś zaczyna kopać.
Podbiega do niego kolega, rzuca go na glebę. Nagle dziewczyna wstaje, zaczyna odciągać mojego kolegę i wali go torebką w twarz.
Kolega więc odszedł i powiedział "to niech cię trepuje dalej"

2) Podobna sytuacja, tym razem para wracała z jakiegoś bankietu. Koleś zaczyna szarpać dziewczynę jak psa i ją popychać. Podchodzimy i pytamy czy jest jakiś problem.
Odzywa się kobieta i mówi, że wszystko jest w porządku i nic się nie dzieje.

Niektóre widocznie wyznają zasadę "łobuz kocha najbardziej" i to lubią. Nie wiadomo na którą się trafi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hazard8
+2 / 2

@rafik54321 Zwróciłeś uwagę na tekst Mai "Masz racje, mezczyzni czesciej popelniaja samobojstwa i czesciej maja zawaly niz kobiety, bo tlumia w sobie emocje (bo nie sa emocjonalni)" I tutaj się kurde zgubiłem . Jak nie jestem emocjonalny to w jaki sposób mogę tłumić emocje :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+1 / 1

@Maja123456
1 rok studiów. Idziemy z kolegą z uczelni, dwa szczypiory. Za chwilę słyszymy, jak jakaś kobieta krzyczy, a facet szarpie ją i bije po twarzy. Podbiegam, facet z miejsca w ryj, bez myślenia. Kolega poprawia. Chłop już leży. Coś tam próbuje wygrażać.

I wtedy zaczęło się. Kobieta z pazurami na nas, z k....h... itp. Co zrobiliście mojemu Misiowi!?! Straszy policją. Gdzieś dzwoni. Uciekliśmy jak niepyszni.

Fajnie, że chociaż jej udało się pomóc...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
-4 / 6

@hazard8 Jak sie gubisz, to wtedy trzeba przeczytac definicje tego o czym jest rozmowa i juz Ci wklejam - "emocjonalnosc - skłonność do wzruszeń, do emocji." Emocjonalnosc to wyrzucanie z siebie emocji, a mezczyzni tych emocji nie wyrzucaja, tylko tlumia. Jak najbardziej logiczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
-4 / 8

@rafik54321 Zgadza sie, w przypadku niektorych ludzi, mowienie o inteligencji jest komedia, ale w momencie jak widzisz ze osoba slabsza jest popychana, to nie wiesz czy to pierwsza nietrafiona randka, czy oni lubia ten sport. Dlatego mowilam o wyczuciu. Ktos pisal o tym, ze podszedl i spytal czy wszystko w porzadku, zanim zareagowal piescia. I mysle, ze taki sposob reakcji w najwiekszej czesci przypadkow jest najlepszy, kiedy nie jestesmy pewni. Z ta skorupa zolwia i emocjonalnosci... z jednej strony w srodku mieciutko, ale z drugiej ta skorupa chroni tez przed przyjmowaniem emocji.
Takie mamy czasy, zeby slabosci innych traktowac jak cos pieknego, ale rzeczywistosc jest zupelnie inna;) chyba zadna kobieta nie chcialaby pochlipujacego na komedii romantycznej faceta, a zaden facet nie chcialby kulturystki ktora za niego wnosi lodowke na 4 pietro. Kobiety i mezczyzni sa rowni w prawach, ale sa rozni i o tym nalezy pamietac. Roznimy sie masa miesniowa, czyli sila, iloscia spozywanych kalorii, mysleniem, odczuwaniem. Kobiety zupelnie inaczej odczuwaja niz mezczyzni. Kobiety sa bardziej emocjonalne i szybko zapominaja, a mezczyzna zbierze sie w sobie i jak juz kobieta zapomni o jakiejs rozmowie, on zaczyna o tym mowic. Po prsotu musimy sie szanowac i dbac o siebie nawzajem, bez wzgledu na plec, bo wiekszosc z nas mieszka w miastach, jest nas duzo, mnostwo rzeczy sie dzieje na codzien i musimy o siebie dbac, zeby byc bezpiecznym i czuc sie bezpiecznym, zeby miec swiadomosc, ze w razie czego, ktos nam pomoze, a nie odwroci sie i pojdzie w swoja strone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
-3 / 5

@LowcaKomedii Tyle piszecie o takich przypadkach, ale wierze choc na oczy takiej sytuacji nie widzialam, zeby kobieta nie chciala zeby jej bronic.
Zgadza sie, nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi, wiec sadze, ze przypadek drugi i wasza reakcja byla najlepsza i najskuteczniejsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hazard8
0 / 0

"@Maja123456 ""emocjonalnosc - skłonność do wzruszeń, do emocji" dalej "Emocjonalnosc to wyrzucanie z siebie emocji, a mezczyzni tych emocji nie wyrzucaja, tylko tlumia" Ty kobieto sama sobie zaprzeczasz!!! Jeśli nie uwidaczniam tego co przeżywam to nie jestem emocjonalny??? Ty czytasz co piszesz!!!! Chcesz żeby facet był "emocjonalny"? to napluję Ci w twarz . Nie zdajesz sobie sprawy ile razy mężczyzna woła o pomoc i dostaje takie coś jak napisałaś. Ogarnij się i pomyśl proszę Uzewnętrznienie własnych uczuć nie może być powiązane z emocjonalnościa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 października 2021 o 22:23

M Maja123456
-4 / 6

@Ynfluencer Wiesz, ze tak samo jak sa mezczyzni prymitywni, tak samo sa prymitywne kobiety;)? Nie zrzucaj wine na kobiety, ze istnieja tacy troglodyci. Istnieja, bo tacy sa, a dodatkowo nie mieli przykladu w domu, ani od ojca, ani od matki, jak traktowac innych ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
-2 / 4

@hazard8 Wybacz, ale po tym jak napisales, ze naplujesz mi w twarz, nie mamy o czym ze soba dalej rozmawiac. Nie potrafisz powstrzymac emocji podczas rozmowy i jestes wobec mnie agresywny, czyli slowem, zachowujesz sie jak kobieta wg Twojej definicji emocjonalnosci. Gratuluje, bo dla Ciebie to chyba nie jest komplement.
Na tym koncze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hazard8
0 / 0

@Maja123456 Ja Cię przepraszam jeśli poczułaś się urażona nie było to moim zamysłem. Źle wstawiłem trochę znaki. Chodziło mi o to że lepiej jest chyba że swoje emocje zduszę, a nie zareaguje impulsywnie. Nie naplułbym Ci w twarz za dyskusję.To był taki głupi przykład jak facet może pokazać emocjonalność Przepraszam jeszcze raz tylko też pomyśl co piszesz. Miłej nocy życzę i uśmiechu a nie szukania wojny płci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
+1 / 3

@hazard8 W porzadku, przyjmuje przeprosiny. Co innego emocjonalnosc, ktora nie narusza nietykalnosci fizycznej i psychicznej drugiej osoby, czyli chamstwo, a co innego emocjonalnosc pozytywna, ktora pozwala na wyrzucenie z siebie emocji w sposob ktory nie zagraza w zaden sposob nikomu. A takie sposoby to np isc do lasu i krzyczec, wyrzucajac z siebie zlosc, isc na silownie, albo uprawiac ostry seks. To wszystko pomaga zlapac rownowage, wyciszyc sie, a jednoczesnie nie sprawiac krzywdy ani przykrosci nikomu.
Nie chodzi tu o wojne plci, a o pokazanie roznic, bo trzeba byc swiadomym, ze roznimy sie i mamy inne potrzeby i kompletnie inne reakcje. I przyznaje, wiem co moze czuc dziewczynka, czy kobieta, ale moge sie mylic w tym co czuje chlopiec czy mezczyzna. Na podstawie granic ktore ma kobieta i dziewczynka, moge jedynie okreslic jak mezczyzna, czy chlopiec zachowywac sie nie powinien.
Ja rowniez zycze Ci dobrej nocy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 3noki
0 / 0

@hazard8 W takiej sytuacji stosujemy równouprawnienie. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
+3 / 3

Dzięki tej fikcyjnej historyjce Demotywatory zmieniły się w funkcję darmowej recenzji popularności pisarskiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arthrawn76
+3 / 3

historia, historią...inne pytanie skąd biorą się takie typy...co wydarzyło się w ich życiu, że takie teksty wydają się na miejscu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
-3 / 11

@arthrawn76 Nic sie nie wydarzylo, tacy sa. Sa malo inteligentni, zakompleksieni, malo maja intelektualnie do zaoferowania kobiecie, malo finansowo, nie maja obycia, twierdza ze sa bardzo wrazliwi a tak naprawde sa przewrazliwieni na swoim punkcie. I nic ze soba nie robia, nie rozwijaja sie, a chca zeby wszystkie kobiety na ich widok klekaly, chyba doslownie. Slowem, maja rys osobowosci psychopatycznej. I wbrew pozorom takich jest duzo. I najbardziej ujawnia sie u mezczyzn w wieku 30 kilku lat, bo sa w pelni sil, ale dystansu do siebie jeszcze im brak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wieczniemlodyduchem
+3 / 5

Tak reagują policjanci którzy są dobierani do służby w oparciu o testy psychologiczne, kiedy jest wybór kandydatów i wybiera się tych najlepszych. Historyjka mogła się wydarzyć ale w USA. Policja w Polsce to jest głównie od wlepiania mandatów kierowcom. Kandydatów do szkoły w Szczytnie brak. Wolnych etatów jest pełno i nie ma na nie chętnych bo pensje niskie i nie ma już wcześniejszych emerytur.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
+1 / 7

@wieczniemlodyduchem No i teraz zwyczajnie byc policjantem to wstyd, bo nie wiadomo czy sluzba nie bedzie polegac na ochranianiu siedziby pisu, czy pomnika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krickin
0 / 0

Widzę policyjna propaganda ocieplania wizerunku ruszyła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem