Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
758 839
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar victoriatus
-5 / 33

@YszamanY je**c tez tuska, holownie, lewice, psl i poznan

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dinaeel
+15 / 15

@victoriatus nie ograniczajmy się, ye bać politykę postkomunistów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Micky_way
+7 / 11

znaczy PIS i PO i cała ta lewica

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Danilo1994
+1 / 39

Żeby był polexit musiało by być referendum. Większość Polaków chce być w Unii. Po co więc te cyrki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+9 / 21

@Danilo1994 no właśnie nie. Da się u nas ustawą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dinaeel
+7 / 13

@Danilo1994 dla ludu. Bo lud jest głupi, niestety to widać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+7 / 9

@Danilo1994 https://konkret24.tvn24.pl/polityka,112/wystarczy-jedno-glosowanie-czy-powinno-byc-referendum-prawnicy-o-warunkach-wyjscia-z-unii-europejskiej,1072547.html Żeby było śmieszniej zadbała między innymi PO i SLD..zapewne bezwiednie i bez takich zamiarów.. ale..jednak ... nie musi być jednak referendum. A gadki że skoro weszliśmy tam po referendum, to wyjść ewentualnie musimy też na takich zasadach.... no właśnie nie musimy.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 października 2021 o 19:21

A Ator
-1 / 3

Nie wiesz, ale wcale nie musi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raf_Raf
+2 / 2

@Pasqdnik82 Ciekawe ciekawe, jeżeli serio wystarczy ustawa/głosowanie. Muszę o tym doczytać, będę wdzięczny za dodatkowe materiały. Tak czy inaczej raczej się na taki ruch nie odważą. Przy tak zdecydowanym poparciu społeczeństwa do tego aby Polska została w Unii to by był strzał w stopę i absolutne przekreślenie szans na jakąkolwiek dalszą karierę polityczną PiS'u.\

Przypomnę, że 70% Polaków mówi Unii "zdecydowane TAK" a kilkanaście z pozostałych procent mówi "zwykłe TAK". Ja śpię spokojnie, serio.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 października 2021 o 20:07

D Danilo1994
-3 / 3

@Pasqdnik82 tak czy siak, czy referendum czy 2/3 głosów to przecież platfusy i lewica na pewno będzie przeciw. W dalszym ciągu nie widzę powodów do robienia gównoburzy na ulicach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misiek89
+3 / 5

Po co cyrki? Chociażby po to, żeby dać wyraźny sygnał Unii, a zwłaszcza ich mediom - ich wyborcom - że nasz rząd nie reprezentuje wszystkich Polaków i są tutaj ciągle ludzie, którzy chcą respektowania demokratycznych europejskich norm. Chcemy zjednać sobie ich sympatię, żeby widzieli w nas Europejczyków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
-1 / 3

@Elathir Nie da się ustawą to po pierwsze. Po drugie, niestety większość chce zostać w Unii, więc nawet gdyby olali prawo i zwyczajnie sam rząd zdecydowałby o wyjściu, zaczęłyby się problemy wewnętrzne. Po trzecie, mówić, że PiS chce nas wyprowadzić z UE to jak mówić, że PO i PiS to dwie różne partie, niby oficjalnie mówi się jedno, ale każdy z nas wie, że PiS tak jak PO, Lewica i PSL nie mogą istnieć bez siebie i bez Unii w której dostają takie stołki o których w Polsce mogliby pomarzyć i nawet w PiSie im przez myśl nie przejdzie odchodzić z UE, to zbyt opłacalne dla polityków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 2

@Danilo1994 NIe rozumiesz? Jak tak dalej pójdzie to nas po prostu z UE wywalą, za nieprzestrzeganie traktatów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtek1291
0 / 0

@misiek89 Ale jesteś naiwny chłopie. Demokratyczna Unia, która o Nas dba :D Jak dziecko :D Sprawdź sobie jak są wybierane władze Unii i dopiero mów o demokracji w niej ;) I zrozum, że nikt nie dba o interes obcego państwa bardziej niż o swojego. Wspólnota ok, ale nie kosztem niezależności i poddaństwa. To nie kompromis, a uległość. Od czasu jak się postawiliśmy z imigrantami, których Merkel sobie wymyśliła i narzuciła to przez UE prawie wszystkim krajom członkowskim, cały czas dostajemy po łapach, bo pokazaliśmy, że nie każdy głupi pomysł przejdzie. Ciągle coś nie tak z Polską, ciągle o coś pretensje, podczas gdy w innych krajach za te same rzeczy nawet słowem nie pisną. Skąd w dorosłych ludziach ta naiwność, że ktoś o nas się martwi i chce dla nas dobrze? To jakiś masowy syndrom sztokholmski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misiek89
0 / 0

@Wojtek1291
To nie jest tak, że wszyscy są Twoimi wrogami. Nie istnieje coś takiego jak wróg, bo ludzie są z natury dobrzy. Robią to w co wierzą. Jeśli ktoś robi przeciw Tobie to znaczy, że stoisz mu na drodze do osiągnięcia jego ideałów. Unia składa się z państw. To państwa mają decydujący wpływ na kształt polityki Unii. Kluczowe jest przy tym to jak nas oceniają mieszkańcy innych państw. Obecnie nikt o to nie dba. Jednak to nie Merkel decyduje o sympatiach Niemiec, a głównie media niemieckie. To samo jest teraz z Białorusią. Łukaszenka widział, że Polacy sympatyzują z ideą demokratycznej Białorusi. Zależało nam na dobrze Polaków i Białorusinów. Prawie 10 milionów zwykłych ludzi. On wie, że demokratyczna Białoruś oznaczałaby rozliczenie jego win. O ile łatwiej wysłać do nas irakijskich uchodźców abyśmy przestali sympatyzować z Białorusią? O ile łatwiej zerwać kontakty handlowe naszymi rękami tak aby przedsiębiorcy byli uzależnieni od Rosji. Ja też chcę w Polsce imigrantów do 'low-wage jobs' i zapewnienia wartości pieniądza na emeryturze. Ten transfer byłby krzywdzący dla takich krajów, ale mi jako człowiekowi zależy głównie na dobrze Białorusinów. Marzę o tym żeby Ci ludzie byli wolni i żeby żyli po swojemu. Jestem pewien że zwykli Niemcy, Czesi, Szwedzi czy Francuzi współczują nam. Nie interesują mnie teraz elity u władzy zależy mi na poparciu ludzi. Niech zobaczą w mediach, że my wierzymy w te ideały co oni. W demokrację. I wiemy przy tym, że u nas to przestało działać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 października 2021 o 6:32

P Pasqdnik82
0 / 0

@Raf_Raf jakby PiS się tym przejmował... myślę ze minimum 70% społeczeństwa było też przeciw zaostrzania prawa aborcyjnego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
0 / 0

@kk1234567 głosowała przeciwko bolszewikom z PiS. Niestety wciąż mamy w narodzie sporo ludzi, którym bliżej do Rosji niż Europy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+14 / 40

Już nie wiem co gorsze głosować na kaczora czy słuchać tfuska

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
+1 / 7

@mygyry87 Jeden pies, najlepiej to głosować na cokolwiek byleby nie na POPiS+PSL+Lewica. I nie mówię tutaj tylko o konfederacji, a ogólnie cokolwiek poza tą czwórką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+1 / 1

@johnyrabarbarowiec już nie będę na nikogo głosował, wiesz dlaczego? Głosowali ludzie na petru bo chcieli zmian, cyk wszyscy się rezeszli do innych partii, głosowali na Kukiza, wszyscy się rozeszli do innych partii teraz to samo będzie z hołownią a lata wcześniej z masą innych partii.
Poglądy i barwy zmieniają w zależności od swoich interesów jestem już tym zmęczony.
Program partii na 4 lata powinien być wiążący pod groźbą niedopuszczenia do list wyborczych w następnych wyborach, oraz osoby wybrane z danej listy muszą do końca kadencji zostać w partii z której startowali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raf_Raf
+11 / 39

Rozumiem, że te protesty polegają na tym, że sugerujemy że wychodzimy z Unii a potem z tą sugestią walczymy protestem? ;) Nie wiem, ale ja te klimaty już gdzieś widziałem, tylko transparenty inne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar papieros1
-2 / 4

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
-5 / 19

Poznań zawsze był dziwny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albert_Einstein
-4 / 4

@rademenes_82 Ostoja Polskości i zachodniej cywilizacji. Nie to co dziki i zabobonny wschód.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
-2 / 2

@rademenes_82 No wiesz, z UE mamy więcej korzyści przez rok niż z PIS przez całe ich rządy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtek1291
+2 / 2

@Wolfi1485 A ja słyszałem, że socjal jest zły i że nikt pieniędzy nie daje za darmo i przyjdzie zapłacić za to więcej w ostatecznym rozrachunku. Ale to pewnie tylko 500+, bo Unia nam z dobroci daje i na pewno włodarze innych pańśtw nigdy by nie wpadli na pomysł, by realizować swoje interesy. Oni po prostu są porządnymi ludźmi, którzy już mają tak poukładane wszystko w swoich krajach, że mogą oddać kasę tej biednej, nieogarniętej Polsce ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
0 / 4

@Wolfi1485 Proszę Cię.... Śmiejecie się z wyborców PiS, że w cuda wierzą i w pieniądze z nieba ale jak Unia "daje" nam kasę od 17 lat tak zupełnie za nic, to żadnego zwolennika UE nie dziwi? Ot taki kaprys, dobra i bogata Unia się umówiła i od 17 lat sponsoruje biedną Polskę. Obudź się, Na każdą złotówkę która wpływa do Polski Unia wyprowadza kilka złotych. Nie patrz na to, że Polska jest rzekomym beneficjentem netto unijnych dotacji, bo te dane nie uwzględniają kar jakie płacimy, strat jakie ponosimy w gospodarce przez unijne dyrektywy i przepisy i po prostu ordynarnie wyprowadzanych na zachód pieniędzy poprzez wszelkiej maści zwolnienia podatkowe dla zachodnich "inwestorów". Zapamiętaj sobie taką starą prawdę, że za darmo to nawet w pysk dostać nie można a co dopiero niekończące się dotacje. Cuda zdarzają się jedynie w baśniach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
+5 / 11

wystarczy przekupić kilku liderów żeby porwali tłumy, a ciemna masa podąży bo chce kroczyc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+10 / 12

Przypominam wszystkim płaczącym. W 2020 były wybory. Wygrał PAD uzyskując poparcie na poziomie 10,5 mln głosów .10 mln wyborców nie poszło na wybory tym samym uznając, że PIS to mniejsze zło i akceptując ich działania. W 2019 roku były wybory parlamentarne. Wygrał PIS głoszący separatystyczne hasła. Ale to nic. Mamy rok 2021, końcówkę .PIS ma nadal poparcie na poziomie ponad 40%, co przy wyniku wyborczym dałoby im ponad polowe głosów w parlamencie. Wiec nic by się nie zmieniło. Dziś to nie miasta decydują o tym w jakim kierunku idzie Polska, ale reszta kraju. A ona obecnej opozycji nie tolerują. I mając do wyboru PIS i nie PIS, wybiera PIS. Opozycja nie daje im żadnej alternatywy. I to też trzeba brać pod uwagę. Jechanie na haśle "odsunąc PIS od władzy" nie działa od wieku lat. Tolerancja dla bezeceństw PIS jest ogromna i nie zmniejsza się. Więc będzie dalej tak samo. Po za tym skąd pewność, że PIS przy następnych wyborach pozwoli na swoją przegrana? Zawłaszczyło SN, TK, PKW, prokuraturę. Może ponawiać wybory w nieskończoność. Aż do skutku. Aż wygra. Albo można wybory sfałszować. Kto im patrzy na ręce? Media? No proszę Was? Sądy? A które? UE? Przecież oni ich mają tam gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę? No więc kto?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+2 / 2

@dncx Smutne, acz prawdziwe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
-1 / 1

@LUPUS1962 "Smutne, acz prawdziwe" rzekłbym tragiczne. Byłem w Warszawie. Zaplątała się tam para która szła na kontrmanifestację. No powiem tak idealnie wpasowują się w mem o patusach 500+.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+7 / 9

Ja się zastanawiam czego zasłoną dymną jest ten wyrok TK , bo musi to przykrywać jakiś pisowski wał. Ten wyrok i tak jest martwy bo pisowscy bolszewicy wcześniej czy później ugną się jak z ustawą IPN czy anty LGBT w sejmiku wojewódzkim na Podkarpaciu i Małopolsce gdzie rządzi pisowska komuna. Komuchy z PIS za 500+ i 13-tą emeryturę wyrzekli by się samego Boga, a co dopiero za dotacje z UE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+1 / 1

@kikurenty
Zdaje się w Podkarpaciu nigdy nie było ustawy anty-LGBT na wojewódzkim szczeblu, to kwestia chyba 1-2 miast, które już się z tego idiotyzmu wycofały zdaje się.
Też się zastanawiam czego to jest zasłona, ale chyba wiem, bo obecnie głosowana ma być podwyżka akcyzy na alkohol i kilka innych ustaw nakładających dużo wyższe podatki. A także przegłosowana została ustawa o wywózce za granice polski wszystkich złapanych na terenie kraju uchodźców z Białorusi (ale to może i dobrze, że przechodzi bez echa, bo w sumie mimo, że brutalne zagranie, to chyba potrzebne).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arts29
0 / 8

poznań wstyd, Polska jest na pierwszym miejscu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B basas
+4 / 10

Ja bym tam wolał żeby Polska była odcięta od świata tak jak Norwegia albo Szwajcaria i żeby poziom życia był porównywalny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+1 / 1

@basas
Ja bym wolał, żeby Polska miała ropę jak Norwegia, banki i brak zniszczeń wojną jak Szwajcaria. Izolacja nie koniecznie jest nam potrzebna. Nie jest ona źródłem bogactwa tych 2ch krajów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 1

@basas No to dodajmy jeszcze po @pawel1481, że w Szwajcarii posłowie parlamentu nie pobierają pensji, nie są finansowani z budżetu i pracują "pro publico bono"(już to widzę u nas...), a w najważniejszych tematach, budzących kontrowersje zawsze przeprowadzane są referenda...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Koreczek85
-1 / 5

Część ART 5 Traktatu Lizbońskiego :
1. Granice kompetencji Unii wyznacza zasada przyznania. Wykonywanie tych kompetencji podlega zasadom pomocniczości i proporcjonalności.

2. Zgodnie z zasadą przyznania Unia działa wyłącznie w granicach kompetencji przyznanych jej przez Państwa Członkowskie w Traktatach do osiągnięcia określonych w nich celów. Wszelkie kompetencje nieprzyznane Unii w Traktatach należą do Państw Członkowskich.

W skrócie, Polska nie podpisała żadnego traktatu pozwalającego ingerować UE w polskie prawo sądownicze czy rodzinne, dlatego te wszystkie orzeczenia TSUE, KE itd. nie mają mocy prawnej ponieważ przekraczają one kompetencje przyznane Unii przez Polskę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 0

@Koreczek85 Ale gdzie w ostatnich wydarzeniach widzisz ingerencję TSUE w polskie prawo sądownicze lub rodzinne? Polska zobowiązała się przystępując do Unii do wprowadzenia i utrzymania standardów ogólnoeuropejskich, takich jak niezawisłość sądów i praw a człowieka(zakaz dyskryminacji z jakichkolwiek powodów) Takie zapisy są też w polskiej Konstytucji. To, ze aparatczyki pisowskie próbują przykryć słabą demagogią i rozdzielaniem włosa na czworo - na potrzeby swojego elektoratu i dla własnych celów- że złamali zapisy polskiej Konstytucji w tych punktach, tj. niezawisłość sędziów, niekonstytucyjne obsadzenie głównych sądów w tym SN i TK, oraz ustawy antyLGBT, powoduje tylko reakcję organów unijnych do przywrócenia standardów traktatowych - zawartych również w polskiej Konstytucji - i to wszelkimi dostępnymi Unii środkami. Tyle i aż tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+3 / 3

A za 2-3 tygodnie: 4(czy tam juz 5) fala to wina tych protestow i opozycji...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar victoriatus
-3 / 5

Dlaczego nikt ich jeszcze nie spalowal? Gdzie jest brutalnosc policji kiedy jej potrzeba?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vicrac
+2 / 2

Sądząc po rozkładzie komentarzy i polubień, ten portal oficjalnie zmienił się w paradę pseudowolnościowców i kryptopisowców liżących sobie odbyty, którzy jeśli na niego nie głosują to tylko dlatego że nie są beneficjentami jego świadczeń, w przeciwnym razie polecieliby do urn jako pierwsi, bo mają identyczne nied**ebane poglądy i światopogląd kończący się na własnym nosie. Dziękuję, dobranoc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar victoriatus
-1 / 1

@vicrac
dobranoc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
-2 / 6

A najgorsze jest to, że i jedni i drudzy (przynajmniej w większości) nie ogarniają manipulacji w jakiej uczestniczą. Polaków bardzo łatwo wyprowadzić na ulice... pamiętacie Solidarność.... agenta Bolka.... Magdalenkę.... po co to było? Ano po to , aby najważniejsi uczestnicy i aktorzy mogli bezboleśnie funkcjonować w "nowej rzeczywistości". I dalej tak się dzieje, większość tych tzw. polityków , jest jak arbuzy : na zewnątrz zielone, ekologiczne ..... a w środku czerwone, postkomunistyczne, socjalne. Kto wierzy politykom, nie zasługuje na prawdę, im trzeba współczuć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 0

@swosek zapomniałeś w tym wywodzie o TW Balbinie, największym działaczu opozycyjnym, którego Kiszczakowi nawet nie opłacało się internować, i śpiącym pod kołderką u mamusi pamiętnego 13.12. do południa. O naszym BoCHaterze!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar efek
+2 / 6

A to przypadkiem nie ta sama ekipa co to niedawno skandowała "KONSTYTUCJA" ?
Jedna banda warta drugiej - w czterech literach mają Polskę i Polaków a chodzi tylko o przejęcie lub utrzymanie władzy :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
-4 / 4

Myślę, że zniknął mój komentarz..... chyba nie pasował, albo się komuś coś przypomniało...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PAWSON8
-3 / 9

A gdzie koszulki z napisem KONSTYTUCJA? Akurat u wszystkich w praniu ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 0

@PAWSON8 orzeczenie TK, złożonego z aparatczyków jedynej słusznej władzy ma się tak do konstytucji jak zabagnione bajoro do jeziora Bajkał.
To, ze aparatczyki pisowskie próbują przykryć słabą demagogią i rozdzielaniem włosa na czworo - na potrzeby swojego elektoratu i dla własnych celów- że złamali zapisy polskiej Konstytucji w tych punktach, tj. niezawisłość sędziów, niekonstytucyjne obsadzenie głównych sądów w tym SN i TK, oraz ustawy antyLGBT, powoduje tylko reakcję organów unijnych do przywrócenia standardów traktatowych - zawartych również w polskiej Konstytucji. Tak więc ten wiec, wbrew temu co piszesz, był również obroną Konstytucji.
Albo tego nie ogarniasz jak Puchatek, albo(co gorsze) ogarniasz, ale na zlecenie piszesz takie hasełka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MxAxT22
0 / 0

A jednak Naród nie taki głupi ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
-1 / 3

Ludzie to jednak są łatwowierni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VanCyklon
-1 / 5

Krytykujecie ludzi za to, że dali się przekupić za 500+ a sami daliście się przekupić za kasę z Unii haha

Odpowiedz Komentuj obrazkiem