Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
671 689
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K kibishi
+17 / 25

Stary numer aby zmusić dzieci do chodzenia na religie, tak samo miałem w szkole średniej, religia w ciągu dnia a jak ktoś nie chodzi to obowiązkowa etyka po lekcjach w związku z czym ludzie aby nie tracić dodatkowego czasu w szkole chodzili na religie. O tyle miałem dobrze że katechetka po pierwszej próbie zmuszenia nas do zajmowania się religią a nie odrabianiem innych lekcji lub czytaniem po cichu książek zrozumiała że efektem będzie brak możliwości prowadzenia zajęć bo nie uda jej się przekrzyczeć kilku osób jednocześnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GustawPiorun
+5 / 7

Chyba wolność, ale co wy katole tam wiecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+5 / 5

@raviK Jakoś ciężko mi połączyć konformizm z moim komentarzem. Chodziłem na religię aby nie tracić dodatkowych 2-3 godzin w tygodniu bo na etykę musiałbym czekać. Na religii zajmowałem się swoimi sprawami ale nie hałasowałem przy tym więc nie przeszkadzałem tym którzy chcieli z tych zajęć korzystać. Co widzisz w tym złego?

PS: To było ponad 10 lat temu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 października 2021 o 16:10

avatar raviK
0 / 0

@kibishi "ludzie aby nie tracić dodatkowego czasu w szkole chodzili na religie" i "zajmowałem się swoimi sprawami ale nie hałasowałem przy tym więc nie przeszkadzałem tym którzy chcieli z tych zajęć korzystać".
To jest złe.
Pomimo braku zainteresowania treścią lekcji i ich dobrowolności uczestniczyłeś w lekcjach religii dla swojego partykularnego zysku w postaci zaoszczędzonego czasu zawyżając statystykę uczęszczających na te zajęcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
0 / 0

@raviK Wolałem zawyżać statystykę niż tracić kilka godziny w tygodniu, nie było możliwości nie uczęszczać ani na religie ani na etykę. To było sporo lat temu i wtedy nie rozmawiało się na takie tematy jak dobrowolność zajęć itp. Szkoła narzucała wybór jedno albo drugie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar raviK
0 / 0

@kibishi : wobec tego jako osoba nie wierząca wybrałeś uczęszczanie na religię dla swojej osobistej korzyści pomimo niezgodności światopoglądu Twojego z katolickim. Postąpiłeś jak większość otoczenia - konformista.
Czy twój dziadek też zapisał się do PZPR bo tak było łatwiej i wygodniej a "tak naprawdę" wcale nie wierzył w te bzdury i całym sercem był w opozycji?
;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
0 / 0

@raviK Po prostu szanuje swój czas. Nie wiem jak Ty uważasz ale jeżeli w roku masz 40 tygodni szkoły, to rocznie traciłbym 120 godzin, przez 4 lata daje to 480 godzin czyli 3 miesiące pracy za którą nikt Ci nie zapłaci. Szczególnie że do szkoły miałem daleko więc i tak traciłem dodatkowe kilka godzin dziennie na dojazdy, czekając na etykę zabrakłoby mi czasu w ciągu dnia aby mieć choćby 8 godzin snu które teoretycznie są człowiekowi potrzebne. Jeżeli zajęcia są dodatkowe to nie powinny być w ciągu dnia tylko na pierwszej lub ostatniej lekcji, jeżeli jest inaczej to nie jest to wybór między 2 opcjami a przymus. Prawda jest taka że w tej chwili mając dużo większą wiedzę w zakresie prawa i wielu innych rzeczy zachowałbym się zupełnie inaczej. Nie chodziłbym ani na jedne ani na drugie zajęcia a na szkołę bym złożył skargę do kuratorium i nie tylko.

PS: Od kiedy to światopogląd ma w szkole jakiekolwiek znaczenie skoro nawet wiersza nie możesz zinterpretować po swojemu albo rozwiązać zadanie nie zgodnie ze wzorem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 października 2021 o 18:08

M mieteknapletek
+2 / 2

dane uczniow nie chodzacych na religie nie powinny byc przetwarzane przez katechetow, swietnie ale jest to martwe prawo bo nie ma mozliwosci nieudostepnienia tych danych katechetom jako ze wszystkie dane sa w dzienniku a katecheta ma dostep do tego dziennika jak kazdy inny nauczyciel

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D domek76
-1 / 1

Nieuczęszczające piszemy razem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BioNano
+2 / 2

Wszystko fajnie pięknie ale dlaczego po zajęciach ? Uczniowie podstawówki nie uczęszczający na religię powinni iść do świetlicy i tyle.

To religia powinna być dodatkowym przedmiotem po zajęciach ale w tym kraju gdzie kościół mafia trzyma z rządem nic się nie zmieni..

Patologią jest też to że religii jest więcej godzin niż np. informatyki.Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V verdiprati
+1 / 1

Jak jeszcze byłem nauczycielem-wychowawcą w liceum to musiałem robić listę uczniów którzy nie będą chodzić na religię. Jednak zawsze robiłem listę uczniów którzy chcieli chodzic na religię. Wyglądało to tak jakby trzeba się było wypisać a nie zapisać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar raviK
0 / 0

@verdiprati : dokładnie tak to wyglądało w dwóch różnych podstawówkach moich synów - trzeba się "wypisać' z religii. W szkole średniej wychowawca nie rozumiał o co pytają rodzice, bo tu trzeba się samodzielnie dobrowolnie zdeklarować w sekretariacie, że się chce chodzić na religię, a jego to nic nie interesuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem