Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
611 623
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+8 / 16

Dlatego nie rozumiem sensu akcyzy na:
- paliwo przeciętnej klasy (tj ON, LPG czy benzyna 95),
- prąd,
- gaz.

To nie są rzeczy luksusowe. Dlaczego np nie wprowadzić akcyzy na auta o cenie wyższej niż np 200tys zł? Bo tak drogie auta są luksusowe. Pomijam tu auta służbowe/dostawcze - to odrębna kategoria.
Dlaczego nie wprowadzić akcyzy za budowę domu powyżej 200m2? Bo to już dom luksusowy.

Dlaczego nie opodatkuje się rzeczy, które właśnie kupują bogacze? Dlaczego próbuje się dowalić podatek bogaczom, który i tak spadnie na biednych, zamiast ująć podatków biednym?

Kompletnie tego nie rozumiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+11 / 11

@rafik54321 "Wysokie stawki podatkowe przy wyższych dochodach pozwalają politykom dostawać głosy przy pomocy retoryki wojny klasowej, ukazując swoich przeciwników jako obrońców bogatych. Tymczasem ci sami politycy mogą zdobywać dotacje od bogatych, tworząc luki podatkowe, które w rzeczywistości pozwalają unikać płacenia  wyższych stawek podatkowych - a czasem podatków w ogóle. Co jest gorsze niż walka klasowa to jest fałszywa walka klasowa. Nieczysta gra "sprawiedliwością" to sedno oszustw polityków starających się roztrwonić więcej narodowych zasobów."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vicrac
-1 / 3

@rafik54321 tak jak mówiłem ostatnio, demoty stały się bastionem pseudopisiarzy - "dlaczego nie opodatkujecie bogaczy?". Całe szczęście że paliwo przeciętnej klasy nie emituje CO2 przy spalaniu, a samochody biednych ludzi nie zużywają dróg, więc może być wolne od akcyzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

mylisz sprawe. Bo biedni ludzie sa biedni bo im sie zabiera w podatkach proporcjonalnie wiecej niz bogaczom.

Takie ferrari nie toleruje paliwa 95. A nikt birdny ferrari nie ma.

Co2 produkujesz nawet zyjac. Chcesz aby ludzie jezdzili nowszymi autami? To moze daj ludziom wiecej zarabiac! Nikt nie jezdzi starym gratem bo lubi, kazdy nim jezdzi bo nie stac go na lepszy. Proste.
Ostatnio popatrzylem na oferty medicoveru. Za 1800zl rocznie masz full wypas w opiece medycznej. Praktycznie sobie korzystasz do bolu. To wychodzi mniej niz 180zl miesiecznie! Ile zi zabiera zus na opieke medyczna? 200Zl? I musisz czekac na kijowa opieke. Jest drozej i gorzej.

tak rzad marnuje pieniadze. Dlatego u nas jest bieda.

Kiedys ford mial kryzys, obcinal pensje, koszta rosly. Jednak ford zrobil cos co sie januszom biznesu nie miescilo w pale, podniosl pensje. Czemu? By pracownicy nie odchodzili, bo noeych trzeba bylo szkolic i popelniali bledy co podnosilo koszta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+9 / 9

Kartkę wyborczą dostałeś nieodpłatnie. Więc zamarzaj!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoolwk
+2 / 6

Nie rozumiem tych zmartwień. Przecież jest globalne ocieplenie klimatu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 2

@Zoolwk Zwróć uwagę na słowo GLOBALNIE. Gdy już zdechnie Prąd Zatokowy na Atlantyku na Saharze wzrośnie temperatura o 10C a u nas spadnie o 7C - będzie klimat jak obecnie w Murmańsku... i ze Skandynawii powolutku ruszy lodowiec.
Globalnie temperatura wzrośnie, ale u nas lokalnie nastanie stare, dobre zlodowacenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 października 2021 o 18:57

avatar Trucker_87
-1 / 3

Jeszcze jako tako wychodzi jedynie C.O w wielkiej płycie jeśli oczywiście nie ma podzielników ciepła w mieszkaniu. Za 70mkw płacę ok 260zł miesięcznie przez cały rok. Ale za to nie muszę się ograniczać, mogę grzać ile wlezie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
-1 / 1

@Trucker_87
Na razie, dziś rozmawiałem z zarządcą, kończy się nam (wspólnocie) umowa na gaz używany w kuchni. Płaciliśmy 11,7 gr za kWh (nie wiem co to za jednostka, może to błędna) oferty jakie dostaliśmy:
pierwsza 33,25 gr
druga 29,70 gr
SPC, który ogrzewa na razie nabrał wody w usta co do stawek. Pewnie czekają na URE.
Jest po prostu tak wariacja na rynkach paliw, że ciężko powiedzieć co będzie się działo za kilka miesięcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W waclawpl
0 / 0

@VenarNarco Dokładnie. Na dzień dzisiejszy na cenę gazu u nas wpływa szantaż ze strony Rosji w związku z sankcjami za rurociąg Nordstream 2, a także blokowanie oddania go do użytku. Dodatkowo, potężne ssania na gaz ma daleki wschód, co musi się siłą rzeczy przekładać na ceny paliw kopalnych. Gdy dodamy do tego dość niskie stany rezerw gazu w magazynach na terenie całej Unii, to mamy co mamy. Rosja straszy niską podażą, idzie zima więc rośnie popyt, a to musi podbić cenę. Ja mam chwilowo stawkę 10,7 grosza (bezpośrednia umowa z PGNiG, dom jednorodzinny), ale nastawiam się na skok pod 28-30 groszy, bo już dziś gaz jest niedoszacowany w stawkach dla klientów o jakieś 40%, a obecny skok cen tylko pogorszył sytuację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arokub
-4 / 6

Najpierw: A mieszkajcie biedaki w blokach, ja mam dom. A teraz płacz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
+2 / 2

"Socjalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze..." A. Fredro. Myślę, że jednak za biednych przygasi pierwszych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TomekOKM
+1 / 1

Rządowi jest na rękę, aby to, co człowiek musi kupić było jak najdroższe, bo ma z tego odprowadzony podatek vat. Prosta kalkulacja. Po co mam obniżać podatek na coś, co i tak się sprzeda? Np. sprzedaż książek leży, to vat jest na nie tylko 8 %. A taki prąd, paliwo czy gaz i tak i tak się sprzeda, bo nie ma za bardzo alternatywy. Tzn. np. do paliwa jest, można kupić auto elektryczne, ale tutaj znowu: Vat przy takim aucie jest na tyle duży (odpowiednio droższy samochód), że pokrywa podatki zawarte w paliwie, które i tak i tak byśmy zapłacili. Przecież gdyby chcieli, żeby auta elektryczne w Polsce się sprzedawały, to po prostu znieśli by na nie vat. Ale to jest nie na rękę rządowi, bo jak to. Obywatel będzie jeździł i nie płacił akcyzy za paliwo? Tak nie może być. Podobnie jest z gazem, prądem i paliwem. Ceny na giełdach poszły w górę, to prawda. Tylko, że wystarczy obniżyć podatki, które już narzuca nam państwo, by obywatel nie odczuł wyższej ceny hurtowej. Vat na podstawowe usługi/produkty niezbędne do życia powinien wynosić 0. Ale im (rządowi) nie zależy na dobru obywatele, mają go głęboko w poważaniu. Gdyby tak nie było to reakcja była by natychmiastowa. Obniżamy maksymalnie podatki, aby obywatel mógł dojechać do pracy, ogrzać się w domu za jak najniższą cenę. A jest zupełnie odwrotnie. Sku*********o władzy nie zna granic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar misteriusz
0 / 0

@TomekOKM W Wielkiej Brytanii żeby odbić sobie straty z akcyzy ( przez przechodzenie na auta elektryczne) wprowadzili podatek od przejechanych kilometrów. Pewnie w całą Unię Europejską też to czeka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TomekOKM
+1 / 1

@misteriusz
To jest polityka cofania się w rozwoju. Jak ludzie przesiądą się na rowery, bo nie będą mieli innego wyjścia, to będzie podatek od jazdy rowerem. A jak zaczną chodzić pieszo, to pozakładają opaski na nogi, żebyś nie przekroczył dziennego limitu…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 0

Nowy wał i plan "miska ryżu Morawieckiego" :) tak sobie myślę że ten rząd się o nas troszczy, chcą by ludzie morsowali dla poprawy zdrowia. Jak ktoś na nich głosował to niech narzeka :) dobra zmiana czy jakoś tak

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rogger77
-3 / 5

Narzekacze, wiecznie niezadowoleni roszczeniowcy. Żyjecie w takim luksusie, o jakim poprzednie pokolenia nie miały pojęcia. Samochody, komputery, elektryczne ogrzewanie w co drugim domu. Dawniej się jeżdziło rowerami, pociągami, autobusami, oszczędzało na wszystkim, na ogrzewaniu (mały ogienek w piecu centralnego ogrzewania, głównie w dzień, nie ogrzewało się bez potrzeby pustych pomieszczeń), na elektryczności, produkty w sklepie nie były bez sensu zawijane w plastik. Będziecie płacić za prąd i za ogrzewanie kosmiczne pieniądze nie dlatego że rząd albo kosmici chcą was naciagnąć. Będziecie płacić bo ludzie przez ostatnie 30 lat wyeksploatowali surowce do tego stopnia, że już ich po prostu zaczyna brakować i ceny rosną. Oto cała tajemnica, rynek, popyt mocno przewyższający podaż, a nie kosmici w rządzie. Zacznijcie się szykować na skromniejsze standardy bo one nieuchronnie nadejdą, kończą się czasy 30-letniego dobrobytu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 października 2021 o 10:43

K kikurenty
0 / 0

@Rogger77 To po kiego grzyba używasz komputera, nie mówiąc o prądzie do rozsyłania swoich bredni. Jak tak ci nie pasuje postęp to w Bieszczady i palić chrustem w lepiance. Jak bym miał narzekać to jedynie na jakość produktów które sypią sie dzień po gwarancji. A wynika ona w znacznej mierze z ekoterroryzmu jak norma RoHS czy kolejne emisje spalin, które zmuszają producentów do produkowania coraz bardziej skomplikowanych i awaryjnych podzespołów. A ceny surowców wynikają z „zielonej polityki” UE. Jakoś w USA paliwo jest po 2 zł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rogger77
-2 / 2

@kikurenty Ale ja nie narzekam na ceny energii, nie oskarżam rządu ani kosmitów, zdaję sobie sprawę że eksploatowanie surowców bez ograniczeń ma swoje konsekwencje. Ceny surowców rosną na całym świecie, nie tylko w Europie. A tym swoim postępem to się ciesz póki możesz, bo będzie coraz gorzej. Nie drwij z lepianki i chrustu tylko się oswajaj, zapoznawaj, bo może już niedługo sam będziesz grzał się przy drewienku :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
0 / 0

@Rogger77 A powinienieś oskarzać oprócz oczywiście kosmitów. Zobacz fakturę za prąd, gas i sprawdz ile podatków tfu danin jest w paliwe. Okazuje sie że ponad połowa ceny tych dóbr to są podatki tfu. daniny i opłaty. Ja wiem że jak chce się mieć 500+, 13 i 14 i ful socjal to musi być drogo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rogger77
-2 / 2

@kikurenty Obrażanie się na rzeczywistość jest całkowicie bezcelowe. Odkąd pamiętam, a jest to już trochę czasu, ludzie zawsze narzekali na podatki i na rząd. Nawet jest takie powiedzenie że pewne są dwie rzeczy: śmierć i podatki. Nie wiem w czym takie narzekanie miałoby pomóc, więc wolę skupić się w życiu na jednym: tyle zarabiać, żeby mieć wyjechane na ceny gazu, benzyny itd. To jest o wiele, o wiele lepszy sposób, szkoda tracić życie na jałowe biadolenia, lepiej z niego korzystać. I tak wszyscy zdechniemy i nie zabierzemy do grobu tych wszystkich milionów które nam zostaną w kieszeni, jak już rząd zniesie akcyzę na paliwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
0 / 0

@Rogger77 Niby masz rację. Jednak jak ktoś kiedyś powiedział całe zło na świecie jest nie z powodu złych ludzi tylko z powodu milczenia tych dobrych. Ja akurat nie nalezę do tych którzy lubią być ruchani i sie z tego cieszyć. Zresztą my jakoś sobie poradzimy, problem będzie z następnymi pokoleniami, bo po Pisowskiej komunie może nie pozostać kamień na kamieniu. Dlatego warto tłumaczyć ludziom podstawy ekonomii, choć to syzyfowa praca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Michael_M
-2 / 6

Nie rozumiem tego płaczu...chcieliście Unii to macie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sl4w3x
+2 / 2

@Michael_M nie przypominam sobie by wśród krajów członkowskich unii europejskiej był jakiś producent gazu. Ale jeżeli podwyżki cen gazu to wina unii europejskiej to, no cóż.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D d4rki89
0 / 0

Albo mieszkasz na wsi i grzejesz w piecu węglem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CWIRREDEK
+1 / 1

UE to zło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M morowindus
0 / 0

Ja już drewno pocięte w garażu na najbliższe 3 lata mam, także luz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem