Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G Goretex
+1 / 3

Wyższość Konstytucji nie kłóci się kompletnie z przestrzeganiem unijnego prawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
0 / 0

Unia tak sama od siebie nic nie może narzucać, chyba że będzie zebranie wszystkich przedstawicieli suwerennych krajów, i demokratycznie coś ogłoszą to wtedy, mniejszości suwerennych państw muszą to uszanować, a w tym przypadku (nie istotne jest to co Uniia chce wprowadzić) jakiś urzędas z Unii Europejskiej wymaga od suwerennego kraju aby coś wprowadził, wiecie to tak jakby Wójt wymagał w imieniu wszystkich senatorów od jakiegoś innego senatora aby ten się na coś zgodził np zlikwidować opłaty śmieciowe, niby cel szczytny, nawet byłbym za tym aby to wprowadzić, ale wójt nie może narzucać czegokolwiek senatorowi, wiem że powiecie że to byłoby uciążliwe gdyby Unia ciągle o byle pierdoły, wzywała by przedstawicieli państw, ale na tym polega demokracja i wtedy byłoby to nawet zgodnie z konstytucją. Ale Kaczyńskiemu nie chodzi o konstytucję, bo używa jej tylko wtedy kiedy jemu ona pasuje, w innych przypadkach ją ładnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+1 / 3

Oczywiście nikogo nie obchodzi, że zarówno w Niemczech jak i we Francji chodziło o konkretny przypadek i konkretne prawo, a nie o zbiór praw unijnych jako całość (jak to było w Polsce)...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
0 / 2

1. Nie było do tej wyroku takiego jak pisowskiego trybunału
2. Wyższość konstytucji była uznana wyrokami trybunału już w 2005 roku. Wyrok trybunału nie miał na celu wyjaśnić zy konstytucją stoi wyżej. Żadną ze stron nie twierdziła że konstytucją stoi poniżej umów międzynarodowych.
3 wyrok zawiera cały szereg nieprawdziwych informacji, ale najbardziej niebezpieczny jest stwierdzenie że traktat jest niezgodny z konstytucją. Jeżeli uznać je za prawdziwe, to należałoby: zmienić konstytucję any traktat byl z nią zgodny, zmienić traktat- ale na to nikt się nie zgodzi w EU, wypowiedzieć traktat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 października 2021 o 15:49

M MG02
+1 / 1

A to ciekawe, bo Niemcy nie mają konstytucji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
+1 / 1

Nie było wyroku choćby przypominającego ten ostatni przez pisowskim trybunał. Rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji zajmują się propisowskie media. I jego istotą nie było wcale stwierdzenie wyższości konstytucji nad prawem unii. Taki wyrok już zapadł w 2005 roku. Żadną ze stron przed trybunałem nie twierdziła że prawo unijne stoi wyżej.
Nieprawdziwe są też informacje, że podparcia się wyrokami sądów krajowych , przy próbie niewypelnienia zaleceń instytucji unijnych nie spotykało się z ostrą reakcja unii.
Faktem jest że Unia będzie stawiała prawo unijne wyżej i będzie dyscyplinować kraje które je przestrzegają. Wyobraźcie sobie że któryś kraj wpisze sobie do konstytucji, że zwalnia się ze składek wpłacanych do budżetu unijnego, a później sąd krajowy uznał że w takim razie faktycznie mogą niepłacic. Te wyroki krajowe mogą co najwyżej służyć do tego, żeby członkowie rządu nie trafili do więzienia za niegospodarność czy niedopełnienie obowiązku, jak Unia przywali karę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem