Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
131 138
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
+10 / 12

"Komunizm działa, problemem jest czynnik ludzki, który trzeba wyeliminować"... mają dużą wprawę w eliminacji czynnika ludzkiego nie tylko poprzez śmierć głodową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar buhhahaa
+1 / 3

na szczęście kapitalizm i niewidzialna ręka rynku działa bez zastrzeżeń i możemy być spokojni, bo widać wokół, jak wszystkim jest lepiej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 3

@buhhahaa Oczywiście, że kapitalizm działa.
Przy czym nikt nie mówi, że w kapitalizmie każdy będzie bogaty - bo nie będzie.
Społeczeństwo jako całość, oraz przeciętne jednostki są bogatsze w kapitalizmie.
Idealnych rozwiązań nie ma. Mamy tylko częściowe, które mogą nas uczynić mniej nieszczęśliwymi, niż inne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ddarek
-2 / 6

Za komuny ludzie w PRLu nie glodowali. Jeszcze kilka lat temu ok 30 % dzieci żyło w ubóstwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pan_Szatan
0 / 6

@ddarek jesteś zmęczony czy po prostu niezbyt lotny w myśleniu?
Za PRLu ludzie nie głodowali? Chyba jedząc trawę i gruz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-1 / 3

@Pan_Szatan Tak, za komuny nikt w Polsce nie głodował, co szokujące, nie było tez bezdomnych, bo państwo dbało o szaraczków, tak działa kraj o ustroju socjalistycznym, jakim był PRL.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ddarek
-1 / 1

@Pan_Szatan Komentujesz czasy kiedy byłeś plemnikiem a Twoja wiedza pochodzi z mediów systemowych. Nie masz żadnego pojęcia o czym piszesz .
Za komuny , Dziadek co kilka miesięcy zarzynał prosiaka . Wtedy wszyscy tak robili. Zapraszalo się rzeźnika , spotykała się cała rodzina i swietowalo się kilka dni. A teraz ? Kupujesz smieciowe jedzenie i zachwycasz się . Nie masz pojęcia jak smakuje prawdziwe mięso czy wędliny itd. Współczuję Ci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2021 o 5:04

avatar Pan_Szatan
+1 / 1

@ddarek tak, tak specjalisto. Oczywiście kartki, brak czegokolwiek w sklepie, zapisy na kolejkę, niebieskie ptaki to oszczerstwa wspaniałej prlowskiej rzeczywistości.
I ten wszechobecny dobrobyt.
No i te wspaniałe, spontaniczne wybuchy radości z tego dobrobytu m.in. w 1970, 1976, 1980 są daleko idącą propagandą sił wrogich wspaniałemu PRLowi.
Oczywiście ten wybuch radości, który przerodził się w świętowanie wspaniałości socjalizmu w latach 1981-1983 to też zakłamanie rzeczywistości.
Pieprzysz o czymś czego nie doświadczyłeś, a ja widziałem czołgi wjeżdżające główną ulicą do mojego miasta.
Nawet mi ciebie nie jest żal, bo musiałbyś mieć coś co nazywa się "człowieczeństwo".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ddarek
-1 / 1

@Pan_Szatan Szczególnie kartki na świniaka od rolnika. Każdy mógł kupić u rolnika tym bardziej że za komuny 3 razy więcej żywności produkowalismy niż teraz.
A jeśli chodzi o protesty dziś to protestują : lekarze , pielęgniarki, ratownicy medyczne, górnicy, opozycja , KODowcy, LGBT , rolnicy , transportowy , artyści, aktorzy , kobiety , nauczyciele , stoczniowcy kiedy byly jeszcze stocznie , obywatele broniacy konstytucji i inni . Takiego syfu nawet za komuny nie było. Telewizji nie oglądasz? Miliony Polaków wyjechało , pewnie dlatego że za dobrze jest w POlsce. A odnośnie czołgów to dziś nawet czołgów nie mamy taka bieda . I jest co raz gorze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kastor86
0 / 0

@ddarek "Zapraszalo się rzeźnika , spotykała się cała rodzina i swietowalo się kilka dni" A czemu teraz tak nie robisz ?? Teraz ten rolnik nie zarzyna tego świniaka, bo nie stać go na spełnienie kretyńskich przepisów(wprowadzonych przez socjalistów), a nawet jak wyhoduje tego świniaka to nie może go zabić. Musi zatrudnić fachowca od tego. Twoi ukochani socjaliści zakazali tego za co ich tak wielbisz.

PS. I tak pamietam jak smakuje prawdziwe mieso, wędliny, wędzona kiebłbasa, a przez twoich czerwonych młodzi tego nie ponają, albo zdecydowanie mniej niz wcześniej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zofia749
-2 / 6

Zanim kolejny raz napiszesz coś głupiego w tym stylu, pomyśl o Chińskiej Republice Ludowej kierowanej przez Komunistyczną Partię Chin i poczytaj deko Marksa, Engelsa czy Mao. :-) Potem porównaj sobie rozwój kapitalistycznej, amerykańskiej kolonii pomiędzy Odrą a Bugiem, a rozwój CHRL.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
0 / 6

@zofia749
Naprawdę nie szkoda Ci czasu na czytanie Mao i Marksa ??! Poczytaj jeszcze Pol Pota, imamów albo Putina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zofia749
-1 / 3

@Jur4578 Człowiek inteligentny, aby coś zaakceptować lub odrzucić, powinien najpierw to poznać... Na przykład poczytać.... Podkreślam, zapewne trudny dla Ciebie wyraz... "...inteligentny..." :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kastor86
0 / 0

@Jur4578 Czyli wiesz bez czytania, że Marks jest bez sensu, bo powiedział to ktoś na YT? Uważam, że te jego teorie są bez sensu, ale żeby je poznać to trzeba trochę poczytać.

Jak chcesz sobie wyrobić pogląd na jakiś temat jak będziesz czytał tylko tych co się zgadzają z Twoimi przekonaniami ??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem