Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
491 503
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G konto usunięte
+9 / 11

Jak stanąłem przed wyborem studiów to interesowałem się tylko informatyką/robotyką. Matka mojego kumpla jak się dowiedziała to śmiała się w stylu "będziesz podłączał kabelki ha ha ha. Marcinek idzie na prawo". Teraz zarabiam grubą kasę a Marcinek długo nie miał pracy, a teraz pracuje w urzędzie, robi coś związanego z "prawem" i zarabia coś około 2,5tys(w 2019r. może teraz coś więcej).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+4 / 4

@Gorinobu informatyków jest w Polsce bardzo dużo i zarabiamy dobrze ale to raczej wyjątkowa branża w której dużo ludzi robi to co lubi i dobre pieniądze jednocześnie. Większość zawodów ma gorszy rynek pracy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
+3 / 7

@Albiorix W branży informatycznej, potrzeba tysięcy ludzi. W mojej firmie nawet do pracy wykonywanej w excelu za 4,3tys zł nie ma chętnych. Szuka się wszędzie pracownika i nawet jak jest jakaś kumata osoba na recepcji, to proponuje się jej kurs i stanowisko. W 2018r. zaczął u nas pracę 56letni górnik co przez całe życie pod ziemią, a jak zamknęli kopalnie to dostał odprawę i talony na szkolenia(do wykorzystania w największych Polskich firmach). Nie wiem co było powodem, ale poszedł na kurs C# i typ teraz śmiga w technologiach Microsoftu... prze gość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 0

@Gorinobu
Sam pracuję w IT - niestety mam świadomość, że jeszcze max 5 lat i skończy się "święto lasu". Obecna sytuacja z informatyką jest taka sama jak z prawem i ekonomią w latach '90 '00
W każdej gminie powstaje po dwie szkoły kształcące "informatyków". Notorycznych bezrobotnych również wdraża się w IT.

Będzie tak jak obecnie z prawnikami. Dobry fachowiec ostatecznie się przebije ku chwale i kasie ale musi przedzierać się przez coraz większe stado miernot gotowych pracować za minimum płacowe albo worek cebuli.

W ekonomi nazywa się to cyklem koniunkturalnym (lub cyklem świńskim). Na razie w IT popyt przeważa nad podażą - więc radujmy się dopóki można.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2021 o 14:45

K kastor86
0 / 0

@BrickOfTheWall Mimo wszystko IT to trochę inna specyfika niż prawo, nie trzeba robić aplikacji itd. Po prostu jak jesteś dobry to pracujesz.

A kiedy się nasyci rynek IT, cieżko powiedzieć, wg mnie to będzie więcej niż 5 lat. Ogólnie IT to dość szerokie pojęcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+2 / 4

A ile to roboty zrobić sobie kurs spawacza ? Poćwiczyć i dojść do wprawy ? Skoro uważasz, że to takie opłacalne (i to jest dla ciebie ważne) to życie przed tobą - młody jesteś, dopiero skończyłeś studia.
Dodam jednak przekornie - sądzę jednak, że bardzo dobry prawnik zarobi więcej od bardzo dobrego spawacza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gargamel85
+2 / 4

w Holandii dobry, bardzo dobry spawacz, spawanie z lusterkiem, rurociągi itp, Polak 7 tys euro. 9 godz dziennie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A activefun
0 / 0

@katem To tu się mylisz bo kurs nie zrobi z ciebie spawacza. A spawanie wbrew pozorom nie jest takie proste. Do tego należy mieć pewną wiedzę jak spawać, w jakiej kolejności, żeby nie pokrzywiło itd. Do tego są różne materiały, i różne metody spawania. No i niestety, nie każdy może być dobrym czy bardzo dobrym spawaczem, do tego też trzeba mieć rękę i zmysł techniczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
0 / 0

@activefun Ale jest to do opanowania- wiadomo , że trzeba zdobyć tą wiedzę i wprawę. Dosyć szybko można się też przekonać, czy brak się człowiek nadaje, czy nie. Nie przesadzaj z tymi trudnościami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
+2 / 2

ustawodawcy i to na całym świecie ciężko pracują, żeby było jak najmniej pracy dla spawaczy, a jak najwięcej dla prawników, doradcy podatkowi nie narzekają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinm1
0 / 0

Wiadomo, jachty na Karaibach uginają się od polskich spawaczy i konsultantek Avon.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rentier
+2 / 6

Nie ma znaczenia jaki zawód. Ważne jest aby:
1. było na to zapotrzebowanie
2. być w tym zajebisty
3. mieć własną firmę - czyli własnych klientów, a nie być wyrobnikiem dla kogoś

Są zajebiści spawacze i zajebiści prawnicy - oni mają swoje firmy, swoich klientów i żyją na poziomie.
Są też spawacze i prawnicy nazwijmy to słabi - ich lepiej omijać z daleka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2021 o 11:40

M marekmarecki123
+1 / 1

@rentier jeśli każdy dobry założy własną firmę, to skąd wziąć dobrych pracowników?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamil1024
0 / 0

@rentier Ja jestem wyrobnikiem dla kogoś i bardzo sobie chwalę. Skupiam się na "właściwej" robocie, nie muszę szukać klientów, nie muszę się martwić, czy uda się znaleźć kolejny projekt, nie ponoszę żadnego ryzyka, święty spokój, a pensja i tak dobra (jak na ten kraj w każdym razie). Jasne, nie zarobi się tyle, co właściciel, ale też nie zbankrutuje i nie trzeba się użerać z polskimi przepisami i urzędami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rentier
0 / 0

@kamil1024

Przyjrzyj się emerytom w sklepie lub w aptece jak liczą każdy grosz. Oni nie musieli szukać klientów, martwić się o kolejny projekt, nie ponosili ryzyka, skupiali się na zadanej robocie i mieli święty spokój.
Prawda jest taka: nie ryzykujesz - nie pijesz szampana.

ps. ale są też emeryci, którzy się ustawili, raczej nie na etacie :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 października 2021 o 15:42

K kamil1024
0 / 0

@rentier Pff, dobierasz sobie przykłady, jak ci pasuje, i próbujesz coś w ten bzdurny sposób udowodnić. Jest też wielu emerytów, którzy byli na etacie i teraz mają spokojną starość. Oczywiście w tym kraju jest ich mało, ale tak ogólnie mówię. Poza tym ryzykowanie ma to do siebie... że można się przejechać. Ludzie z tej samej grupy, którą tak chwalisz, lądują też na ulicy, w więzieniu albo popełniają samobójstwa, gdy nie wypali (i to z bardzo różnych przyczyn).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KonserwaSJW
+1 / 1

Sprinter też mercedes ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lestar
0 / 0

Miałem to napisać:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem