Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
957 1082
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P piotrKrokodyl
+70 / 102

@hesher - o ty masz gówniane pojęcie o historii i obecnej sytuacji
- Obecni uchodźcy na granicy to głównie uchodźcy zarobkowi.
- Ci co chcą azylu w Polsce, otrzymują go (nawet po nielegalnym przejściu granicy, choć byłoby dużo prościej gdyby poszli na przejście graniczne, ale tego nie robią bo ich głównym celem są Niemcy)
- Nasi rodacy w latach 40 nie uciekli z domu, zostali siłą wywiezieni do ZSRR.
- Iran był tylko tymczasowym przystankiem dla cywili do czasu zakończenia wojny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+46 / 60

@piotrKrokodyl
Twoją wypowiedź uzupełniłbym jeszcze o informację, że polscy uchodźcy nie "ubogacali" tamtejszej ludności, tylko wzięli się do pracy pozwalającej przetrwać ten trudny czas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+4 / 12

@PWDzP
Najpierw poczytaj o historii Iranu. Piszemy o czasach, gdy był on brytyjską kolonią. W dodatku nie przynoszącą zbytnich dochodów prywatnym właścicielom ziemskim, dlatego liczba mieszkających tam "białasów" była niewielka. Uciekający z Syberii Polacy zazwyczaj umieli pisać, czytać i rachować, dlatego znajdowali zatrudnienie w urzędach, firmach handlowych itd.
Kiedyś bardzo dawno temu czytałem wspomnienia gościa, który przez okres II wojny światowej tułał się po krajach Bliskiego Wschodu. Był za stary by załapać się do armii, dlatego pracował dorywczo gdziekolwiek trafił. Jeśli przypomnę sobie autora i tytuł, podeślę Ci, bo to bardzo ciekawa pozycja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
+6 / 8

@Rydzykant Mój komentarz nie był złośliwy i nie oznaczał. że uważam, że piszesz nieprawdę. Tak jak napisałam chciałam poczytać jaka pracę wykonywali Polacy, ale nadal nie przedstawiłeś mi żadnych źródeł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B boomfloom
-2 / 6

@Rydzykant Po Brexicie już wiem, że takie zachowanie to zabieranie pracy obywatelom i też nie jest mile widziane. Jak jesteś emigrantem to czy pracujesz, czy siedzisz na zasiłku jest złe, bo po prostu nie jesteś mile widziany przez pewnych ludzi. A jak jeszcze przyjdzie emigrant i zgarnie dobrze płatną posadę w biurze, to już w ogóle skandal.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+4 / 4

Warto też wspomnieć, że wielu z tych uchodźców nie ubiega się o żaden azyl w Polsce, chcą się dostać do innych krajów UE i głównie przez to są zawracani. Ubiegasz się o azyl w Niemczech, zgłaszaj się tam, a nie przełaź przez granicę innego kraju aby nielegalnie się tam dostać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kriseq1970
0 / 0

@boomfloom dawno byłeś w GB? Bo po brexicie szukają ludzi, do pracy, którzy chcieliby wozić u nich towary...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-2 / 2

@boomfloom
To, że imigrant "nie jest mile widziany przez pewnych ludzi" stanowi coś oczywistego. Jednak robienie "skandalu" z wykonywania przez niego "dobrze płatnej pracy" jak sądzę jest twoim żartem. Dlaczego? Bo jeśli nie ma chętnych na wykonywanie takiej pracy lub brakuje osób o kwalifikacjach pozwalających na podjęcie takiej pracy, gospodarka się nie rozwija, przychody państwa są mniejsze, a w rezultacie, całe społeczeństwo jest uboższe. To są podstawy makroekonomii.

Jak rozumiem, masz problem ze znalezieniem pracy, bo jakiś imigrant z Ukrainy albo Gruzji zajął Twoje stanowisko. On, słabo znający język polski, kiepsko wykształcony, wyparł Ciebie z rynku. Pozostaje mi tylko współczuć. Najwyższy czas zrobić polską wersję Brexitu i wygonić obcokrajowców. Ale pamiętaj, my nie mamy królowej, którą w kryzysowej sytuacji można zatrudnić jako kierowcę*.

* żartobliwa aluzja do tego:
https://warhist.pl/ciekawostka/krolowa-elzbieta-mechanikiem/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B boomfloom
0 / 0

@Rydzykant Ja wiem, że to nie ma sensu. Co nie zmienia faktu, że tak jest. Mieszkam w Szkocji od lat. Wielu Brytyjczyków uważa, że imigranci siedzą na zasiłkach lub zabierają im pracę, a już na pewno przyczynili się do kryzysu mieszkaniowego. Za to Brytyjczyk za granicą to "expat", a nie imigrant, więc się nie liczy, bo on tylko ubogaca. Zaznaczam ponownie - wiem, że to hipokryzja.

Czemu zakładasz, że imigrant kiepsko zna język i jest źle wykształcony? Znam wielu imigrantów w różnych krajach i wielu z nich skończyło przydatne kierunki, ma wyższe wykształcenie i języki też mają opanowane. Drażni mnie, że takie przekonanie panuje, które nijak się ma do rzeczywistości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 1

@boomfloom
Obserwuję tych legalnych imigrantów zatrudnionych w "mojej" firmie na stanowiskach robotniczych. Robią to, co inni niewykwalifikowani pracownicy fizyczni. Nie zamierzam ich krytykować - robią co im nakazano i nie "kombinują" bardziej niż Polacy na podobnych stanowiskach, jednak nie widzę też powodu by ich chwalić. W dzisiejszym świecie są "tanią siłą roboczą". Ci ambitniejsi uczą się języka, zdobywają kwalifikacje, znajdują lepszą pracę. Jednak nadal nie stanowią realnego zagrożenia zawodowego dla Polaków o przynajmniej przeciętnym poziomie inteligencji. Imigranci wypełniają lukę demograficzną. Na razie nie stanowią realnego zagrożenia i niech tak zostanie.
Skoro mieszkasz w Szkocji, powinieneś choć trochę znać historię imperium w którym zamieszkałeś. Obecny Iran był brytyjską kolonią, cierpiącą na niedobór jako tako wyedukowanych kadr. Niewielu przybyszów z Polski żyło tam z zasiłków (których nie finansował brytyjski rząd, tylko organizacje charytatywne), zdecydowana większość pracowała. W dodatku nie zabierali pracy ludności miejscowej. Można też sprawdzić jak niewielu potomków Polaków pozostało w Iranie.
Tymczasem w Europie rośnie liczba niepracujących potomków dawnych imigrantów z krajów arabskich i afrykańskich. Do tego dochodzą nowi imigranci, który również niezbyt chętnie podejmują się pracy zawodowej. Dlatego demot porównujący imigrantów polskich z XX wieku oraz imigrantów afro-arabskich z wieku XXI jest dość absurdalny.

p.s.
Aby nie było niedomówień. W osobach koczujących na polsko białoruskiej granicy dostrzegam ludzi. Uważam, że zasługują na pomoc. Tylko zadaję pytanie, jak im tej pomocy udzielić? Wpuścić wszystkich i niech robią co chcą? Zamknąć w obozach dla imigrantów i trzymać przez lata? Odsyłać samolotami do ojczyzny? Przecież "pogubili" paszporty, więc nawet nie wiadomo dokąd ich odesłać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pan_Szatan
+16 / 24

Nie muzułmanie, a Irańczycy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rokokokowa_kokota
+16 / 18

Nie katolików a Polaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorinobu
+29 / 45

Mam pytanie do twórcy demota. Twierdzisz, że Polacy podczas wojny spakowali się w swoich domach i ruszyli do Iranu? Akurat siedzieli w domu i pomyśleli "a pitole, wyjadę z tego miejsca i pojadę do Iranu".
Kolejne naciąganie faktów, żeby akurat pasowało pod kontekst jaki ktoś chce "sprzedać". Widzę, że sztuczki TVP, ktoś dobrze opanował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KonserwaSJW
+31 / 43

Na fotce kobiety i dzieci.
Na granicy z białorusią 95% to faceci w wieku poborowym, którzy powinni walczyć za swój kraj (jak meżowie kobiet z tej fotki) ... ot różnica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+27 / 43

@Hesher Ty natomiast masz brak jakiejkolwiek wiedzy historycznej. Po pierwsze - Iran nie był wtedy niepodległy i to nie irańskie władze zdecydowały o przyjęciu. Po drugie - było wiadomo, że ich zaraz zabiorą i że kraj do którego docelowo jadą zgadza się ich przyjąć. Po trzecie - Polacy też nie byli "uchodźcami", bo z ZSRR nie było możliwości uciec, tylko ich stamtąd wywieźli. Po czwarte - Jak tylko mogli, Polacy wzięli się do pracy, a nie "jechali p[o socjal". Po piąte - nie było żadnej szansy, że są wśród nich jakiekolwiek elementy mogące próbować akcji terrorystycznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2021 o 16:05

avatar Fragglesik
+24 / 42

Tragedią w tym democie nie jest głupie porównanie, nie jest autor bez jakiejkolwiek wiedzy historycznej, a to, ze mimo rzucającego się w oczy idiotyzmu, niezgodności i braku logiki, ma on 89/110, "bo wali w rząd PiS".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2021 o 16:35

Q Qaziku
+27 / 33

To ludzie, którzy zostali wywiezieni na Syberię podczas wojny. Części udało się wydostać również dzięki Armii Andersa, która formowała się w ZSRR i przemierzyła pół świata na różnych frontach.
Zanim zaczniesz wystawiać takie demoty, to doucz się, poczytaj.
Powiem tyle. "Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, aby dostatecznie obelżywie określić Twoje postępowanie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+3 / 7

@Qaziku C.K. D. Ale idealnie pasuje ..:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Qaziku
+3 / 5

@Fragglesik Mogłem go poczęstować jakimiś inwektywami, ale uznałem, że lepiej zastosować jeden z moich ulubionych cytatów ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 4

@Qaziku On jest cudny. Facet za ten jeden tekst powinien dostać Oscara, a przynajmniej jakąś nagrodę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ectes
+18 / 28

Znów wzbudzanie emocji, bez analizy przypadku. Masakra

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+24 / 28

Co za BZDURA!
Rząd Polski w Londynie zaplacil Wielkiej Brytanii do której należał Iran za pobyt kazdego Polaka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U U062984
+18 / 22

Zostaliśmy zaproszeni przez rząd Wielkiej Brytanii... jako alianci...
lewacki klamco

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eref88
+16 / 16

Naród ma dobrą pamięć i pamięta że:
Po pierwsze nie Iran tylko Persia bo Iranu nie było, po drugie przyjęli ich bo rządzili tam brytole nie muzułmanie i po 3 najważniejsze z tych 120 tys uchodzcow około 80 tysięcy to byli żołnierze i oficerowie Wojska Polskiego którzy rozjechali się na wszystkie fronty wojny np do Armii Andersa. Prośba do autora zanim zaczniesz pisać głupoty poczytaj trochę na dany temat bo piszesz bzdury jakich mało....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Robyrt
+9 / 11

Iran był pod władzą brytyjską i polski rząd zapłacił złotem za tych "uchodźców". A więc nie sraj głupot o tym, że nasz naród ma jakieś zobowiązania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+13 / 15

@adawo to może zgłoś władzom ilu przyjmiesz do domu i ilu będziesz utrzymywał. Co do demota jest idiotyczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aj87
+5 / 7

OOO, same kobiety z dziećmi, pewnie ich mężowie i starsi synowie zostali w Polsce żeby walczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jamarkus
+6 / 6

@ Hesher
Krótką edukacje miałeś :D do gimnazjum i szlus ?? :D :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paul123
+12 / 14

Krótką pamięć? Chyba zryty beret ma autor demota. Nich jeszcze poda ilu tych naszych uchodźców wysadziło się na ulicach Iranu? Ilu ludzi zadźgali w biały dzień? Ile kobiet zgwałcili?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iposek
+11 / 15

drogi autorze, nie namawiam do nauki historii bo to trudne jest, ale bądź uprzejmy porównać to zdjęcie ze zdjęciami z Białorusi. Tutaj masz same kobiety i dzieci, tam praktycznie samych facetów w wieku poborowym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DoomOverTheWorld
+6 / 8

Ale france przekraczali legalnie. Pytanie dlaczego wy nie pojedziecie na Białoruś i z tamtej strony przekażecie smakołyki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pietrucha08
+5 / 11

nie znasz historii ruski trollu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+8 / 8

Taaa, bo tamci Polacy szli nielegalnie, na siłę przekraczali granicę i robili to po to, żeby siedzieć na socjalu w Iranie, do tego narzucając Irańczykom swoją kulturę. Taaaa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T ToTutaj
+3 / 3

@Hesher , ale z ciebie idiota. Zero wiedzy historycznej. Wracaj do szkoły i naucz się historii oraz różnic pomiędzy imigrantami, a uchodźcami.
Wstyd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PAWSON8
+6 / 6

Naucz się historii zamiast bzdety publikować. Persowie w tamtym czasie to nie byli żadni muzułmanie i nie oni nas przyjęli tylko Brytyjczycy. I nie uciekali z własnego kraju z podwiniętymi ogonami, tylko z ZSRR do kąt byli przymusowo zesłani. Po za tym męska część tych uchodźców przywdziała mundurki-krój brytyjski z napisem POLAND na rękawie i poszła walczyć za swój kraj. A za opiekę nad pozostałymi, rząd na uchodźctwie musiał brytolom płacić pieniędzmi które zresztą brytole nam pożyczyli. Porównywanie tamtej sytuacji i tamtych ludzi do tego co się u nas dzieje i do kolesi w markowych ciuchach z i-phonami w łapce jest delikatnie mówiąc leciutkim nadużyciem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maniek26
+4 / 4

Szturmowanie granicy w nielegalnych miejscach to zupełnie inny przypadek to po pierwsze, a po drugie to zielone ludziki na zlecenie Łukaszenki podstawiają tych ludzi praktycznie pod samą granicę. Z resztą jako zewnętrzna granica UE jesteśmy zobowiązani do pilnowania tej przestrzeni. Więc demot do wyje;bania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michal02061988
+2 / 2

Juz widze tych potomków polskich uchodzców...
Ahmad Al-Kowalski
Osama Nowak
Rifat Kaczyński

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jodzet
+4 / 8

Tylko nasz naród to nie tak wybuchowe towarzystwo. Uciekały kobiety, dzieci a przy okazji mężczyźni. A nie same zdrowe chłopy.. To różnica

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Ddrek
+5 / 5

Ale bzdura. Brytyjczycy kontrolowali ten teren wtedy i słono zapłaciliśmy za tą pomoc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G geruda
-4 / 4

Tak dla rozładowania emocji krótki przegląd polskiej emigracji:
1831 Wielka Emigracja między innymi Mickiewicz, Słowacki, Bem. Kierunet Francja Imperium osmańskie.
1863 Powstanie Styczniowe kolejna fala emigrantów zasiliła Francję Szwajcarię, Impeium Osmańskie.
Okres od połowy XIX wieku do wybuchu pierwszej wojny światowej, emigracja zarobkowa z biednej i przeludnionej galicji na zachód i dalej do Ameryki.
Druga wojna światowa - przedstawiona tu historia, ale i losy Polskich żołnierzy którzy po zakończeniu działań wojenych musieli szukać nowych domów w nowych krajach. Czasy od lat 90 do chwili obecnej i emigracja za lepszym zarobkiem i socjalem na zachodzie.
W każdym z tych państ mieszkają ludzie którym Polacy zabierali, ale i tworzyli miejsca pracy.
Jak by wyglądał dziś nasz kraj gdyby zachodnia granica Polski, czy zaborów pod którymi tyle lat byliśmy, była szczelna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+4 / 4

jaki to ma związek z cwaniakami które nielegalnie próbują przekroczyć naszą granice w drodze do Niemiec po
socjal? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hoplin
+3 / 3

Autor jest mądrzejszy niż się mu wydaje. Owszem, na zdjęciu są uchodźcy. Owszem, Polska przyjęła tysiące Czeczenów, Afganczykow czy Irakijczyków gdy w ich krajach trwała wojna. Na granicy koczują imigranci zarobkowi. Taki mądry autor na pewno pozna różnicę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lara05
+3 / 3

Autor demota to debil- Ci nielegalni imigranci nie chcą zostać w Polsce tylko przebić się do Niemiec

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
0 / 2

dziecko, kobieta, kobieta, kobieta.... chyba na końcu jest jeden chłopak! A nie dobra powiększyłem i to też kobieta jest.

Taki trochę nietypowy skład jak na uchodźców nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wandejczyk
+2 / 2

Pewnie także na potęgę gwałcili kobiety miejscowe. Nie mówiąc o innych przestępstwach. Pewnie także żądali od dobroczyńców zmiany obyczajów dla własnej wygody. W razie odmowy pewnie także wyzywali od rasistów. Boże, opuściłeś lewatory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem