Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
122 160
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
C ciomak12
+10 / 12

Ależ przejścia graniczne nadal będą istnieć, kto chce niech się zgłosi i prosi o azyl. Rzeczpospolita w swym bogactwie stworzyła ośrodki dla uchodźców gdzie potrzebujący dostaną pomoc której potrzebują. Ale niech pomoc zostanie udzielona tym którzy o nią proszą i miejscem gdzie o taką pomoc można prosić jest przejście graniczne. Jeżeli natomiast ktoś chce forsować granicę to jest przestępcą który przestępuje granicę a nie przybyszem

Podobnie przybysze proszący o pomoc mają pukać do drzwi a nie włamywać się oknem czy próbować wyłamać drzwi tarasowe. Takich co tak robią nazywamy złodziejami i włamywaczami. A dla nich nie jest przewidziana pomoc. Jeszcze bym rozumiał gdybyśmy mieli wojnę z Białorusią i dlatego uchodźcy muszą unikać przejść granicznych. Ale tak nie jest. Oni sobie legalnie przylatują samolotami a następnie autokarami jadą pod granicę Unii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+2 / 4

@epuzer No tak i Łukaszenka osobiście lata do Egiptu, Iraku, Afganistanu, Etiopii by łapać w kosze tych ludzi i zawieźć ich pod Polską granicę...

Argumentacja na poziomie rzucania pieniędzy żebrakom. Chcesz pomóc żebrakom, wspomóż organizacje które, dają im jedzenie, przyczółki i schroniska dla bezdomnych a nie bezpośrednio dajesz im kasę Bo tak biednie wyglądają.

Po to właśnie ma być mur i szczelna granica, żeby nie było możliwości podrzucania uchodźców czy też ich samodzielnego przedzierania się przez granicę. Bo wybacz ale ciężko mi uwierzyć, że ktoś z Etiopii wybrał się ot tak na wycieczkę na Białoruś by pozwiedzać Mińsk i go siłą wywieźli na granicę. I tak przed nielegalnymi imigrantami należy chronić nasze państwo. Ale potrzebującym, którzy rzeczywiście potrzebują pomocy warto dać azyl. Ale jak pisał azyl ma czekać na tych którzy zjawią się na przejściu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+2 / 2

Sam nie wiem, co myśleć o tym murze. I nie chodzi mi o to, że żal mi tych ludzi. Stali się elementem większej rozgrywki, więc trzeba się kierować racją stanu, a nie emocjami.


Chodzi o to, że budowa muru kosztuje i być może można by było lepiej wydać te pieniądze.

No i Białoruś jest nam potrzebna. W czasach świetności Rzeczypospolitej tereny dzisiejszej Białorusi miały kluczowe znaczenie strategiczne. Tam jest brama Smoleńska, dogodny teren do przerzucania armii na wschód bądź zachód, w zależności od tego, kto tę bramę kontroluje. Dlatego ważne jest, by mieć Białoruś po naszej stronie, tyle że na to chyba jest o wiele za późno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
-5 / 9

Jeden słynny "mur" dla rozdzielania ludzi, rozbierano z entuzjazmem w Berlinie...bardzo źle życząc jego budowniczym.
Ci co głosowali za tym naszym za 1,6 miliarda (budowanym pod przykrywką specjalnej ustawy) - nawet nie wiedzą że przeszli do historii (ale jak zawsze, chcieli dobrze).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2021 o 21:34

C ciomak12
+3 / 7

@epuzer No tak obudził się dzieciak co nigdy nie słyszał o granicach, państwach, narodach i się zastanawia czemu wszyscy by nie mogli tworzyć jednego państwa bez wojen granic, i każdy by był dla każdego miły i nie byłoby przemocy.

No to jak już dojdziesz ze swoją edukacją do etapu kiedy zauważysz dlaczego ludzie organizują się w państwa to daj znać...

I nie mur nie musi "rozdzielać ludzi". Z tego samego powodu, zamykam drzwi w mieszkaniu a pieniędzy i kosztowności nie trzymam luzem na ulicy. Bo świat nie jest idealny. I do domu może ktoś się włamać a pieniądze niczym nie zabezpieczone może ktoś ukraść.

I dlatego też budując mur możemy nadal nieść pomoc wszystkim ludziom starającym się przekroczyć granicę. Jeżeli tylko nasza granica będzie nie do przejścia, to nie będzie innego sposobu jak tylko legalnie ją przekraczać. I wtedy pomożemy wszystkim potrzebującym. Natomiast jeżeli granica to mur z dykty, to będziemy mieli próby nielegalnego przejścia i różne mniej lub bardziej zorganizowane podrzucanie ludzi za granicę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanMariaWyborow
+2 / 2

Nie wiadomo, czy w ogóle będzie jakiś mur. Na razie jest specustawa, która pozwala wydać 1,6 Mrd PLN bez żadnej kontroli. A wiedząc że pis ma spore problemy z utrzymaniem większości, może to na przykład jest dla rodzin ludzi od Bielana?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
+2 / 2

Ciekawe ile puszczy wytną przy okazji budowy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sw3
-2 / 2

Zamiast narzekać na rząd proponuję budowę lepszego, otwartego, tolerancyjnego świata zacząć od siebie: od dziś przestajemy używać zamków w drzwiach swoich domów i mieszkań (najlepiej zostawmy je na stałe całkiem otwarte żeby z daleka było widać naszą gościnność), dla pewności otwieramy też okna, jak ktoś ma ogrodzoną posesję to zaraz się zabiera za rozbiórkę ogrodzenia!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem