Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
722 731
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Y yankers
+5 / 5

@Evengeline29 Ta tylko z tego co pamiętam to Venus w 1998 była na 7 albo 8 miejscu rankingu WTA i miała już wygrane na koncie dwa turnieje a i rok wcześniej grała w finale US Open :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tip71
+28 / 34

Tylko czekać, aż któryś z tenisistów nagle poczuje się że jest płcią żeńską. Teraz to takie modne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+11 / 11

@Eaunanisme bo większość poważnych imprez ma silne obwarowania dotyczące poziomu hormonów (osoby trans muszą je dodatkowo zbijać co powoduje u nich gorsze wyniki na samych zawodach). Dlatego problem jest ograniczony do imprez mniejszej rangi, głównie w USA gdzie takich restrykcji nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+6 / 6

@Eaunanisme w USA na poziomie akademicki się spełnił. Więc nie ignorowałbym go, bo z czasem USA skonczy z taka pula sportowców, że będzie musiało naciskać na zmiany w zasadach choćby MKOl.

I zdefiniuj transfobię, bo to termin bez konkretnego znaczenia. Bo mówisz o osobach z angielskiego transsexual, transgender czy transvestite?

Bo wszystkie trzy terminy oznaczają cos innego i dla mnie zrównywanie osób transgender z transsexual jest dla tych drugich bardzo krzywdzące i służące dowartościowaniu się przez nastolatków (przynajmniej mentalnie) z kompleksami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 października 2021 o 11:51

U konto usunięte
+4 / 8

@Eaunanisme Nieefektywne?? Jeszcze do niedawna w biegach przecież trans biegały Caster Semenya i kilka innych i wygrywały wszystko. Tylko coś zniknęły, może zaostrzyli przepisy czy co.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
-4 / 6

@Elathir Na podstawie wyjściowego komentarza chodzi mi o zrównywanie transseksualizmu z zachcianką albo modą. Sugerowanie, że jakiś facet z rankingu ATP poczuje się kobietą, żeby ograć biologiczne kobiety. Wskazuje to na totalną ignorancję i w praktyce powiela krzywdzące stereotypy na temat tej grupy społecznej, której członkowie wykładają ciężki hajs na poważną ingerencję w swoje ciałą, a potem się ich sprowadza do faceta w sukience, który wchodzi na siłowni do damskiej przebieralni, żeby sobie popatrzeć na cycki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+3 / 3

@Eaunanisme ale to pasuje to trangender właśnie. Jest krzywdzące dla osób transseksualnych, ale winne jest tutaj samo zrównywanie pojęcia transgender z transseksualizmem co jest powszechne w wielu miejscach w USA w formie prawnej co przełożyło się na takie zrównanie w opinii masowej.

Incydenty z trangender stają się coraz powszechniejsze i wiele osób od początku ostrzegało, że ucierpią transseksualiści, ale środowiska postępowe miały ich gdzieś, ważniejsze były zachcianki ludzi z kompleksami od potrzeb i szacunku dla osób chorych dla których operacje zmiany płci i terapie hormonalne to forma leczenia a nie kaprys.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
-4 / 6

@ussesus No nieefektywne, skoro na dziesiątki jeśli nie setki dyscyplin przez dziesięciolecia szerokim echem odbił się przypadek jednej osoby. I to nie trans sensu stricto, tylko posiadającej żeńskie i męskie organy płciowe. Podobnie jak było z polską biegaczką, Stanisławą Walasiewiczówną. Gdzie te stada mężczyzn, którzy "chwilową się czują kobietami", żeby zdobyć medal w żeńskiej dyscyplinie? To trochę jak z tymi mitycznymi pracownikami, którzy masowo się zwalniają, żeby żyć z socjalu, bo przecież od lat się nie opłaca pracować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 października 2021 o 12:09

E Elathir
+1 / 1

@Eaunanisme no jest takich przypadków w USA bylo wiele na poziomie nowego pokolenia sportowców (na razie problem jak pisalem dotyczy glównie zawodów mlodziezowych i uniwersyteckiego) ale ci zawodnicy powoli wchodzą już w sport profesjonalny i pojawia sie problem nacisków.

Poniżej artykuł związany z sporem prawnym na ten temat w USA

https://www.cbsnews.com/news/transgender-athlete-bans-facts/

Mamy tutaj dwa problemy:
1) dopuszczenie osobó transeksualnych, tutaj w sporcie profesjonalnym decydują poziomy hormonów, a akademickim natomiast trudno o tak dokładne badania więc szukaja rozwiązania
2) czy traktowac osoby trangender i trensvestite tak samo jak transeksualne czy nie

Zwlaszcza ten drugi punkt jest dla mnie niezrozumialym problemem, ale jednak dosc głosno podnoszonym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
-4 / 4

@Elathir Nie twierdzę, że problemu zupełenie nie ma. Jednak daleko mi do czarnowidztwa w stylu "Tylko czekać, aż któryś z tenisistów nagle poczuje się że jest płcią żeńską. Teraz to takie modne". Monitorujmy sytuację. Wiadomo, że zajmie lata wypracowanie procedur. Ale faktem jest, że na razie zalew męskich sportowców w spódnicach nam nie grozi. Tylko tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+1 / 1

@Eaunanisme @Elathir Nie chcę nic mówić ale zapominacie chyba o wicemistrzyni świata Laurel Hubbard która przeszła operację dopiero w wieku 35 lat, czyli około 4 lata temu i w przeciwieństwie do swoich rywalek, siłę oraz masę budował/a/o (akurat ten przypadek to nie transseksualizm a typowy transwestytyzm) z wysokim poziomem testosteronu . W dodatku w podnoszeniu ciężarów dopuszczalny poziom testosteronu prawie dwukrotnie przekracza to co normalnie osiągają kobiety :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 października 2021 o 4:44

E Elathir
+1 / 1

@yankers na szczęście w Tokio sprawy potoczyły się jak należy i skończyła bez medalu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
+2 / 10

Ból d*pienie rozpuszczonych dziewczynek feministek za 3... 2...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
+4 / 6

Co na to forumowe feministki wszystkie niepowodzenia kobiet tłumaczące patriarchatem i incelami?

Siostry Williams są w sporcie od wielu lat, co się więc stało że się zes...ało?

Może po prostu tu nie chodzi o płeć ale o umiejętności?

I żadne incele nie maczały w tym palców?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
+2 / 4

@Gats Zasadniczo 1998 to był początek ich wielkiej kariery, zaczęły wygrywać kilka lat później. Oczywiście takie teksty są po prostu głupie nawet jak na nastolatkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem