Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1045 1073
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tomasz3652
+1 / 23

@Idealized, mentalnie to masz chyba 130 lat...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+7 / 9

@Tomasz3652 Wystarczy 15. Miałem ostatnio okazję być przy narodzinach zgreda. Piętnastolatek opieprzył mnie za zainstalowanie TikToka, który to TikTok, nie dość, że jest siedliskiem żenady, to jeszcze zabija Youtuba. A w ogóle, to już nie ten Youtube co kiedyś. 2016 to były złote czasy! Wtedy to były dramy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bwieczorek
+4 / 8

Obiektywnie patrzac: dzieciństwo przed erą komórek uczylo: wyobraźni, kreatywności, umiejętności interpersonalnych itd. komórki, internet zabijają to. Ale to samo mówiło się o telewizji.
Myślę, ze to nie zdobycze techniki, a lenistwo rodziców prowadzi do tego, że dzieci dziś nie widzą świata poza internetem
Moje dzieci czesto bawią się w stylu pokazanym na tych obrazkach, chociaż internet tez znają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
+1 / 3

@daclaw

Dobry YouTube był w okolicach 2006 roku
Nagrania jakości tych że "Śmiechu warte", jakieś menele na osiedlach, "Paweł Jumper", przeróbki Kubusia Puchatka i takie tam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+5 / 7

@bwieczorek Tak obiektywnie patrząc, to ta "kreatywność" i "wyobraźnia" sprowadzały się w większości przypadków do stałego zestawu zabaw z elementami chuliganki i grania na nerwach. Albo tylko do wystawania pod klatką od końca lekcji w szkole do nocy.

Dwa: wyjaśnisz łaskawie, czym takim przed erą komórek wykazywali się ci "nieleniwi" rodzice? Bo ja pamiętam, że rzadko się z nimi widywałem. Tylko podczas obiadu i wieczorem, gdy trzeba było mnie domyć, żeby mnie rozpoznać. Podwórko było odpowiednikiem neta: zajmij się czymś i nie zawracaj dupy. Dopóki ktoś konkretnie nie przegiął, starzy nie mieli pojęcia, co robi cały dzień.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek22222
+18 / 18

A gdzie trzepak ja się pytam? Szlaban się nie liczy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+5 / 5

@lelek22222 Na wsi nie było trzepaków :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek22222
0 / 0

Oj były kawałek gałęzi albo kwadracika między drzewami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
0 / 0

Trzepak i piaskownica to w mieście. Bez tego podwórko było nudne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik3001
0 / 0

@lelek22222 jedni mają szlaban inni trzepak. Ps na wiosce trzepaków nie widziałem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kibic777
+11 / 13

to teraz dzieci nie mają szczęśliwego dzieciństwa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Likeeaa
+2 / 4

Nawet każde dziecko ma swój sposób na szczęście. Fakt faktem można w jakiś pożyteczny sposób je wspomóc, ale pamiętajmy, że co człowiek - czy to mały, czy duży - to inny sposób na szczęście. Nie można generalizować w tym temacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+4 / 12

Znowu się zaczyna? I te sztucznie nabite plusy.
Ten portal co rusz wyśmiewa zakłamaną rzeczywistość, choć sam ją aktywnie współtworzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
-2 / 12

Bez prądu, bez szkoły, bez lekarza, bez, bez, bez....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+8 / 18

...ze wszami, ze zmarłym bracie przy porodzie, z uchlanym wujkiem co mu rękę ciągnik urwał, z ojcem co po pijaku bije wszystkich pasem, z gwałcącym księdzem, ale nie powiem nikomu, z kolegą, którego ciągle biją, bo to Żyd, z pralką w postaci tarki, z zimną kąpielą, z tasiemcem, z przeciekającym dachem ze słomy lub azbestu, z wiedzą że świat się kończy na podwórku, mimo iż już są ludzie, którzy latają w kosmos...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+1 / 3

@solarize Współczuję Ci takiego dzieciństwa, moje akurat było takie, jak na obrazkach (bo do czasu studiów mieszkałam na wsi). Oczywiście, były różne smutne chwile, były chwile niebezpieczne, były chwile nieprzyjemne, ale gdy oceniam z perspektywy minionych lat i porównuję do innych - miałyśmy dobre dzieciństwo, kochających rodziców i dziadków. Może dlatego i moje dzieci oceniają dobrze swoje dzieciństwo, choć one już w mieście chowane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+1 / 3

@katem Dzieciństwo jakie ja opisuję to też dzieciństwo takie, jak na obrazkach.
Po prostu te obrazki nic nie mówią o tym, czy było naprawdę szczęśliwe, ani czy jest lepsze od dzisiejszego "z komórkami". To tylko wybrane chwile, a wnioski podciągnięte na siłę. Nie, nie jest tak, że "kiedyś było lepiej". Może niektórym było, ale nie mówmy za wszystkich. To nie istnienie lub nieistnienie komórki sprawia czy jest dobrze, czy źle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
0 / 0

@solarize Co do istnienia, nieistnienia komórki, internetu, itp itd zgadzam się. To nie te zewnętrzne gadżety sprawiają, że dzieciństwo wspominasz dobrze lub źle, to ludzie, którzy byli na co dzień w twoim dzieciństwie sprawili, że je dobrze czy źle wspominasz. Zdjęcia zatrzymały tylko chwilę, ale zostały przytoczone jako obraz szczęśliwego dzieciństwa. Kiedyś było lepiej tym, którzy to wspominają. Dzieci obecne, te które mają mądrych i kochających rodziców też pewnie kiedyś będą tęsknić do swojego szczęśliwego dzieciństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+8 / 12

To nie jest szczęśliwe dzieciństwo, to są szczęśliwe momenty. Na to, by całe dzieciństwo nazwać szczęśliwym, nie wystarczy krótka zabawa na dworze (chociaż to ważny element). Jeśli nie czuli głodu, nie bali się bicia w domu, mieli wsparcie i miłość, byli zdrowi i o to zdrowie ktoś dbał, to tak, mieli szczęśliwe dzieciństwo. Niestety często bywa tak, że te najbardziej skrzywdzone dzieci, najszczerzej cieszą się z drobiazgów, bo są rzadkością.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
-2 / 10

Teraz od samego oglądania tych zdjęć to połowa dzieciaków dostała alergii, traumy i sepsy, a połowa mamuś wymaga długiego leczenia w zakładzie zamkniętym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
0 / 6

Takie dzieciństwo może i było szczęśliwe dla dzieci z tamtej epoki

Ale te współczesne byłyby nieszczęśliwe bo wiedziały by że ich rówieśnicy zdobywają sławę nagrywając gunwofilmiki na tiktoka a oni muszą siedzieć w dziurze bez zasięgu, z czego ich rówieśnicy się śmieją.

To już nie kwestia spędzania czasu ale chęci dopasowania się do grupy rówieśniczej

Jakby większość otoczenia współczesnych dzieci chwaliła sobie wakacje na wsi i lamentowało że w mieście nie ma co robić dlatego siedzą w telefonie, to siedzenie u babci na wsi byłoby szpanem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 października 2021 o 20:18

L leszek49
+1 / 5

Niestety, "To sie nie wrati"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arokub
0 / 4

To nie jest takie czarno-białe, źle-dobrze, są plusy i minusy tych i tamtych czasów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Inees___
+3 / 5

Moje dzieci mają telewizor, konsole i internet a wolą iść na dwór. I nie mieszkamy na wsi tylko w bloku. A że mają możliwość korzystania, a kiedyś tego nie było to niektórych boli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar costamzczymstam
+1 / 3

kolejny żałosny demot z serii kiedyś to były czasy teraz nie ma czasów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KCNO
+1 / 1

Już te osoby za dziecka wyglądały staro. Ciekawe z czego to wynika że dzisiejszy 20latek wygląda jak gimnazjalista z moich czasów, a z lat 30tych - 60tych np. to 20latkowie wyglądali jak obecni 40latkowie...

Tak czy inaczej, przeżyłem zmierzch tych czasów. Faktycznie tak było, że jedyną rozrywką było wyjście na plac. Robienie bazy na drzewie, budowanie szałasów, bieganie z kijem i kamieniami etc...
I w zasadzie w przeciągu jednego roku pojawiły się fajne gry na PC i ludzie nagle przestali wychodzić na dwór bo PC był lepszą rozrywką...
Niedługo później doszły oczywiście telefony komórkowe i proces ten ulegał pogłębieniu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdf34
+1 / 1

Jezu, znowu? Kiedyś to było, teraz to nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nimitz77
-2 / 2

Tak było, nie zmyślam dopóki nie dostałem Amigi 500 :)
Wówczas taplanie się w błocie okazało się nudne.
Bezsensowny ten demot. Każdy z tych dzieciaków jakby dostał współczesną komórkę to by nosa na dwór nie wyściubił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
0 / 0

Takie dzieciństwo to w naprawdę dobre, bardzo dobre dzieciństwo, a niewiele takich ma. Zabawa z zwierzętami, beczka, wąż ogrodniczy czy coś w tym stylu i do tego regularne lody (regularne, bo tak zgaduję, że skoro w democie jest to traktowane jako normalka i regularna rzecz). Trzeba mieć gdzie jechać czy w ogóle mieszkać w takich miejscach, bo zabawa z zwierzętami jest zarezerwowana głównie dla mieszkających we wsi lub dla tych, którzy mogą przyjechać na wieś, trzeba mieć dobrych rodziców, którzy nie poskąpią paru złotych itd. Albo trzeba mieć w ogóle podwórko lub węża, bo nie zawsze tak jest. Tak samo z trzepakiem, też nie wszędzie jest, tylko niektórzy mieli styczność z trzepakiem. Swoją drogą to mnie śmieszy jak ludziom wydaje się, że trzepak był wszędzie i każdy miał z nim styczność. Przecież to coś nie było nawet częste, to występowało w niektórych miejscach, ale nie wszystkich i to nawet było rzadkie. W sumie to mnie nie dziwi, bo ludzie są takimi idiotami, że jak coś mieli to każdy miał, bo tak im się wydaje, a takich jest sporo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 maja 2022 o 1:34

M Moher_przez_samo_h
-1 / 1

Dzieci się bawią na dworze? Z kozami?? Bez telefonów??? Jak w średniowieczu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem