Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
650 658
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K Kokokoko0912
+9 / 15

dlaczego trudno uwierzyc ?
przeciez pis wciaz ma jakies tam poparcie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
+3 / 7

To jest wieś, w miastach przerabialiśmy już wycinkę drzew i doszliśmy do wniosku że nie tędy droga. Może oni muszą przerobić jeszcze bolesną lekcję gdy nie będą mieli odrobiny cienia w upalne dni. Widać to kompletny brak dialogu żeby rozwiązać prosty problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drakon1
+11 / 15

Ludzie nie wiedzą czego chcą dopóki tego nie spróbują...
Mieszczuchy kupują działki poza miastem bo chcą ciszy i świeżego powietrza.. potem narzekają że słaba komunikacja, daleko do pracy, w lecie trzeba trawę skosić, na jesieni liście grabić, w zimę łopatować. Poranne świergolenie ptaków jest nie do zniesienia a i sąsiedzi też są problematyczni bo maja własne warzywniaki i wali nawozem.

Wieśniaki kupują mieszkania w blokach bo maja dość roboty w ogrodzie... a potem narzekają że nie ma gdzie zaparkować auta, czy pomieścić całego dobytku. Sąsiadom ciągle się coś nie podoba... ze za głośno leci TV/radio, ze śmierdzi od grilla, że nieobyczajne zachowanie.

Najgorsze jest to że ci "Janusze" zamiast sprzedać dom/mieszkanie i przenieść się tam gdzie "będzie im lepiej" to chcą żeby wszyscy się dla nich zmieniali. Czyli wieś w miasto a miasto w wieś.

Efekt wycięcia tych drzew będzie taki, że w lecie będą narzekać ze w parku jest za gorąco. Zrobią petycje z prośbą o zasadzenie drzew. Tylko że na cień trzeba będzie poczekać..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drakon1
-2 / 2

@kastor86 tak też go znam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-2 / 2

Ale artykuł ma ważny cel: Może nawet nie chodzi o wycięcie tych drzew, ale na zwrócenie uwagi, że park, czyli miejsce publiczne, zaśmieca ich prywatne domostwa: Wyraźnie o tym napisano:
"- Jesienią, z nadmiernie wyrośniętych drzew spadają na nasze posesje tony liści, które sprzątamy w zasadzie od października aż do grudnia. Syzyfowa praca, którą wykonujemy, przekracza już siły starszych sąsiadów, a młodszych, fizycznie sprawnych, ogarnia głęboka frustracja, wywołująca wręcz depresję połączoną z nerwicą - można przeczytać w petycji."
Wójt gminy tego chyba nie rozumie, ze są w okolicy ludzie, którzy są zbyt słabi i starsi, a muszą codziennie zasuwać z łopatami i grabiami i walić do worka liście, które nie pochodzą z ich ogrodu. A potem pewnie musza to dawać do śmietnika a śmieci coraz droższe bo liście musza trafić do utylizacji, a to kosztuje. Tymczasem takie liście powinny lądowc tam gdzie ich miejsce. CZyli w parku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 października 2021 o 15:53

K kawanalawe
+3 / 3

@dncx Głównie dlatego ten postulat jest dla mnie niedorzeczny. "Od października AŻ do grudnia" to są zaledwie 2 miesiące + grabienie raz w tygodniu, wychodzi, że trzeba by 8 razy sprzątnąć liście. Kto na wsi pakuje liście w plastik? Po prostu gniją na kompostowniku. Ludzie na wsiach zazwyczaj mają spore działki i jest na to miejsce. Cała ta petycja brzmi jak dzisiejszy głos zawiedzionych wsią, miejskich postępowców - vegan, eko i fura na prąd, ALE sprzątanie liści, parki, ptaki? - no kto to widział! bleee.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 0

@kawanalawe No nie do końca. Worki plastikowe są częścią segregacji. A liści na kompost nie dają, 99% na wsi tego nie ma. No więc idzie na śmieci i się za to płaci. Sam wiem bo mam masę znajomych co nawet nie mieszkają na wsi, ale po za centrum w domach jednorodzinnych. I oni swoje liście walą do worka. Bo nie ma wyjścia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R romeknowak
0 / 0

Park jest po to by był parkiem i należy zostawić go w spokoju, ale niestety zgodzę się, że ptaszory nie dają spać i o zgrozo potrafią opierniczyć wszystkie czereśnie z ogrodu. Na szczęście problem dotyczy nielicznych gatunków ptaków, głównie szpaków i kosów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+1 / 1

Mnie to nie dziwi.
28% dorosłych Polaków uważa, że nie płaci żadnych podatków
30% uważa że podatki powinni płacić tylko bogaci
40% deklaruje chęć głosowania na ***

Czas wyjść, ze swojej strefy komfortu i uświadomić sobie, że to oni są tą PRAWDZIWA POLSKĄ

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 października 2021 o 19:36