Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
227 238
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D Demot249
+5 / 5

yyyy ale to z prawej to stara norma sprzed brexitu obowiązująca do tej pory a po lewej nowa europejska ....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-2 / 6

@Demot249 A na moje to po prostu dali ciała. Bo po co "przesunęli skalę"? By znów za X lat mieć ten sam problem? To nie prościej było zrobić odwrotnie? Np skala 1, by odpowiadała staremu E, nr 2 to stare D, nr 3 to stare C itd. Raczej numerków im nigdy nie zabraknie i już. W końcu doszliby do klasy np 54. A czas w którym doszliby do absurdalnie dużych numerów, byłby raczej czasem kiedy wgl ta skala nie byłaby już nikomu potrzebna. Skoro co kilka lat dochodzi pojedyncza nowa wartość :/ .
Albo nawet jeszcze bardziej uprościć. Jak było A+++, to by było po prostu A3. Potem A4 itp.
No ale "łunia" zawsze musi temat spierniczyć, bo teraz jak widzisz taką skalę to łatwo można się pomylić.
Kupujesz np lodówkę z oceną C i cieszysz mordkę że jesteś EKO oraz że zaoszczędziłeś hajsy, bo droższe i nowsze były np z oceną D. Tylko że ta lodówka z oceną C była wg starej skali XD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
-4 / 6

@rafik54321

W eurokołchozie bardak był i będzie. Bo to socjalizm.

Popatrzyłem na zamrażarki w Euro RTV - różnica kosztów prądu deklarowana przez producentów pomiędzy najbardziej a najmniej prądożerną wynosi - ile? - niecałe 80 zł rocznie czyli mniej niż dychę miesięcznie. Mniej niż paczka papierosów.

... a różnica w klasach - pomiędzy D a F .. czyli ogromna - jakby ktoś dał się na to nabrać ...

KTO KUWA BĘDZIE SOBIE TYM DUDĘ ZAWRACAŁ jak wywalił ze dwa koła na zakup ?


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Demot249 to że różnice pomiędzy klasami są minimalne to druga sprawa. Jednak mimo wszystko jakiś postęp jest.

Ja bardziej się tu uczepiłem debilnego (nie)rozwiązania problemu przez UE. Bo zamiast faktycznie rozwiązać problem nadając nowy system oznaczeń gdzie zawsze będzie można to ciągnąć w przód (jak to np zrobili z normami spalin, Euro 4, Euro 5, Euro 6 itp), to tutaj się po prostu cofnęli w tył bez sensu. Tam się dało a tu się nie da? Tym bardziej że nowa i stara norma mogą po prostu się mylić.
A tak, każdy by wiedział, są literki - stara norma. Są literki i cyferki - nowa norma. Proste. Klasa C - stara norma, klasa A4 nowa norma. Klasa A+++ stara norma, klasa A3 nowa norma, odpowiednik starej A+++. Proste, logiczne, eleganckie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
0 / 2

@rafik54321

Proste to by było jakby napis na etykiecie był taki:
"ta zamrażarka będzie cię kosztować łącznie (zakup i używanie) xxx zł w ciągu 5 lat a licząc od litra pojemności to zapłacisz yyyy zł .... za przyjemność zamrożenia każdego litra"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
0 / 0

@rafik54321 Chodzi o to, że taka skala ma wydźwięk marketingowy, bo się kojarzy z rankingiem, podium sportowym. A jak się dodaje kolejne plusy, to już w ogóle...

Moim zdaniem, nie potrzeba niczego więcej, niż kWh/rok do porównywania urządzeń tego samego rodzaju. Należałoby tylko ustandaryzować sposób wyznaczania, aby było to weryfikowalne niezależnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C konto usunięte
-2 / 2

@rafik54321 Masz rację, że zje6ali temat, ale twoje rozwiązanie też jest o kand dvpy.
Przykładowo, pomijając to, że aktualnie są 2 skale, które mogą się mylić - to okres przejściowy, ale na ten moment masz lodówkę klasy A - wiesz, że to najlepsza jest. Po wprowadzeniu tak jak mówisz numerków. Idziesz do sklepu i miły Pan ci mówi, że to lodówka klasy 54. I co? I chooj ci to mówi. 54 to dobrze, czy źle? Ile jest tych klas. Trzeba sprawdzić w necie. Może byś dał na naklejce coś w stylu "Klasa 54/55", czyli klasa 54 z 55. To już by ci mówiło, że lodówka jest z tych "lepszych". Ale to i tak dalej o kant dvpy, bo może stać gdzieś dwuletnia lodówka z klasą 54/55, a się okaże, że teraz już są klasy do 70. Teraz masz okres przejściowy przez parę miesięcy, w twoim rozwiązaniu byłby on nieskończony.
Tak jak normy spalin - mój samochód ma Euro 5(chyba) - ni chvja nie wiem, czy to wysoka norma, czy nie. A wiem, że ma taką normę, bo sprawdziłem teraz w necie, 5 minut temu, nie miałem pojęcia, jaką normę ma moje auta xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

ale jak miales literki to tez bylo slabo, bo niby bylo a, ale lepsze bylo a+++. Na jedno wychodzi. Poza tym w sklepie masz duzo lodowek i widzisz ze jedna jest np klasy 5, a druga klasy 7.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+2 / 2

To UE zmieniło skalę, nie Wielka Brytania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lukas1121
-2 / 2

Przecież. Całe te normy to jeden wielki chwyt marketingowy. Weźmy taką pralkę. Jak liczone jest zużycie prądu? Co Robić żeby pralka rocznie w tabelce zużywala mniej prądu niż inna? Dajmy 3h program z namaczaniem bez grzania i kręcenia przez większość czasu! Potem 30minnormalnego prania i mamy 3co pralkę. Bo w tabelce się zgadza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem