Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
307 347
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P Pasqdnik82
-1 / 9

@YszamanY niektórzy jak Mentzen, mają wiedzę gospodarczą... i taki człowiek być może by mógł coś zrobić i coś poprawić czy to w prawie podatkowym... w jakichś pomysłach... jednak mentalnie i światopoglądowo to taki sam katolicki bełkot w tej partii (poza niektórymi jednostkami) i tak chcieliby światopoglądowo urządzić Polskę.... jak Pan "Szczęść boże" Braun np.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mariuszem
+5 / 7

Chciałeś napisać chyba: a KO i Hołownia to także lewica i kolejni durnie (lemingi to adekwatne określenie) nabiorą się na ich bełkot.
**** PiS i KO tys!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
-2 / 4

@Pasqdnik82 problem jest taki, że na każdego Mentzena i Wilka, którzy światopoglądowo choć mocno skręceni tak jeszcze ze względu na ich wiedze pożytek by z nich był spory przypada w Konfederacja pięciu kiboli lub szurów od teorii spiskowych, z których nie jestem w stanie wyobrazić sobie pożytku żadnego.

Konfederacja, PiS, Solidarna Polska i Razem mają chyba największy odsetek szkodników, których w parlamencie nie chciałbym za nic widzieć w swoich szeregach. W innych ugrupowaniach to jakaś polowa a nie co najmniej 80% jak w tych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adamowitch94
+1 / 5

@Pasqdnik82 W demokracji aby zdobyć głosy wyborców, trzeba mówić nie to, co jest właściwe, lecz to, co spodoba się wyborcom. Osobiście mnie to razi, ale co zrobisz - taka jest logika demokracji. Konfederacja to rozumie i dlatego mówią pewne rzeczy sprzeczne TAKŻE Z MOIM światopoglądem, bo to się po prostu (innym) wyborcom podoba. W ich programie NATOMIAST nie ma nic o zakazie aborcji, piętnowaniu Żydów, itp.
Pan Mentzen wyjaśnia to w poniższym wywiadzie: https://www.youtube.com/watch?v=Bd9hjFOulI8&t=4093s

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar radiron
+4 / 4

@Pasqdnik82 bawi mnie to jak widzę ludzi którzy przez pierdoły nie dokonują dobrych wyborów... Konfederacja ci nie da nic, 0+ w skrócie. Ale oni nie chcą też ci cokolwiek brać, byś mógł się bogacić dzięki swojej PRACY. Twoja wypowiedź jest w moich oczach mniej więcej taka: muszę odkręcić nakrętkę rozmiar 13, mam 3 klucze -> 10-kę 13-kę i 17-kę ale 13-ka jest różowa a że nie jestem gejem to jej nie dotykam, tylko próbuję raz po raz 10-tki albo 17-tki... głupie co nie ? Tak samo jest z ludźmi w PL wybierają PO a potem PiS a potem PO itd itp... Nie chcą wybrać Konfederacji a bo jest tam Pan Braun który wita się szczęść Boże albo Pan Korwin który mówi że za Hitlera było lepiej ( chodziło o podatki -> były dużo niższe ) czy taki Pan Mentzen który mimo tego że ma ogromną wiedzę gospodarczą i prawną jest nikim gdyż nie jest z PiSu ani z PO... Powodzenia życzę z takim podejściem ( troszkę jak w Samych swoich, z jednej strony płotu Pisiory z drugiej Platformersi a wokoło bida aż piszczy ;) no brawo wy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+1 / 3

@Pasqdnik82 Jako katolika interesuje mnie co to jest ten "katolicki bełkot". Natomiast co do samej Konfederacji to w tej chwili jest to zbitka różnych partii i tak naprawdę trudno jest cokolwiek powiedzieć o ich pomysłach gospodarczych. Z jednej strony mamy Korwina czyli liberalizm gospodarczy tyle że nie bardzo wiadomo jaki. Korwin oczywiście dużo mówi o niskich podatkach, wolności gospodarczej, wolnym rynku ale ważne są tu jeszcze inne rzeczy. Np. jak wygląda podejście JKM do banku centralnego i pieniądza fiducjarnego. Z tego co wiem to JKM jest nieco wpatrzony w Miltona Friedmana a to oznaczałoby moneteryzm, czyli bankowość centralną, pieniądz fiducjarny i co najważniejsze stały dodruk pieniądza wg idei stałych cen - cokolwiek to znaczy. Potem mamy ekipę Bosaka co to spojrzenie na gospodarkę mają, że się tak wyrażę narodową. Podejrzewam, że nieobce mogą im być idee ceł zaporowych, protekcjonizmu itd. co nie ma zbyt wiele wspólnego z wolnym rynkiem. I na końcu mamy Brauna o poglądach gospodarczych którego niewiele mogę powiedzieć - może Ty coś wiesz.

Co by z tego mogło wyniknąć gdyby doszli do władzy? Jedna wielka niewiadoma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adamowitch94
+1 / 3

@dr_E_Konom Braun jest np. przeciwko PIT czy CIT. Na swoim profilu Konfederacja mówi np. że chcą zmniejszyć VAT i akcyzę na paliwo (spadek ceny z 6-ciu na 4 złote).
Uwaga z mojej strony: w demokracji rządzą ludzie niezorientowani politycznie. Wyborcy nie rozumieją idei wolnego rynku, więc nie głosowali ani na partię KORWIN ani na partię Roberta Gwiazdowskiego. Z tego powodu Korwin był zmuszony zjednoczyć się z narodowcami. To smutne, bo idee te się wzajemnie wykluczają. Łączy ich natomiast miłość do ojczyzny. Nie wydaje mi się, żeby Kaczyński czy Tusk na prawdę kochali Polskę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
-1 / 1

@Adamowitch94 Tak to prawda co napisałeś o Braunie. Problem polega na tym, że niskie podatki, mały budżet (czyt. niskie wydatki) to za mało. Jedną z kluczowych spraw jest czy pozostajemy przy pieniądzu fiducjarnym czy nie oraz czy pozostajemy przy bankowości centralnej czy nie. Gdzieś tam mi świta że kiedyś JKM coś mówił o konkurencji bankowej i prywatnej walucie ale pewności nie mam. Jeżeli jednak miałby takie poglądy to nie bardzo rozumiem dlaczego zaprosił Miltona Friedmanna w latach 90-tych do Polski. Milton jest monetarystą - zwolennikiem bankowości centralnej, pieniądza fiducjarnego oraz dodruku pieniądza by utrzymać stałe ceny. A to w moim odczuciu może skutecznie zablokować lub ograniczyć efektywność reform.

Nie wypowiadam się co do Tuska bo nie wiem jak tam się ma jego stosunek do Polski. Lewica jest kosmopolityczna. Tusk zaczynał jako liberał (werbalnie bo w czynach nic z tego nie wyszło), potem przesunął się w kierunku lewicy (i tu gospodarczo już działał w tym duchu). Ale nie wypowiadam się co do jego stosunku do Polski.

Jeśli chodzi o Kaczyńskiego to wg mnie kocha Polskę tylko koszmarnie się myli. Kaczyński - czego zresztą nie ukrywa - wzoruje się na Piłsudskim i to chyba bardziej z okresu sanacyjnego. Stąd pęd do interwencjonizmu, inwestycji państwowych, redystrybucji, konsolidacji władzy itd. itd. Spójrzmy na to inaczej gdyby nie działał z myślą o dobru kraju to jaki byłby jego cel? No może władza i to wszystko. Ani się nie dorobił jakiegoś wielkiego majątku, ani nie działa na korzyść innego państwa (no bo sojusz z USA nie oznacza, że działa na rzecz USA).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@dr_E_Konom Korwin uważa, że mogłoby być wiele walut w kraju.
Program Konfederacji jest dość wolnorynkowy i w kwestii gospodarki wygrywa partia Korwina. Sami narodowcy z Konfederacji też są dość wolnościowi, jak na narodowców.

Braun jest wolnościowcem, 5 minuta.
https://www.youtube.com/watch?v=G9iZdyFN2I0

Co do Kaczyńskiego, to zgoda, wzoruje się na sanacji.
A obecnie spełnia swoje marzenia, kosztem kraju i społeczeństwa...
https://www.youtube.com/watch?v=3DrGNbPpmK0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+1 / 1

@kondon Zgoda. Też słyszałem JKM gdy mówił o prywatnej walucie. Po prostu niepokoi mnie to, że od czasu do czasu lubi się powołać na Friedmanna. Podobnie jak niepokoją mnie np. dyskusje sprzed kilku lat na YT narodowców gdzie bronią wprowadzania ceł. Może się "nawrócili". Oby.

Co do Kaczyńskiego a kto wie czy bardziej nie trzeba by było już powiedziec Morawieckiego - problem polega na tym, że procesy ekonomiczne zachodzą bardzo powoli i nie od razu widać skutek podjętych (błędnych lub prawidłowych działań). Wystarczy zresztą zobaczyć po jakim czasie wyniknęły problemy w łańcuchach dostaw po tych wszystkich lockdownach (1 - 1,5 roku). Podobnie było z Gierkiem - dobrych parę lat zajęło ujawnienie się wszystkich konsekwencji życia na kredyt, złych inwestycji, utopii gospodarki socjalistycznej. Dlatego wiele osób do dzisiaj wspomina "dobre" czasy Gierka gdzie na skutek zastrzyków w postaci kredytów na chwilę zrobiło się lepiej - jak na możliwości obozu socjalistycznego. Konsekwencji, które odczuwaliśmy przez całe lata 80-te aż po 90-te już mu się nie przypisuje.

Jak powiedział kiedyś JKM - gdyby bół po uderzeniu młotkiem w palec występował np. po miesiącu, ludzie o wiele częściej uderzaliby sobie po palcach.

I w tym kontekście warto się przypatrzeć temu jak bardzo wzrosło zadłużenie państwa za czasów PIS...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 grudnia 2021 o 21:15

avatar Hamster88
-1 / 7

***** cały świat XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adawo
-4 / 10

Nie zapominajmy o Konfederacji i Kukizie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
+1 / 3

A nawet świnto prowda...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adamowitch94
-4 / 10

Widzę, że nasze media odwaliły kawał dobrej roboty. Zamiast aktywnie zwalczać Konfederację, to wmówiono ludziom, że Konfederacja jest kubek w kubek takim samym złem co PiS.

Brawo. Ignoranci nie zasługują ani na wolność ani na dobrobyt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 października 2021 o 9:54

A Aqq300
-1 / 5

Konta przegrała u mnie przez współpracę z Kają G. Okazali się bardziej religijni niż PiSlamiści. I w żadne bajki o rzekomej wolności i dobrobycie pod ich rządami już nie uwierzyę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rimcem
-1 / 5

@Adamowitch94 "Ignoranci nie zasługują ani na wolność ani na dobrobyt." - sam sobie pocisnąłeś, brawo :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 6

@Aqq300 Ja tu nie widzę sprzeczności. Konfederacja opowiada się za ochroną życia. To że Ty mordowanie innych ludzi podkładasz pod kategorię wolności to już inna sprawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adamowitch94
0 / 2

@Aqq300 W takim razie pozostaje ci głosować za establishmentem. W takim wypadku w Polsce nigdy nie będzie dobrze. Dla przypomnienia: w tym roku mieliśmy podatek cukrowy, wzrost cen prądu o10%, wzrost cen gazu o 30%, paliwo dochodzi do 6-ciu złotych pomimo bardzo niskich cen ropy naftowej. Inflacja wyniesie ok 6-8% w grudniu. Liczba lekarzy i pielęgniarek żałośnie niska na tle UE i wciąż maleje. Czeka nas katastrofa demograficzna. Mało ci powodów, żeby głosować na Konfederację, która chce to naprawić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mambolinski
0 / 0

meritum!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TrinityKiller
-3 / 5

I konfe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
-2 / 4

Partii na wybory nie wybiera się takiej, jaką sobie wymarzyłeś, tylko wybierasz spośród tego, co jest. Inaczej będzie zawsze w Polsce gnój, bo głosować na kogo nie ma i zostajesz w domu, a procenty idą nie tam, gdzie trzeba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adamowitch94
+1 / 3

@biuro74 Tak jest. Wyborcy chcą takiej partii, która będzie w 100%-entach zgodna z ich światopoglądem. Jest to niemożliwe i tak samo naiwne, jak spodziewanie się, że nasz partner życiowy spełni wszystkie nasze potrzeby społeczne (będzie dla nas matką, ojcem, bratem, siostrą, przyjacielem, wujkiem, ciotką, dziadkiem itp.).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem