Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
146 164
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L lelek2
+9 / 11

@Fragglesik no jasne ze bezrobotny albo ukrywający się przed komornikiem biorący kasę pod stołem zapłaci uczciwie podatki i się dołoży do tego WAŁU

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolfi1485
-4 / 10

@Fragglesik Słuszna uwaga, jakkolwiek ostatnio z Tobą w wielu rzeczach się nie zgadzam, tak w tej Cię zaplusowałem, bo jesteśmy przynajmniej częściowo zgodni. Żeby nie było - nie jestem ani za Pisem ani za większością "polskiego ładu" chociaż nawet z całą antypatią do partii rządzącej przyznaję, że parę dobrych rozwiązań tam jest, takich, które powinny być już dawno - chociażby wyższy próg zwolnienia od podatku. No śmiało, czekam - niech ktoś powie, że to źle, że kwota wolna od podatku wzrasta! Śmiało, powiedzcie że to źle, ale ostrzegam tylko raz - nie bójcie się kontry!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+8 / 8

@Fragglesik Nie opowiadaj farmazonów, to nie będzie tylu minusów...
W democie nie ma nic o "biednych", a jest o "ciężko" pracujących.
Nowy wał polega właśnie na większych podatkach od osób zarabiających więcej, za to niższych od zarabiających mniej i emerytów - te grupy to główny elektorat PiS, a spośród zarabiających więcej i tak mało kto na nich głosuje, to można spokojnie im dowalić, bez strat wyborców.

@Wolfi1485 Z jednej strony podnoszą kwotę wolną od podatku, a z drugiej eliminują odliczenie od niej składki zdrowotnej, do tego podnosząc ją lepiej zarabiającym. Z tego powodu niektórzy zapłacą większe podatki w wyniku "obniżki podatków". Taka klasyczna, PiSowska manipulacja.
Nie jestem elektoratem PO, jednak w swoich przemyśleniach nie uwzględniasz światowej koniunktury, która niezwykle sprzyjała PiSowi przed pandemią. Niskie bezrobocie przed pandemią oraz duże wpływy z podatków to nie zasługa tego rządu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+5 / 5

@Fragglesik Sugerujesz, że obecny rząd nie wykorzystuje coraz bardziej pracujących?
W ogóle co Ty chcesz przekazać? O co Ci chodzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+2 / 2

@Fragglesik Wypowiedz się, proszę, konkretnie, abym wiedział do czego dokładnie mam się odnieść, abym nie musiał się domyślać i interpretować twoich komentarzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+10 / 10

@Fragglesik Opowiadasz głupoty, tak samo jak kretyn Kaczyński ("na nowym wale stracą tylko cwaniacy") i jesteś zdziwiony, że dostajesz minusy...
Jeśli nałożysz podatki na przedsiębiorcę, to on doliczy je do ceny produktu czy usługi. Jeśli na specjalistę, to pójdzie on po podwyżkę (nikt go nie zastąpi, więc trzeba ją dać) i znowu przedsiębiorca doliczy to do ceny.
Podwyżka dotyczy także emerytów dostających powyżej (zdaje się) 4200 zł. No faktycznie bogacze...
Przypominam też, że jeszcze przed pandemią mieliśmy świetną światową koniunkturę, a poziom inwestycji w Polsce był najniższy od 20 lat. Tak więc teoria jest prawdziwa. Biedni nie rozwijają gospodarki i nie tworzą miejsc pracy.

Za to obniżki podatków (na papierku) dostanie elektorat PiS - biedni emeryci, pracujący na najniższą, patologia biorąca zasiłki.
Czyli demotywuje to do pracy, rozwoju i inwestycji, a zachęca to lenistwa oraz życia na koszt innych.
Oczywiście te podatki dotkną wszystkich i wszyscy na tym stracą, bo gospodarka to system naczyń połączonych. Zyskać może jedynie rząd PiS, który po raz kolejny kupi sobie tępy elektorat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
+2 / 2

@kondon - już słychać głosy, że u nas z żadnymi inwestycjami się nie powinno wychodzić, bo brak jest jakiejkolwiek stabilizacji ze strony rządu. Tzn. nie masz pewności, czy za pół roku znowu zmian w przepisach nie zrobią i czegoś nie dowalą, albo nie zmienią.
Druga kwestia to nagonka na tych "cwaniaków" - co za problem przenieść kapitał za granicę? Tu wykazywać stratę, a rozliczać się w korzystniejszym kraju. Żaden problem - strata tylko dla rządu, bo będzie wpływało mniej kasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+3 / 3

@Lulus Nie słychać głosów, tylko to jest od dawna znany fakt.
Prawo powinno być stabilne i mieć długie vacatio legis, aby każdy do przepisów mógł się dostosować.
Nowy wał wchodzi pewnie od nowego roku, a nie znamy wszystkich zawartych w nim zmian...

Nie każdą działalność przeniesiesz za granicę, niestety...
PiS wprowadził tutaj też różne zmiany, które bardzo to utrudniają. Już nie jest tak łatwo jak kilka lat temu.
https://www.youtube.com/watch?v=Hw6wzNEBhKU

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
+2 / 2

@kondon - opcja z za granicą nie jest dla każdego. Pisze tylko że te 10% tych "cwaniaków" zrobią tak, że nie będą poszkodowane. Nawet jak samej działalności nie przeniosą, to sposób na wyprowadzenie kapitału i tak znajdą, by uniknąć wysokich podatków. A co do Mentzena - widziałem tę serię, ale nie oglądałem jeszcze :) musze kiedyś do niej solidnie przysiąść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaqb1
+1 / 1

@Wolfi1485 Wyższa kwota wolna jest tylko pozornie. Nie płacą podatków tracisz możliwość korzystania z ulg...np ulgi na dzieci (ok 1100 rocznie dziecko) z czego emeryt odliczy wydatki na zakup leków, rehabilitację gdy nie będzie płacił zaliczki na podatek dochodowy. Pamiętajmy także o możliwości odpisywania zdrowotnego od podatku...takiej możliwości już nie będzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+1 / 3

@Wolfi1485 Co Ty człowieku pieprzysz. W latach 2006-2007, kiedy rządził PIS tak spieprzyli gospodarkę, że PO odbudowywało ją przez 6 lat. W międzyczasie spłacali gierkowskie długi W 2006 inflacja wynosiła 1% a już rok później doprowadzili do 2,5%. Cały ten kretyński rząd korzysta z tego co PO wypracowała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolfi1485
-2 / 2

@TomorrowNeverKnows Nie denerwuj mnie nawet liberalny balcerkowy trollu! Nie, co najwyżej mogło być tak, że pis w latach 2005-2007 korzystał z tego co wcześniej zbudował sld, a po w latach 2007-2015 to zaprzepaściła! Jak wytłumaczysz wzrost bezrobocia do 30% za rządów PO (15% w szczytowych momencie oficjalnie plus nieoficjalnie drugie na bezpłatnych stażach, umowach śmieciowych i wszelkich 1/8/ 1/16 i uwaga, zaobserwowany przeze mnie rekord - 1/64 etatu) - serio? Dla tej ostatniej nawet nie chciałoby mi się wstać do urzędu na przedstawienie oferty, a co dopiero tam pojechać, i to na własnych biletach...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
0 / 2

@Wolfi1485 Puknij się w pustaka. Jakie 30%?
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/stopa-bezrobocia-rejestrowanego-w-latach-1990-2021,4,1.html Za każdym razem jak PIS się bierze za rządzenie, to wszystko z wyjątkiem inflacji pada na pysk. A gdyby nie Balcerowicz to do tej pory bylibyśmy e czarnej dupie. Wystarczy tylko umieć znaleźć w necie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 października 2021 o 17:31

W Wolfi1485
0 / 0

@TomorrowNeverKnows I tu się zgadzamy - rejestrowane, czyli oficjalne. A ukryte?!?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+1 / 1

@Wolfi1485 A Tobie się wydaje, że teraz jest inaczej? Ilu ludzi pracuje na czarno?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolfi1485
0 / 0

@TomorrowNeverKnows Teraz pracują bo tak chcą i tak im wygodniej, wtedy NIE MIELI WYJŚCIA! No dobra, wyjątek - ściana wschodnia, tam naprawdę jest kiepsko z robotą. Ale teraz w dowolnym miejscu w środkowej Polsce lub na Zachodzie, niech tylko jakiś złodziej-przedsiębiorca spróbuje powiedzieć: Bezpłatny staż i nadgodziny albo umowa o dzieło 4zł/h... Nawet nie mówię że się na to odważy, jak zaznaczyłem - NIECH SPRÓBUJE... I wtedy krótkie pytanie od kandydata powinno brzmieć: "Chcesz liścia złodziejska k***o? Oddaj mi za przejechane bilety/benzynę do Ciebie!"

A za PO to był status quo - sami to oficjalnie popierali!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 października 2021 o 21:02

avatar TomorrowNeverKnows
+1 / 1

@Wolfi1485 Po prostu koszty pracy są tak wysokie, że niektórzy pracodawcy i pracobiorcy, szczególnie Ci młodzi, którzy nie myślą o jakiejś sensownej emeryturze wolą parę groszy zaoszczędzić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+2 / 2

Zrzutka jest dobrowolna, to jest zwykła kradzież...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Asiatan6
0 / 0

Yyyyy, nadzieja?! Ale na co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem