Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Czy Kościół we właściwy sposób wyjaśnia zaniedbania w sprawach pedofilii? Sondaż nie pozostawia żadnych złudzeń - tylko 12% respondentów zdecydowanie zgodziło się, lub raczej zgodziło się z tą tezą. Przeciwnego zdania (zdecydowanie i raczej) było aż 79% – 9% nie miało na ten temat zdania.  Ponadto aż 50% respondentów oczekiwało by od papieża Franciszka zdymisjonowanie całego składu  polskiego Episkopatu    Franciszek jest jednak od tego daleki (rozmowy w Watykanie z polskimi biskupami utrzymane są w przyjacielskim tonie), a poza tym kościelne zło to system, a nie konkretni ludzie. Właściwą formą samoobrony powinno być zerwanie wszelkich związków z Kościołem i ochrona dzieci przed tą instytucją.

Czy Kościół we właściwy sposób wyjaśnia zaniedbania w sprawach pedofilii? Sondaż nie pozostawia żadnych złudzeń - tylko 12% respondentów zdecydowanie zgodziło się, lub raczej zgodziło się z tą tezą. Przeciwnego zdania (zdecydowanie i raczej) było aż 79%

9% nie miało na ten temat zdania. Ponadto aż 50% respondentów oczekiwało by od papieża Franciszka zdymisjonowanie całego składu polskiego Episkopatu Franciszek jest jednak od tego daleki (rozmowy w Watykanie z polskimi biskupami utrzymane są w przyjacielskim tonie), a poza tym kościelne zło to system, a nie konkretni ludzie. Właściwą formą samoobrony powinno być zerwanie wszelkich związków z Kościołem i ochrona dzieci przed tą instytucją.

www.demotywatory.pl
+
130 156
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar perskieoko
+1 / 1

Kościół zajął się tą sprawą we właściwy (dla siebie) sposób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 3

Bądźmy szczerzy. Polscy hierarchowie jedynie utrudniają przeprowadzenie śledztwa. Im nie zależy na oczyszczeniu instytucji, lecz na ukryciu własnych zaniedbań, a czasem również przestępstw. Dlatego tematem powinna się zająć niezależna prokuratura, a nie wewnętrzne struktury kościelne. Z godnie z zasadą "nikt nie może być sędzią we własnej sprawie". Jednak aktualnym problemem w Polsce jest brak niezależnej prokuratury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem