Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Maciej Stuhr wygłasza orędzie do narodu. Czyli prosta parodia Jarosława Kaczyńskiego

0:42

www.demotywatory.pl
+
96 159
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J JestemRolnik
+4 / 38

Nie wyszło mu to wcale.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
+1 / 27

@JestemRolnik czego się spodziewać po autorze żartu "będziemy mieli TU POLEW hehe iks de"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F franciszekkimono
0 / 2

pewnie zaczął na trzeźwo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dejmien86
+9 / 11

Zapomniał o dzwoniącym telefonie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
+7 / 27

Maciej Stuhr niewiele zabłysnął kunsztem aktorskim, bo każdy nawet amator wypadłby lepiej od tego parodiowanego dziada.
Panie Macieju! Coś ambitniejszego proszę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 108757
-3 / 5

@Ortomen
W takim razie czekam na Twoją wersję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
+10 / 14

I już nigdy w TVP PiS nie zobaczymy tego Pana ani żadnego filmu z nim w udziale.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rogeros123
+1 / 1

@sceptykiem_sie_urodzic a oglądasz tvpis ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
+1 / 1

@rogeros123 Oglądam czasem "Wiadomości fałszu" by zobaczyć jak propaganda tłumaczy tepemu ludowi porażkę PiS. Miło się np ogląda 3 minutowy roeporaz w "Wiadomościach" o zbawiennym działaniu lipy i herbatek z niej robionych. Naprawdę warto czasem zobaczyć mistrzów fałszu by się nauczyć od najlepszych jak wybrnąć z własnych konfliktowych sytuacji.

Zablokowane mam wszystkie kanały na dekoderze z platformy TVP. Przeskakując przez kanały nudne było skakanie po katolickich mszach .....nic innego tam nie leci jak retransmisja mszy, quizy o Wojtyle. Jakoś ostatnio nie widziałem "Smoleńsk Pamiętamy".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adawo
+2 / 14

Panie Macieju, jakby co, to będziemy przesyłali paczki :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+5 / 17

Ja się nie dziwię, że PIS tak długo utrzymuje się przy władzy skoro narrację opozycji można sprowadzić do tego co widzimy na tym filmiku. Jest tyle argumentów przeciwko PIS tymczasem opozycja skupia się na sprawach drugorzędnych. Od czasu do czasu trafia do mnie jakaś wypowiedź p. Stuhra i muszę z przykrością stwierdzić iż tak jak wg mnie jest dobrym aktorem - tak w zakresie polityki czy ekonomii ten człowiek nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Jego komentarze są miałkie, płytkie i przypominają mi pseudoeksperckie wystąpienia celebrytów. A szkoda bo to jest na pewno inteligentny człowiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
+2 / 6

@dr_E_Konom ^ this

jak to ktoś powiedział kiedyś: największym problemem związanym z pisem jest to, że nie ma z kim przegrać. Opozycja skupia się na pajacowaniu i akcentowaniu tego, że "są poirytowani i mają dość". Ich program zaczyna się i kończy na tym, że "nie są pisem". Śmiech na sali, ta je8ana partia jeszcze 15 lat może rządzić jak tak dalej pójdzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+2 / 4

@kanapekr Dokładnie tak jest jak piszesz. "Nie są PISem" ale program gospodarczy mają ten sam. "Już są za" 500+, 23% VAT (PO i PIS), to samo opodatkowanie paliwa, podobny pomysł na OFE (PIS jeszcze myśli jak to zajumać), itd. itd. ale twierdzą, że nie są PISem. Dobre. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 108757
0 / 0

@dr_E_Konom
Kabaretów na Polsacie nie oglądasz? Tam są dłuższe scenki i też anty PiS. Wystarczą Ci na narracje opozycji czy ciągle mało? Też będziesz je krytykował czy masz specjalne względy dla Stuhra ? Jako aktora lubię go ale bez przesady, jako artystę kabaretowego cenię go o wiele wyżej. W zasadzie wszystkie jego numery od najwcześniejszych są bardzo udane. Ta parodia jest bezbłędna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 108757
-2 / 2

@dr_E_Konom
Trudno byłoby teraz zabrać 500+ ale ten program PiS-owi nie wypalił bo dzieci nie przybyło.
Opozycja przede wszystkim chce przywrócić praworządność. Ograniczyć nepotyzm w firmach skarbu państwa, skończyć z karuzelą na posadach prezesów (np w PGZ 6 lat i 5 prezesów ale sukcesów żadnych nie widać) i ograniczyć trwonienie kasy na wszelkiego rodzaju organizacje narodowe. Chce prowadzić sensowną politykę zagraniczną a nie jak teraz że jedyny kraj z jakim mamy jako takie dobre relacje to Węgry, które w każdej chwili dla własnych korzyści się mogą na nas wypiąć. Do tego na Węgrzech za chwilę może zmienić się ekipa rządząca bo opozycja w końcu się zjednoczyła. Opozycja chce zakończyć spór z Czechami oraz Unią. No chyba że Ty lubisz płacić kary za Ziobro i jego pseudo reformę. Chciałbyś żeby ktoś Cie inwigilował za pomocą Pegasusa a teraz ten system jest u nas używany. Opozycja chce rozdzielenia funkcji prokuratora i ministra. Opozycja chce przywrócić kompromis aborcyjny. PiS obiecało ustawę Za życiem. I gdzie ona jest ?
Ale według Ciebie opozycja nie ma pomysłów.
Po zmianie władzy będzie się działo, bo wiele spraw "ujrzy światło dzienne".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 108757
0 / 0

@kanapekr
A ja pamiętam jak drugą kadencję rządziła PO a PiS ciągle przegrywał to tak samo się mówiło tylko PO nie miało z kim przegrać, prawica się kłóciła i rozpadała, a Komorowski żeby przegrać musiał przejechać zakonnice na pasach. I co się stało ? Komorowski przegrał. Teraz PiS dojedzie inflacja ale afery też swoje zrobią. Najgorsze jest to jak PiS nie radzi sobie w pandemii co pokazują statystyki nadmiarowych zgonów w Europie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 2

@108757 Jeżeli chodzi o kabarety to zgoda. Problem w tym, że Stuhr umieszcza również treści zdecydowanie "nie kabaretowe" i one są po prostu miałkie. Gdyby się ograniczył tylko do kabaretu to mógłbym to uznać - tak jednak nie jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
+1 / 1

@108757i to się stało, że PiS zatrudnił jakiegoś poważniejszego specjalistę od marketingu i zrobił serię spotów wyborczych targetowanych i pod młodych i pod starych. Jednocześnie mieli konkretny program wyborczy: wprowadzić 500+, powrót do poprzedniego wieku emerytalnego (te dwie obietnice spełnili), uprościć system podatkowy, obniżyć VAT, zlikwidować podatek od kopalin, obiecywano krótsze kolejki do lekarza i tak dalej i tak dalej.... (z tych dalszych akurat nic nie zrealizowano). Mieli konkretne postulaty.

więc co by nie mówić, to pis miał jakiś program. A co natrafię na wypowiedź opozycji to to jest niemal zawsze to samo: "jesteśmy oburzeni, jesteśmy zmęczeni, jesteśmy zdruzgotani, jedyne czym nie jesteśmy to pisem nie jesteśmy" i wracają do malowania kredkami po chodniku czy tupania nogami w płot leżąc na ziemi (za cholerę nie mogę tego filmu znowu znaleźć).

I nic dziwnego, że oni tyle lat rządzą. Wielu ludzi jednak woli rządy ogarniętego złodzieja niż piotrusia pana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 108757
-1 / 1

@kanapekr
„PiS zatrudnił jakiegoś poważniejszego specjalistę od marketingu”
Zgodzę się z tym jeśli to oznacza podpisanie paktu z …..
Każda partia wynajmuje marketingowców i robi spoty. Jeśli chodzi o spoty PiS to często są kopiowane z zachodu więc nie widzę tu żadnego geniuszu marketingowego. Konkretny program to ma każda partia przed wyborami a potem zazwyczaj realizuje tylko jego część. Nawet PiS mając pełnię władzy nie zrealizował wielu swoich obietnic. Ludzie to wiedzą więc ja bym aż takiej wagi do tego nie przykładał.
To co dało PiS przewagę to właśnie wspomniany pakt bo PiS wygrał na trupach smoleńskich, żeby nie było Smoleńska nie byłoby już PiS i bylibyśmy w całkiem innej rzeczywistości.
Nie intelekt, nie super program tylko wyrachowanie i ciosy poniżej pasa czyli Smoleńsk i ujawniane nagrania z Sowy dały im wygraną w pierwszych wyborach. Dlatego PiS dotarł nie tyle do młodych i starych tylko do tych którym można łatwo coś wmówić. Po drugich wyborach pomimo bardzo dużej kasy rozdanej wyborcom, Kaczyński był bardzo zawiedziony wynikami i ilością zdobytych miejsc w sejmie a do tego stracili senat.
Tak PiS miał jakiś program ale to już przeszłość bo Polski Ład jakoś im nie wyszedł.
To co napisałeś na temat aktualnej opozycji nie jest prawdą. To mogą być slogany TVP albo PiS-owskie przekazy dnia. Płacą Ci za to czy wiedzę czerpiesz z TVP-info?
Nie słyszałem żeby Tusk czy Hołownia mówili że są zmęczeni. Powiedziałbym że są w doskonałej formie. To Kaczyński przysypiał na swojej konferencji a Kownacki zasnął na komisji. Hołownia ma konkretny program od dawna, Tusk także, Lewica i PSL są trochę pogubieni ale pewnie sobie poradzą. Wystarczy poszukać ich wystąpień w popularnym serwisie żeby się z nim zapoznać. Jak nigdy wcześniej praktycznie każdego dnia pojawiają się nowe wywiady oraz wystąpienia polityków gdzie pokazują swoje programy i odpowiadają na trudne pytania. No może oprócz wywiadów Ziemca, który jakimś dziwnym przypadkiem zamiast Mazurka robi „wywiady” z Kaczyńskim czy Morawieckim. Są też maile Dworczyka, które pokazują polityczną kuchnię.
"Ogarnięty złodziej" to ten który dostał z Unii kary do zapłaty i nie potrafi nic z tym zrobić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 2

@108757 500+ jest koszmarnym programem. I tu zgoda. Oczywiście, że rząd nie osiągnął celu czyli zwiększenia dzietności, natomiast spowodował to co zdroworozsądkowi ekonomiści wieszczyli czyli przesunięcia kobiet na rynku pracy.

Co do reszty: nie gniewaj się ale albo jesteś młody albo masz krótką pamięć kiedy piszesz o opozycji która chce ograniczyć nepotyzm i obsadzanie stanowisk i trwonienie pieniędzy. Nie będę tego tu nawet uzasadniał bo lista takich samych zachowań jest powszechnie znana i do wygooglania. Obsadzali wszystko równo tak samo jak robi PIS i przystawki.

Jeśli chodzi o politykę zagraniczną to relacji z Rosją praktycznie nigdy nie mieliśmy dobrych. Byliśmy bardziej układni wobec UE ale UE nie była jeszcze tak radykalna jak jest obecnie. Tak naprawdę w sporze UE vs PIS kibicuję PISowi gdyż linia sporu jest znacznie poważniejsza a dotyczy tego czy chcemy realizacji państwa federacyjnego o nazwie UE z wyłączeniem całej suwerenności czy nie - bo do tego to zmierza. Nie darmo przy wejściu do UE stoi pomnik Spinellego. Tam rządzą teraz "dzieci" Spinellego czy Gramsciego. Nie łudź się, że tu chodzi o jakąś praworządność cokolwiek to znaczy, tu chodzi o coś znacznie więcej. Polecam książkę Rozwadowskiego - Marksizm kulturowy. Jeśli oczywiście masz czas i ochotę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
0 / 0

@108757 1) nie dyskutujemy nad geniuszem marketingowym pisu tylko nad tym co odpowiada za jego sukces
2) mieć program a mówić o nim to dwie różne rzeczy
3) "nie byłoby katastrofy w Smoleńsku to pis by nie wygrał" - czcze gdybanie
4) oczywiście, każdy kto ma zdanie inne niż ty jest opłacanym trollem. Nie wiem tylko kto niby ma mi płacić skoro uważam pis za najgorszą partię po 90 ale ok
5) chodziło o mentalne zmęczenie a nie fizyczne boże drogi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 108757
-1 / 1

@dr_E_Konom
Nie twierdzę że opozycja jest święta, a Tusk jest ideałem ale porównywanie aktualnego kupczenia stanowiskami z tym co działo się za rządów PO-PSL to nieporozumienie. I mam tego realne przykłady w moim otoczeniu. Oczywiście można zaklinać rzeczywistość i twierdzić że jest inaczej. Jak wiadomo kłamstwo wielokrotnie powtórzone stanie się prawdą. Dla Ciebie najwyraźniej już jest prawdą.
Fajnie jeździ się przez granice bez kontroli np. do Niemiec ? Czy wolisz z kontrolą jak na Ukrainę.
Nikt nie mówi o wyłączeniu całej suwerenności ale oczywiście można to sugerować i tropić spisek. Może nie bawmy się w przepowiadanie przyszłości bo chwilowo problem jest tylko z niezależnością polskiego sądownictwa od władzy.
Może poleć mi jeszcze jakąś książkę Ziemkiewicza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 108757
0 / 0

@kanapekr
1) „ tylko nad tym co odpowiada za jego sukces „ – ten kto odpowiada za marketing nie jest cudotwórcą i lepi z tego co ma, a w PiS nie ma żadnych oporów moralnych. Stosuje się wszystkie nawet najbardziej chamskie i kłamliwe zagrywki. Moim skromnym zdaniem za ich sukcesem stoi nie kto inny jak Jacek Kurski.
2) „ mieć program a mówić o nim to dwie różne rzeczy ” – czyli zaczynamy się bawić w gierki słowne i zaraz mi powiesz że opozycja nie realizuje swojego programu. Tak to już jest że opozycja może tylko mówić o swoim programie.
3) „ czcze gdybanie „ – owszem gdybanie ale bardzo prawdopodobne bo bez Smoleńska nie wygraliby a kolejne przegrane wybory by ich dobiły.
4) „ oczywiście, każdy kto ma zdanie inne niż ty jest opłacanym trollem. „ – nie każdy ale Ty napisałeś to
„ A co natrafię na wypowiedź opozycji to to jest niemal zawsze to samo: "jesteśmy oburzeni, jesteśmy zmęczeni, jesteśmy zdruzgotani, jedyne czym nie jesteśmy to pisem nie jesteśmy" i wracają do malowania kredkami po chodniku czy tupania nogami w płot leżąc na ziemi (za cholerę nie mogę tego filmu znowu znaleźć) „
A to nie jest prawda i mocno trąci przekazem dnia. Do tego wyśmiewasz się ze spontanicznych akcji zwykłych ludzi. Ty oczywiście popierasz sprowadzanie technika policyjnego żeby stwierdził czy chodnik został uszkodzony kredą która dla Ciebie stała się kredkami. Ty oczywiście jesteś wiarygodnym przeciwnikiem PiS ale takie wpisy na forach są lepiej płatne. Wiem bo widziałem film z osobami które z tego żyły i opowiedziały o tym. Mechanizm pisania jest taki - PiS jest zły ale to akurat zrobił dobrze a opozycja jest do niczego. Niby jesteśmy przeciw ale w sumie PiS jest na + a opozycja -
5) „ chodziło o mentalne zmęczenie a nie fizyczne boże drogi... ” – No jasne że ja się nie domyśliłem. Kto jest bardziej zmęczony mentalnie. Kaczyński który co by nie zrobił to w efekcie mamy powrót do tego jak było za komuny. Tusk polityk klasy światowej, który zrobił największą karierę polityczną wśród Polaków. Czy może Hołownia nowa twarz w polityce z nowymi pomysłami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 października 2021 o 11:51

D dr_E_Konom
0 / 2

@108757 To może inaczej: sprawdź proszę kto w czasach rządu PO - PSL był np. prezesem TVP, kto był prezesem PKN Orlen, kim byli poszczególni rzecznicy itd. itd.; innymi słowy sprawdź sobie analogiczne stanowiska które obsadził PIS. To tak a propos zaklinania rzeczywistości.

To że jeździmy bez kontroli do Niemiec wynika z układu z Schengen i nie za wiele ma wspólnego z UE (https://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_z_Schengen).

I bardzo jestem ciekaw w jaki sposób zachować monteskiuszowskie zasady tak by sędziowie byli niezawiśli i jednocześnie by - jak każda władza nie poddana kontroli - się nie wynaturzyła. I z góry mówię, że nie twierdzę, że PIS to robi dobrze; Po prostu pytam: jak uważasz, że powinno być?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 108757
-1 / 1

@dr_E_Konom
Podajesz przykłady najwyższego kierownictwa w spółkach skarbu państwa. Wiadomo, że te stanowiska były zawsze obsadzane przez ludzi z "dojściami" ale też z kompetencjami, których zasady moralne nie stanowiły problemu a jak coś było nie halo to był out. Dlatego nikt wcześniej nie kombinował np. w stadninach ale PiS i tam wsadził swojaków i co się stało ? A teraz w TVP jest Kurski a w Orlenie jest Obajtek. Obaj sławni "inaczej" ale z litości nic więcej o tych panach nie napiszę. Pamiętam jednak że przed Kurskim nie trzeba było dopłacać do TVP.

Problemem którego Ty najwyraźniej nie dostrzegasz są niższe stanowiska kierownicze. Ja mogę ściemniać więc najlepiej pogadaj z kimś kto był kierownikiem najniższego szczebla w Krusie. Dokładnie wszyscy oni polecieli zaraz po zmianie władzy. Podobnie w Lotosie. To są przypadki o których dowiedziałem się nie z gazet ale właśnie od ludzi którzy tam pracowali.

Chcesz mi wmówić że podobnie długie listy jakie opublikowali niedawno dziennikarze mogli bez problemu opublikować za PO - PSL tylko im się nie chciało ? Nawet prawicowym dziennikarzom ?

"To że jeździmy bez kontroli do Niemiec wynika z układu z Schengen i nie za wiele ma wspólnego z UE"
Nie kompromituj się. Tak się właśnie zaklina rzeczywistość.

Podstawowa sprawa to niezależność władzy sądowniczej od ustawodawczej.
Wiele zależy od selekcji, są sędziowie lepsi i gorsi. Wybiera ich KRS a jak wygląda obecna KRS ?
Czy kiedykolwiek wcześniej prezes TK był odkryciem towarzyskim prezesa partii rządzącej ?
Dlaczego aktualnie prokuratorzy ignorują zgłoszenie NIK i nie wszczynają postępowań.

Zarówno rządzących jak i prawników kontrolują dziennikarze, a do czego dąży PiS do przejęcia jak największej liczby mediów. Zaorali nawet kultową trójkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 października 2021 o 22:48

D dr_E_Konom
0 / 2

@108757 Zacznę od tego Schengen - bo nie wiem na czym polega tu kompromitacja. Naprawdę otwarte granice wynikają z tego układu i uczestniczą w nim kraje spoza UE. Jeśli się mylę i są to nieprawdziwe informacje to proszę o wyjaśnienia z Twojej strony. Podobnie działa EFTA w zakresie wolnego rynku w Europie - nie trzeba być w UE. Oczywiście są kraje które nie należą do UE a korzystają z obu układów.

Pomińmy na razie PIS. Jak rozumiem KRS mają wyłaniać sami sędziowie. Czyli jak rozumiem kontrolowani mają sami siebie kontrolować. I jak rozumiem jesteś optymistycznie tu nastawiony i liczysz, że wybiorą najlepszych, nieskorumpowanych itd. Czy dobrze rozumiem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 108757
-1 / 1

@dr_E_Konom
" Do układu z Schengen należą obecnie 22 państwa Unii Europejskiej oraz Islandia i Norwegia, wchodzące w skład Związku Paszportowego Krajów Nordyckich, oraz Szwajcaria i Liechtenstein, który jest z grupą z Schengen stowarzyszony."

Ty tak na poważnie uważasz że Schengen ma niewiele wspólnego z UE a Polska załapałaby się do ruchu bezpaszportowego Unii Europejskiej? Schengen to były początki formowania się UE.
Może Wytłumacz mi dlaczego do Anglii teraz jeździ się z paszportem.

Z pewnością sędziowie mają wiedzę fachową i potrafią rzetelnie stwierdzić kto się wyróżnia i powinien awansować. Oczywiście to tylko ludzie i nie można wykluczyć jakiś nieprawidłowości ale z pewnością nie tak ordynarnych jak obsadzenie TK partyjnymi działaczami i podobnie neo KRS, gdzie był duży problem z ujawnieniem list poparcia a jak już zostały ujawnione to zrobiło się jeszcze bardziej ciekawie,
Ja się mogę na tym nie znać ale zagraniczni prawnicy też mają z tym problem.
Rozumiem że Tobie się podoba tak jak jest teraz ? To może Ty mi wytłumacz dlaczego teraz jest lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 2

@108757 Nie wiem czego nie rozumiesz? Nie trzeba być w UE by być w Schengen. Anglia nie jest w Schengen. Z matematycznego punktu widzenia z sumy zbiorów A i B nie wynika że wszystkie elementy muszą znaleźć się w A tylko dlatego, że zbiór ten jest większy niż B.

Co do sędziów - o ile się nie mylę to nie napisałem że teraz jest lepiej. Ja się Ciebie pytam jak ma być. Jeżeli uważasz, że "sędziowie mają wiedzę fachową i potrafią rzetelnie..." to ja mam kilka pytań:
- jak się ma wiedza fachowa do moralności? czy jest jakiś związek? a jeśli tak dlaczego np. taki dr Mengele okazał się być zbrodniarzem?
- dlaczego każdy rodzaj władzy powinien podlegać kontroli przez inną z wyjątkiem sędziowskiej?
- co powoduje iż sędziowie wg Ciebie mogą stworzyć autokontrolę i weryfikację a już taka władza wykonawcza czy ustawodawcza nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
0 / 0

@108757 TLDR, wróciłem ze świąt, mam wywalone na ten wątek bo za długo się ciągnie ale spojrzałem chcąc niechcąc na 5tkę i widzę, że dalej nie załapałeś tej metafory. Chodziło o to jak to opozycja skupia się na przedstawianiu swoich emocji które nikogo nie obchodzą i nie są nośnikiem żadnej oferty politycznej. Widziałem wiele razy jak ględzili "o bosheee jacy my jesteśmy już (i tu padają różne przymiotniki)". To było clue wypowiedzi. A ty się przyssałeś do jednego przykładowego słowa, odczytałeś dosłownie i dokonujesz dogłębnej analizy.

pzdr

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raviK
0 / 0

@108757 : nic ni ujrzy światła dziennego naiwny człowieku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 108757
0 / 0

@dr_E_Konom

Twierdzisz że Anglicy nie są w Schengen bo nie chcą swobodnie przemieszczać się po Europie? Uważasz że bawi ich kontrola paszportowa i bardziej szczegółowe trzepanie bagaży? Bo według Ciebie nie muszą być w UE wystarczy że będą w Schengen. To odpowiedz mi dlaczego nie są w Schengen. Możesz też napisać czy według Ciebie jest im lepiej po wyjściu z UE?
Swobodny przepływ ludzi i towarów przez granicę to korzyści bycia w UE. Są państwa, które nie są w UE ale na wyjątkowych zasadach dostały ten przywilej. Gdybyśmy nie weszli do UE to z jakiego powodu według Ciebie mieliby nas dopuścić do Schengen ? Żebyśmy mogli swobodnie emigrować ?
W każdej grupie znajdą się jednostki o słabej moralności, ale będą też jednostki o wysokiej moralności, wystarczy rzetelna selekcja.
Teraz PiS przejął część sądownictwa i część mediów ale chciałby przejąć wszystkie. Czyli miałby kontrolę nad wszystkim jak za starego dobrego PRL-u. I to Ci się podoba bo musisz pamiętać jak było wcześniej ale zadajesz mi pytania tak jakbyś nie pamiętał.
Wcześniej Rząd był kontrolowany przez Sądy i Media (Dziennikarzy). Dziennikarze byli kontrolowani przez Sąd i Rząd (Policje, CBA) a Sądy przez Media (Dziennikarzy) i Rząd (Policje, NiK, CBA)
Dla mnie to jest uczciwsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2021 o 23:25

1 108757
0 / 0

@kanapekr
Ja też mam wywalone i też Ci odpiszę.
Jak metafora ? Ty te swoje teksty o opozycji walisz "prosto z mostu" i do tego powtarzasz się.
A teraz okazuje się ja nie zrozumiałem metafory pana intelektualisty.
Te "nikogo nie obchodzą" to mniej więcej 10 mln osób bo tyle poparcia dostał Trzaskowski jako reprezentant całej opozycji. Jak już pisałem jest bardzo wiele audycji gdzie obecnie wypowiadają się najróżniejsze osoby i nikt tam się nie skupia na swoich emocjach tylko jest rzeczowa dyskusja.
Onet rano, Podwójny kontekst, Superstacja, Radio Zet, RMF, Czyż tak, Świat rolnika To są audycje cykliczne, które pokazują politykę z różnych punktów widzenia. Osobiście polecam zakulisowy Stan po burzy w którym nie oszczędzają nikogo ani rządzących ani opozycji jeśli sobie zasłużą i mają sporo ciekawostek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2021 o 23:27

D dr_E_Konom
-1 / 1

@108757 Nie wiem czemu Anglicy nie są w Schengen. Może nie chcieli, może nie zdążyli wynegocjować. Fakty są takie, że istnieją kraje poza UE, które SĄ w Schengen.

Aby odpowiedzieć na pytanie czy Anglii jest lepiej bez UE potrzeba czasu.

Twój optymizm co do moralności i samoregulacji się danego środowiska uważam za naiwny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 108757
-2 / 2

@dr_E_Konom
„ Układ z Schengen - artykuł 20. Mówi on, że granice wewnętrzne Unii mogą być przekraczane przez jej obywateli w każdym miejscu bez dokonywania kontroli granicznej. „
Nie mamy nic specjalnego do zaoferowania więc bez wstąpienia do UE Polska dalej miałby kontrole graniczne.
Nie czytasz wiadomości ? W Anglii brakuje pracowników, towarów w sklepach i benzyny na stacjach benzynowych, no i oczywiście problemy z przekraczaniem granicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KonserwaSJW
+5 / 7

Kaczyńskiego nie trawię, ale to dość słabe. Trzeba przyznać, że Stuhr do rudego Donalda dość podobny. Może jego by dał radę jakoś lepiej sparodiować?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B blewandow
+4 / 4

Panie Maćku odpuść tę politykę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
0 / 0

Mógł się bardziej przyłożyć, Kaczyński nie nosi obrączki...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rogeros123
-1 / 1

@marcinn_ nie chodzi o detale tylko przesłanie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S snickers88
0 / 6

Sral go pies. Marny aktorzynka. Szkoda o nim wspominać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bananaway79
-2 / 2

On aż tak nisko upadł? Żenada. Synuś tatusia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
0 / 0

Sztur zamienił się w zwykłą ścierę od kiedy babrze się publicznie w gównie zwanym polityką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dzonsmis
-1 / 1

Ten facet jest daremny. Sławny tylko jako syn swojego tatusia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem