Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
782 810
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar egoiste
+4 / 8

@Fragglesik Ale wiesz że długookresowa krzywa Phillipsa jest pionowa? Czy w ogóle takie rzeczy jak stagflacja, NAIRU lub krzywa Friedmana-Phelpsa nic ci nie mówią?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
+5 / 11

@egoiste ty to piszesz tylko po to żeby popisać się wiedzą z szeroko pojętej ekonomi ?
bo to się ma nijak do wypowiedzi przedmówcy.
Ponadto chyba coś pomyliłeś "pionowa długookresowa krzywa Philipsa, zależność opisana przez Philipsa może wystąpić jedynie w krótkim okresie"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+1 / 3

@lingerer Nie, chcę udowodnić, wzrost inflacji jak najbardziej przeszkadza wzrostowi PKB. Przedmówca zdaje się żyć w keynesowskiej bańce.

"Ponadto chyba coś pomyliłeś"

Nie, nic nie pomyliłem. Krzywa Phillipsa opisywała odwrotną zależność między inflacją a bezrobociem - rzekomo wzrost inflacji miał powodować spadek bezrobocia, na czym opierano politykę gospodarcza. Tymczasem w latach 70 przyszła stagflacja i się okazało, że to co uznawano za prawo ekonomiczne, to bujda na resorach. I wtedy okazało się, że krzywa Phillipsa to działa tylko w krótkim okresie, tzn inflacja tak długo generuje spadek bezrobocia, jak producenci nie zorientowali się że wzrost cen nie wynika ze zwiększonego popytu. A gdy się zorientują to bezrobocie albo nie będzie spadac, albo będzie rosnąć, a możemy mieć nawet kryzys gospodarczy.

Przede wszystkim należy sobie zdać sprawę z tego, że inflacja zniekształca mechanizm alokacji zasobów w gospodarce rynkowej. Po czasie okazuje się że wiele inwestycji było nietrafionych i może się zacząć fala bankructw - tak jak w 2008 roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
+1 / 7

@lingerer Tak jest jak laik chce koniecznie błysnąć wiedzą której nie posiada, albo liznął gdzieś tam na zaocznych studiach i chce uchodzić za mądrzejszego, niż jest w rzeczywistości. Rzucić kilka pojęć dosyć luźno związanych z tematem, a potem cieszyć się z wywołania "piorunującego efektu".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 2

@rademenes_82 Jeżeli to jest dla ciebie "luźno związane z tematem" to ty musisz być bardzo "mocno" z nim związany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
-1 / 3

@egoiste czyli jednak tylko chcesz się popisać wiedzą niestety wątpliwą
jeden argument "statystycznie!" przemyśl to

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 2

@lingerer Czyli wychodzisz z założenia że standardem jest ignorancja w tematach w których się ludzie wypowiadają? Że jak ktoś odniesie się do tematu, ale już nieco bardziej fachowo to chce się popisać wiedzą? No to fajne masz standardy.

Fragglesik to pisowski troll, który zawsze bronii partii i szczeka na jej wrogów. Rzucił teraz bezsensowny frazes, ale do tego się nie odniesiesz, a jedynie do mnie, bo temat rozwinąłem ponad frazes pisowskiego bojownika?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
0 / 2

@egoiste odnośnie "bardziej fachowo" to tak jak bym Tobie tłumaczył rolę kompensacji mocy biernej przez zastosowanie układu RC w środowisku pojemnościowego poboru mocy. Mógłbym ale po co. Co zaś tyczy się bezrobocia w oparciu o krzywą Phillipsa to Ci napisałem "statystyka" a u nas jest to związane z "patologią" więc teoria: inflacja - bezrobocie ma nikłe związki.
Co zaś dotyczy @Fragglesik rozumie jak nazywasz go "bojownikiem" ale żeby pluć jadem typu "szczeka"
"troll" to chyba nie wypada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 0

@lingerer "to tak jak bym Tobie tłumaczył rolę kompensacji mocy biernej przez zastosowanie układu RC w środowisku pojemnościowego poboru mocy"

I bardzo dobrze byś tłumaczył jakbym głosił jakieś twierdzenia w tym temacie. Bo jeżeli głoszę twierdzenia to powinienem mieć jakąś wiedzę z temacie, no bo jeżeli nie mam to na jakiej podstawie do tych twierdzeń doszedłem?

Nie widzisz tego, że rozumujesz na podstawie powszechnej internetowej patologii, w której ludzie klepią co im się wydaje, nie mając żadnej wiedzy w danym temacie? Ty milcząco przyjmujesz ten stan za normalny i dziwisz się, jak mogę oczekiwać od takiej osoby jakiejś wiedzy w temacie.

"Co zaś tyczy się bezrobocia w oparciu o krzywą Phillipsa to Ci napisałem "statystyka" a u nas jest to związane z "patologią" więc teoria: inflacja - bezrobocie ma nikłe związki."

Ale co statystyka i co patologia? W ekonomii nie ma pojęcia "patologia". Inflacja ma swoje określone makroekonomiczne przyczyny, które powodują określone makroekonomiczne skutki. To tak jakbyś powiedział, że "teoria palenie - rak płuc" ma nikłe związki.

"ale żeby pluć jadem typu "szczeka" "troll" to chyba nie wypada."

To sobie prześledź jego twórczość. Jakieś 2 tygodnie temu nawet zarzucał Tuskowi, że... deklarując się jako katolik nie mógł zalegalizować związków partnerskich. No bo nie i już.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Asravaf
+18 / 28

nie doczekasz bo "oni przynajmniej coś dajo" nie to co PO

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+1 / 3

@Asravaf To, że dają to jest pikuś. To jest pierwsza partia od 30 lat która realizuje obietnice wyborcze...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+8 / 26

@fragglesik "są rzeczy które PiS S robi źle..." wskaż chociaż jedną rzecz, którą zrobili dobrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-1 / 21

@MG02 Jesteś 145 osobą tutaj z kliki "pis robi wszystko źle", bliźniaczej umysłowo z "to wszystko wina Tuska". Nie chce mi się już tego enty raz powtarzać, chcesz, to sobie znajdź w moich wypowiedziach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+8 / 16

@fragglesik
Ty też jesteś kolejną oqsoby, którą zapytałem o jedną jedyną rzecz, którą PIS zrobił dobrze. Zapytałem tutaj o to chyba ze 20razy i nikt nie wskazał mi ani jednego sukcesu tego rządu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KatzenKratzen
+5 / 15

@MG02
A czego się spodziewasz po płatnych PISich trollach? Oni nie mają płacone za merytoryczną dyskusję, bo są do tego niezdolni. Oni mają płacone za "bo za Tuska" bez żadnych konkretów. Pod każdym demotem są 2-3 wpisy o tym, że "lepiej że oni wygrali" bez żadnych konkretów i już Fragglesik ma na chlebek i browarek. Daj chłopinie zarobić i nie żądaj merytorycznej dyskusji, bo nie za to mu płacą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+7 / 15

@fragglesik
1. Celem programu 500+ było zwiększenie dzietności a nie walka z ubóstwem. Program kosztuje miliardy a nie przyniósł oczekiwanego rezultatu.
2. Co do wprowadzenia e-recept mogę się zgodzić, że wreszcie udało się to zrobić. Chociaż nie do końca jest to pomysł PIS- pilotażowy program pojawił się już w 2011 roku i jest efektem pracy pod nadzorem ministerstwa cyfryzacji (2015-2020). Z receptami jest teraz faktycznie łatwiej ale ja osobiście zamawiałem je telefonicznie bez wizyty u lekarza od conajmiej 20lat. Musiałem je tylko odebrać na recepcji i powiedzieć ładnie dziękuję.
3. Zrównienie dotacji dla Polskich rolników do poziomu pozostałych krajów UE było ogłoszone w 2015 i ponownie w 2019. Nie słyszałem, żeby z tych obietnic coś wynikło. Chyba, że o coś innego Ci chodziło? W każdym razie rolnicy specjalnie nie wyglądają na zadowolonych z rządów PiS.
4. Zmniejszenie kolejek do specjalistów??? Serio? Chyba przez to, że osoby zapisanie do specjalisty zmarły na covid. Dzięki polityce "niech jadą" specjalistów ubywa, zamykane są kolejne oddziały, a kolejki się wydłużają.
4. (drugi raz) Podaj proszę ile kilometrów bezpłatnych ekspresówk wybudowała obecna administracja. Mówię o podpisanych przetargach, a nie o przeciętych wstęgacha. Czy taką ilość można nazwać sukcesem?
5. Czy otwarcie posterunków policji jest sukcesem? Czy dzięki temu policjanci są lepiej wyszkoleni, w kraju jest bezpieczniej a policja cieszy się większym szacunkiem społecznym? Nie sądzę, dlatego tego też nie nazwałbym sukcesem.
5(drugi raz). Podwyżki dla nauczycieli? ... dopiero są planowane na 2022 rok wraz ze zmianą karty nauczycia. Przy równoczesnym wydłużeniu czasu pracy już nie wygląda to tak spektakularnie. Sukcesem nazwałbyś też działania obecnego ministra edukacji? A może wielką klapę zwaną reformą edukacji? Podwyżki dla lekarzy - średnio: dla lekarza ze specjalizacji II stopnia- 19pln, specjalizacją I stopnia 155pln, bez specjalizacji 52pln, dla stażysty 414pln, dla pielęgniarki 52pln. Wzrost płac nie pokrywa nawet inflacji.
6. Które z tych połączeń są rentowne? Jakk przynoszą one dochód? Które połączenia już działają? Ilu pasażerów z nich korzysta? Z tego co znalazłem to pociągi dalej omijają sławną stacji w końskich.
7. Najwyższa kasa z UE? I to jest zasługa PiS? No w sumie tak, dzięki nieudolnym rządkm PiS poradziliśmy sobie najgorzej w całej UE z pandemią i potrzebujemy największej pożyczki (podkreślę pożyczki!). Poza tym chyba mówisz o największej kasie, której NIE dostaniemy, albo najwyższej karze nałożonej przez UE, bo w tym PIS ma faktycznie same sukcesy.
8. Nie wpuszczenie islamskich uchodźców sukcesem PiS? To zobacz ile tych uchodźców po cichu od 2017 PiS wpuścił do Polski. Poza tym uchodźcy nigdy nie chcieli dostać się do nas. Jesteśmy dla nich tylko krajem tranzytowym na drodze do Niemiec. O dziurawym płocie na granicy już nawet lepiej nie wspominać.
9. Gazoport... faktycznie sukces z 2006 roku.
10. Tunel pod Świną??? A co ma rząd PiS do tego? Inwestycja finansowana w 85% przez UE i w 15% przez miasto Świnoujście. I co ma Tusk do sukcesów PIS? Pytałem o to co osiągną PIS, a nie o to czego nie osiągnęło PO.
11. Podwyżki emerytur. I gdzie tu jest sukces? Mają większość w sejmie więc pieniądze mogą wydawać ma co chcą. Zwłaszcza, że drukują je bez opamiętania kupując sobie wyborców i napędzając inflację. Sama podwyżka jest super, szkoda tylko, że przy podwyżkach cen i podatków emeryci będą na minusie.
12. Brak podatku dla młodych do 26roku życia? I gdzie ten sukces? Podpisanie ustawy to nie jest sukces. Jakie korzyści przyniósł ten program? Czy młodzi ludzie rzucili się do otwierania firm? O ile w zeszłym roku wzrosła liczba nowych firm otwieranych przez ludzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolfi1485
+2 / 12

@Fragglesik Heh.. z całym szacunkiem że Cię teraz wyśmieję, ale punkty: 3,4,5 6,7,13 - HAHAHA, serio? Kpisz czy o drogę pytasz???
6 - z którymi małymi miejscowościami? Zdecydowanie nie z każdymi
13 - dozbrojenie armii... w mobilne ołtarze?

2,8,11,14,18,19,20 - No dobrze, tutaj ZGODA, racja, ale nawet najgorszym rządom zdarza się robić coś dobrego dla ludności, inna kwestia, że NIECHCĄCY...

1,17 - można mieć wątpliwości czy to jest dobre, bo nie każdemu powinno się należeć tak naprawdę

Pozostałych nr-ów dobrze nie znam, więc nie wypowiem się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 października 2021 o 23:25

M MG02
+4 / 8

@katzenKratzen
Czekaj, czekaj... bo w końcu dostałem konretną odpowiedź. Najbardziej podobał mi się projekt "obiecywany przez Tuska przez 8 kolejnych lat a tłumaczony brakiem pieniędzy" i zrealizowany dopiero za rządów PiS tunel pod Świną. Nieważne, że inwestycja realizowana bez żadnej dotacji z rządu, a finansowana pez UE i miasto Świnoujście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PatriotaEmigrant
+2 / 6

@Fragglesik człowieku ty chyba żyjesz na innej planecie albo zadużo się TVPis naoglądałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+5 / 7

@Fragglesik @MG)@ I znowu Fragles pieprzysz. W ciągu ostatnich 6 lat ubóstwo w Polsce wzrosło o ok 5%
https://stat.gov.pl/files/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5487/14/8/1/zasieg_ubostwa_ekonomicznego_w_polsce_w_2020_roku.pdf, Dotacje dla rolnictwa to nie rząd, tylko UE
Przestań powielać bzdury
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Imigranci-w-Polsce-kim-beda-Jak-duzo-dostana-7262261.html
Od 2017 Polska przyjęła kilkadziesiąt razy więcej imigrantów niż nakazała nam UE. Jakim cudem skróciła się długość oczekiwania na specjalistę, kiedy za PIS ubyło szpitali i łóżek szpitalnych
https://ciekaweliczby.pl/szpitale_oddzialy_lozka/. Podwyżka rent i emerytur gówno dała bo inflacja jest wyższa.. Przekop z ekonomicznego punktu widzenia kompletnie nie opłacalny a na dodatek te widzimisię Rosjan było tylko, gdy rządził PIS. Tunel pod Świną. Znowu łżesz.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tunel_pod_%C5%9Awin%C4%85
Przeniesienie dowództwa NATO z wojskowego punktu nic nie dale a generuje tylko koszty. Same wojska NATo stacjonują w Polsce od 1999. Profil zaufany powstał w 2011. Pomyliłeś z podpisem zaufanym, który jest możliwy od czasu wprowadzenia dowodów osobistych z warstwą elektroniczną. Łżesz, łżesz i jeszcze raz łżesz jak pisowski pies.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 października 2021 o 13:31

avatar PIStozwis
+6 / 6

@MG02 Przez brak podatku dla młodych wzrosły tylko lokalne podatki i opłaty bo miasta na tym interesie straciły kilkadziesiąt miliardów złotych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+4 / 6

@fragglesik
"Czyli Tusk poprostu to wszystko..." czyli nie pytałem co zrobił albo nie zrobił Tusk, tylko o to co zrobił PiS!! Czy tak ciężko napisać cokolwiek pozytywnwgo o rządzie PiS nie wspominając nic o winachtuska? Jak wspominałem wcześniej dnośnie tego punktu na Twojej liście PiS nie przyłożył ręki do budowy tunelu pod Świną więc nie przypisuj im cudzych sukcesòw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+5 / 7

@fragglesik
Jeszcze raz:
1. 500+ nie zwiększyło w najmniejszym stopniu dzietności . Nie są to pieniądze, ktòre wypracował PiS tylko pieniądze odebrane ludziom w podatkach. program 500+ przynosi w dłuższej perspektywie więcej szkód dla gospodarki niż korzyści. Te pieniądze można było wykorzystać na inwestycję tworząc miejsca pracy dla tych którzy byli w ubóstwie bo tej pracy nie mieli. Ewentualnie, żeby zachęcić ludzi do rodzenia dzieci na ochronę kobiet w ciąży i urlopy dla obojga rodziców.
3. Dotacje dla rolnictwa z UE się nie zmieniły. PiS nie osiągnął nic w tym zakresie.
4. Jeszcze raz kolejki do specjalistów się nie zmniejszyły tylko wydłużyły. Masz jakieś dane popierające ten punkt? Cała służba zdrowia leży i kwiczy. Dobry przykład to dziecięcy oddział szpitala w Krakowie- Prokocimiu, który grozi zamknięciem z powodu braku personelu. A co do danych, o wypłatach z TVPis to znajdź proszę rzetelne źródło a nie partyjną tubę propagandową.
5. Odpowiedź w moim poprzednik komentarzu. Obecnie policja ma najmniejszy szacunek społeczny od czasów PRL. A przykłady z "indystrybutorem" czy zgonami i pobiciami podczas zatrzymań pokazują tylko jak nieudolnym jest to służba. Chcesz powiedzieć, że otwarcie posterunków w małych miejscowościach jest czymś Dobrym? Pokaż mi proszę jak w tych miejscowościach zmniejszyła się przestępczość.
6. Właśnie, że ważne które połączenia są rentowne. Komuna skończyła się już dawno temu a w raz z nią powinno skończyć się wyrzucanie pieniędzy w błoto. Kolej nie jest jedynym środkiem łączności, a komunikację z małymi miejscowościami można zapewnić innymi sposobami. To jest normalne, że pociąg dalekobieżny nie zatrzymuje się w każdej wiosce i trzeba dojechać na większą stację żeby się do niego przesiąść. Jak dla mnie to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto.
7. Jaka zośliwość? Napisałeś, że PiS załatwił nam dużo kasy z UE. Po pierwsze to pożyczka, a po drugie to gdzie ta Kasa? Bo z tego co słyszałem nie doszliśmy jeszcze ani grosza. I przez machloje PiS najprawdopodobniej obejdziemy się smakiem.
8. Ilu imigrantów przyjęła Polskaza czasów PiS? Poszukaj sobie w internecie. Mi to zajęło 30sekund.
11. Jeszcze raz. Podwyżki emerytur nie rekompensują nawet inflacji i wzrostu podatków.
12. Hahaha.... Z tym to mnie już rozmiezyłeś. To wypisz teraz listę wszystkich rzeczy które zrobił PiS, nieważne czy dobre czy złe. Pytanie jest proste ile firm w 2020 i 2021 otworzyli młodzi ludzie dzięki programowi PIS?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 7

Przy takim poparciu nadal będą mogli kogoś wepchnąć do sejmu. Wtedy wejdą w konszachty z jakimiś ziobrystami i dalej będą mieszać. Niech lepiej spadną poniżej progu wyborczego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+3 / 15

Dopóki część elektoratu daje się skurvvić za różne "plusy" nie ma na to szans.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B beeveer
+1 / 9

niestety poziom idiotów w polsce jest dużo wyższy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
-4 / 16

A co nam dało PO? Emeryturę w wieku 67 lat, tymczasowy podniesiony podatek VAT, aferę Amber gold i wiele wiele innych.


@KatzenKratzen. ;)
I czekamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+4 / 14

@Buka1976 Przez dwie kadencje nie dopuszczali populistów udających prawicę do rządzenia. Chyba wystarczy, nie? Do tego PO zaczęła rządzić w złych czasach (Kaczyński wyczuł kiedy należy się wycofać do opozycji) i nie doprowadziła do tragedii. PiSowcy zmarnowali najlepszą koniunkturę dla Polski od XVII wieku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 października 2021 o 16:53

K KatzenKratzen
-1 / 7

@Buka1976 xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
+2 / 2

@Buka1976 Drogi i dobre stosunki ze światem? Za PO dostawaliśmy stare niemieckie czołgi. A za PIS ch... z grzybnią. Mimo, że Niemcy pozbywali się starych czołgów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 7

Już takie poparcie jest, tylko sondaże są robione tak aby było 40%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Yayami_Omate
-2 / 8

Niedoczekanie twoje - jak na razie PiS prowadzi we wszystkich sondażach, co prawda samodzielnie nie rządzi, ale ludzie na bajki PO też już się nie dają łapać a poważych oponentów tak na prawdę brak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+4 / 8

Ja tam marzę o tym, żeby mieli poparcie poniżej 5%, podobnie jak ich przybudówki typu Kukiz. Wtedy nie wejdą do sejmu, normalne partie zdobędą większość konstytucyjną, zlikwiduje się wszystkie programy z serii patol+, przeprowadzą dePISyfikację kraju i wszytskich instytucji, złoży się wniosek o delegalizację PIS na podstawie art.13 konstytucji i będzie można zacząć stawiać PISowskich dygnitarzy przed Trybunałem Stanu. Jak już PISowscy będą osadzeni, to będzie pora na przywrócenie demokracji, odnowę relacji z innymi krajami i przywrócenie normalności.

Choć obawiam się, że to się nigdy nie stanie, bo dzięki propagandzie nienawiści i dotowaniu patologii PIS będzie rządziło już zawsze, a ja nie dożyję powrotu demokracji. Fakt, żadna dyktatura nie trwa wiecznie, III Rzesza też miała przetrwać 1000 lat, ale u nas naród jest zbyt głupi na to, by zrozumieć, że trzeba odsunąć PIS od władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ssebastianek
+2 / 2

Nagrodą za 6.8% inflacji powinno być 7,62 ....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem