Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Szacunek dla kierowcy za szybką ocenę sytuacji i odpowiednią reakcję

0:15

www.demotywatory.pl
+
1298 1304
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M maciejborek4
+2 / 8

co tu sie wlasnie odbylo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+51 / 53

@maciejborek4 Co się nie odbyło. Samobójstwo rozszerzone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glus_eli
+35 / 49

Nigdy się nie pogodzę z tym idiotycznym wyrażeniem "rozszerzone".
Próba morderstwa z samobójstwem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 października 2021 o 15:59

avatar arotka
+8 / 16

@glus_eli @bartoszewiczkrzysztof @maciejborek4 tylko sprecyzuję - rozszerzone samobójstwo jest wtedy, gdy wszystkie umierające strony razem podejmują decyzję o zakończeniu życia, wszyscy godzą się na warunki i rozumieją konsekwencje podejmowanej decyzji (śmierć). To co widzimy to samobójstwo poagresyjne - jedna strona decyduje o zakończeniu życia innej (z różnych pobudek, np. sądząc, że po jego odejściu życie zabijanej osoby będzie nie do zniesienia albo zabijając byłego partnera/partnerkę z "miłości"), a następnie popełnia samobójstwo. Lub jak tutaj - jednocześnie zabija kogoś wbrew jego woli i siebie. W Polsce głośnym takim zabójstwem było, gdy kilka lat temu ojciec zabił syna w toalecie podczas spotkania w obecności kuratora i sam popełnił samobójstwo. A najsłynniejszymi samobójstwami poagresyjnymi są strzelaniny w szkołach, gdy sprawcy po wszystkim popełniają samobójstwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 31 października 2021 o 15:33

K KyloRen
+7 / 9

@arotka "jedna strona decyduje o zakończeniu życia innej" - czyli po prostu morderstwo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
+1 / 7

@arotka nie masz racji, samobójstwo poagresyjne to inna nazwa samobójstwa rozszerzonego. Oba te określenia to nazwy zachowania złożonego z zabójstwa (albo zabójstw) oraz samobójstwa.

To co Ty błędnie nazwałeś samobójstwem rozszerzonym jest tak naprawdę samobójstwo zbiorowe.

@glus_eli to się nazywa rozszerzone, ponieważ nie jest to jedynie samobójstwo, a połączenie zabójstwa z samobójstwem. Nazywa się to samobójstwem rozszerzonym, a nie np. "zabójstwem rozszerzonym", ponieważ głównym zamiarem jest samobójstwo, a nie zabójstwo i jest to jedna z koniecznych okoliczności aby dany czyn nazwać samobójstwem rozszerzonym

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 października 2021 o 21:36

avatar ZONTAR
0 / 2

@voot1 Przede wszystkim trzeba określić ciąg zdarzeń. Jeśli ktoś zabił kilka osób w banku i widząc brak możliwości ucieczki popełnił samobojstwo, to jest to zwykle morderstwo. Jak ktoś postanowił się zabić i przed tym chciał z jakiegoś powodu zabić kilka innych osób, to jest to samobójstwo rozszerzone. Terroryści wlatując samolotem w budynek nie popełniają samobójstwa rozszerzonego, samobójstwo jest tylko skutkiem ubocznym rozwalenia samolotu pełnego ludzi aby siać terror. Pilot z depresją rozbijający samolot z pasażerami jest samobójstwem rozszerzonym. Jego celem było zabicie się, a śmierć innych była celem drugorzędnym. Tak samo, jak strzelanina w szkole wywołana przez gangi nie jest samobójstwem nawet wtedy, gdy agresor w końcu sam się zabije aby uniknąć odpowiedzialności. Strzelanina dzieciaka, który już chciał się zabić jest. Większość strzelanin w szkołach to nie samobójstwa. Oficjalne statystyki uwzględniają każdy wystrzał z broni, nawet przypadkowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
0 / 0

@ZONTAR napisałeś: "Jak ktoś postanowił się zabić i przed tym chciał z jakiegoś powodu zabić kilka innych osób, to jest to samobójstwo rozszerzone", a to jest akurat nieprawda.

Ja tam podałem jedną z okoliczności która musi zajść, aby nazwać czyn samobójstwem rozszerzonym.
Aby nazwać czyn samobójstwem rozszerzonym, muszą zaistnieć łącznie następujące okoliczności:
- musi istnieć związek przyczynowo - skutkowy pomiędzy samobójstwem i uprzednio dokonanym zabójstwem,
- zamiar dokonania zabójstwa musi istnieć w chwili powzięcia zamiaru popełnienia samobójstwa,
- głównym zamiarem musi być samobójstwo (to napisałem wyżej),
- musi istnieć związek emocjonalny między ofiarą i zabójcą,
- ofiara nie godzi się zabicie jej.

Tutaj najważniejszą okolicznością wydaje się związek przyczynowo - skutkowy, jest to czyn zbliżony do klasycznego samobójstwa, które popełnia się aby uchronić się przed cierpieniem, nieszczęściem etc., w samobójstwie rozszerzonym przyczyny są podobne, tylko dochodzi tutaj chęć ochrony przez cierpieniem, nieszczęściem... również innej/innych osoby/osób.

Najczęściej powodem takich tragedii jest jedna z najniebezpieczniejszych i najbardziej bagatelizowanych chorób, czyli depresja. Co warto tutaj dopisać to fakt iż depresja jest chorobą śmiertelną i to zdarza się również że śmiertelną nie tylko dla chorego, ale i jego bliskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 0

@voot1 No tak, uzupełniłeś to dokładniejszym opisem.

Czasem trudno jest to ocenić. Jak cichy dzieciak zrobił strzelaninę w szkole, to może mieć to cały szereg przyczyn. Może był prześladowany, chciał się zabić i pociągnąć za sobą tych, którzy go do tego doprowadzili. Może jednak coś mu odwaliło, miał chorobę psychiczną, a strzelanie do dzieciaków było zadaniem pobocznym, bo tak mu się uroiło. To są raczej bardzo rzadkie sytuacje (wbrew opinii znanego prawnika, który ciągle pozywa producentów gier), ale mogą się zdarzyć. Wtedy wszystkie punkty z Twojej listy są spełnione poza związkiem emocjonalnym. Jak dzieciak nie był gnębiony i zabił losowych dzieciaków w szkole, to mogło mieć to cel bardziej terrorystyczny czy ideowy, może chciał wyładować frustrację.

Tak swoją drogą, czy samobójca zabijający swojego oprawcę zalicza się do samobójstwa rozszerzonego? Jeśli chciał się zabić, ale chciał pociągnąć za sobą osoby, które go do tego emocjonalnie skłoniły. Jest związek przyczynowo-skutkowy, samobójstwo jest głównym celem, oprawca nie godzi się na to, wszystko jest ze sobą powiązane i istnieje emocjonalna relacja między samobójcą i oprawcą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqaqq
+15 / 25

@Grawatacja666 Tak, najlepiej zabić, najlepiej tak z przykładem dla społeczeństwa, jakiś stryczek czy gilotyna na rynku miejskim.

No nie, może ta kobieta sama wychowuje dziecko, i straciła pracę, albo się dowiedziała że były partner wziął na nią chwilówki i teraz jest w wielkich długach, jest tym załamana i jednym wyjściem dla niej to samobój, a że dzieciaka nie chce zostawić samego, bo nie wie, że może szukać pomocy w prywatnych i publicznych instytucjach, to skacze razem z dzieckiem. A może jest to inna z niezliczonej ilości tragedii, o których się głośno nie mówi, bo i po co? W końcu to nie moja tragedia.

Najlepiej zamiast pomóc to karać. Nie! Kara nie rozwiąże jej problemów, a może je wręcz powiększyć. Nigdy ale to nigdy nie powinno się karać kogoś komu można pomóc w inny sposób.

No i przekornie. Czy lepsze byłoby dla dziecka skoczyć razem z mamą, zostać rozdzielonym do matki i nie móc jej więcej zobaczyć, chyba, że na cmentarzu, czy zostanie z matką której ktoś pomoże wyjść z problemów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
+3 / 9

@Aqaqq Dokladnie to samo pomyslalam. Kobieta na pewno ma problemy ktorych nie jest w stanie rozwiazac, moze wlasnie finansowe i nie ma za co utrzymac ani siebie ani dziecka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
-4 / 10

@Aqaqq @Maja123456 To że miała kłopoty waszym zdaniem tłumaczy próbę zabicia dziecka? Wy tak na poważnie? Jak chce się sama zabić to jej sprawa, ale zabić dziecko? W takim przypadku nic jej nie tłumaczy. Bardzo dobrze zrobił, że oddzielił dziecko od wariatki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
+10 / 10

To kraj azjatycki z tego co widze, prawda? Totalnie obiektywnie- czy w kraju azjatyckim, dziecko ktore wyladuje w domu dziecka, ma jakakolwiek przyszlosc?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B boomfloom
0 / 2

@Obiektywny1 Może sama była w domu dziecka, więc wie jak tam jest i jak to człowiekowi psychikę potrafi przeorać. Może dziecko by trafiło pod opiekę wujka pedofila. Zrozumieć czemu ktoś coś robi, to co innego niż temu przyklaskiwać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 1

@Aqaqq a jeszcze inaczej.... skoro chce się zabić niech się zabije.... dziecko trafi do domu dziecka np a potem zostanie adoptowane np... przecież jest taka możliwość i adopcyjni rodzice będą kochać to dziecko jak swoje własne... no ale tego się nie dowiemy bo przecież mamusia nie chcąc rozstawać się z dzieckiem zabije siebie i je... (tak, na ulicy też może skończyć, różnie bywa ale gdy mamusia skoczy to nigdy się nie dowiemy czy dziecko zostało adoptowane, czy skończyło jako przestępca, dziwka czy też męska dziwka.. itd)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
0 / 0

@boomfloom Ja nie oddałbym już dziecka takiej psychopatce. I żadne usprawiedliwianie wujem by jej nie pomogło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+1 / 1

@Aqaqq, @Maja123456 nie no serio? Oczywiście że jakieś powody takiej decyzji były, ale chciała utopić swoje dziecko, na to nie ma usprawiedliwienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 0

@Pasqdnik82 To Chiny, wg. danych (te co przekazuje partia i organizacje międzynarodowe), ledwie 4% przebywających w domu dziecka dzieci jest adoptowane. Tam po prostu adopcja nie istnieje. Po opuszczeniu domu dziecka w wieku 18 lat, taka osoba ma pół roku na usamodzielnienie się, znalezienie dobrze płatnej pracy i jakiegoś lokum, bo z obecnego które dostaje po wyjściu z domu dziecka, zostaje wykopane po 6 miesiącach i jest to "zbiorowe" mieszkanie, gdzie na jedną osobę przypadają 3 m2.
Same domy dziecka przypominają bardziej obozy koncentracyjne niż cokolwiek innego. Dzieci mają 6 godzin dziennie nauki + 6 godzin treningu fizycznego (bo może będą sportowcami).
W Chinach dopiero zaczynają raczkować żłobki. Sporą popularnością cieszą się stosunkowo nowe centra wychowania rodzinnego, istnieją dopiero od około 10 lat, z roku na rok ich przybywa. Rodzice oddają tam 1-2 miesięczne dziecko, tak aby nie musieć rezygnować z pracy i nie być przemęczonym a odbierają je najpóźniej w wieku 6 lat. Cały czas mają z nim kontakt. Dzieci w tych centrach są wychowywane, przez wychowanie Chińczycy rozumieją musztrę jak w wojsku. Bicie dzieci w domach, domach dziecka czy centrach wychowawczych jest powszechne, bo prawo na to pozwala a i jest to część ich tradycji. Oni nie tłumaczą dziecku, nie rozumieją jego potrzeb. Jak dzieciak nie chce uczyć się gry w piłkę i brać udziału w treningach a jego rodzice tego chcą, to dość szybko mu się zachce jak będą go bić, to samo trener, za ociąganie się będzie go bić :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 listopada 2021 o 4:48

M Maja123456
0 / 0

@VaniaVirgo zasadniczo yankers juz napisal mniej wiecej to samo to co ja chcialam napisac. Zycie bez przyszlosci, czy bycie niewolnikiem to tylko powolna agonia. To sa chiny. Jak nie masz rodzicow, pieniedzy, to jestes nikim. W europie jest inaczej, ale jako ze demot byl o azjatce, rozumiem ta kobiete.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xyper
-4 / 8

zastanawia mnie jedno, dlaczego kierowca jeździ z poduszką i tekturą pod tyłkiem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Riesling
+4 / 4

@xyper Siedząca praca i jeszcze wstrząsy w czasie jazdy mogą powodować przewlekłe żylaki odbytu; tego nie wystarczy posmarować maścią; albo na zwolnienie albo próbuje sobie ulżyć w czasie pracy siedząc na czymś miękkim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
+3 / 11

@tomek_s Jak byla ofiara przemocy domowej i popelnila samobostwo, wczesniej zabijajac swoje dzieci, tzn ze zostala doprowadzona do ostatecznosci. Nie twierdze, ze postapila dobrze, ale moze niech prokuratura wezmie sie za czlowieka ktory ja doprowadzil do osttaecznosci? On powinien odpowiedziec za smierc dzieci i tej kobiety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
-2 / 10

@Maja123456 W większości przypadków obie strony stosują przemoc, ale tylko z kobiety robi się ofiarę.
Powiedz mi szczerze, czy gdyby facet zabił trójkę swoich dzieci bo go gnębiła kobieta też byś uważała, że to ona powinna być pociągnięta do odpowiedzialności?
Nikomu by nie przyszło go bronić w taki sposób. Oboje to wiemy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
+1 / 9

@tomek_s Doskonale wiemy, ze po pierwsze mezczyzni sa silniejsi, po drugie, mezczyzni odpowiadaja za wiekszosc przemocy domowej. Zatem? Mezczyzna w razie ataku ze strony kobiety, jest w stanie sie obronic. Kobieta takiej szansy nie ma. W wieszkosci przypadkow obie strony stosuja przemoc? Jaka przemoc stosuje kobieta ktora ma w domu pijaka, ktory kradnie z domu pieniadze, bije ja po pijanemu, jest agresywny wobec dzieci? Tak to w wiekszosci wypadkow wygalda. Kobieta jest wg Ciebie winna? Wez sie zastanow co Ty piszesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
-2 / 4

@Maja123456 pomyśl skarbie. Feministka która założyła schroniska dla kobiet zauważyła że one same napierniczaly mężczyzn i gdy otwarcie o tym mówiła inne ją ostracyzowaly.
Większość ofiar przemocy domowej to kobiety, więc przypadków bitych mężczyzn nie ma? Zastanów się co piszesz. Mam ci podesłać przypadki, gdy kobieta znęcała się nad facetem? Artykuły a nawet nagrania?
Nieźle ci feminizm wyprał mózg.
Więcej myślenie a mniej emocji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 października 2021 o 21:55

Y yankers
+1 / 1

@tomek_s W każdej wypowiedzi popadasz w skrajność :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
-1 / 1

@yankers punktowanie faktami to teraz skrajność? Nie wydaje mi się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
0 / 0

Widze, ze jestes zakompleksiony, nazywasz po chamsku obca kobiete skarbem, usilujac tym samym ja zdominowac, bo nie jestes w stanie merytorycznie wygrac dyskusji.
Tak rozmawiac z Toba nie bede. Najpierw naucz sie szacunku do drugiego czlowieka, a potem kontynuuj dyskusje.
A co do meritum, jak sam przyznales WIEKSZOSC ofiar przemocy domowej to kobiety, wiec logiczna koniecznoscia jest, ze w wiekszosci oprawcami sa mezczyzni, kobiety sa oprawcami oczywiscie, ale w mniejszosci, niezwykle rzadko.
A teraz nauka kultury i logiki. Powtarzam raz jeszcze, do obcej kobiety nie zwracasz sie skarbie, kochanie, droga itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B borg8472
+2 / 2

@Raf_Raf nie istotne gdzie, ważne że kierowca zrozumiał i zareagował. Szacun.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar raptorad
-1 / 1

+1000 社交积分

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+1 / 5

to objawy poszczepienne po tych szczepionkach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
-3 / 5

nie można nikogo nigdy tłumaczyć gdy chce skrzywdzić dziecko. nie ma gadania że straciła pracę albo nabrała kredytów czy coś w tym stylu. nie ciągnie się dziecka na dno ze sobą choćby nie wiem co.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olewator
-1 / 3

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy jak trudne jest bycie rodzicem, to nie jest nieprzespana noc, to jest nieprzespane kilka lat, wieczne problemy, ciągły stres. Jeśli nie masz wsparcia (babcia, mąż, znajomi itp.) to każdy może wymięknąć.
Więc zamiast krytykować, może zapytasz się sąsiadkę, czy może zostać z dziećmi na godzinkę, by ta mogła pójść do fryzjera jak człowiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+1 / 1

Co trzeba mieć w głowie, żeby chcieć zabić swoje dziecko?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+3 / 3

@maggdalena18 Niech ja pomyślę.
Głęboką i w dodatku przewlekłą depresję?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 listopada 2021 o 4:55

P Plagues_Doctor
0 / 0

Albo sytuację tak beznadziejną, że sam ten impuls wystarczył do próby (+i miłość do dziecka, która nie pozwala na zostawienie go. W obydwu przypadkach nie myślała racjonalnie, jak normalny człowiek)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
0 / 0

@yankers To z tym się idzie do psychiatry, a nie zabija 3 dzieci, jak to miało niedawno miejsce u nas w kraju.
@Plagues_Doctor Trzeba szukać pomocy w takich przypadkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 listopada 2021 o 17:29

P Plagues_Doctor
0 / 0

Niestety to nie zawsze możliwe. Świat był by dużo piękniejszy gdyby każdy potrzebujący uzyskiwał pomoc ale to utopia a nam przyszło żyć w takim nie innym świecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xx_xx
+1 / 1

właśnie tak to jest pewnie nie miała wsparcia na pewno problemy psychiczne.... przykre.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Boin
-2 / 2

Tylko czemu niewinne dziecko chciała ze sobą zabrać? Dramat!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem