Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
465 523
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D Demot249
+15 / 29

Przecież Korwin tłumaczył już dawno, że ludzi głupich jest zdecydowanie więcej niż mądrych ....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
+3 / 5

Syryjczycy też byli biedni i prześladowani dopóki nie dostali się do Niemiec i zaczęli pokazywać na co ich stać. zaczęły się gwałty a nawet morderstwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+38 / 84

Nie. Strzelanie do nieuzbrojonych ludzi to przegięcie, nawet jeśli to "śmieci". Raczej pod ten płot podłączyłbym jakieś 1000V :P . Efekt podobny, ale dałbym ostrzeżenia w języku afgańskim :P . Tak dla spokoju sumienia XD.

Uważam to za optymalny kompromis pomiędzy stanowczością, a humanitarnością.

Na Białorusi teoretycznie im nic nie grozi, więc nie ma powodu ich przyjmować. Po drugie to Białoruś ma obowiązek się nimi zająć. Po trzecie - do Polski wciąż legalnie mogą się dostać jako imigranci, kwestia wykonania po prostu biurokracji, dokumentów itp.
Po czwarte, polscy podatnicy płacili za wojnę w Afganistanie. Płacili za szkolenie afgańskiej armii która się poddała bez walki. Płacili krwią naszych żołnierzy. Nasi żołnierze bronili Afgańczyków. Dość.
Po piąte, dlaczego wszyscy którzy tak kochają tych uchodźców, nie burzą się do rządu Białorusi? Dlaczego nie ma protestów pod ich ambasadą? Dlaczego nie ma nacisków na Białoruś?

Dlatego uważam że nie ma ani jednego powodu do przyjmowania tych imigrantów (a nie uchodźców). Polska nie ma ani obowiązku, ani interesu ich przyjmować.Ani nawet moralnej powinności. Bo skoro sami nie chcą walczyć o swoją wolność, to nie ma sensu poświęcać krwi i sił naszych rodaków ku temu celowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+13 / 35

@matek1998 Nie. My nie wjeżdżamy czołgami na Białoruś w celu eksterminacji tamtejszej ludności. To kluczowa różnica! To ci imigranci próbują szturmować naszą granicę POMIMO że teoretycznie nic im nie grozi, bo teoretycznie Białoruś to nie jest kraj w stanie wojny. Jeśli coś im grozi w Białorusi, to oznacza że BIAŁORUŚ łamie prawa człowieka, a to oznacza że interwencja powinna nastąpić na ziemi białoruskiej, a nie polskiej! To TAM trzeba działać. A nie tu.

@Wolterianin a Białoruś nie ma się kierować prawami człowieka? Polska dopuszcza na granicę takie organizacje. To Białoruś nie chce tych organizacji wpuścić na swoje ziemie. TO kluczowa kwestia. Białoruś na siłę chce nam wmusić tych imigrantów.

Popełniasz kluczowy błąd. Zakładasz że Niemcy ich przyjmą - nie przyjmą. Jeśli wpuścisz dowolnego imigranta na teren Polski, to z automatu, ten imigrant (a nie kuwa uchodźca!, to różnica!) jest twoim problemem którym nikt inny nie musi się przejmować. Niemcy mogą powiedzieć "to wasz problem, wpuściliście ich to się martwcie" i co wtedy? Dokładnie to teraz robi polski rząd. Jak pis jest porąbany tak tutaj akurat robi ok.
Dodatkowo, paradoksalnie, UE bardzo POPIERA mur na granicy! Tylko w mediach się tego publicznie nie mówi. Jeśli właśnie ich wpuścimy to wpuścimy ich na teren UE i TO będzie dopiero lipa. Bo będąc w Polsce, będą jednocześnie w UE, a co za tym idzie, zmieni się ich status. Wpuszczenie ich do Polski zmieni bardzo wiele na korzyść imigrantów, ale na niekorzyść Polski, a UE się wybroni.
Polska od dekad jest buforem zderzeniowym na cały syf.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 17

@lingerer nieudolność dyplomacji i rządu PiS w dbaniu o interesy Polski na arenie międzynarodowej jest jak dla mnie legendarna. PiS przez swoją politykę sam stawia nas w roli chłopców do bicia, ale to do UE masz pretensje ?

To jedynie pokazuje jedno z dwóch. Albo zakładasz, że nic od nas samych nie zależy. Albo zakładasz, że nasz rząd jest świetny i tylko ta UE zła.

Sam konflikt wokół Izby Dyscyplinarnej pokazuje na nieudolność władzy, która nie zajęła się W JAKIKOLWIEK SPOSÓB tym problemem, a na użytek krajowy powtarza tylko głupoty, że kar płacić nie zamierza.

Jeśli czujesz się kopany w doope to sprawdź najpierw czy nie robi tego Twój rząd ignorując znaki ostrzegawcze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
-5 / 13

@Goretex Łukaszenkę mam w 4. literach. Nie należę do zwolenników mentalności Kalego. Dla mnie liczy się efekt. Co do szantażu, to jest on istotą polityki. Tylko ładniej to się nazywa. Poza tym czym jak nie szantażem i to bardzo chamskim jest to co robi KE i PE wobec Polski?

@rafik54321 Z tego co kojarzę żyłeś za PRL. Zapomniałeś już czego on uczył?
Wracając do meritum.
Nie obchodzi mnie Białoruś tylko Polska. Wiem, że Białoruś nie chce wpuścić tych organizacji na swój teren i że chce nam wymusić tych emigrantów. Wiem też, że ci emigranci nie chcą być w Polsce, tylko w Niemczech. Podobnie jak wiem, że Niemcy ich nie chcą. Trzeba to wykorzystać. Dlaczego bowiem Polska ma być ciągle flekowana i jeszcze ponosić koszty ochrony tych, co ją flekują? Niemcy nie chcą emigrantów u siebie? Niech za to zapłacą. Erdoganowi zapłacili to i nam zapłacą. UE popiera mur na granicy? Jasne. Tyle, że po cichu żeby się nie wydało. Niech wszyscy mają pretensje o to do złej Polski. Będzie za co jej potem dokopać. Niech więc PE podejmie rezolucję o konieczności postawienia tego muru, a UE za to zapłaci, a wtedy Polska może się na to łaskawie zgodzić i wszem i wobec twierdzić, że chcieliśmy zająć się tymi ludźmi, ale skoro UE każe, to jako lojalni członkowie wywiązujemy się skutecznie, aż niechętnie z narzuconego nam obowiązku. Najwyższy czas, żeby Polscy politycy przypomnieli sobie czym jest polityka i zaczęli walczyć o interes Polski i Polaków zamiast ciągle 4. litery wystawiać.

Co do wpuszczania emigrantów, to przecież nikt ich nie wpuszcza więc Niemcy nie będą mogli powiedzieć, że to nasz problem bo ich wpuściliśmy. Ci emigranci dostają się nielegalnie na teren UE niewiadomo jaką drogą więc to nie nasz problem. My robimy co możemy (a obecnie niewiele możemy) by się do UE nie dostali. Jeżeli nawet jak już jakimś cudem ustali się, że dostali się przez Polskę to można podnieść krzyk, że skoro KE obcięła nam kasę, nakłada nieuzasadnione kary i zmusza do poniesienia olbrzymich kosztów to nie stać nas na należyte chronienie unijnej granicy. A dla tej garstki, którą będziemy musieli przyjąć spowrotem postawić obóz przy niemieckiej granicy, którego z braku kasy nie można przecież należycie strzec.

Zapomniałbym. Zauważ, że mówię o emigrantach, a nie uchodźcach. Ludzie o których mówimy to nielegalni emigranci i zgodnie z Konwencją dotyczącą statusu uchodźcy nie przysługują im w Polsce żadne prawa należne uchodźcom. O taki status być może mogliby się ubiegać na Białorusi, ale to trzeba by zgodnie z Konwencją zbadać indywidualnie dla każdego. Nawet jeżeli Białoruś przyznałaby im status uchodźcy, to sam fakt nielegalnego przekraczania przez tych ludzi Polskiej granicy powoduje, że można ich traktować jak każdego innego nielegalnego emigranta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
-2 / 8

@Goretex traktat lizboński protokół 7 zw. protokołem brytyjskim artykuł 1 i 2 to jest ta święta junia.
Ale mimo to wierze że będzie uczciwsza i nie jestem zwolennikiem exitu. Tak że pomyśl następnym razem i zapytaj sam siebie "czy ja aby jestem Polakiem"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 8

@lingerer jak masz jakieś wątpliwości czy jesteś Polakiem to może zweryfikuj swoje obywatelstwo ? Myślę że to najprostsza metoda.

@Wolterianin każdy wie, że polityka międzynarodowa to sztuka negocjacji i układów.. ale może po prostu trzeba byłoby z niej zacząć korzystać. A próba powiązania ze sobą kompletnie różnych rzeczy, które znajdują się w kompetencjach kompletnie różnych organów.... to już jednak zwykła próba szantażu.

Czy na każdy wyrok TSUE będziesz mówił, że to szantaż ? Czy tylko na te, które ci nie odpowiadają ? Bo reszta to oczywiście sprawiedliwość społeczna która nam się należała ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
-2 / 6

@Goretex Ty to nie tylko wodo odporny jesteś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+1 / 5

@lingerer a może po prostu odpowiedziałem wymijająco na twoją chamską zaczepkę ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
-1 / 3

@Goretex Jaki konkretnie wyrok TSUE masz na myśli? I o jakim wyroku TSUE mówiłem, że to szantaż? Poproszę o cytat i wskazanie miejsca gdzie padła taka moja wypowiedź.
To, że sobie coś wymyślisz nie uczyni tego prawdą, chociaż patrząc po Twojej wypowiedzi coś takiego jak prawda nie leży wysoko na liście rzeczy dla Ciebie istotnych.

Co do samej polityki, to przecież o tym mówię, że trzeba w końcu zacząć z niej korzystać więc może się zdecyduj czy trzeba by było zacząć z niej korzystać czy nie, bo póki co sam sobie zaprzeczasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+1 / 3

@Wolterianin o szantażu napisałeś

"Poza tym czym jak nie szantażem i to bardzo chamskim jest to co robi KE i PE wobec Polski"

Jednym z głównych elementów sporu jest o ile się nie mylę kwestia izby dyscyplinarnej, ale jeśli nie to miałeś na myśli (a być może masz inny pomysł o co ta cała UE tak się rzuca) to faktycznie zbyt daleko zaszedłem w przypuszczeniach.

https://www.money.pl/pieniadze/unia-blokuje-pieniadze-dla-polski-ke-gra-asami-polska-ma-walety-6678957105728352a.html

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 4

@Goretex Wrzucasz cytat gdzie mówię o PE i KE, po czym na tej podstawie formułujesz zarzut dotyczący TSUE. Jak dla mnie to trochę dziwne. Co do przykładu to myślałem o czymś innym, ale ten Twój przykład jest nawet lepszy. Trybunał Konstytucyjny w Polsce to sprawa sądownictwa, a sądownictwo jest zarezerwowane dla krajów członkowskich, gdyż uprawnienia w tej kwestii nie zostały przekazane UE. Tak więc TSUE nie ma podstaw prawnych do zajmowania się tą sprawą. Inna rzecz, że działania PiS w tej sprawie pokazuje kompletny zanik mózgu w rządzie.
Pieniądze na krajowe plany odbudowy są z pożyczki jakie wzięła UE w imieniu krajów członkowskich. Jest więc czymś całkiem innym niż system sprawiedliwości. Zablokowanie więc Polsce tych funduszy pod pretekstem walki z Polskim systemem sprawiedliwości jest jak to określiłeś wcześniej "próba powiązania ze sobą kompletnie różnych rzeczy, które znajdują się w kompetencjach kompletnie różnych organów" czyli "zwykła próba szantażu".
Czyli UE stosuje na Polsce szantaż by zmusić Polskę do uznania bezprawnie wydanego wyroku. Tak więc wg tego co mówisz jak UE szantażuje Polskę to ok, a jak Polska miałaby powalczyć o swój interes to już nie jest ok. Fajna logika.
Do tego dodajmy kwestię uznawania wyroków. Jak państwa starej UE nie uznają wyroków TSUE wydanych zgodnie z prawem to spoko. Jak Polska nie uznaje wyroku TSUE wydanego bezprawnie to już zbrodnia. Jak dla mnie takie podejście to rasizm.
Zresztą nawet jakby pominąć to wszystko i uznać jak chcą unijni urzędnicy, że Polska nie jest państwem niepodległym, a unijnym województwem to i tak w interesie tego województwa jest walka o to by mieć warunki tak dobre jak to możliwe, czyli np nie finansować pilnowania unijnej granicy gdy nie ma kasy na ważniejsze rzeczy jak chociażby wymagana przez UE redukcja emisji CO2. W końcu jak sam mówiłeś może trzeba by zacząć korzystać z polityki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 4

@Wolterianin Trybunał Sprawiedliwości orzeka w sprawie skarg przeciwko państwom lub instytucjom, które nie dopełniły zobowiązań wynikających z prawa UE. A uzasadnienie brzmiało:
"System dyscyplinarny dla sędziów w Polsce jest sprzeczny z prawem UE. Nie zapewnia niezależności oraz bezstronności Izby Dyscyplinarnej"

Jak rozumiem, zgadzasz się z taką diagnozą, tylko nie podoba Ci się to, że brak praworządności wytykają nam "Ci Obcy"

Skoro pieniądze są z pożyczki, to oznacza, że pożyczka jest zaciągana przez UE i to wspólnota ją gwarantuje. UE nie przedstawia się tylko jako wspólnota interesów ale i wartości. Może Ci się to nie podobać, ale to rząd Polski podpisał zobowiązania w tym zakresie i powinien je wypełnić. Możemy pożyczyć poza UE na wyższy procent, możemy pożyczyć z UE na bardzo dobrych warunkach... droga wolna.

Faktycznie, UE "szantażuje" nas umowami pod którymi złożyliśmy podpis... Ciebie pewnie co miesiąc szantażują fakturami które musisz płacić bo podpisałeś jakieś umowy..

Tak, część państw nie wykonuje niektórych wyroków TSUE, ale każda ze spraw ma inną wagę. Nie wykonuje się około 1-2 % wyroków. Tam gdzie nałożono za niewykonanie wyroku kary finansowe państwa je płacą. Tak przecież działa to w naszym przypadku, ale tak samo działało w przypadku Francji czy Włoch.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 października 2021 o 20:01

G Goretex
0 / 4

@Wolterianin Na redukcję emisji CO2 wyraziliśmy zgodę, wywalczyliśmy odpowiednie warunki i wzięliśmy swoje w darmowych prawach emisji. Ceny praw do emisji miały rosnąć wraz z uwalnianym rynkiem handlu nimi, po to właśnie by zachęcać największych trucicieli do zmian technologicznych.. mieli czas na to aby się dostosować.

I na to znów nasz rząd się zgodził, podpisał umowy, nie walczył o żadne prolongaty, czy więcej darmowych praw.. a to do UE masz pretensje ? I to w momencie, w którym UE nic takiego nie robi, bo wszystko zapisano w planach i traktatach przed wieloma laty.

Rząd oczywiście sprzedaje darmowe prawa, część przeznacza na "ochronę środowiska" ale ciężko mi powiedzieć jakie inicjatywy w zakresie ograniczenia CO2 podejmuje czy wspiera..

Ale to UE rozliczasz i na nią narzekasz, bo Ci którzy są odpowiedzialni za poliykę w naszym kraju tak Ci powiedzieli ?

Mniej naiwności... więcej wymagań w stosunku do tych, którzy na forum UE powinni walczyć o nasze interesy..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darthnorbe
-2 / 4

Sama UE nie jest po to żeby reprezentować nasze interesy ale Niemców. Trzeba jak najszybciej spieprzać z tego eurokołchozu zanim się rozleci jak ZSRR i my będziemy mieli z tego tylko problem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darthnorbe
-3 / 5

Skoro nie jesteś za wolnością polski to jesteś zwykłym folksdojczem, tacy w czasie okupacji byli rozliczani bardzo szybko przez podziemne wojsko polskie, trzeba wrócić do korzeni i za zdradę trzeba bandytów rozliczać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 4

@rafik54321 Niemcy mogą powiedzieć "to wasz problem, wpuściliście ich to się martwcie" - Szkoda, że tylko grupa wyszehradzka to mówiła gdy niemcy zaprosili do siebie ciapatych z połowy świata, a potem "siłą" za pomocą unii jewropejskiej chcieli nam tych imigrantów wcisnąć...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 1

@Wolterianin "Trybunał Konstytucyjny w Polsce to sprawa sądownictwa, a sądownictwo jest zarezerwowane dla krajów członkowskich, gdyż uprawnienia w tej kwestii nie zostały przekazane UE." Niby masz rację. Ale tylko niby. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. takim szczegółem jest Art. 45 Konstytucji Polskiej "Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd." oraz Karta Praw Podstawowych UE Art.47 "Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia jego sprawy w rozsądnym terminie przez niezawisły i bezstronny sąd". Problemem nie jest więc niezgodność polskiego prawa z prawem unijnym, lecz łamaniem przez pis przepisów zarówno polskiej Konstytucji, jak i Karty Praw Podstawowych, którą Polska przyjęła i ratyfikowała. TSUE może nie mieć kompetencji wtrącania się w wewnętrzne sprawy Polski, ale naruszenie KPP (a tym samym Polskiej Konstytucji) jest już jak najbardziej w jego gestii. Ponadto chciałbym przypomnieć, że traktat akcesyjny zobowiązywał Polskę do dostosowania przepisów krajowych (a więc także Konstytucji) do standardów i prawodawstwa unijnego.
Nałożenie kar w celu wyegzekwowania przywrócenie stanu zgodnego zarówno z KPP jak i Konstytucją nie jest więc bezprawiem, lecz metodą jego usunięcia. Tym bardziej, że nałożenie kar nastąpiło nie zaraz po utworzeniu Izby Dyscyplinarnej, a po praktycznie 3 latach istnienia tejże, gdy od początku jej niezależność została zakwestionowana zarówno przez polskie, jak i unijne gremia sędziowskie. I mimo wielokrotnego ostrzegania, ze jeśli nie zostanie zlikwidowana to zostaną nałożone kary. To raz.
Dlatego niestety, ale trzeba postrzegać rozgraniczenie niezwiązanych ze sobą zdarzeń, jak właśnie sprawa praworządności, czy niezależności sądów (to akurat się ze sobą łączy)a sprawy kosztów ochrony granic.
Co do granicy - Unia wielokrotnie proponowała wsparcie np poprzez udział Frontexu, ponadto wystarczyłoby wzmocnić działania dyplomatyczne by uzyskać wsparcie celowe np. na mur na granicy. Nikt z pisu jednak nie wystąpi z takimi działaniami, bo nie będzie się dało rozdysponować takiej dotacji przez handlarzy bronią czy też instruktorów narciarskich - po to powstała specustawa wyłączające tą inwestycję spod prawa o zamówieniach publicznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U usiek1992
-4 / 4

@rafik54321 "A u was Murzynów biją!", czyż nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

@Wolterianin ci ludzie nie chcą koniecznie iść do Niemiec. Ci ludzie chcą iść tam, gdzie dostaną hajs za frajer. Zakładasz że Niemcy się ugną i ich wpuszczą. Tylko że już kiedyś to zrobili i raczej nie zanosi się na to aby chcieli to powtórzyć.

Chcesz szantażować UE? Proszę bardzo, UE nie musi robić nic. Chyba że byś chciała aby potem wojsko tych imigrantów zrzucało na spadochronach w Niemczech XD.
Poza tym przy aktualnym stanie politycznym ten szantaż się po prostu nie uda.

UE otwarcie nie przyzna że nie chce tych imigrantów. Oczywiście. Dlatego właśnie najlepiej jest odwrócić narrację na niekorzyść Białorusi i to ich obwinić za sytuację. UE ma czyste łapki, Polska dobra, same profity.

Skoro wg ciebie mogą dostać się nielegalnie na teren UE, to czemu jeszcze nielegalnie nie dostali się do Niemiec? Choćby przez południe Europy po prostu obchodząc Polskę.
Bo właśnie gdzie się nie pojawią tam staną mury i cześć.

@AIkanaro oczywiście, ale nie wiesz że prawo unijne jest wybiórcze? W tej chwili narracja jest odwrotna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+1 / 1

@rafik54321 W tym przypadku się zgadzam.

Natomiast co do ogólnego kryzysu imigracyjnego, który wcale się nie skończył, tylko miedia straciły zainteresowanie, to trzeba było tak zrobić: wszystkich nielegałów aresztować i odsyłać.
Przez to że tego nie zrobiono, to może dojść do tego że trzeba będzie strzelać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
0 / 2

@rafik54321 Mądrego miło posłuchać. Dodałbym jeszcze, że tam teraz pośród tych "imigrantów" to Afgańczyków ze świecą szukać. Jeszcze trochę, to pojawią się tam "imigranci" z Indii albo Kambodży.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+3 / 3

@rafik54321 znam lepszy trik niż płot... wprowadzić system, z niektórych krajów,
1. musisz sobie znaleźć pracę
2. musisz znaleźć sobie mieszkanie
3, musisz nauczyć się języka i obyczajów
4. dopiero po pewnym czasie pracy i mieszkania masz jakiekolwiek prawo do zasiłków i ubiegania się o obywatelstwo.
I tym sposobem wielka migracja skończyła by się szybciej niż by się zaczęła

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+4 / 4

@AVictor Nie sądzę. Bo po prostu zaczęłoby się "menelstwo" lub złodziejstwo.

Dziś w TVN słuchałem o tych imigrantach. Pierniczyli że z Turcji wyjechali do Mińska samolotem za 3-5 tys dolarów. Yyy, uchodźcy z taką kasą? Jakby nie patrzeć to jakieś 10-15tys zł. To nie są drobne pieniądze.
A skoro lecieli niby z Turcji, to po kiego wała do Mińska? Nie mogli lecieć choćby do Berlina? Albo Paryża? Albo chociażby do Dubaju (bilet powinien być nawet tańszy bo bliżej).

No i najśmieszniejsze. Między Afganistanem a Turcją mamy Iran. Czyli ten właśnie zły kraj który ich zaatakował. To jak? Jakimś cudem się przeprawili przez cały wrogi kraj?
A może ci imigranci nie są z Afganistanu, a z Syrii? Tu by pasowało. Bo Syria jest obok Turcji.
To strasznie nielogiczne zachowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
0 / 0

@rafik54321 liczą na socjal, wystarczy wprowadzić dobre przepisy,
lot z Turcji do Europy to koszt mniejszy niż 100$... tylko na lotnisku trzepią dokładniej i najprawdopodobniej nie opuścili by lotniska.. I prawdopodobniej jakby przylecieli to stracili by szanse stania się uchodźcą..
Ale jakby wprowadzić przepisy, że za wpadkę natychmiastowa deportacja bez możliwości powrotu... tylko deportacja do np. obozu karnego w Chinach albo gdzieś na Syberii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@AVictor Jednak przecież teraz na granicy tak samo ich łapią. Co za różnica czy czapną ich na lotnisku czy na granicy? Poza tym mogli wybrać dowolny kraj.
Choćby Maroko. A tam to już blisko do Hiszpanii.
Albo na Węgry, tam już granica Austrii blisko.

Czego się ci imigranci spodziewali? Kilka lat temu Polska też była bardzo niechętna do imigrantów, a teraz uznali że to super pomysł szturmować akurat naszą granicę :/ .

Ja tam bym się nie pierniczył w tańcu tylko od razu każdego kto przekroczy granicę, cyk i deportacja na bliski wschód. Ze 2 samoloty by się odesłało to zaraz by się skończyło pajacowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hokek
+2 / 2

@rafik54321 chrzanienie.
Po pierwsze: bardzo często są uzbrojeni
Po drugie: wystarczyłoby kilka strzałów i trupów wśród najbardziej agresywnych i nie trzeba by wydawać miliardów na mury i wzmożoną ochronę
Po trzecie: spróbuj sobie siłą przekroczyć granicę choćby meksyk-usa. Ciekawe jak daleko zajdziesz zanim dostaniesz między oczy. Podobnie z rosją, chinami, indiami i wieloma innymi. Tylko głupia europa ma jakieś dziwne problemy z siłowym zatrzymaniem bandziorów próbujących nielegalnie przekroczyć granicę
Po czwarte: jak sam napisałeś są legalne sposoby ubiegania się o azyl czy przekraczania granicy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@hokek powiem ci, że im dłużej czytam i interesuję się tematem, tym bardziej jestem skłonny przyznać ci rację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
+1 / 1

Mamy prawo bronić granicy. W każdy sposób. Pozostałe państwa też mają takie prawo. A dlaczego ci migranci nie ruszą, na przykład, do Arabii Saudyjskiej? Bliżej im tam, szczególnie wiarą i kulturą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 0

@Goretex Wybacz opóźnienie, ale RL swoje prawa ma.
Nie akceptuję stwierdzenia, że "System dyscyplinarny dla sędziów w Polsce jest sprzeczny z prawem UE". Nie akceptuję tego dlatego, że nigdzie nie zostało podane jakie prawo zostało złamane. Nawet PE tego nie jest w stanie wskazać, tylko wszyscy mówią o złamaniu jakichś nieokreślonych wartości, które i tak wszyscy mają gdzieś.

Co do pożyczki to w momencie gdy była zaciągana Polska była w stanie pożyczyć kasę na lepszych warunkach niż UE więc zgoda na unijną pożyczkę była sprzeczna z Polskim interesem. Natomiast skoro pożyczka została zawarta to Polska powinna dostać kasę z niej na warunkach jakie zostały ustalone. Skoro Polska tej kasy nie ma to znaczy, że UE łamie prawo oraz głoszone przez siebie wartości.

Szantaż nie polega na tym jak sugerujesz, że mamy wykonać to do czego się zobowiązaliśmy. Szantaż polega na tym, że jeżeli nie wykonamy tego co ktoś chce nie dostaniemy tego co nam się należy. To tak jakbyś wziął kredyt na mieszkanie, a kilka miesięcy później przyszedł do Ciebie gość z banku i powiedział, że od jutra z Tobą będzie mieszkał Pan Zenek, bo podobno bijesz żonę, a bicie żony jest sprzeczne z wartościami banku więc trzeba Cię pilnować. A jak Ci się nie podoba to oddawaj kasę z odsetkami.

Co do emisji CO2 to wiem, że nasz rząd dał ciała. Tylko dlaczego na Polskę nakłada się kary za kopalnie węgla, a jak niemcy otwierają nowe to nie ma sprawy. Tak samo z elektrowniami węglowymi itp
Zresztą o czym my mówimy. Jakby w Polsce emisję CO2 zmniejszyć do zera to świat i tak tego nie zauważy. Jakby emisję w całej UE zmniejszyć do zera to wpływ na świat będzie minimalny.
Do UE mam pretensje oldlatego, że pod pretekstem walki o środowisko podejmuje działania, które są w najlepszym razie neutralne dla środowiska, a przeważnie dla niego szkodliwe. Co więcej te działania wpędzą rzesze ludzi w biedę.

Pozostaje mi więc zacytować Cię i powiedzieć - mniej naiwności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 0

@LUPUS1962 Zgodnie z Polskim ustawodawstwem o tym czy Polska Konstycja jest łamana decyduje Polski Trybunał Konstytucyjny i tylko on.
Jeżeli uznajemy, że Polska jest krajem niepodległym, to bez względu na to jak nie podoba mi się to co robi obecna władza, to została przez Polaków wybrana w wolnych, demokratycznych wyborach, których wynik został uznany przez wszystkie Polskie ugrupowania polityczne.
W tym co mówisz jest sporo racji, ale pomijasz jedną kwestię. Wyrok musi być oparty na prawie. Powiedz mi więc jakie konkretnie artykuły zostały przez Polskę został złamany i dlaczego nikt o tym nie mówi, tylko wszyscy powołują się na jakieś nieokreślone wartości, których nikt i tak nie przestrzega?
Co do granicy to przecież mówię o tym, że Polska powinna zwrócić się do UE o pomoc i finansowanie tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 1

@Wolterianin po prostu nie chce Ci się poszukać co zostało zakwestionowane, a ja nie zamierzam prowadzić Cię za rączkę.. może jedynie podpowiedź, chodzi o niezależności i bezstronność, co jest związane z przyjętą formą wyboru. A przecież bardzo łatwo jest sprawdzić jak następowały nominacje do izby, to chyba zrobić potrafisz ?

Polska ma lepsze warunki kredytowe niż UE ? Zachowujesz się trochę jak frankowicz który cieszy się z chwilowego dobrego kursu swojej pożyczki którą będzie spłacał lata.

Z kopalnią też mało co wiesz, znów prośba żebyś jednak poczytał o historii sporu. Może argumenty Czechów są dęte ale nikt nie zrobił nic by to udowodnić, by wejść na drogę rozwiązywania sporu, gdzie w trakcie analiz można udowodnić różne rzeczy.. NIKT nie zareagował sensownie na zarzuty sąsiada.. oddali pole, nie powołali świadków, czy też ekspertów.. sąd orzekł na podstawie danych z jednej strony. Wina Czechów czy UE, że nie potrafimy dbać o nasze interesy ? Mają prowadzić nas za rączkę i głaskać po głowie ?

To kto tu nie dba o nasze interesy ?

To poszerzę cytat.. mniej naiwności, więcej respektu i zrozumienia do złożoności pewnych procesów. I więcej wymagań w stosunku do tych, którzy tą złożoność MUSZĄ ogarniać, żebyśmy nie znaleźli się jako naród w ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 0

@rafik54321 Nie zakładam, że niemcy się ugną i wpuszczą. Zakładam, że się ugną żeby nie mieć problemu tak jak ugieli się przed Turcją. Wiem też, że ci emigranci nie chcą być w Polsce więc nie są Polskim problem. Spójrz na Meksyk. Polska powinna pójść ich drogą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
-1 / 1

@Goretex Niezależność i bezstronność to puste hasła. W Polskim wymiarze sprawiedliwości są kwestionowane rozwiązania stosowane w innych krajach gdzie istnieją od dawna. Jak podnoszona jest kwestia dlaczego tak jest to najczęściej się mówi, że oni mają inną kulturę prawną więc im wolno. Wracamy więc do kwestii podstawowej. Czy Polska jest państwem niepodległym czy nie. Z tego co piszesz rozumiem, że wg Ciebie nie jest.
Co do nominacji to o niezależności nie decyduje kto nominował, a to jaki ma wpływ. Przy Twoich założeniach sądy większości państw UE są znacznie mniej niezależne niż Polskie więc w kolejce przed Polską powinno wtedy być kilkanaście państw unijnych. Skoro to pomijasz to pozostaje tylko kwestia czy nie potrafisz tego sprawdzić czy celowo ignorujesz jako sprzeczne z Twoimi przekonaniami. Nie są tylko dlatego, że w sporze nie chodzi ani o bezstronność, ani niezależność sądownictwa, a wręcz przeciwnie.

Kto dba o nasze interesy? My sami co najwyżej. Na pewno nie dba o nie ani PiS, ani tym bardziej UE.

Odnośnie kopalni i kredytów to proponowałbym żebyś zanim komuś odpowiesz przeczytał co ten ktoś pisze, bo ciągłe prostowanie i tłumaczenie dlaczego piszesz nie na temat robi się nudne. Chociaż z drugiej strony łatwiej jest obalić własny argument niż cudzy więc może to celowa zagrywka.

Co do ostatniego akapitu to wybacz, ale pouczanie o braku zrozumienia dla pewnych procesów robione przez kogoś takiego jak Ty, czyli przez osobę, która pokazuje, że albo nie potrafi czytać, albo ma w 4. literach to co mówi rozmówca i wymaga potraktowanie swojego zdania jako prawdy objawionej mogę potraktować tylko jako żart.
Odnośnie wymagań co do osób, które powinny tą wspomnianą złożoność ogarniać, to ta rozmowa pokazuje, że moje są sporo większe niż Twoje. Więc tu znowu wracamy do kwestii czytania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 0

@Wolterianin Piszesz bzdury. Jeśli przyjrzysz się każdemu z tych konkretnych przykładów to jednak okazuje się, że nie jest tak jak mówi Morawiecki albo Ziobro i nasze zmiany to nie jest 1 do 1 to co na zachodzie.

Polska jest niepodległa, Polska podpisała także umowy międzynarodowe które nakazywały sygnatariuszom dbać o pewne wartości. Daruj więc sobie taką PiSowską retorykę o zabieraniu nam niepodległości. Nikt nie narzuca nam rozwiązań, negowane są jedynie upartyjnione tworzone i reformowane w pośpiechu i ze złamaniem wszelkich zasad (w tym naszej Konstytucji) organy władzy sądowniczej.

Nie wiem czego z pożyczką nie zrozumiałeś ? Nikt nie każe nam spłacać czegoś, czego nie dostaniemy (choć zapewne trzeba będzie o to zadbać), ale pożyczka w ramach UE jest na dziś lepszą opcją niż pożyczanie samemu. I zrozum.. nic Ci się nie należy. Nikt nie zmusza nas do brania tej pożyczki, ale jeśli chcemy ją wziąć to musimy wypełnić warunki na jakie wyraziliśmy zgodę.

Co masz na myśli pisząc "Tylko dlaczego na Polskę nakłada się kary za kopalnie węgla"
Jakie to inne kary na kopalnie węgla UE na nas nakłada oprócz Turowa ?

Ja Cię nie pouczam, zachęcam żebyś nie słuchał tępej propagandy, tylko sam poczytał o poszczególnych tematach i poznał je lepiej. Inaczej będziesz jedynie klaskał do tego co mówi PiS kompletnie nie zdając sobie sprawy kto i co zawalił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 1

@Wolterianin Wyraźnie napisałem które artykuły zostały złamane i w jaki sposób. Samo utworzenie izby dyscyplinarnej, obsadzonej nominatami z ramienia partii rządzącej i już jej pierwsze działania spowodowały złamanie zasady niezależności i niezawisłości sądu. I że przede wszystkim chodzi o łamanie KPP UE - a tak przy okazji łamane są też artykuły polskiej konstytucji. A "odkrycie towarzyskie" podparte nominatami partyjnymi (Piotrowicz, Pawłowicz) również nie może być (dla człowieka myślącego logicznie i potrafiącego wyciągać choć minimum wniosków z istniejących faktów) obecnie uznane za niezawisły sąd, stąd orzeczenia o zgodności z konstytucją takoż mają wady prawne.
Co do granicy - chyba jasno się wyraziłem, dlaczego pis nie wystąpi o wsparcie(choć właśnie by należało).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 listopada 2021 o 14:08

U usiek1992
-3 / 11

@Demot249 Naziole zlecieli się jak muchy i minusują normalne komentarze, żal patrzeć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+1 / 1

@usiek1992

Sorry.

W międzyczasie zmieniłem poglądy - byłem na SOR ze schorowanym starym ojcem moim ...

8 godzin czekania.

Poproszę wiadro naboi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+12 / 38

Faktycznie się wygłupił. Nabój 7,62 nawet w detalu można kupić w sporo niższej cenie. W hurcie pewnie bez problemu dałoby się zejść poniżej 1 zł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kamikadze10001
-3 / 9

@Wolterianin jeden by nie wystarczył, ale tak z 10 pewnie już tak. Tylko czy byłoby to skuteczne rozwiązanie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
-1 / 5

@Wolterianin no nie bardzo ja na strzelnicy ze zniżką płacę prawie 3 zeta

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+2 / 6

@Kamikadze10001 Byłoby skuteczne. Ci emigranci to przecież dobrze sytuowani ludzie, którzy chcą żyć na koszt innych, a nie zginąć w jakimś lesie żeby zeżarły ich potem robaki. No a nawet jeżeli by ryzykowali, to sprawa ich nielegalnego pobytu została by załatwiona za 1,5zł, a nie jak obecnie tysięcy. Czyli jakby nie patrzeć ewidentna korzyść.

@lingerer Akurat z 7,62 nie strzelam więc nie jestem na bieżąco z tym kalibrem, ale chwila szukania po sklepach internetowych i bez problemu znalazłem amunicję tego kalibru w cenie poniżej 1,5zł.
Co do strzelnicy to pytanie jaką mają marżę. Na mojej jak ostatni raz patrzyłem było ponad 50%. Potem przestałem liczyć i swoją amunicję zacząłem samodzielnie kupować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
-1 / 3

@Wolterianin po ostatnich zdarzeniach z postrzeleniem obsługi strzelnicy bardzo krzywo patrzą na "własną" amunicje a na niektórych jest to wręcz niemożliwe ;P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
-2 / 2

@lingerer Na mojej nigdy nie było problemów z własną amunicją, a wręcz przeciwnie. Z drugiej strony ładnych kilka miesięcy minęło odkąd byłem tam ostatni raz więc aż zacząłem się bać co tam zastanę podczas kolejnej wizyty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mietek888
+1 / 23

"Statystycznie 9 na 10..." ciekawe jak to policzyłeś? Ile tysięcy osób było w grupie badanej? Czy może raczej zsumowałeś Twoje uprzedzenie, osąd i poczucie wyższości?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Clip180
+16 / 32

Ja już dawno mówiłem postawić tabliczkę " nielegalne przekroczenie granicy grozi śmiercią lub kalectwem" i strzelać do wszystkiego co się rusza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Clip180
+1 / 5

@usiek1992

Zaraz obok tych co maja tabliczki "Uwaga zly pies, gryzie" ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+3 / 7

@usiek1992 Obrona swojego kraju przed najazdem to nie faszyzm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U usiek1992
-4 / 6

@Prally Przed czyim najazdem? Padliśmy ofiarą politycznego szantażu, w którym wykorzystuje się m.in. kobiety i dzieci. Polska nazywana katolickim krajem ma ich mordować?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Malmsteen
-4 / 6

@Prally Kto Cię najeżdża? Ty pisać w swoim ojczystym języku nie umiesz, przeciwników nie używasz, a bawisz się w patriotę? Ten kraj nie potrzebuje patriotów analfabetów. Czasy rzucania takiego ścierwa na mięso armatnie w czasie wojny dawno się skończyły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+1 / 3

@usiek1992 Przed najazdem nielegalnych imigrantów o niewiadomym celu podróży!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
-1 / 1

@Malmsteen Nie jestem analfabetą. Często nie używam przecinków, gdy nie mają dla mnie sensu logicznego, a piszę w pośpiechu. Byłoby znacznie lepiej, gdybyśmy byli trochę lepsi w logice, nawet kosztem interpunkcji, zwłaszcza że ta pierwsza na etapie interpretacji tekstu potrafi usuwać ewentualnie nieporozumienia wynikające z błędów w tekście.

Nie rozumiesz problemu. Jak teraz wpuścisz tysiąc osób, to za miesiąc Białoruś ściągnie 10 tys. i ta liczba będzie tylko rosnąć. Włosi sprawdzili ten scenariusz na Morzu Śródziemnym. Trzeba ich zatrzymać nawet za cenę życia ich kobiet i dzieci, bo w dłuższej perspektywie oznacza to MNIEJ ofiar, także po ich stronie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
-2 / 2

@usiek1992 Jeżeli zaczniesz ich wpuszczać, to nie tylko zaraz powstanie ogromny problem społeczny i ekonomiczny, ale jeszcze zacznie ich ginąć więcej. Przypadek lewej imigracji przez Morze Śródziemne dobitnie to pokazał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U usiek1992
-1 / 1

@Prally Lepiej ich pozostawić na pewną śmierć z zimna i głodu lub zacząć do nich strzelać, czyż nie? Nie ma jak miłosierny katotaliban.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 listopada 2021 o 11:02

P Prally
-1 / 1

@usiek1992 1. Tak. Jeżeli teraz skażesz na śmierć nawet 10 tysięcy, to dzięki temu nie będziesz mieć 100 tys. za pół roku, bo ich zniechęcisz. Przy dobrych wiatrach zatrzymasz imigrację na dekady i wyjdziesz na plus z liczbą ofiar, bo nie będą ginąć w podróży ani organizować grup terrorystycznych u ciebie.
Poza tym nie trzeba wcale ich zagładzać. Przedewszystkim zgodnie z prawem międzynarodowym, to Białoruś powinna się nimi zająć gdy tymczasem chce nam podrzucić kukułcze jajo. Krzyczenie że robimy tutaj komuś krzywdę, to tak jakbyś krzyczał że ten kto w nocy nie wychodzi w nocy z własnego domu żeby prywatnie gonić bandytów, jest winny czyjejś śmierci. Nie, nie jest. Ściganie bandytów to robota policji, a pomoc tym imigrantom to obowiązek Białorusi skoro ich do siebie wpuścili, a wcześniej to był obowiązek Iranu i Iraku.

2. Nie jestem katolikiem, jestem ateistą, a nawet antyteistą. Ale to nie oznacza że jestem lewakiem który neguje sens istnienia granic. Własnie po to państwa i plemiona broniły granic od początków cywilizacji, żeby obcy nie mogli przyjść i zabierać zasobów czy narzucać gospodarzom innego stylu życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M malkolm_x
-2 / 10

a jeśli temu panu nie chodziło o bezbronnych migrantów, tylko o sowiecką agenturę, która migrantów tych dostarcza i przetrzymuje to 9 na 10 powyższych komentarzy jest o kant dùpy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bacu87
+9 / 11

A może po prostu zróbmy pociągi dalekobieżne od granicy białoruskiej do pierwszego miasta w Niemczech. Bez zatrzymywania się w Polsce. Żeby jakiś idiota, debil z tego syfu się nie przyczepił to wcale nie chodzi mi o wagony bydlęce tylko pendolino albo inne IC. Dajmy im wodę, jedzenie. Myślę że mniejszy koszt od umacniania granicy. Emigranci szczęśliwi, gównoburza w Polsce się skończy no i Putin i Łukaszenko usatysfakcjonowani. A czekaj, gównoburza w Polsce się nie skończy bo będziecie się kłócić o prędkość i kolor pociągów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 2

@Bacu87 To nie jest niestety taki dobry pomysł.
Po pierwsze mamy obowiązek obrony granicy UE i na to powinniśmy się powoływać. To że Włochy i Francja jej nie broniły, a wręcz pomagały w jej nielegalnym przekraczaniu, to coś co trzeba by podnieść na forum międzynarodowym,

Po drugie, tak islamska patologia się rozmnaża jak króliki, a ich dzieci dostają obywatelstwo, czyli prawo głosu. Jak tak dalej pójdzie to za kilkanaście lat na Zachodzie zaczną się pojawiać partie muzułmańskie, a nawet islamistyczne. A takowe po przejęciu władzy mogą chcieć prowadzić wojny z niewiernymi.
Chcesz mieć znowu w Europie ideologie wywołujące wojny? Bo ja nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 1

@Bacu87 Primo - Niemcy nie wpuściliby tego pociągu na swoje terytorium. Wystarczyłoby zablokować tory.
Secundo - jesteśmy zobowiązani traktatowo do zabezpieczenia zewnętrznej granicy Unii.
Tertio - Już pierwszy taki pociąg spowodowałby wyłączenie Polski ze strefy Schengen. Może Tobie nie zależy na wyjazdach, do pracy czy choćby zwiedzania Pragi, Wiednia, Berlina, Paryża czy Rzymu, ba, nawet Watykanu, ale nie jesteś sam w tym kraju, a wielu Polaków z tej swobody korzysta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2021 o 19:06

avatar SteveFoKS
+2 / 6

@usiek1992 czyżbyś nie szanował demokracji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
+1 / 11

Według najnowszego sondażu Konfederacja ma większe poparcie niż Lewica

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
+3 / 11

@usiek1992 To mam rozwiązanie dla ciebie jedź do kraju uchodźcó po lepsze życie, otwartość umysłu i coś co można nazwać anty-etnonacjonalizmem i inter-spocjalem, bo po co masz się męczyć w kraju w którym jest ci źle i być może cie nie tolerują, A tylko nie do Izraela, bo tam strzelają na granicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2021 o 14:05

avatar SteveFoKS
+4 / 10

@usiek1992 widzisz potrafisz próbować odpowiedzieć analogią a to nawet nie jest riposta, odrzucasz zwyczajnie coś co było by dla ciebie wygodne nie wykraczając po za bezsensowną dyskusje a na dodatek wpisują mnie w uogólnienia... tworząc przy tym polaryzacje, bo nagle ktoś nie zgadza się z twoimi odczuciami, bo jeżeli miał bym to brać za poglądy to nawet nie są twoje tylko przyswojone w drodze perswazji obietnicą bycia tym ,,spoko"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darthnorbe
+4 / 12

Ludzie co myślą że granic nie trzeba bronić w 39 by wpuściło Niemców dobrowolnie takie to są matoły nie rozumieją nic ale co się dziwić większość to idioci nie zrozumiał tego nigdy myślą że w tv powiedzą że biedni uchodźcy z Afganistanu i że polska z nim graniczy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
-1 / 7

@darthnorbe Zaczepiście dużo nam dała ta obrona granic w 39. I jeszcze parę innych "moralnych zwycięstw"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fumanchu410
-1 / 1

Nie da się podłączyć 1000 V prąd za drogi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xardas132
-3 / 3

Ja tam na kulkę dla niego mogę już wydać swoje ciężko zarobione pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fiksusik
0 / 4

Dawno jesteśmy przezbrojeni na 5,56, więc wydawanie półtora zeta na 7,62 tylko powiększyłoby straty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
+1 / 1

@fiksusik Chyba ty jesteś przezbrojony na 5,56 i to dawno. Jak chcesz wiedzieć to w Wojsku Polskim jak i w NATO 7,62 jest powszechnie używanym kalibrem. Ten Lisiecki w zasadzie też trochę słabo napisał, bo 7,62 to nie nabój tylko kaliber.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fiksusik
-1 / 1

@mafouta Gość na bank miał na myśli 7,62x39. Ale ok. kaliber 7,62 funkcjonuje (np. w karabinach wyborowych). Tyle że w karabinkach szturmowych (beryl, grot) jest wyłącznie 5,56.
Poza tym nie chodziło mi o kwestie techniczne - swoim komentarzem chciałem wykazać absurd tego pomysłu. Jeżeli przyłączasz się do dzbana, ale ironizujesz, to jesteś przeciw niemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 listopada 2021 o 15:45

B bwieczorek
+9 / 9

Przekraczasz nielegalnie granicę - dokonujesz napasci na Państwo.
Granic należy bronić. I poto pogranicznicy mają bron palną z ostrą amunicją. Izrael robi to bardzo?efektownie Dlaczego my nie możemy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
-3 / 7

Mi wystarczy, że bryluje tam niejaki Braun. Pętało się toto po moim mieście, a wcześniej w paru innych miejscach. Dyżurny czubek z apetytem na władzę. Jakąkolwiek. Choćby na prezydenturę miasta, które zna tylko z widzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
-1 / 7

Ja uważam, że jak najbardziej należy pozostawić prawo wypowiedzi posłom konfederacji. A jeszcze lepiej ogłaszać ich mądrości poza kanałami transmisji. Żeby sobie każdy przeczytał. I zastanowił się, czy w następnych wyborach, na pewno chcę głosować na tą partię, która poglądami nie przystaje do XXI wieku...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bredzio
-1 / 3

Oderwani od rzeczywistości pajace.
Za 1.5 PLN to najwyżej z LR 22 może sobie postrzelać. 9x19 parabellum to wydatek od 2.50 wzwyż, a za 7.62 to już trzeba fiknąć.
Dodam, że jeśli mu chodziło o oficjalne strzelanie to nasza straż graniczna i wojsko są wyposażone w karabiny w kalibrze 5.56 NATO.
Mądrale z toi toya...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
0 / 2

@bredzio Czy o 7,62x51 słyszałeś mądralo? I skąd bierzesz ceny? Ze sklepu, detaliczne, z VATem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bredzio
-1 / 3

@mafouta
Czym się strzela z kalibru który podałeś? Bo to ani do kałacha ani do TTki nie pasuje.
Tak ceny wziąłem orientacyjnie z normalnego sklepu z VATem. Nie wiem jakie są ceny w sklepach dla partyjniaków.
Tak czy inaczej nie postrzelasz z tego do niczego z Beryla ani Grota bo to inny kaliber jest. A takie karabiny ma nasze wojsko i straż graniczna.

@mieteknapletek dziękuję za linka, przydatny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
+1 / 1

@bredzio 7,62x51 to nie kaliber tylko nabój, który jest standardowym nabojem NATO. Na taką amunicję są karabiny naszych służb. Kaliber 5,56 jest w k a r a b i n k a c h (jakkolwiek durna jest to nazwa).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jasiokoz
+1 / 5

Puki "pogranicznicy" nie zaczną wypełniać obowiązków, korzystając z prawa do użycia broni, to problem będzie narastał. Do jasnej chol*ry, to wojsko, czy harcerzyki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
0 / 0

Dokładnie tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-1 / 1

ciekawe czy jakbym dal temu poslowi 1.5zl za naboj, czy dal by rade rozwiazac ten problem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C konto usunięte
-2 / 4

Tu nie mur jest potrzebny tylko autobusy - żeby tych migrantów zawieźć na granicę z Niemcami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D david18171
0 / 0

Bądźmy ludźmi. Tych wszystkich emigrantów z granicy Białorusi trzeba przyjść. To są biedni ludzie. Zrobić dla nich miejsce gdzieś na Nysą Łużycką. Przy przystani kajakowej najlepiej. Problem sam się rozwiąże....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hufnal
-1 / 1

No i co na granicy mieliby z tym nabojem zrobić jak używają karabinków na 5,56 NATO?
Jak to powiedział Mark Twain "lepiej jest nie odezwać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem