Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1019 1048
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G glupiobywatel
+18 / 46

Ciekawe jakie komentarze wystawią "obrońcy życia "? Bóg tak chciał?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+22 / 26

@glupiobywatel spadła liczba aborcji o kilka procent, zwiększyły się błędy w sztuce lekarskiej przez to że pewnie przy podobnych sytuacjach ciągali po sądach... brawo.. głupszych przepisów nie widziałem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
+15 / 21

@glupiobywatel A Bosak pewnie powie: a jeśli matka przy okazji umrze, to umrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+8 / 10

@glupiobywatel ale co ciekawe, przy in vitro nie powiedza " bog tak chcial"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GieniaK
+31 / 39

@AVictor
Zakazy aborcji nie "ratują" żadnej ciąży, która w warunkach legalnej aborcji zostałaby przerwana w Polsce. Kobiety w niechcianej ciąży przerwą ją farmakologicznie lub wyjadą do klinik za granicę.
Ale za to, zakazy aborcji działają przeciwko kobietom, które chciałyby być matkami, ale miały tego pecha, że ciąża okazała się patologiczna. Ochrona embrionu czy płodu skazuje te kobiety na utratę zdrowia i życia. Ale też często doprowadza do obumarcia zdrowego płodu jak w przypadku ciąży bliźniaczej z bliźniakiem pompującym.

Wniosek jest prosty.
Legalna aborcja ratuje życie. Zakazy aborcji zabijają kobiety i płody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glupiobywatel
+26 / 34

@fragllesik
Argumenum ad personam - nie będę tego komentował...
Co do merytorycznej części, to nie wiem po co przytaczasz mi powody do legalnej aborcji. Dla mnie jest to dość oczywiste, że z powodu złego prawa lekarze obawiają się ewentualnych konsekwencji ze strony prokuratora o przekroczenie uprawnień ponieważ obecna prokuratura będzie stawiała ich pod pregierzem, a jej biegli udowodnią, że zamordowali płód. A tak, matka zmarła, prokuratura nie widzi problemu więc ci, co mają być zadowoleni są i tyle. To, ze ktos umarł? Kogo to obchodzi? No po za ojcem, rodziną, ale to raczej nie wyborcy partii rządzącej więc kij z nimi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MalaZlaCzarownica
+25 / 29

@Fragglesik
Widzisz, jest tylko jeden problem z tym naszym stanem prawnym. Zagrożenie nie może być PRZYSZŁE, potencjalne. Czyli to ze WIEMY, że ten płód obumrze, nie upoważnia do wykonania aborcji TERAZ. Bo ustawodawca uznaje w takiej sytuacji że skoro tu i teraz on matce nie zagraża a dopiero zacznie za godzinę, dobę lub tydzień - a tego żaden lekarz nie podejmie się określić ze 100% pewnością - to wtedy aborcja dozwolona nie jest. Dlatego lekarze czekali aż płód umrze, bo dopiero wtedy zagrożenie życia matki jest TERAZ. No i było... I dlatego całą tę g00wnianą ustawę należy wywalić na śmietnik.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fumanchu410
-1 / 3

Deus Vult !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-4 / 6

@glupiobywatel Przepraszam za argument ad personam. Miałem problem i wyładowałem złość na Tobie. Z resztą się w ogóle nie zgadzam, bo to jest dopisywanie teorii do tego, w co się wierzy i co się chce, by było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glupiobywatel
0 / 0

@Fragglesik
Rozumiem, zdarza się. Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jury1974
+24 / 44

Szkoda kobiety, szkoda męża i rodziny. PISoKatolicka mafia zbiera owoce swojej pracy... Brak słów. Środek Europy i centrum głupoty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+14 / 16

@Xar Problem polega na tym, ze w Irlandii sie obudzili. W Polsce to niemozliwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+14 / 16

@Xar
bledne zalozenia, ludzie wcale nie budza sie jak dojdzie do tragedii
ludzie sie budza jak ta tragedia ich dotnknie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
+1 / 1

Na takim podejściu polega katolicyzm...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+42 / 54

I z tego powodu od samego początku byłem przeciw jakimkolwiek zmianom w prawie aborcyjnym, czy to w kierunku "proaborcyjnym" czy to w kierunku "prolifeowym".

Poprzedni kompromis był dobry i się sprawdzał. Po kiego grzyba ktokolwiek to ruszał?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GieniaK
+16 / 22

@rafik54321
Nieprawdą jest, że poprzedni kompromis się sprawdzał. Wiele kobiet straciło zdrowie lub umarło jeszcze przed wyrokiem TK.

Zakazay aborcji nie "ratują" żadnej ciąży, która w warunkach legalnej aborcji zostałaby przerwana. Ciąże takie są przerywane famakologicznie lub w klinikach zagranicznych.
Zakazy aborcji natomiast narażają na utratę zdrowia i życia kobiety, które chciały zostać matkami, ale w trakcie ciąży pojawiły się komplikacje.
Zakazay aborcji zabiją również nienarodzone płody. Najlepszy przykład: kobiety w ciąży bliżniaczej z bliźniakiem pompującym (bliżniak pompujący to bezgłowy bezsercowiec żerujący na zdrowym bliźniaku, właściwie jest to kawałek mięsa). Ciąża taka, najczęściej, kończy się śmiercią zdrowego bliżniaka i naraża kobietę na poważne komplikacje zdrowowtne łącznie z utratą życia.
Polskie prawo antyaborcyjne nie pozwoliło na terminowanie bliźniaka pompujące co doprowadziłoby do śmierci bliźniaka zdrowego. To organizacje kobiece pomogły w uratowaniu zdrowego płodu i matki, poprzez organizację wyjazdu, w celu terminacji bliźniaka pompującego w klinice za granicą. Dzięki temu matka i zdrowy bliźniak mają się dobrze. Polska natomiast wolała skazać na śmierć zdrowy płód i narazić matkę na utratę zdrowia czy życia.
To legalna aborcja ratuje życie! Zakazy aborcji zabijają kobiety i płody!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+16 / 16

@rafik54321 moze nie koniecznie to tutaj pasuje, ale skojarzenia idealne:
Syn polityka zapytał ojca:
- Tato, co to jest reforma?
- Zaraz ci pokażę - mówi ojciec. Bierze wiadro ziemniaków i przesypuje je do drugiego wiadra. - Widzisz, synku? To jest właśnie reforma.
- Ale tato, nie rozumiem. Było wiadro ziemniaków i jest wiadro ziemniaków. Nic się nie zmieniło.
- To fakt, ale ile przy tym hałasu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+12 / 12

@rafik54321
"Po kiego grzyba ktokolwiek to ruszał?!"
jedyny rozsadny powod jest taki, ze po to aby "podpalic" kraj i nakrecic awantury z tego powodu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+15 / 15

@rafik54321 . Mowisz o kompromisie do ktorego doprowadzili ludzie, ktorzy swiadomie zdecydowali sie na celibat albo sa ich wyznawcami, ale jakims cudem pomimo, ze w tym srodowisku antykoncepcja jest zabroniona, to maja po jednym, w porywach do dwojga dzieci. Pewnie sa na tyle zaradni, ze w razie, gdyby zdarzyla sie "wpadka" w postaci niechcianej ciazy, po prostu wsiada w samolot do kraju, gdzie aborcja jest legalna.
Tu zawiodlo wiele czynnikow, bo nie wiemy, czy na aborcje nie zdecydowal sie lekarz, majac z tylu glowy, ze ktos moze uznac, ze podjal decyje za wczesnie, wiec bedzie odpowiadal karnie, czy kampania na rzecz klauzuli sumienia, czy jakas kampania, ktora powstrzymala przed decyzja o aborcji matke.
Problem jest duzo glebszy, bo ludzie, ktorzy do tego kompromisu doprowadzili chca kontrolowac wolna wole i sumienie innych ludzi. Pewnie mierzac swoja miarka mysla, ze jesli inni ludzie nie beda mieli zakazow nakazow, bacika nad soba, to beda dokonywali aborcji ' dla sportu" . To nieprawda.
Pewnie niejedna kobieta, ktora dowiedziala sie o niechcianej ciazy zastanawiala sie czy sobie poradzi, ale koniec koncow zamiast np turystyki aborcyjnej wybrala macierzynstwo. Nie lepiej zamiast glupich zakazow i kar, skupic sie na systemowej pomocy ludziom w takiej sytuacji ? Zeby wiedzieli, ze bez wzgledu na to jaka decyzje podejma nie zostana np z ciezka, rzadka choroba dziecka sami ? ze ich dziecko ma zagwarantowane miejsce w dobrze wyposazonym osrodku z dobrze wyszkolona kadra, a takich osrodkow jest na peczki ? A nawet jesli zdecyduja sie na aborcje to maja szanse na kolejne zdrowe dziecko ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adrian1234
+3 / 11

@rafik54321 Dokładnie, to był idealny kompromis: nie można było dokonać aborcji kiedy się tylko chciało jednak gdy pojawiały się przypadku ciąży z gwałtu, płodów z poważnymi wadami lub gdy zagrożone było życie kobiety to zwykle kobieta mogła liczyć na pomoc. Od lat jakieś oszołomy domagały się zaostrzenia ale na szczęście na chęciach zaostrzenia się kończyło... aż przyszedł PiSs, podlizujący się Kościołowi i wariatka Jaja Smrodek, którzy przy pomocy przejętego Trybunału zmienili wszystko na gorsze. Partia rządząca jest winna śmierci tej kobiety z demota i na pewno wielu innych jednak nikt nie zostanie za to ukarany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Liliazalia
+7 / 9

@rafik54321 Ja, jako katoliczka bardzo popierałam ten kompromis. Te nadęte katabasy i tchórzliwi lekarze mają krew na rękach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+2 / 24

Akurat tu lekarze po prostu olali swoje obowiązki i powinni za to odpowiedzieć.
Aborcja była i jest legalna w przypadku zagrożenia życia matki a jak widać, życie było zagrożone a oni teraz swoją indolencje chcą zwalić na jakiś fikcyjny zakaz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pandoro
+4 / 14

@mygyry87 a może czekali na jakiś cud? Albo dali Bogu 'zdecydować'? A może po prostu bali się innej interpretacji prawa, bo ktoś mógłby uznać, że było jeszcze za wcześnie i wszystko było ustalone?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 listopada 2021 o 19:20

avatar mygyry87
-3 / 11

Ale nie bali się interpretacji prawa, że spowodowali zaniedbanie, bo faktem jest, że kobieta nie żyje a więc faktem, że było zagrożone jej życie a to oni decydują kiedy taki zabieg powinno się wykonać, dla mnie każdy mądry lekarz podjąłby decyzję na korzyść pacjenta a nie swój dupochron.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Artigiana1983
+2 / 2

Niech Bóg decyduje w twoim przypadku. W moim i moich bliskicha decydować wiedzą a nie fantastyka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pandoro
+3 / 9

@mygyry87 ale kto będzie się pluł o życie matki??? Demotywatory? Memy? Roztrzęsiona rodzina? Aborcja to jest temat i tego się w tym kraju pilnuje dla utrzymania władzy, prędzej lekarzy ukarze się za to lub będą wiecznie sądzeni czy nie postąpili zbyt pochopnie, niż za śmierć tej biednej kobiety. Jest temat, ale 2 dni i będzie cisza, zobaczysz!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-4 / 8

Lekarze i tak będą mieli teraz na głowie dochodzenie.
Aborcji nie robili, bo to olali, lub lekarz odsypiał i nie chcieli mu dupy zawracać. mają po prostu teraz wygodną wymówkę i jak widać skuteczną, bo opinia publiczna wini pis a nie dostrzega oczywistość, że lekarze zawalili swoją robotę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M milamber84
+8 / 12

@mygyry87 Słyszałeś o przepisach wzajemnie wykluczających się? Gdyby dokonał aborcji, to złamałby przepis antyaborcyjny. Jak nie dokonał aborcji, to grozi mu zaniedbanie obowiązków ratowania życia kobiety i błąd w sztuce. Bądź teraz mądry i wyczaruj z kryształowej kuli który sędzia w którym sądzie, której instancji który przepis uzna za bardziej priorytetowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+8 / 10

Wg rodziny oni nie "zwalili winy na zakaz" bo jak się nim zasłaniali to jeszcze żadnej winy nie było, gdyż pacjentka żyła. Oni wyrokiem TK tłumaczyli swoją decyzję w czasie, gdy ją podejmowali, nie po fakcie.

Problem w tym, jak ktoś już wyżej napisał, że lekarze po prostu boją się być sprawdzani przez aparat władzy bo po stronie władzy tendencję są takie, żeby żadnej aborcji nie usprawiedliwiać. Po to właśnie tej wyrok. Gdyby pacjentka przeżyła nie byłoby problemu, oni się nie spodziewali że umrze albo może było na to szans 50:50 i liczyli, że może jednak nie. To durne orzeczenie jest tak pokrętnie wytłumaczone, że wynika z tego iż praktycznie nie istnieją przesłanki do aborcji. Dlaczego tak twierdzę? Bo nie ma sprecyzowanego jakie dokładnie zagrożenie uznają za powód do aborcji, z jakim prawdopodobieństwem i jakim wyprzedzeniem. Jesli lekarz powie że trzeba usunąć ciążę w 2 miesiącu bo do końca 5go pacjentka najprawdopodobniej umrze to to wg ich pokrętnej logiki nie jest uzasadnienie, bo po pierwsze może nie umrzeć, po drugie może się to wydarzyć za 3 miesiące i dopiero jak się wydarzy, jak będzie bezpośrednie zagrożenie, to ewentualnie można się zastanowić, ja razie nie ma podstaw. Podstawy nie mogą być wg nich szacunkowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel89def
+7 / 9

@mygyry87 Piszesz nieprawdę. Aborcja jest legalna jeśli zagrożone jest życie matki. Ale nie jest dozwolona jeśli życie matki dopiero będzie zagrożone po ubumarciu płodu z wadą letalną. W takim przypadku lekarze muszą czekać na śmierć płodu, aż życie matki będzie zagrożone. A skoro czekamy aż życie matki będzie zagrożone, to jest szansa, że matka faktycznie umrze. I tak właśnie stało się w tej sytuacji.

Ale spoko, polscy katolicy mają przynajmniej czyste sumienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dodawajek
+5 / 7

@mygyry87 Typowy polak mgr inż dr hab nauk wszelakich. Zgaduję, że wykształcenia medycznego niet, wglądu do dokumentacji medycznej niet, pojęcia o leczeniu czegokolwiek niet. Ale żeby wydać wyrok to już jak najbardziej. Po co komu sądy, biegli itd. Janusz z żubrem w ręku już wie, że konowały winne. "bo faktem jest, że kobieta nie żyje a więc faktem, że było zagrożone jej życie"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 listopada 2021 o 22:32

7 konto usunięte
+3 / 5

@mygyry87 przytocz proszę która część wyroku TK pozwala ci sądzić, że da się bezsprzecznie zlecić aborcję poza.sytuqvjw, gdy matka aktualnie jest umierająca?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-2 / 2

@7th_Heaven
"I choć nadal obowiązują dwie inne przesłanki legalnej aborcji: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki lub powstała w wyniku przestępstwa, np. gwałtu"

Czyli zagrożone nie tylko życie, ale i samo zdrowie.
Jeżeli lekarz ma świadomość, że obumierający płód może wywołać komplikacje lub masz na przykład zatrucie ciążowe to lekarz jest tu dla mnie jak najbardziej władną osobą do decydowania co zrobić.
Co w związku z twoją wcześniejszą manipulacją? Gdzie niby lekarze zasłaniali się wyrokiem TK?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2021 o 9:44

M Maxim212
0 / 0

@mygyry87 Wcale nie olali. Postąpili zgodnie z orzeczeniem Trybunału Prostytuc... (WRÓĆ!) Konstytucyjnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
+13 / 17

podziękujcie patologii co głosowała na pisuar

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+14 / 18

@Fragglesik srakty a nie fakty - jak to zadzialalo w praktyce widac w artykulach o smierci tej niewinnej kobiety!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+10 / 18

@Fragglesik Chcesz faktów? Kobieta zmarła, pomimo że można było legalnie przerwać ciążę, z powodu chorej nagonki obecnych władz. Jakiej reakcji spodziewasz się, po lekarzu, który dzień wcześniej przeczytał w gazecie jak to minister (nie)sprawiedliwości i prokurator generalny, pan Z. wydał polecenie aby w trybie specjalnym zawiesić sędziego tylko dlatego, że ten wydał wyrok nie po jego myśli - bez spełnienia ani jednej wymaganej przez prawo przesłanki? Plecenie oczywiście wykonano pomimo sprzeciwów sędziego, bo kto i co mógł zrobić? "
Ch..j z tym - pomyślał lekarz - nie będę nadstawiał głowy" - Oto fakty.
Oto rzeczywistość w jakiej żyjemy, a przepisy to możesz cytować do woli, bo cóż z tego że pozwalają, jak i tak zostaniesz skazany?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 listopada 2021 o 22:21

P pawel89def
+8 / 10

@Fragglesik Dopóki płód nie obumarł życie matki nie było zagrożone. Lekarze czekali aż życie matki będzie zagrożone, jednak kiedy tak się stało nie zdążyli już przeprowadzić aborcji.

W idealnym świecie lekarze w każdym momencie mogliby stwierdzić czy życie matki jest zagrożone i momentalnie móc dokonać aborcji. W rzeczywistości medycyna to nie magia i lekarze nie zawsze mają pewność czy życie matki w danym momemcie jest zagrożone, w tym przypadku zdecydowali się zaczekać, wiedząc, że płód i tak wkrótce umrze.

Gdyby nie ideologiczny wyrok TK to lekarze mieliby większą swobodę działania i kobieta prawdopodobnie by żyła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U usiek1992
+5 / 9

@Fragglesik Kolejny wpis z cyklu "Nie znam się, ale się wypowiem". Absolutnie nic nie usprawiedliwia państwa bezprawia, w którym morduje się kobiety poprzez odbieranie im podstawowych praw. Jeżeli popierasz taki stan rzeczy, to powiem krótko: masz krew na rękach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+5 / 5

@Fragglesik Sam już nie wiem, co byłoby gorsze: to że w tej sprawie trolujesz, czy to że wierzysz w to co napisałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T temidos265
+9 / 11

Szkaradna pisowska czerwona zaraza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
+7 / 9

Przyszła po pomoc,otrzymała śmierć.
świeczka zapalona #anijednejwiecej. zrobione.
Tylko: Gdzie ja żyję? Wstyd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X konto usunięte
+4 / 6

te znicze powinny palić się w innym miejscu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 listopada 2021 o 19:54

U usiek1992
-1 / 1

@xzvx Powinien się palić pewien budynek przy al. Szucha.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+2 / 4

Nie. Takie wstawianie fotek i wpisów w necie nic nie da.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arokub
+1 / 5

Zdjęcie ze świeczką i hasztagiem... Po tym ciosie się nie podniosą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
0 / 2

ok boomer

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G geruda
+4 / 4

"Matka umiera po pewnym czasie odśmierci płodu" no zajebiście, czekam na narodziny córki pytam lekarzy co i jak a on mi że z dzieckiem ciężko, ale żeby się nie martwić bo matka umiera po pewnym czasie. Oczywiście wszystkie leki działają od razu i pełen zespół lekarzy jest gotowy do działania ylko dlatego by jakiśsadysta mógł się napawać czyimś cierpieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+3 / 7

@wwl545a Obumierający płód stanowi zagrożenie dla życia matki. Co więcej zdeformowany i chory płód również. Jednak to nie są przesłanki do aborcji, co pokazał ten przypadek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 4

@wwl545a nie placa mi za uczenie debili, ale podpowiem Ci cos. Sprawdz sobie co to jest sepsa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwl545a
-2 / 2

@lithium222 Tak, obumierający płód stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia matki - więc była podstawa prawna i przesłanka medyczna. Zabrakło działania ze strony lekarzy.
Co do "chorego" płodu. Zależy co zdefiniujesz jako chorobę. np. nieuleczalna choroba genetyczna to zespół Turnera. Kwalifikował on do aborcji. Jakie są konsekwencje biologiczne dla osoby chorej: niski wzrost w przypadku braku suplementacji hormonu wzrostu, oraz wysokie prawdopodobieństwo bezpłodności.
Bądźmy szczerzy zarówno obecne przepisy są głupie, jak i poprzednie przepisy są głupie, bo biurokraci je tworzyli.
Natomiast ludzie protestowali przeciwko zapisowi, aby o konieczności przerwania ciąży decydowało 2 niezależnych ginekologów, a wykonywał zabieg trzeci...Czemu to się nie podobało - bo ciężej byłoby dokonać aborcji. Więc rząd przegiął w drugą stronę, bo też nie umiał mądrze myśleć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+3 / 3

@wwl545a Jednak jak widać obumierający płód nie jest bezpośrednim zagrożeniem życia kobiety, więc.. lekarze czekają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
-2 / 8

Lekarze patrzyli aż rodzina da łapówkę... Na miejscu tej rodziny g...wno by mnie obchodziło więzienie i wybebeszyłbym tych lekarzy. Mozę również z ich rodzinami? Taki mały odwecik.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U usiek1992
+7 / 11

Tak zwani "obrońcy życia", krótka wiadomość do was: Macie krew na rękach.

***** *** i Konfederację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2021 o 0:11

U usiek1992
+7 / 11

@darthnorbe Za wiele rzeczy, chociażby stanowisko wobec aborcji czy foliarstwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel89def
+2 / 2

@darthnorbe Oho, to jak Prawdziwi Polacy przejmą pełnię władzy to ludzi, którzy nie łykają katolicko-nacjonalistycznej gatki będziecie wieszać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Master_Yi
+7 / 7

Zabobony i widzimisię jakiejś idiotki > zdrowie ludzi, Polska to szopa Europy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lestar
+2 / 6

Nauka ,medycyna ,nigdy nie miały po drodze z religią

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darthnorbe
-4 / 4

Oj miały. Ale dzisiaj nie ma nauki i medycyny, jest tyko badanie sponsorowane dla koncernów farmaceutycznych i liczy się tylko kasa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
+2 / 2

Czy sekundę po stwierdzeniu śmierci płodu można go usunąć bez konsekwencji prawnych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem