Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1003 1056
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L lukaszf44
-1 / 31

Nie znam tematu, jakie dokładnie prawa chcą odebrać... tęczowym dzieciom(i kim oni są)?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+5 / 7

@Laufer Sam fakt, że ten projekt nie został odrzucony na wejściu powinien dać ludziom do myślenia nie tylko na temat pisu ale też innych partii...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Greg92PL
+2 / 2

Bardzo ciekawe podejscie. Szkoda, że nieprawdziwe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
-5 / 33

Sorry ale po pierwszym zdaniu już nie chce mi się czytać. Wiadomo są dzieci wspaniale i cudze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sensibilty
+5 / 33

A ja powiem tak: dopóki środowisko LGBT nie zaczęło walczyć o prawa (WTF?), o wolność (WTF??!), nie zaczęli WYMUSZAĆ miłości, szacunku tolerancji itp, jednocześnie robiąc sobie szmaty z symboli Polaków, wszystko było ok. Nie potrafili chyba zrozumieć że homofobizm jest był i będzie, będzie ostatnial obok rasizmu, nienawiści do żydów itp. Po prostu, nie da się zmusić do tolerancji i miłości wszystkich do wszystkich, bo nie żyjemy w cholernej Utopii. Osoby homoseksualne mają takie same prawa jak osoby heteroseksualne. Jedynie poza zawieraniem związków małżeńskich, ale kwestie dziedziczenia, informacji medycznych itp można załatwić u notariusza. I po problemie. Co do posiadania dzieci, nasze społeczeństwo nie jest gotowe na wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne, mogłoby się to wiązać z ostracyzmem wśród innych dzieci. Nikt ich nie wylapuje na ulicach, nie znakuje, i nie wysyła do obozów na roboty. Nikt ich nie napietnuje,poza wyjątkami homofobow, ale powtarzam, tego się nie uniknie. Środowisko LGBT swoimi krzykami, paradami i marszami samo robi sobie krzywdę. Dlatego wiele osób homoseksualnych się z nimi nie identyfikuje, bo sami powtarzają, że oni bardziej im szkodzą niż pomagają. Ja sama miałam styczność z osobami innej orientacji, i serio, dopóki ktoś mi nie powiedział że to jest gej, w życiu bym nie powiedziała. Bo zachowywał się inaczej, nie przedstawiali się Część jestem Radek, jestem gejem musisz mnie szanować. Większość ludzi ma gdzieś kto z kim sypia, więc po co tak głośno krzyczeć i zwracać na siebie uwagę kiedy nie dzieje się krzywda? Serio, nie rozumiem tego całego zamieszania. A teraz że mamy rząd jaki mamy, to robią osobom homo zwyczajnie na złość. Do tej pory jakoś nikt się nimi nie interesował, sami sobie winni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+2 / 8

@sensibilty Kwestii dziedziczenia nie załatwisz do końca u notariusza. Żeby kogoś wydziedziczyć w tym kraju, nie wystarczy to że żyłeś 50 lat w nieformalnym związku z osobą XYZ. Musisz mieć naprawdę spory powód aby kogoś wydziedziczyć.
Wg. prawa, wygląda to tak, wydziedziczyć można tylko jeżeli:
- wbrew woli spadkodawcy postępuje uporczywie w sposób sprzeczny z zasadami współżycia społecznego
- dopuścił się względem spadkodawcy albo jednej z najbliższych mu osób umyślnego przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub wolności albo rażącej obrazy czci;
- uporczywie nie dopełnia względem spadkodawcy obowiązków rodzinnych."

W każdym innym przypadku wydziedziczonemu przysługuje zachówek w wysokości 1/2 tego co dostałby normalnie, lub 2/3 jeżeli to osoba niepełnosprawna. Jeżeli jest taka sytuacja że żyje ze sobą od 20 lat para gejów. Jeden umiera, w testamencie notarialnym było zapisane wydziedziczenie rodziców, ale jego rodzeństwo nadal żyje i nie było w ogóle ujęte w testamencie, to mają prawo do zachówku. Jeśli ujmiesz ich w testamencie i też wydziedziczysz, to też musisz mieć spore powody do tego. Witamy w Polsce :)

Co do załatwiania spraw u notariusza... Związki jak wiemy nie są trwałe, za to pełnomocnictwa niby da się unieważnić ale i tak nadal pełnomocnik posiadając kopię pełnomocnictwa, może w tym kraju wszystko załatwić, bo żaden urząd ani bank, szpital itd. nie sprawdzają czy pełnomocnictwo jest nadal ważne. Kara za takie coś jest śmiesznie niska.

Następna sprawa, w czym problem aby ustanowić tzw. związki partnerskie?? Czemu nie??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 listopada 2021 o 22:13

W westa_17
+5 / 9

1. Tematy lgbt sa dla pis wygodne, wcale mnie nie zdziwi jak za chwile wypuszcza kolejna wojne za ktora bedziecie placic.
2. Niechze odbiora ci czesc praw to zobaczymy co bedziesz mowic. Co ci przeszkadzaja malzenstwa jednoplciowe? Ludzie tak bardzo interesune was kto z kim w jednym lozku sypia? Czemu ludzie maja byc cicho? Cisza to z automatu zgoda.
3. Odnosnie PO to juz skonczcie ten temat z PO ile PiS rzadzi? To juz jest nudne, a jakbys nie zauwazyla i prwnie nie wiesz to akurat swiat sie zmienia i nie tylko w PL ludzie walcza o swoje prawa. Niedawno w Szwajcarii dopuscili malzenstwa jednoplciowe. Najwyrazniej za rzadow PO to jeszcze nie byl ten czas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D didja
0 / 0

@sensibilty

Wszystko było ok? Oj, to chyba jesteś młodą osobą i nie pamiętasz lat 80. czy 90.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kurnutus
0 / 0

@sensibilty może trochę się zastanów nad tym, co piszesz, bo piszesz: "Mają większość praw jakie przysługują obywatelowi (...)". Dlaczego większość? Dlaczego nie wszystkie? Czyżby byli inną kategorią obywateli? Z jakiego to niby powodu???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kripszt
0 / 0

Właśnie, bo mają wszystkie prawa jak każdy obywatel. Nie ma w żadnym przepisie wzmianki, "...z wyjątkiem osob homoseksualnych"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichooddycham
+5 / 13

godek ...komuś dorasta do pięt???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arthrawn76
+2 / 6

może trzeba zabronic bycia godkową

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-1 / 7

@arthrawn76 To by było sprzeczne z rzekomą ideologią lewicy która rzekomo jest za wolnością dla każdego xD Taki paradoks, ale czego się spodziewać po lewicy która żyje na bakier z logiką...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
+5 / 5

@AIkanaro wolność jednych kończy się tam gdzie zaczyna wolność drugich więc Smrodkowa nie może sobie bezkarnie odbierać innym wolności tępaku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-2 / 4

@mo_cuishle Wytłumacz to lewakom którzy jedynie co potrafią to prawem ograniczać wolność wszystkich (tak jak np. Godkowa) by prawnie "dać" wolność konkretnej grupie co staje się przywilejem, a nie prawem. Ja wiem na czym polega wolność i gdzie się kończy. Takie rzeczy to możesz tłumaczyć tępemu lewactwu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wacek1911
-1 / 15

I niech nikt nie krytykuje zoofili. Oni też są szczęśliwi ze swoją kozą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anna84k
+6 / 6

@wacek1911 dziwne, ze trzeba to jeszcze komus tlumaczyc. Zwiazek dwoch osob tej samej plci powstaje za obopolna zgoda.
Koza nie moze sie formalnie zgodzic na taki zwiazek, ergo nazywamy to gwaltem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eskim0s69
+1 / 1

@wacek1911 ah te porównywanie filii (zboczenia - dewiacji) do seksualizmu (orientacji seksualnej) to nie jest to samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wacek1911
-3 / 3

Czy jak kozioł kopuluje z kozą to też ją gwałci?Bo przecież mnie wyraziła formalnie zgody. Dziwne że trzeba to jeszcze niektórym tłumaczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Reinert
-3 / 9

Kolejna kretynka, która zupełnie nie rozumie co jest grane i myśli, że tu o jakieś prawa homoseksualistów chodzi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dolcannz
-5 / 11

To już brak przywilejów czyni z ludzi niepełnoprawnych obywateli?
A ja jestem Smok Wawelski. Rządam codziennie rano jedną dziewicę na śniadanie. Odmowa moim rządaniom uczyni mnie smutnym I niepełnoprawnym obywatelem. Może nawet narysuję coś kredkami na asfalcie.
A tak na swrio to rzygam tymi fejkowymi opowieściami o jednorożcach i tęczach. Tak samo ma zdecydowama większość ludzi. Blee

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rybery
-4 / 6

I po co tak fantazjować? Zmyślać głupoty. Jedna drugiej warta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lestar
0 / 0

Jak myślicie,będzie przewrót?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 4

@mo_cuishle No i tutaj widać Twój problem. PiS tak jak i ta Godek bawiąc się w ograniczanie praw jednych grup na rzecz stworzenia przywilejów(czy w tym przypadku nie ograniczenia praw) dla drugiej grupy zachowuje się jak typowa światopoglądowa lewica. PiS nawet światopoglądowo nie jest prawicowy. Ale Wy lewaczki z wypranym mózgiem nigdy tej prawdy nie zaakceptujecie...
P.S. Sam usunąłeś swój pierwotny komentarz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aleksander1900
0 / 0

Gadajcie o niej co chcecie, ale fakt jest taki, że powoli małymi kroczkami robi w tym kraju to co chce. Niby jest w mniejszości, ale ta większość która się jej "sprzeciwia" jedynie co potrafi zrobić to wyjść na ulicę i drzeć mordę j...ć pis. Niestety to nie pomoże. Darcie ryja na ulicy nie zmienia prawa. Zbiera podpisów pod projektem obywatelskim ma większe szanse.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem