Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1052 1100
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T tawarisz12
+51 / 71

Pis po raz kolejny dorzuca do pieca. Chce, aby ludzie wyszli na ulice i zwali na nich winę za szalejącą pandemię jak w zeszłym roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
+29 / 47

@tawarisz12 Nie tylko PiS, Ordo iuris, Godek. Po zmianie władzy oni wszyscy powinni trafić pod sąd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+27 / 31

@tawarisz12 To jest załona dymna dla jakiegoś PiSowskiego wału.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+17 / 21

@kraken11 Posłowie PiS głosowali za kontynuowaniem prac nad tym projektem, więc zadecydowali o "dorzuceniu do pieca".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+17 / 21

@bazyl73 Było głosowanie za dalszymi pracami, czyli kierowaniem do pierwszego czytania i posłowie PiS poparli dalsze prace, podczas gdy opozycja była przeciw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
-5 / 7

@kraken11 to jeszcze chyba kilka konwencji czy traktatów musielibyśmy wymówić... bo z tych podpisanych..... to Polska nie przeprowadza wyroków śmierci w żaden sposób ...No i jeszcze prawo by trzeba zmienić.... Więc takie gadanie to chyba trochę... na wyrost, no chyba że jesteś zwolennikiem Konfederacji bo oni chyba są za karą śmierci... ale niejaka Godek też gra w ich drużynie,,,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
+1 / 3

@mudia
Nie! Mylisz ustawy. Piszesz o ustawie Godek dotyczącej LGBT. To to inna ustawa. Ta o aborcji nie była jeszcze głosowana (głosowanie nad odrzuceniem lub własnie skierowaniem do prac w komisjach odbywa się w czasie pierwszego czytania). Witek tę ustawę dopiero przyjęła i skierowała do pierwszego czytania na posiedzeniu plenarnym.
Demot mówi o:
https://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=1693
a ty o:
https://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=1607

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+6 / 6

@bazyl73 Ok, przyznaję się do błędu. Założę się jednak, ze za tym projektem też zagłosują - niedługo się przekonamy czy mam rację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
+1 / 3

@mudia
A tego nie neguję. Negowałem jedynie to co napisałeś, że odbyło się głosowanie. Tez obstawiam, że przy silnym wsparciu koalicjanta PiSu - Konfederacji ten potworek trafi do prac w komisji tak jak projekt dyskryminacji LGBT zaproponowany przez Godek.
Masz plus za przyznanie się do błędu- ludzką rzeczą jest wszak błądzić, głupców zaś - trwać w błędzie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar damazykordialek
+5 / 5

@kikurenty oni juz nie potrzebują dymnych zasłon, plują nam w twarz bez lęku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SecundusInterpares
+1 / 1

@tawarisz12 nie pomyślałem, a faktycznie, trafna analiza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
0 / 0

@sensibilty jakiej fundacji? pro live? co za qrwa zart z ta nazwa martwia sie o to zeby sie warzywa rodzily ale jak juz sie urodza to rece umywaja nie ich problem. a jedyne do czego to prowqdzi? 90% rodzin sie rozpada samotna matka zywi opiekuje sie warzywkiem ciagnac zasilki zamiast pracowac az do swojej smierci , pozniej wrzucane do jakiegos zakladu co tez generuje koszty i nic komletnie nic dobrego z tego nie ma .. ale sobie klecha jakis wymyslil ze dzieki takiemu zaostrzeniu prawa bedzie sie wiecej rodzilo i umieralo wiec wiecej biznessu dla czarnej zarazy ,a z oborna zycia to ma UJ wspolnego tylko wykorzystuja tepe narzedzia jaka spie*olina godek czy srakiewicz ze swoja banda ostatnich przyglupow. rydzyk czy inny klecha zarzadal od obecnej spier*oliny pisowskiej za wygrywanie im wyborow. kasa misiu kasa u czarnej zarazy musi sie zgadzac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 23

Tu akurat bym trochę poluzował, bo ta fundacja zgłasza podobne projekty, w ten sam sposób, już od 2011. Na szczęście są one odrzucane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GieniaK
+13 / 31

@LowcaKomedii
Tym razem nie będą!
To jest już od dawna omawiane i dogadywane z politykami - fanatykami.
Polacy jesteście w d....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GieniaK
+26 / 34

Do opisu demota wkradł się błąd. Zakładam, że przez nieuwagę autora.

Kara pozbawienia wolności do 25 lat lub dożywocie, będzie dla każdego kto miał coś wspólnego z aborcją czyli lekarz, partner, rodzina itd. Co do kobiety sąd będzie mógł odstąpić od kary.

Ale zabrakło również informacji o zmianie definicji dziecka na "człowiek od poczęcia do pełnoletności" - to oznacza zakaz antykoncepcji hormonalnej, wkładek wewnątrzmacicznych itd.

Nie wiadmo czy się śmiać czy płakać?

Witajcie w polskiej bajce!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D didja
+25 / 33

@GieniaK

Plus skazanie za spowodowanie śmierci przy poronieniu, jeśli prokurator (sic!) stwierdzi, że doszło do niego z powodu "niezachowania ostrożności", z odstąpieniem od kary. Zasadniczo każda kobieta, która poroniła, będzie w rejestrze skazanych, tyle że nie każda w więzieniu. Ale! Z wyrokiem za przestępstwo przeciwko zdrowiu i życiu przez 20 lat nie można ubiegać się o stanowiska publiczne, kierownicze, startować w publicznych przetargach czy wnioskować o dotacje unijne (i chyba o granty naukowe). Kobiety znikną z przestrzeni biznesowej, zarządczej i naukowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GieniaK
+11 / 19

@didja
Taki jest plan!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D didja
+13 / 21

@GieniaK

Za jednym zamachem zakaz aborcji i cnoty niewieście?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GieniaK
+11 / 21

@didja
Zniewolenie społeczeństwa trzeba od czegoś zacząć.

Wcześniejsze debaty o aborcji, projekciki a zaostrzeniu aborcji to tylko były testy społeczeństwa jak daleko władza może się posunąć. Wyrok TK zapadł w najodpowiedziniejszym dla władzy momencie i był najlepszym testem kiedy i co wprowadzać i jest niczym innym jak kolejnym krokiem do wprowadzenia państwa wyznaniowego. A w takim Państwie zmiany zawsze zaczynają się od ograniczenia praw kobiet. Na pierwszy strzał idą zakazy aborcji, karanie za aborcję, potem zakazy antykoncepcji, zakazy rozwodów, eliminacja kobiet z życia publicznego, legalizacja gwałtów.
Można by powiedzieć raj dla zwolenników partiarchatu, ale nic bardziej mylnego. Jak już to wszystko to osiągną, to i za facetów się wezmą.

Polska tym projektem może załatwić dwa punkty na raz: całkowity zakaz aborcji z karaniem i zakaz antykoncepcji hormonalnej.
Więc tak, załatwią zakaz aborcji i cnoty niewieście na raz. Polki bedą edukowane do bycia dobrą posłuszną żoną, która ma służyć do rozrodu i usługiwania. A wtedy najlepiej z Polski uciekać!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonSalieri
+3 / 7

@MajorKaza No, chyba, że jednak szkody będą (zaburzona percepcja i psychomotoryka po większym spożyciu, mniejsze panowanie nad autem i sytuacją na drodze), w przypadku kradzieży "wystarczy" wyrównanie strat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
-2 / 8

@DonSalieri "Zaburzona percepcja" to nie jest jeszcze szkoda, a 2 lata grożą nawet za przejechanie 100m. A co do kradzieży to ręce opadają. Można kraść: w najlepszym wypadku zatrzymuję towar, w najgorszym muszę oddać. XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wryk
+7 / 13

Witamy w Gilead

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+13 / 19

@DonSalieri aborcja była legalna także w przypadku wad płodu. Już nie jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 listopada 2021 o 8:10

K katem
+21 / 23

Jeśli doprowadzą do takiej ustawy, dzietność nam spadnie drastycznie, a rozmnażać się będzie pewnie jedynie patologia i fanatycy. Jednostki inteligentne, chcące się rozmnażać, a i te rozmnażać się nie zamierzające wyjadą za granicę. Zostanie patologia i emeryci, ci ostatni zaś szybko wymrą przez brak opieki medycznej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+6 / 8

@katem Albo będą ukrywać ciąże przed państwem. Chodzić tylko do ginekologów, za granicą, rodzić także po za krajem. Podejrzewam, ze państwo będzie musiało na granicy postawić jakiś czujnik ciążowy, który będzie wykrywał kobiety przekraczające grancie by zweryfikować czy mogą opuścić kraj i czy po powrocie będą w takim samym stanie. Może będą oznaczane jak żydzi w gettach? Jakaś opaska, może chip pod skórę? Kto wie co ekstremistom religijnym i politycznym jeszcze wpadnie do głowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+4 / 4

@dncx Myślę, że to ukrywanie już się dzieje, a przynajmniej w rejonach przygranicznych - kobiety podejrzewające jakieś problemy z ciążą pewnie już na wszelki wypadek wolą pierwszy raz iść do ginekologa za granicą (chyba, że że mają jakiegoś w pełni zaufanego).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ashera01
+13 / 15

Kolejny raz próbują przepchnąć swoje fanatyczne pomysły. Co ciekawe, takie pomysły są przepychane do dalszego rozpatrzenia, zamiast trafić do kosza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+9 / 11

@Ashera01 jedną z obietnic wyborczych pisu, było nie odrzucanie projektów obywatelskich w pierwszym czytaniu...
Niby słusznie, bardziej mnie ciekawi skąd oni biorą tyłu fanatyków żeby się podpisywali pod takimi projektami i robili zamęt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ashera01
+12 / 12

@mygyry87 @arokub Kilka lat temu był w sejmie projekt złagodzenia przepisów w sprawie aborcji. I przepadł błyskawicznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 listopada 2021 o 13:04

avatar mygyry87
+5 / 5

@Ashera01 nie twierdzę, że spełniają te obietnice, ale ich zapowiedzi o ustawie która by w ogóle uniemożliwiała takie odrzucanie wniosków bez zapoznania się z nimi.
Nie mniej z punktu widzenia demokracji wyrzucanie z marszu czegokolwiek pod czym podpisało się kilka tysięcy osób jest kiepskie i bardziej widzę problem w ludziach którzy składają takie wnioski, bo im już chyba całkiem palma odwaliła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+7 / 7

@Ashera01
Ta ustawa pokazowo ma być przez prezydenta odrzucona, żeby zakryć sprawę niszczenia przez PIS polskiej gospodarki... Przez kolejny miesiąc, media, zamiast pokazywać, jak upierdliwe dla przedsiębiorców będzie nowe prawo, będą nawijać o ustawie, która nie wejdzie, bo z góry jest przewidziana na to, by prezydent mógł się popisać, że pierwszy raz czegoś nie podpisał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+3 / 3

@mygyry87

Może sami piszą te projekty i dają jakimś słupom, żeby je zgłosili jako projekty obywatelskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Korona2020
+14 / 18

Nie chce nic mówić, ale tak to mi islamem zaleciało, że aż mi burka spadła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arokub
+2 / 8

Dlaczego nie są składane obywatelskie projekty zakładające złagodzenie przepisów? Jakoś o tym nie słychać. Pomijam fakt czy będzie czytany, bo wiadomo jak jest, ale nie są składane? Protesty to darcie japy na ulicy, ultimatum Lempracicy, ale jak trzeba coś zrobić porządnie to już nie ma komu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skruchtysyn71
+7 / 11

@arokub
Pragnę Cię poinformować, że taki projekt z ponad 100 tys podpisów został złożony w 2018 roku. I został wyrzucony do kosza przez PiS. Teraz Wawrzyk(były kandydat na RPO) tłumaczy przyjęcie projektu Godek tym, że obiecywali nie odrzucać projektów obywatelskich przed pierwszym czytaniem. Paradne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arokub
-3 / 7

@Skruchtysyn71 czyli to było 3 lata temu, na długo przed zaostrzeniem przepisów. A było coś niedawno?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aenigma89
+1 / 5

@arokub trwa zbiórka podpisów pod kolejnym projektem złagodzenia, no ale o tym w mediach nie powiedzą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darwin_in
+2 / 10

Wielu z was nie zdaje sobie sprawy ze ten rzad antypolski syjonski smiec od lat konsekwentie werbuje ukraincow i ludzi ze wschodu do psiarni i jednostek w razie zamieszek na ulicach stad ostatnie ataki na te kobiety oni dzialaja na szkode spoleczenstwa i panstwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gracek1135
-2 / 4

@darwin_in tępe spoleczenstwo sądzi ze rzad dziala dla ich dobra druga polowa idzie jak te bezmózgi na te strajki ktore rzad wczesniej ukartowal, jan pawel drugi tez nie dzialal dla dobra polski tylko zeby inne nacje mialy latwiejsza droga do wprowadzenia swoich wplywow w polsce i posterowania nią

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 listopada 2021 o 21:31

P pawel1481
-2 / 8

To jest ustawa pokazówka, która jest stworzona tylko po to, by wywołać zamieszanie i żeby jej Duda nie podpisał. To jest zasłona dymna, by zakryć to, że Duda będzie w najbliższych dniach podpisywał ustawę która doprowadzi do zwiększenia podatków i inflacji. A konkretnie nowy ład. Który zawiera kolejne upierdliwe obowiązki dla mikro przedsiębiorców.
Ta ustawa o aborcji zrobi szum w senacie, który ją będzie przez miesiąc trzymał i odrzuci, by na końcu sejm ją przejął a prezydent na białym koniu odrzucił. Żadne media nie będą rozważać szkodliwości nowego ładu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U uderz_w_stol
+1 / 5

Co tym razem będzie przepychane w sejmie pod przykrywka aborcji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+8 / 10

No to Czesi się cieszą. Przy granicy z Polską powstanie pełno gabinetów ginekologicznych, gdzie Polki będą mogły korzystać z porad lekarzy bez obawy o własne życie. A dla Czechów to będzie bardzo dochodowy biznes.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
-2 / 4

https://dziennikpolski24.pl/wielka-zmiana-polskie-kobiety-juz-nie-umieraja-przy-porodzie/ar/10482329 ~2015r. "W Polsce wynosi on dziś 4,4 promila na tysiąc rodzących. Jeszcze kilkanaście lat temu przekraczała 20 promili, co stawiało nas w ogonie Europy. Obecnie średnia unijna to 6 promili, co oznacza, że awansowaliśmy do pierwszej dziesiątki."
Ile wynosi obecnie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 listopada 2021 o 19:05

P popsy2
-1 / 3

Agata Lempak 29.10.2021 [*]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kresto92
+11 / 15

Sczerze? Trzeba wyp...dalać z tego syflandu, zmieniać rezydencję podatkową i zabierać stąd rodzinę- jeśli ktoś posiada. Nie z powodu chorych polityków, tylko z powodu chorego społeczeństwa, które tych polityków wybrało. Sami ściągamy na siebie katastrofę gospodarczą tudzież wolnościową.

Byłem na 'pewnym strajku' w Warszawie zwìazanym z powyższym tematem za co wyszydziła mnie rodzina mojej ex (katolicy) a ona sama stwierdziła że nie ma zdania. Dlatego ex... Do czego zmierzam? Jeśli 50% społeczeństwa które ma normalne bez odchyłów na prawo i lewo poglądy siedzi w domu i nic nie robi- zaczynają to wykorzystywać fundamentaliści z 30% poparciem głównie emerytów, którzy zaraz i tak hukną w kalendarz, a reszta młodych zostanie w tym bagnie. Przegięcie w każdą stronę jest chore, PODKREŚLAM.

Jestem byłym przedsiębiorcą, który pracował po 14h dziennie i płacił ponad 8kzł samych podatków miesięcznie w PL, a teraz pracuję po zawieszeniu firmy we Francji na normalnym etacie, bo tu się po prostu nie opłaca, chyba że ktoś ma ochotę na długi, alkoholizm i depresję, albo oszukuje swoich podwładnych na $$ bo tylko tak się da tu w miarę normalnie funkcjonować mając mały i średni business. Wszystko zaczęło się walić po 2015...

Ludzie OBUDŹCIE SIĘ, albo Znajdziecie się w roli owiec z 'Folwarku Zwierzęcego'. Ja mam już mało sił psychicznie, by tu przyjeżdżać do Polandii, całkiem niedawno wyszedłem na prostą z długów dzięki wyjazdowi...

Dedykuję Wam piosenkę 'Przeżyj to Sam' i gdzieś mam minusy Pisowskich trolli, nie jestem z żadnej partii.

Mnie już z Polska nie łączy nic prócz pochodzenia, moi biologiczni rodzice fruwają wśród chmur. Ale Wy tu Żyjecie. Zróbcie coś i nie Siedźcie cicho jeśli Chcecie żyć dobrze w swoim kraju bez wyjazdu, albo wasze dzieci i Wy Będziecie gorzko płakać. Mnie zmusiła sytuacja. Dobrze już było, będzie gorzej... I oby moje przedostatnie zdanie obróciło się w g*wno. Pozdrawiam gorąco. 3majcie się

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 listopada 2021 o 1:13

M mo_cuishle
0 / 2

@Kresto92 Polska jest piękna ale ludzie to kurvvy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+1 / 7

witamy w polaczkolandii w której rządzi antypolski rząd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U usiek1992
+2 / 10

***** *** i Konfederację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T takalbonie
-4 / 4

No i pieknie ! Mniej dzieci umrze :D Prawo do życia ! Faszysci - 0 , Dzieci- 1 :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Michael_M
-2 / 2

Ludzie to durnie. Protesty nic nie dają. Wiecie co daje? Ukrywanie pieniędzy. Masz wypłatę na konto? Spoko. Wybierz tyle ile możesz i płać za wszystko gotówką najlepiej bez paragonu jeśli możesz. Jakby choćby 2 mln ludzi tak zrobiło to nagle by gadka się zmieniła na niejeden temat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem