Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
804 880
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W WroceNieRazAmebo131
+8 / 24

Osobiscie również uważam że straż graniczna w gumę leci. Do dorosłych nielegalnych imigrantow przekraczający siłowo granice powinno się strzelać w święta również. A dzieci umieszczać w ośrodkach wychowawczych do momentu pojawiania się prawnego legalnie przekraczającego granicę opiekuna następnie deportacja chyba że poprosi na granicy o azyl , a ten zostanie mu udzielony. I po problemie to takie proste. Wiec skąd te problemy ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iposek
+3 / 11

@WroceNieRazAmebo131 i udzielić azylu dzieciom których rodziców się odstrzeliło? Ryzykowne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WroceNieRazAmebo131
-3 / 5

@iposek owszem ryzykowne dla tego mając czas i wpływ na edukację trzeba wyjaśnić co się stało i dać zdecydować wracasz czy zostajesz, chyba że ktoś przyjedzie po dzieciaka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iposek
+5 / 9

@WroceNieRazAmebo131 doświadczenia Europy zachodniej jasno pokazują że prędzej czy później te dzieci, a co bardziej prawdopodobne ich dzieci, "odkryją" swoje dziedzictwo i podziękują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WroceNieRazAmebo131
-2 / 6

@iposek Bo tu nie chodzi o ukrywanie tematu a o edukację wyjaśnienie co się stało i dla czego ukrywanie nic nie da bo i tak w końcu jak sam zauważyłeś prędzej czy później się dowiedzą. Oczywiście to że wyjaśni się nawet rzetelnie nie daje gwarancji że owy człowiek nie będzie szukał zemsty no cóż ciężki to temat ale cóż innego można zrobić? Strzelać i zabić znowu wszystkich włącznie z dziećmi wydaje się nieetyczne i tak też jest juz nie wspominając o gówno burzy na arenie międzynarodowej to była by masakra. Ale ulec też nie możemy bo potem będą pozwalać sobie na wszystko i wtedy będzie naprawdę gruby problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iposek
-2 / 4

@WroceNieRazAmebo131 podoba mi się Twoje rozwiązanie, ale faktycznie potrzebujemy lepszej dyplomacji. No i oczywiście, najpierw całe to bydło które biega wzdłuż granicy z reklamówkami. A poważnie, edukacja nic nie da, zawsze odezwą się sentymenty, zawsze pojawi się ktoś kto będzie uważał że jest pokrzywdzony, wykorzystywany etc..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+13 / 37

Jeden głupszy od drugiego...

Co jest złego w zabieraniu dzieci na polowania?
Znaczy jedzenie bierze się ze sklepu, a świat jest słodziutki i milusi?

Porzucanie dzieci w lesie nie jest dobrym pomysłem, tylko co z nimi powinniśmy zrobić? Tylko tak realnie, nie życzeniowo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tymczasowylogin
0 / 14

@kondon
wg mnie:
- na polowanie (takie z zabiciem zwierzęcia) można zabrać dziecko powyżej 14 lat. I tylko wtedy jeżeli samo chce i jest dość dorosłe, żeby rozumieć co to znaczy, że zwierzęta się zabija. Inaczej można mu zrobić krzywdę.
- ludziom (dorosłym i dzieciom), którzy nie mają gdzie się podziać a temp. jest poniżej 18'C i pada deszcz należy dać schronienie, zapewnić jedzenie, WC i wodę do mycia. miejsce do spania. Można dać pracę, żeby na to zarobili. Wywożenie ich do lasu i zostawianie tam nie rozwiązuje problemu, bo się pochorują i trzeba będzie na dodatek płacić za ich leczenie. Oni na Białoruś nie wrócą, bo ich tamci nie wpuszczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+2 / 14

@tymczasowylogin Już mi serio niedobrze się robi od takich niesprecyzowanych komentarzy. Kogo masz na myśli mówiąc "należy dać to i to"...? Możesz pomóc w każdej chwili. Możesz spakować swoje rzeczy i pojechać tam i dać im co tam potrzebują. Kup i oddaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I isiek
+8 / 14

@tymczasowylogin, droga otwarta, podaj swój adres i napisz, aby do ciebie przywozili tych przestępców, którzy nielegalnie przekraczają granicę. Tylko miej świadomość, że jak twój podopieczny popełni przestępstwo, kogoś zgwałci lub zabije, to ty bierzesz za to 100% odpowiedzialności. Tak proste rozwiązanie dla tych wszystkich, którym to przeszkadza. Jak dla mnie, jeśli ktoś nielegalnie przekracza granice, to należy go w miejscu rozstrzelać i po problemie. Gdyby chciał to zrobić w cywilizowany sposób, to ma do tego możliwości legalnego przekroczenia granicy. Państwo mi, jako swojemu obywatelowi, ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo, więc jak ktoś nielegalnie przekracza granicę, to dla obrony obywateli powinno się takich wystrzelać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+7 / 13

@tymczasowylogin
"Ludziom ... należy dać schronienie"
Wiesz, to bardzo ciekawy pomysł. Skoro mur ma kosztować 1,6 miliarda, to niewiele więcej będzie kosztowało dorobienie baraków mieszkalnych... oczywiście skierowanych na stronę białoruską. Granica jest zaorana, mogą tam sobie hodować ziemniaki i warzywa.

"Oni na Białoruś nie wrócą, bo ich tamci nie wpuszczą." Skoro Białoruś ich celowo sprowadziła, ale teraz już nie wpuści, to znaczy że my mamy ich wpuścić? Dobrze rozumiem? Skoro sąsiad postawił piec, przebił ścianę i wyprowadził komin do mojego mieszkania, to powinienem cieszyć się jego spalinami? Tak, tak człowiek to nie spaliny. Człowiek z Iraku nie jest tak niebezpieczny jak smog. Masz rację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+3 / 7

@tymczasowylogin Dlaczego państwo ma decydować o dziecku, którego nigdy nie widziało na oczy? Dlaczego chcesz innym narzucać jak mają wychowywać swoje dzieci? Jaką masz pewność, że to państwo wie co jest słuszne i nigdy się nie myli?

Prosiłem realnie, nie życzeniowo.
Dlaczego chcesz nagradzać ludzi łamiących prawo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karolina1128
+2 / 4

@cichooddycham dzieci ze wsi doskonale wiedzą skąd się bierze jedzenie i jak się to robi, bo widzą zwierzęta. Chcesz powiedzieć, że takie dzieci są skrzywdzone?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tymczasowylogin
-4 / 4

@isiek
Mogę podać adres i mogę przyjąć do domu uchodźców, ale dorośli ludzie są odpowiedzialni sami za siebie i jeżeli moi lokatorzy będą łamać prawo to policja ma ich złapać a sąd ukarać, tak jak wszystkich innych. To nie ja za nich odpowiadam, mogę im pomóc w zrozumieniu naszego prawa, ale to nie będzie moja wina, jeżeli go nie zaakceptują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
0 / 2

@kondon Co złego jest w zabieraniu dzieci na polowanie? Idź do psychiatry.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@PMY Chciałeś wziąć udział w dyskusji, czy tylko się wyżyć na osobach myślących inaczej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
0 / 2

@kondon Nie. To tylko dobra rada. Ale to Twój wybór. Chcesz dziecku zafundować traumę na całe życie to spokojnie zabierz je na polowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 1

@PMY Może zachowaj takie dobre rady dla siebie - taka dobra rada.
Zależy od dziecka. Jedno może mieć traumę, drugie czegoś się nauczyć. Państwo odgórnie tego nie ustali, rodzice mogą. Mogą się też pomylić, ale wtedy zaszkodzą swojemu dziecku, nie cudzemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
0 / 2

@kondon No właśnie zaszkodzą dziecku. Czyli jak swojemu to mogą z dzieckiem zrobić co chcą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@PMY To Twoja opinia, czy fakt potwierdzony badaniami? Dokładniej takimi, które wykażą, że zaszkodzą każdemu dziecku.

Ja jestem tego zdania, że to rodzice powinni wychowywać swoje dziecko, nie państwo. Pewne granice są, bo dziecko to w końcu nie własność rodziców, i np. na własne dzieci polować nie można.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pablolodz440
+2 / 28

Lewactwo zasłania się Pismem Świętym, a baby które chcą aborcji w Polsce nagle interesują się losem dzieci na granicy..:) hahahaha., komedia jak u Bareji..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
-1 / 7

@cichooddycham
A tam. Przed świętami można się wyspowiadać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerzy66
+2 / 10

To zdecydowanie fake z tym porzucaniem dzieci w lesie. Nie było takich przypadków, natomiast faktycznie kilka dzieci ukrywających się z rodzicami odnaleziono - ukrywali się przed strażą graniczną wiadomo dlaczego.
Idiokracja nadchodzi wielkimi krokami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
+1 / 3

bardzo Dobrze że ich blokują . może pójdzie w końcu fama że ciężko się przedostać przez granicę Polsko białoruską i Ciapatym odechce się zasiłków Niemieckich i przy okazji robienia syfu u nas. Niech walą masowo do Arabii Saudyjskiej, tam jest dobrobyt i panuje islam więc nie rozumiem po co jadą taki szmat drogi tutaj. a no tak, Łukaszenka to kawał złośliwego ch*ja jak i jego ziomek Putin, a do tego kuszą Niemieckie socjale.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem