Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
283 292
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E elefun
+9 / 9

Były spoty informacyjne zarówno w radiu, TV, jak i internecie.
Jeśli stopy procentowe wystrzelą na 8-10% raty wzrosną o 100%

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nowyloging
+1 / 9

@elefun
Kiedy były takie spoty? Masz jakieś linki, nigdy takich nie widziałam, pytam z ciekawości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E emtekaa
+3 / 3

@Nowyloging Nie wiem jak w tv, ale w radiu często leciały ostrzeżenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L logray
+3 / 3

W jednej z warszawskich galerii już druga osoba najprawdopodobniej popełniła samobójstwo. Jak dojdą do 8-10% przy obecnych podwyżkach wszystkiego tylko nie pensji, to takich tragedii będzie setki.
A co jeśli dojdą do 20-30%? Kredyty biorą też firmy. Albo padną albo będą masowe zwolnienia i cięcia pensji. Inna rzecz, że mało kto da radę przy 400 tysiącach kredytu na mieszkanie spłacać 10 tysięcy odsetek miesięcznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+3 / 3

Poszukaj w sieci, było w TV, w Radiu Zet, RMF....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktostamskadstam
+16 / 16

Trzeba być naprawdę tumanem żeby żyjąc w tym kraju i słuchając o tych wszystkich aferach dalej uwierzyć że te tanie kredyty wiecznie będą tanie. Mam mnóstwo znajomych którzy brali je na potęgę to na fotowoltaikę , to na pompę ciepła, to na inne duperele. Wszystkim starałem się jak mogłem wybić to z głowy. Kto chciał posłuchał. Pozostałych mi nie żal. Chciwy dwa razy traci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 listopada 2021 o 15:20

N Nowyloging
+6 / 6

@Ktostamskadstam
Racja, branie kredytu na jakieś wymysły to głupota, trzeba brać to pod uwagę, że stopy zawsze mogą wzrosnąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mmosiek1
+5 / 7

@Ktostamskadstam zmiany stóp procentowych to normalna rzecz. Nie ma nic wspólnego z "w tym kraju" :P

No ale niestety w szkole nie uczą jak działa kredyt a ludzie nie potrafią się sami zainteresować. Są tanie kredyty (bo WIBOR niski) to bierzemy. Kredyt we franku?? Super - a potem płacz że cena franka się zmieniła i strajki że ich oszukano.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
+6 / 6

@Ktostamskadstam Czemuś biedny? Boś głupi... Ludzie dziś się zadłużają maksymalnie na ile pozwala im zdolność nie biorąc pod uwagę że stopy prędzej czy później pójdą w górę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktostamskadstam
-4 / 8

@mmosiek1 Niestety mylisz się. Zmiany stóp procentowych wpisują się w pewien ogólnoeuropejski ( a może nawet ogólnoświatowy) trend który ma na celu zgromadzenie własności i finansów w rękach wąskiej grupy społeczeństwa, która aspiruje do nowej klasy panującej. W tym celu trzeba wyrugować z własności plebs do którego my się zaliczamy. Krótko mówiąc wracamy do porządku świata jaki panował do XVIIIw. kiedy to plebs był przywiązany do miejsca zamieszkania i był własnością lokalnego włodarza który z kolei był poddanym króla. Dziś królami będą tacy jak Gates, Musk czy Bezos. natomiast funkcję książąt będą sprawowali prezesi firm należących do wielkich korporacji gromadzących pod swoją władza owe firmy. Ty natomiast będziesz własnością firmy. Puki będziesz dla niej pracował będziesz miał zapewnione podstawowe świadczenia socjalne jak klitka w której będziesz mógł przenocować, jakieś ścierwo które będziesz mógł zjeść w firmowej stołówce, transport z i do pracy, podstawową opiekę medyczną i jak Ci każą pracować po 16 godzin dziennie to będziesz pracował, jak Cię przeniosą do innego oddziału firmy to pojedziesz bo jak odmówisz to cię zwolnią i pozbawia socjalu co się będzie równał z bezdomnością i śmiercią głodową. To jest właśnie ten Nowy Ład i ten świat w którym "Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy" A dlaczego będziesz szczęśliwy ? Bo się będziesz cieszył że masz choć tyle bo alternatywa będzie bardzo nieciekawa. Przynajmniej dla ogłupionego i bezmyślnego człowieka, takiego jakich się dzisiaj hoduje. Ludzie z mojego pokolenia jakoś sobie poradzą, ale nas się już nie sformatuje na nowo. Nas trzeba wyeliminować tak czy inaczej. Może jakąś szczepionką albo pandemią. Ale dzisiejsza młodzież będzie żyła jak bydło hodowlane które ma pracować, dawać dochód i realizować wizję świata jaka się zrodziła w chorych umysłach ludzi takich jak w/w.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 listopada 2021 o 15:18

K Ktostamskadstam
+1 / 3

@Nowyloging Wiesz. We wzięciu kredytu tak naprawdę nie ma nic złego. Inna sprawa kiedy się go bierze, na co i na jaki okres. Gdy się go bierze w takiej sytuacji jak była ostatnio, pod wpływem mody, na coś bez czego mogę się obyć (a biorę to tylko dla szpanu) i w dodatku na kilkanaście lat to jest to proszenie się o kłopoty.
Owszem kredyty można było brać ostatnio a nawet to było wskazane i rozsądne tyle że na 6 miesięcy góra 12. Żeby to spłacić piorunem zanim sytuacja się zmieni. A nie na kilkanaście lat licząc że wiecznie będzie eldorado.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mmosiek1
+1 / 1

@Ktostamskadstam Czyli w dalszym ciągu nie dotyczy to "tego kraju" a to o to mi chodziło :P
Dotyczy to raczej tych czasów.

Zresztą sam pisząc ten wywód zaprzeczasz temu co wcześniej napisałeś :P Bo narzekasz na życie w "tym kraju" a potem piszesz że to "ogólnoeuropejski ( a może nawet ogólnoświatowy) trend". To gdzie chciał byś mieszkać? W Chinach? W Afryce?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 listopada 2021 o 10:38

M marcinm1
+6 / 6

Od jakiegoś czasu informacja jest pisemnie załączana do umowy kredytu hipotecznego. Jestem przeciwnikiem życia na kredyt, ale za każdym razem gdy kogoś próbuje przekonać do tego żeby ograniczył kredyt do minimum widzę tylko martwy wzrok w odpowiedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
+1 / 1

To w zasadzie możesz mieć pretensje tylko do siebie. Było oczywiste, że skoro stopy procentowe są na rekordowo niskim poziomie, to prędzej czy później urosną. I to prawdopodobnie znacznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem