Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
100 111
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Buka1976
+2 / 2

Konta w banku nie są bezpłatne. Raz, że tracisz na inflacji, a dwa, że bank zarabia na pożyczaniu twoich pieniędzy. Więc wypadało by się podzielić. Pomijam takie "cukiereczki" jak: wpłać wypłatę, kup coś x razy, wypłać z bankomatu y, bo inaczej konto przestaje być "darmowe".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

Nie ma darmowych kont. Jeśli bankier mówi że coś masz za darmo, to znaczy że drugą ręką coś ci zabiera. Pytanie gdzie i ile.
Ja tam płacę 5zł miesięcznie i uważam to za uczciwy interes. Reszta bez opłat.

Bo niby bankierzy to by byli tacy głupi żeby kasę za frajer rozdawać? Albo za nic ponosić koszty prowadzenia konta?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
-2 / 4

@rafik54321, fantazjujesz waść. Przez kilkanaście lat miałem darmowe konto i nikt mi niczego drugą ręką nie zabierał. Jak to sobie wyobrażasz? Masz na koncie np. 4000 zł, a potem nagle, bez twojego udziału i wiedzy, masz tam 3992 zł, i zero informacji gdzie podziało się 8 zł? Każdy grosz, który zniknie z konta jest opisany kiedy, gdzie, komu i za co, a nie jakieś tam "pytanie gdzie i ile".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

Yyy, a może chodzi o to, że pobierają opłaty o których ci nikt nie powiedział? Albo że np prowadzenie konta masz za darmo, ale już nie wypłaty z bankomatów? Tudzież wpiszą sobie prowizję od płatności? Albo obsługa konta będzie płatna?

Na jakim świecie żyjesz? Serio uważasz że bankierzy obsługują twoje konto za frajer?
Bo gdzieś drobnym maczkiem było napisane. Zresztą nie raz nie dwa, banki dostawały kary za nieustawowe praktyki.
Samo tutaj proszę bardzo
https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=16847
PKO - 40mln,
Pekao - 20mln,
Getin Bank - 7mln...
A to nie wszystkie banki które zrobiły przekręt na jednym temacie.

Uważasz że taki "niewinny psikus" w postaci pobierania opłaty za coś co się nie należy, zwłaszcza w małych kwotach by nie przeszedł?

Bankierzy to grubsi cwaniacy. Więc serio wolę zapłacić te uczciwe 5zł i nie martwić się czy mi coś zniknie samo z siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
-1 / 3

@rafik54321, ty myślisz, że jestem niczego nie świadomym, naiwnym idealistą? Jakie ukryte opłaty??? O czym ty piszesz??? Wszystko miałem napisane przy umowie, i choć od tego dnia minęło 25 lat, to przy najdrobniejszej zmianie czy to w warunkach ogólnych, czy w cenach usług ZAWSZE dostawałem list, a teraz maila z opisem tych zmian. NIKT NICZEGO przed klientami nie ukrywał.
To, że jakiś bank coś tam zakombinował i próbował ukryć wcale nie daje ci prawa, żeby oskarżać o to całą branżę. Ludzie dają się nabierać na super korzystne warunki nie mając najprostszej wiedzy o swoim koncie, bo im się nie chce umowy przeczytać, a potem pretensje.
Jest taki jeden bank na literę A, który uznaję za oszustów, choć konta tam nigdy nie miałem. Czy dlatego, że on gra nie fair mam posądzać o to samo resztę?
Ja w swoim banku nigdy nie doświadczyłem jakichś kombinacji, a konto sprawdzam codziennie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

Jakiś bank? Kolego tutaj masz grono czołowych graczy w tej branży. Skoro kary idą w miliony, to raczej nie był to przekręt na pojedynczym kredycie na kwotę 3tys zł. Tylko była to masowa praktyka na szkodę tysięcy klientów.

Poza tym, przeczytać umowę to jedno, zrozumieć ją, to drugie. A niestety język prawniczy jest na tyle pokręcony że ciężko zrozumieć zapisy bez wiedzy prawniczej. A żeby było jeszcze śmieszniej czasem wydaje ci się że coś rozumiesz, a tak na prawdę może chodzić o coś zupełnie innego.

Masz tutaj z urzędu informacje
https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?tag=bank
Mało kar się sypie? Co kilka miesięcy masz nałożoną karę na któryś bank, to wystarczająco dużo aby stwierdzić że cała branża lubi oszukiwać klienta.

Bo co z tego, że bank zapłaci 60mln zł kary, jeśli na lewym zapisie zarobił 180 mln? Wtedy ta kara to tylko "podatek".
To tak, jakby złodzieja za kradzież 1000zł ukarać 300zł mandatu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
-2 / 2

@adamis62 Bank nie pobiera Ci oplat, bo pewnie masz na koncie wiecej niz 1 tys zl i wiecej wyplacasz niz 1 tys. Chodzi o obrot gotowka, bo im masz jej wiecej, tym bank wiecej moze jej sobie pozyczyc. Rafik ma oczywiscie racje. Tak samo wyplaty z bankomatu. Zapewne wyplacasz pieniadze z bankomatu przpisanego Twojemu bankowi, prawda? Inaczej placilbys (w zaleznosci od banku i jak sobie wymysli), albo kilka zl od kazdej pobranej kwoty, albo procentowo:D tak tak, na starszych kontach z banku pko, pobieraja procentowo za wyplate z obcego bankomatu. Takze prawdopodobnie zwyczajnie, moze przez przypadek, ale miescisz sie w ich widelkach oplacalnosci, dlatego nic nie placisz, ale oni na Tobie zarabiaja. Sprobuj przez jeden miesiac nie miec wplywow na to konto miej kilkaset zl i wyplacaj przez jeden miesiac pienaidze z bcego bankomatu. Zdziwisz sie ile Ci ubedzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
-2 / 2

@Maja123456, bardzo rzadko wypłacam gotówkę z bankomatu. Może 4 razy w roku. I robię to wprzypadkowych bankomatach. W dowolnym mam to za darmo.
A co do stanu konta...., zazwyczaj jest tam ponad 1000, ale bywa i debet na -1000.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
-1 / 1

No wlasnie. W tym rzecz. Nie zauwazasz ukrytych oplat, bo Twoj stan konta pozwala bankowi zarzadzac Twoimi pieniedzmi przez wiekszosc czasu. W obcym banku masz nielimitowane wybierane za free? Zaden bank tak nie ma. Zwykle 2 wybrania w miesiecu w obcym banku sa za free. Za kazde kolejne placisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mellion
-1 / 3

Rozumiem, że wejście i przebywanie w maseczce w miejscu zamkniętym i zdjęcie jej tylko na chwilę w celach weryfikacji jest za wielkim wysiłkiem dla niektórych...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem