Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

„Polska laicka czy katolicka?” Jerzy Bokłażec zaprasza na debatę w czwartek o 18:00 na YouTube. Z Cezarym Boryszewskim z Klubu Jagiellońskiego porozmawia o społecznej sytuacji Kościoła i religii, relacjach państwa z Kościołem, możliwych kierunkach zmian.

Organizatorzy z kanału Ad Personam zaproponowali kilka zagadnień do dyskusji: 1. Czemu młodzi ludzie coraz częściej dystansują się od kościoła? Czy da się temu jakoś zapobiec? 2. Czy współczesne chrześcijaństwo nie jest wypaczeniem biblijnego chrześcijaństwa? 3. Czy podpisanie konkordatu było błędem? Jeśli tak, to jak powinna wyglądać relacja państwo-kościół? 4. Czy kult Jana Pawła II jest uzasadniony? Jak wpływa on na podejście młodych do kościoła? 5. Czy nauczanie religii powinno być finansowanie ze środków państwa? Jak powinny wyglądać lekcje religii? Premiera 18.00 18 listopada

www.demotywatory.pl
+
41 63
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S konto usunięte
-2 / 4

O kurczę, na pewno nie obejrzę... szkoda czasu szczerzę mówiąc.

Pierwszego kojarzę z wrzutek sliko i mega żałuję że obejrzałem te kilka filmików które wrzucił. Facet zwyczajnie powtarza to co ktoś sobie zmyślił na ateistycznych grupkach na FB. Na pewno na plus że pomimo tego że gada głupoty, da sie go słuchać.

Natomiast pana z Klubu Jagielońskiego nie znam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+2 / 2

Drogi sliko. Masz świadomość że "laicka" nie oznacza "ateistyczna" czy trzeba ci to wytłumaczyć?

Laickość (z fr. laïcité) gwarantuje prawo do swobodnego wyznawania religii i wszystkie wyznania traktuje jako równe. Nie zapewnia jednak specjalnego statusu dla religii – religie powinny podlegać takim samym prawom jak inne sfery życia i nie stać ponad prawem.

Czyli tytuł debaty powinien brzmieć: POLSKA LAICKA CZY KLERYKALNA?
W takiej sytuacji od razu odpowiadam - ma być laicka!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem