Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1094 1123
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Wolfi1485
0 / 36

I tutaj niestety panu Leszkowi musi się mocno oberwać... Owszem, być może mądrze i prawdziwie mówi teraz, ale tak dla przypomnienia... kto podpisał umowę konkordatową z Watykanem chociaż nie powinien, bo była nielegalna? No kto? Hm... ktoś coś wie może?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
+13 / 15

@Wolfi1485
Krzysztof Skubiszewski, minister spraw zagranicznych w rządzie Hanny Suchockiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+9 / 9

@Wolfi1485 Co prawda dokument ratyfikacyjny został podpisany przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego 23 lutego 1998, ale wcześniej Ustawa o wyrażeniu zgody na ratyfikację konkordatu została zgłoszona do Sejmu III kadencji w dniu 8 stycznia 1998 r. i poddana pod głosowanie w trybie art. 89 ust. 1 Konstytucji RP[2], co oznaczało, że przyjęcie ustawy wymagało zwykłej większości głosów. Za przyjęciem ustawy głosowali głównie posłowie koalicji rządowej AWS-UW oraz PSL, ROP i posłów niezrzeszonych, przeciw zagłosowali posłowie SLD (273 za, 161 przeciw, 2 głosy wstrzymujące się) - wikipedia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 listopada 2021 o 10:35

avatar BrickOfTheWall
+8 / 8

@Wolfi1485

Premier Hanna Suchocka, a negocjował minister Skubiszewski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lestar
+1 / 1

Który rząd będzie walczyć z kościołem.no który?Po co walczyć z instytucją która zrzesza duży " zasób" wyborców jak lepiej można się dogadać i tanim kosztem dla rządzących "przejąć" przyszły elektorat.Przeciez tak działa polityka od wieków .Musiała by nastąpić społeczna Anarchia by to przerwać .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
+4 / 4

@Wolfi1485
Tylko, że konkordat nie ma nic do omawianej tu sprawy. Co więcej - większość rzeczy zwyczajowo przypisywanych konkordatowi nie ma w nim oparcia. Tekst nie jest długi - polecam lekturę. Na przykład konkordat reguluję kwestię kapelanów w wojsku (Art 16) ale wszyscy kapelani w policji, służbie cywilnej, prezydencki, straży pożarnej itp to już pozakonkordatowa radosna twórczość rządzących. Nawet kwestia zatrudniania kapelanów szpitalnych jest dość luźno opisana i konkordat nie definiuje, że maja za to dostawać państwowe pieniądze. jest tylko, że będą spisane umowy. Ale umowa może być o dostępie kapelana do szpitala - niekoniecznie za zapłatą.

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19980510318/O/D19980318.pdf

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 1

@Wolfi1485 Podpisał Kwaśniewski, Skubiszewski który był ministerem w rządzie Suchodzkiej... a nie Leszka Millera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+17 / 21

@TenTego35 Co zrobił??
Niejaki arcybiskup Józef Kowalczyk, który w latach 1989–2010 był nuncjuszem apostolskim w Polsce i w latach 2010-2014 prymasem Polski a do 1989 współpracował z SB. Czy może Ś.P. biskup Juliusz Paetz? Nie dość że molestował kleryków to jeszcze współpracował z SB. Tak oni walczyli z komuną. Co czwarty ksiądz był TW.

To mit że KK walczył z komuchami. KK nigdy nie miał się w Polsce tak dobrze jak za komuszej okupacji, bo im bardziej komuniści ich infiltrowali (infiltracja to nie zwalczanie), tym więcej ludzi przychodziło do kościołów. Oni z komuną walczyli tak jak walczą teraz z pedofilią. Fundusz Kościelny powstał za komuny. Przywileje w kupnie ziemi itd. mają od czasów postalinowskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 listopada 2021 o 4:04

P konto usunięte
+11 / 11

@yankers facet powyżej nie słyszał (albo nie chciał słyszeć ) o ludziach którzy się spowiadali w dobrej wierze a zostali zadenuncjowani przez konfidentów w sukienkach Służbie Bezpieczeństwa,szkoda że Mazowiecki przekazał im archiwa wydziałów kościelnych SB, większość zawerbowanych przez SB konfidentów w sukienkach to byli pedofile, pijacy czy ojcowie rodzin

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+6 / 8

Wiem o tym i dlatego nie korzystam ze sklepów sieci żabka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+7 / 7

@Antypisior nie Ty jeden :)
Jedna Żabka po drugiej stronie, druga kilkaset metrów dalej na początku ulicy, ale po zakupy jeżdżę do supermarketu Groszek

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 listopada 2021 o 12:19

avatar pandoro
+4 / 4

auta i dolary

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+2 / 2

Niech każdy kto kupuje w żabce przed pójściem do kasy wyobrazi sobie, że daje na tacę rydzykowi... Może to mu otworzy trochę oczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DAREKJP
-1 / 1

Jakby Poczta Polska (firma państwowa) nie podpisała umowy z Żabkami, to by nie było w tych sklepach punktów pocztowych. Odbieram w Żabkach mnóstwo przesyłek, PP by się nie wyrobiła, jakby miała sama te przesyłki ludziom przekazywać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Krzysiek1042
+1 / 1

to zamawiaj fo paczkomatów. Poczta podpisała stosowne umowy, bo jest państwowa i za symboliczny grosz dala możliwości Tadeuszowi R.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mariusz483
-1 / 1

Tylko co z tego skoro i tak niedlugo nawet wspomniane Żabki beda musialy byc zamkniete w niedziele...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem