Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
935 1013
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T konto usunięte
-1 / 5

@DutchiesHostel Ale przynajmniej wiemy jakie ubogie umysłowo społeczeństwo zamieszkuje tereny Polski. Sam jestem niewierzący, ale nie widzę powodu dla którego miałbym piętnować wierzących. Niektóre plemiona słowiańskie są jednak bardzo prymitywne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 listopada 2021 o 13:04

P pawel89def
0 / 2

@theplaguedoctor Tu nie chodzi o piętnowanie, a uświadamianie.

Sam kiedyś byłem wierzący i wiem co wtedy ma się w głowie, jak jest się w stanie zracjonalizować każdą bajkę. W dużym stopniu jednak wiara ludzi opiera się na społecznym dowodzie słuszności - wierzą, bo widzą, że wszyscy inni też wierzą, więc to pewnie musi być prawda. Dlatego warto czasem wierzącym przypomnieć, że spora część ludzi w zawartość Biblii nie wierzy.

Do samych katolików nic nie mam, sam byłem jednym z nich. Tak samo nie mam nic np. do muzułmanów albo żydów. Współczuję im, bo są ofiarami archaicznego światopoglądu, który potrafi zrobić krzywdę umysłowi - wymaga przyjmowania za prawdę pewnych tez na które nie ma żadnego potwierdzenia, zamiast uczyć krytycznego myślenia.

Na szczęście ateizacja przebiega obecnie bardzo szybko w naszym kraju i jest nadzieja, że Polacy staną się w końcu silnym, racjonalnym narodem, którzy swoje szczęście będą opierać na rozsądku i własnej pracy zamiast na modliwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m1989w
+7 / 23

mały szczegół a jak istotny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel89def
+14 / 24

@tadek77 Tysiące dowodów? Wystarczy mi jeden, a przekonujący :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jablon1000
+10 / 10

@tadek77 xddddddddddddddddd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar WojownikSzos
+6 / 22

@tadek77 To, że się boisz śmierci bo już masz bliżej niż dalej, w żaden sposób nie dowodzi, że twój wyimaginowany bożek istnieje. Przykro mi, takie fakty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
+5 / 9

@tadek77 “The lack of understanding of something is not evidence for God. It's evidence of a lack of understanding.” Lawrence Krauss

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gumstg
+6 / 16

@tadek77 to pokaz mi jakis dowod. Ostatnio gladalem dokument gdzie naukowcy szukali gwozdzi ktorymi zostal przybity Jezus ale jakos nie znalezli zadnej informacji na ten temat. Powiedz mi czemu ludzie od kilkudziesieciu lat probuja znalez wlocznie przeznaczenia ta sama ktora zostal przebity Jezus. Wiec skoncz pierdzielic ze jest tysiace dowodow na istnienie boga bo jakos do tej pory nie znaleziono zadnych przedmiotow zwiazanych z podstawa chrzescijanstwa. Wiec smiem twierdzic ze biblia zostala napisana w czasach krucjat przez jakiegos papieza do prania mozgu takim lubziom jak ty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ochrety
+6 / 10

@tadek77 Autentyczność Biblii jest niepodważalna - z całą pewnością ta księga została napisana. Część postaci i wydarzeń opisanych w Biblii także jest historyczna.

Jednak co do udziału Boga w wydarzeniach opisanych w Biblii - nie ma żadnego pewnego dowodu. Mimo to wielu wykształconych i nieprzeciętnie inteligentnych osób wierzy, że Biblia pochodzi od Boga.

Nie nazywałabym ani chrześcijan, ani niechrześcijan idiotami. Szczególnie, że do pierwszej z tych grup należałam, a do drugiej należę obecnie.

Pozdrawiam obie strony konfliktu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 5

@Ochrety Wiele osób jest historycznych, jak król Dawid, Poncjusz Piłat, Abraham. ale też to, ze Izrael był częścią Imperium Romanum. Czy Jezus istniał? Historia jego jest bardzo podobna, nawet w szczegółach do historii, które głoszono w Indiach czy Persji. Kiedyś oglądałem serial historyczny angielski i tam naukowcy pokazywali, że Jezus jako człowiek, mógł istnieć, ale jego historia była mocno podkolorowana przez jego zwolenników, a wiele jego elementów zaczerpnięto i uaktualniono do tamtejszych warunków przez ludzi, którzy ustnie przekazywali "dobra nowinę". .Niestety Jezus nie był żydem, ale Aramejczykiem, co właściwie dyskwalifikowało go z historii ludu Izraela. Stąd Żydzi nie mieli skrupułów by go zabić. Nie był swój. I Jezus to wiedział. Natomiast wyidealizowano jego śmierć i potem pokazano go zmartwychwstałego. Dzięki tej opowieści w zasadzie cała religia chrześcijańska opiera swój dogmat. Kto widział zmartwychwstałego Jezusa?. Ano tylko jego uczniowie. A zatem mamy tylko ustne przekazy wąskiego grona ludzi. Dziś taka teoria by nie przeszłą bez dowodów. Ale wtedy? Kto to był w stanie udowodnić? I tak powstało chrześcijaństwo. Ciężko jest jednak podważyć główny dogmat wiary, jeśli stało się to tak dawno, widziała to garstka ludzi.
Co do istnienia Boga, tu również nie jest to nic nadzwyczajnego. Żydzi swojego Boga również przejęli od Fenicjan i Persji. To tam pojawił się Bóg ojciec, stwórca świata. Wierzenia w bóstwa nie są niczym nadzwyczajnym. Człowiek 3-4 czy 5 tyś lat temu nie znał nauki, nie potrafił wyjaśnić wielu pojęć. Istnienie jakiegoś demiurga, który stworzył świat, steruje nim, a ludzie pochodzą od niego, nie jest niczym nadzwyczajnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 listopada 2021 o 19:32

O Ochrety
+1 / 1

@dncx Jeśli chodzi o mnie, to tak, jak pisałam, nie jestem już chrześcijanką. Ale nie uważam chrześcijan za idiotów, ponieważ są przeróżne mechanizmy, które sprawiają, że nawet najbardziej światli ludzie są chrześcijanami.

Biorę także pod uwagę możliwość, że z jakichś przyczyn - które trudno mi sobie teraz wyobrazić - jeszcze się kiedyś przekonam znów do chrześcijaństwa, ale na ten moment odcinam się totalnie, bo nie klei mi się to zupełnie.

Dzięki za Twoją perspektywę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+1 / 3

@gumstg Jak to nie znaleźli gwoździ? Na całym świecie, po różnych kościołach jest około 30 różnych gwoździ, którymi przybito Jezusa do krzyża :) I każdy jest BAAAARDZO ważną i prawdziwą relikwią:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nevermind_
+2 / 4

Może dlatego, że są to przedmioty dokładnie takie same jak wszystkie inne w tym czasie, w dodatku posiadające masę podróbek? Naprawdę uważasz, że Rzymianie zdjęli Go z Krzyża po czym podpisali gwoździe albo umieścili je w szkatułce w muzeum? Sądzisz, że Rzymianin, który przebił bok Chrystusa oddawał hołd swojej włóczni? Nie, dla nich to były zwykle przedmioty, takie jak wszystkie inne. Jeśli naprawdę uważasz, że po tysiącach lat można znaleźć jakieś konkretne przedmioty, posiadane przez kogoś dla kogo były tylko jednym z tryliarda innych takich samych w jego otoczeniu, to chciałabym zobaczyć jak tego dokonujesz. Niezależnie czy wierzysz w Boga czy nie, historycy nie mają wątpliwości, że Jezus jest postacią historyczną. Nawet mimo tego, że nie znaleziono gwoździ, którymi przybito go do Krzyża.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jablon1000
-1 / 5

@tadek77 nesamowite argumenty! Chyba jednak sie nawroce! xd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ABDUL93
+1 / 3

@tadek77 Tadek to poproszę 1 dowód na istnienie boga 1 z tych tysięcy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
-1 / 3

@tadek77 Istniejący wszechświat prawdopodobnie ma swój początek w wielkim wybuchu, ale niekoniecznie był to początek wszystkiego i może być to cykliczne zjawisko. Np. za X miliardów lat nasz wszechświat ponownie się skurczy, a później dojdzie do kolejnego wielkiego wybuchu.

Pytanie do Ciebie skąd się wziął ten Bóg? Ten świadomy, inteligentny, wszechmocny byt tak po prostu jak gdyby nigdy nic zawsze sobie istniał? Przecież sam mówisz, że nie ma przykładów na samoróbstwo, więc idąc tym tokiem rozumowania chyba nie mógłby zaistnieć bez przyczny?

No i dołączam się do prośby o dowody na istnienie Boga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 3

@tobimadara kiedyś ktoś gdzieś argumentował podobnie do Tadka.... że nic nie mogło powstać samoistnie.. że ktoś... to zrobił.. stworzył itd... no a kto? A odwieczny który nie ma początku ani końca... i na tym mniej więcej polegał ten jego "dowód na istnienie Boga" No ale wszechświat nie może być wieczny.... bo nie.,.bo to na pewno Bóg

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Daria_Stukan
-3 / 5

@tobimadara odmów sobie Nowennę Pompejańską w intencji o dowody na istnienie Boga. A potem napisz co odkryłeś. Ale zrób to uczciwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
-3 / 5

@tadek77 To jest taka logika forumowych "naukowców". Nie dopuszczają możoiwości, że Wszechświat mógł zostać stworzony przez jakiś wyższy byt, bo to jak to, coś z niczego? Ale teoria Wielkiego Wybuchu gdy wybuchło "nic" sprasowane przez nieznaną siłę do takiej gęstości, że bardziej się nie dało, jest już ok ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adawo
+7 / 9

No nie wszystkie, taki Poncjusz Piłat jest autentyczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+5 / 5

@adawo Rzymianie też :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
0 / 8

@adawo pomijając fakt czy serio Biblia jest prawdziwa czy nie
Jeżeli w książce Putin będzie grał w pokera ze śmierciom, to nawet mimo tego że jest prawdziwy, całe wydarzenie jest fikcyjne i ta postać Putina jest jedynie oparta na realnym człowieku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nevermind_
+2 / 2

Jednak informacje na temat chociażby czasu panowania wielu królów m.in. Izraela nie są zmienione. Stąd tak czy siak ten komentarz jest nieprawdziwy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Koreczek85
+11 / 21

I to stwierdzenie jest całkowitą ignorancją autora komentarza. Naukowcy potwierdzili istnienie 53 postaci występujących w Starym Testamencie i 23 w Nowym Testamencie. Zaznaczam, że tu nie chodzi o Jezusa czy nawet apostołów ale namiestników rzymskich, królów Izraela, Mezopotamii, władców Egiptu itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arokub
0 / 4

@Koreczek85 dużo demotów powstaje mimo ignorancji autorów, bo dla nich jest za trudne coś poszukać, przeczytać, zrozumieć..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Daria_Stukan
-3 / 3

@Koreczek85 napisałeś:
" I to stwierdzenie jest całkowitą ignorancją autora komentarza. Naukowcy potwierdzili istnienie 53 postaci występujących w Starym Testamencie i 23 w Nowym Testamencie. Zaznaczam, że tu nie chodzi o Jezusa czy nawet apostołów ale namiestników rzymskich, królów Izraela, Mezopotamii, władców Egiptu itd. "

Widocznie autor ma taką wiedzę jak Ci którzy utrzymują że to Polska zaczeła Drugą Wojnę Światową oraz że Obóz Koncentracyjny Treblinka to dzieło polskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mirella_101
+9 / 11

I tu widać, że wielu nie czytalo księgi z której się śmieja lub nie zna historii skoro nie potrafią wskazać ani jednej istniejącej naprawdę postaci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nevermind_
+7 / 11

Tak się składa, że dane na temat panowania wielu starożytnych królów ustalono między innymi dzięki informacjom z Pisma Świetego, nie mówiąc już o tym, że sam Jezus jest postacią historyczną.
No i oczywiście pomijając fakt, że nie wypada się śmiać z czyjejś religii. No ale teraz Kościół jest mocno krytykowany, więc wolno

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iiyrryyr3iit
-5 / 9

@Nevermind_ jezus nie jest postacią historyczną. Nigdzie nikt o nim nie wspomina poza biblią. Postać bajkowa, która już istniała wczesniej m in w indiach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nevermind_
+1 / 7

Postacią historyczną jest, nie wiadomo jedynie, czy faktycznie dokonał tego, co jest opisane w Biblii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
-3 / 9

@Iiyrryyr3iit Żeby daleko nie szukać, pierwszy z brzegu przykład: książka "Zelota" Rezy Aslana. Autor opierając się na zachowanych dokumentach z czasów Chrystusa oraz późniejszych opisuje Jego życia, całkowicie pomijając Jego boską naturę, a skupiając się na postaci historycznej. Polecam, ciekawy tytuł i przy okazji może choć odrobinę poszerzysz swoją wiedzę, co w przyszłości pomoże Ci uniknąć kompromitacji jakiej doznałeś tutaj dzięki swojej bzdurnej wypowiedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iiyrryyr3iit
0 / 4

@rademenes_82 "Historycznie jest rzeczą bardzo wątpliwą, czy Chrystus w ogóle kiedyś żył; a jeżeli żył, to i tak brakuje nam o nim wszelkich wiadomości"
Bertrand Russell Nota biograficzna

"Milczenie autorów, którzy zlekceważyli nie
tylko takie rzekome cuda, jak rozdarcie zasłony
czy zaćmienie Słońca, lecz nawet samą postać
Jezusa, uprzytamnia nam pewne psychologiczn
zjawisko: rozdźwięk między rzeczywistością
historii a rojeniami żyjących w odosobnieniu
pierwszych gmin chrześcijańskich, pozostających w kręgu swoich wierzeń, między obojętnym otoczeniem grecko- rzymskiego społeczeństwa a garstką wtajemniczonych sióstr i braci w Chrystusie, upojonych pięknem swoich nieziemskich zachwyceń i tęsknot"
Zenon Kosidowski

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iiyrryyr3iit
+2 / 4

@rademenes_82 Aslan jest umiarkowanym fundamentalistą religijnych. Ciężko by był obiektywny :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
-1 / 3

@Nevermind_ Co do tego czy Jezus jest postacią historyczną są wątpliwości, ale to w sumie nie ma większego znaczenia.

Natomiast zastanawia mnie dlaczego uważasz, że nie wiadomo czy dokonał tego, co jest opisane w Biblii? Tzn. część opisanych wydarzeń jest nieweryfikowalnych, ale w każdej chwili możesz bez trudu sprawdzić, że ludzie nie chodzą po wodzie albo że woda nie zamienia się w wino. Każdy z podstawową wiedzą z fizyki i chemii też potwierdzi Ci, że to niemożliwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
-3 / 3

@Iiyrryyr3iit Jego fundamentalizm nie musi mieć odniesienia do jego książki. Więcej, podany przeze mnie przykład książki jasno pokazuje, że Aslan nie miesza kwestii religii i historii w tej pozycji. Przeczytaj chociaż fragment, Chrystus jest tam przez cały czas opisywany jako człowiek. Przytaczane są fakty z Jego życia i nie ma ani słowa o Jego boskości. Czyste fakty historyczne. Gdzie tu religijny fundamentalizm?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iiyrryyr3iit
+2 / 2

@rademenes_82 ok. Tylko jakie fakty? Gdzieś sa wiarygodne źródła mówiące o tym, że ktoś taki jak jezus istniał? Gdzie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nevermind_
-1 / 1

Może dlatego, że jestem osobą wierzącą i nie obchodzą mnie prawa fizyki? Możesz sobie być ateistą, ale nie musisz koniecznie wciągać w to innych. Każdy ma prawo wierzyć w co chce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
-3 / 7

Widzę kolejny demot zrobiony przez wojującego gimbo-ateistę. Drogi autorze, jeśli jeszcze nie miałeś na historii, to niedługo pewnie Pani Ci wytłumaczy, że duża część postaci opisywanych w Piśmie Świętym to postacie historyczne, których istnienie potwierdziła współczesna nauka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Daria_Stukan
-3 / 3

@rademenes_82 Drogi Rademenesie osiemdziesiąt dwa.
Autor ma Ciebie pewnie w głębokim poważaniu i się do tego co napisałeś napewno nie odniesie i nie odpisze.
Ja natomiast nie jestem bezdusznym botem kasującym posty na tej stronie czy wrzucającym obrazki z 200 łapkami w góre do archiwum.
Odpowiem tak:
W szkole średniej jest uczone że Pismo Święte zostało napisane pod natchnieniem Ducha Świętego.

Mała dygresja / podsumowanie: ciekawe czy tak samo by skakali jak by chodziło o wiarę Muzułmanów?
:D
Pewnie mieli by obsrane galoty bo wiedzieli by że Muzułmanie się nie cackają i po numerze I.P. dojdą i znajdą drania nawet jakby używał VPN. Dlatego najłatwiej jest kopać Katolików bo wiadomo że nic Ci nie zrobią i nawet nie zwrócą uwagi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem