Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
232 251
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+34 / 40

Jeśli nie sport, nie jazda rekreacyjna, nie turystyka - to nie ma w zasadzie po co koni hodować wgl.

Jeśli ktoś lubi jeździectwo, bo to jego pasja, to dla niego koń jest takim samym pupilem co dla innych kot czy pies. Że w tym nie ma więzi? Na pewno jest.

Jestem motocyklistą i czuję więź ze swoim motocyklem, a jeździec miałby nie czuć z żywym koniem? Absurd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+17 / 21

@5g3g nie jestem jeźdzcem, ale wydaje mi się że taki koń po prostu nie dawałby rady. Koń musi być w 100% zadbany, aby był konkurencyjny. Nie może być tu mowy o katowaniu tego konia. Bo taki przeciążony koń, nie dawałby wszystkiego z siebie na zawodach.

Tak samo motocykle na zawodach. Owszem, dostają w palnik równo, ALE przy tym są tak pieszczone przez mechaników że to się nie mieści w pale. Co 2gie zawody, silnik do rozbiórki i pomiarowania, pomimo że chodzi idealnie.

@nielubiepisu a czemu koniowi ma nie pasować trening? Koń to zwierze stworzone do galopu. To tak jakbyś się czepiał albatrosa że dużo lata :/ . Husky też potrzebuje masy biegu. W czym problem?

Gorzej kiedy ktoś by batem poganiał konia, który już ledwo stoi na nogach, ale nie sądzę aby aż tak katowano te konie, bo zwyczajnie one wtedy by się nie nadawały już na zawody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+10 / 14

@5g3g
Trochę jeździłem konno, i to nie jest tak że konie nie lubią tego. Zdecydowana większość koni aż rwie się do jazdy. Ujeżdżanie konia to nie tresura, a wykorzystywanie naturalnych odruchów zwierzęcia - trzeba dobrze znać sposób poruszania się konia i wykorzystać to w praktyce. Nie osiągnie się dobrych wyników w sporcie jeździeckim jeśli będziemy próbować robić coś wbrew koniowi. Konie bardzo dobrze rozpoznają ludzi z którymi się często spotykają (np właścicieli), i niektórych lubią a innych nie. Rzeczywiści można to porównać do więzi między człowiekiem a psem lub kotem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ashera01
-2 / 8

@5g3g Pamiętasz ostatnią olimpiadę i konia, który odmówił współpracy z zawodniczką? Lata treningu przegrały z końskim widzi mi się. A wiesz, co się stało z polskimi końmi, które jeszcze w latach 90-tych pracowały w gospodarstwach rolnych? Zastąpiono je szybko traktorami, a same konie skończyły na talerzach Włochów i Francuzów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+10 / 12

Jedna wariatka to chyba trochę za mało. Tym bardziej że skoro była zdyskwalifikowana, to oznacza że nie ma przyzwolenia na to w środowisku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agitana
+1 / 3

@mygyry87 To nie byly konie zawodnikow tylko z przydzialu, wiec nie bylo wiezi. Mozna powiedziec, ze zrobili loterie: dostaniesz konia z ktorym bedziesz sie rozumia, to wygrasz, jak nie, nie masz szans.
A uderzenie konia w sumie bylo incydentem (ktorego w zadnym wypadku nie pochwalam), na ktorym wszyscy sie skupili, a nie na rzeczywistym problemie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+2 / 2

@rafik54321 Po co wspomniałeś o Husky? Teraz Spurek wpadnie na pomysł, zakazu wyścigów psich zaprzęgów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mmosiek1
0 / 0

@mygyry87 tylko widzisz za uderzenie konia dyskwalifikacja. Czyli same zasady zawodów tego zabraniają czyż nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
-4 / 4

@rafik54321 A myslisz, ze dla konia to takie przyjemne, jak jest bity lejcami, zeby szybciej galopowal, albo ze jego cala twarz jest obwiazana, szarpana? Na pewno bardzo przyjemne. Dla ludzi to moze byc przyjemne. Dla zwierzat, wykorzystywanie ich, nie jest przyjemne i powinno sie tego zakazac. Odejsc od tych praktyk. Mamy 21 wiek, do cholery, a obyczaje i myslenie dalej u niektorych barbarzynskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Maja123456 Psy mają obroże i kagańce, jakoś specjalnie nie narzekają na to. Bicie lejcami? Czy raczej klepnięcie. Dla konia to po prostu sygnał. Podobnie ostrogi. Nie mogą być ostre, bo by pokaleczyły konia. To ma go lekko zaboleć po to aby koń wiedział co ma robić.

Zwierzęta domowe chcą współpracować z ludźmi. Bo są udomowione. Psy się cieszą że dobrze wykonają zadanie. Cieszą się że mogą być pomocne i pochwalone przez właściciela. Uważasz że to oznacza że dzieje im się krzywda?

Takim myśleniem, trzeba by wyeliminować totalnie, jakąkolwiek hodowlę czegokolwiek z roślinami włącznie (najnowsze badania wskazują że rośliny potrafią się "porozumiewać" ze sobą na poziomie biochemicznym).

Pamiętaj, że kiedy ludzie mają zwierzaka jako pupila, to takie zwierze ma jak u boga za piecem. Dobra micha, opieka medyczna, spacery - full serwis. Gdzie w naturze miałby takie warunki?

Gdyby zwierzętom domowym działa się jakaś krzywda, to te zwierzęta nie cieszyłyby się na widok człowieka. Mój pies piszczy jak wychodzę z domu. Jak wracam, to skacze i liże mnie po twarzy. Tak, wielka krzywda się dzieje psu, tak wielka że się cieszy że wróciłem :/ . Co ty palisz kobieto?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
-1 / 1

@rafik54321 Wiezniowie tez dostaja pelna miche, maja dach nad glowa i tez powinni sie wg CIebie cieszyc. Konie nie chca wspolpracowac z ludzmi, nie chca skakac przez przeszkody. Sa do tego zmuszane. Konie to nie zwierzeta domowe.
To, ze zwierze sie cieszy, to rowniez zaden wyznacznik, bo ludzie katowani tez sie ciesza na widok oprawcy. Dzis wiemy, ze to syndrom sztokholmski.
Zwierze, ktore czuje sie bezpiecznie, odslania swoje wrazliwe czesci. Dopiero wtedy mozemy stwierdzic, ze czuje sie dobrze i bezpiecznie.
I jeszcze cos, psy nie narzekaja na kagance? Mowisz, tak bo pies sie nie skarzyl?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Maja123456 ale z więźniami się nikt nie bawi. Więźniom nikt w więzieniu nie okazuje uczuć czy przywiązania.

" Konie nie chca wspolpracowac z ludzmi, nie chca skakac przez przeszkody." - gdyby nie chciały, po prostu by tego nie robiły.
Zobacz sobie źle traktowane konie w górach. Jak koń czegoś zrobić nie chce, to po prostu stoi, albo się położy.

Koń nie jest zwierzęciem domowym?
https://www.ekologia.pl/wiedza/zwierzeta/kon-domowy
Ciekawe :) .

To że koni raczej nie trzyma się w salonie czy sypialni wynika raczej wyłącznie z gabarytu zwierzęcia, bo skoro są ludzie którzy trzymają w mieszkaniu świnki (i bynajmniej nie morskie) to byliby też skłonni trzymać konia XD. Ale dla konia, ludzkie mieszkanie byłoby stanowczo zbyt ciasne.
Poza tym czy ty rozumiesz definicję słowa "zwierzę domowe"?
https://sjp.pwn.pl/sjp/zwierzeta-domowe;2547685.html

Zobacz jak wygląda kaczka dzika, a jak wygląda kaczka udomowiona :/ .

"To, ze zwierze sie cieszy, to rowniez zaden wyznacznik, bo ludzie katowani tez sie ciesza na widok oprawcy." - aha i wg ciebie, blisko 100% zwierząt, pupili ma owy syndrom? XD. U ludzi, ofiary z tym syndromem to bardzo niewielki procent.

"Zwierze, ktore czuje sie bezpiecznie, odslania swoje wrazliwe czesci." - czyli mój pies czuje się bezpiecznie. Bo często kładzie się na plecy aby skubańca drapać po brzuszku XD.
Zaczjnimy od tego, że zwierzę które czuje się bezpiecznie pozwoli ci do siebie PODEJŚC! Dlaczego psy szczekają czy często atakują obcych ludzi, którzy sami wchodzą na posesję właściciela? Bo się boją. Boją się obcej osoby, a kochają swojego właściciela.

A ludzie też noszą ubrania i co z tego? Mojemu psu na noc zdejmuję obrożę, żeby mu się wygodniej spało. Jednak jak rano chcę mu ją założyć, to nie muszę go nawet wołać. Breloczek (z numerem szczepienia) zawsze lekko zabrzęczy i skubaniec sam leci i się cieszy żeby mu to założyć :P .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+4 / 4

@5g3g . Tamta sprawa wynikła z tego, że zawodnicy nie startowali na swoich koniach z którymi się znają (wzajemnie) i z którymi mogą mieć więź, lecz na koniach dostarczonych przez organizatora, wylosowanych, z punktu widzenia zawodnika całkowicie przypadkowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+10 / 10

@5g3g
Nie ma racji. Problemem pięcioboju jest to, że zawodnicy nie mogą uczestniczyć w tej konkurencji na swoich koniach, z którymi ćwiczą. Nawet wytresowane zwierzę nie będzie się słuchać byle kogo, tylko swojego właściciela

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
+1 / 1

@piotrKrokodyl nie tylko w pięcioboju konie są losowane. Przewożenie koni na drugą stronę świata nie jest dla nich komfortowe i zdrowe. A i koszt takiej operacji jest wysoki. A same zawody są dla ludzi, nie dla koni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 listopada 2021 o 13:38

R rafal199
+3 / 9

@kastor86 Podziwiasz i utożsamiasz się z osobą upośledzona?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kastor86
+7 / 9

@rafal199 Wprost przeciwnie. Wg mnie jej przypadek nadaje się do psychiatry.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
+1 / 9

@kastor86 To po co promować i rozprzestrzeniać coś co mówi osoba chora? Powodujesz tylko to że jej popularność rośnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jablon1000
+2 / 4

@rafal199 Informacja, mowi to Panu cos? Nauczanie, na historii, o Hitlerze raczej nie promuje nazizmu. Czyz nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
-2 / 2

@jablon1000 To jest informacja na takim samym poziomie jak to że ktoś miał sraczkę po zjedzeniu grochówki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
-2 / 2

@jablon1000, ale wydawanie Main Kampf już promowaniem nazizmu jest. A nasze bardzo patriotyczne wydawnictwo Belonna wydało to "dzieło " i nasze księgarnie je sprzedawały. Brzydzę się takimi ludźmi!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rhanai
0 / 0

W przypadku tego, co się często dzieje w jeździectwie sportowym, szczególnie w świetle ostatniej olimpiady, trudno się z nią spierać. Jeździectwo rekreacyjne może być dobre i dla konia i dla jeźdźca, ale jak ze wszystkim trzeba uważać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rhanai
0 / 0

W przypadku tego, co się często dzieje w jeździectwie sportowym, szczególnie w świetle ostatniej olimpiady, trudno się z nią spierać. Jeździectwo rekreacyjne może być dobre i dla konia i dla jeźdźca, ale jak ze wszystkim trzeba uważać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+16 / 16

Ja z panią Spurek nie mam żadnej relacji ani więzi, a jako podatnik z racji otrzymywanego przez nią wynagrodzenia czuję się eksploatowany. Więc ona powinna zniknąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R radek1973
+1 / 1

Delikatnie zwrócę uwagę, ,e ta pani przed byciem w PE, była ... zastępca RPO Bodnara! To on ją powołał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonSalieri
+2 / 4

Oh nie. Idąc tą logiką, nie ma miłości między ludźmi, jest tylko eksploatacja narządów rodnych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Erniklb
+5 / 9

Czy ta baba umrze w końcu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+7 / 7

Ona powinna zniknąć z polityki, bo jest oszołomem i nie ma podstaw, by w niej funkcjonować. Nie nadaje się a poza tym nie ma więzi z ludźmi ze swojego kraju, którymi chce dyrygować. Nie wierzę co się dzieje w PL. Wywrócą świat do góry nogami, który i tak nigdy nie stał stabilnie. Ja wiem co ona by z końmi zrobiła żeby nie umierały w zagrodach. Sprzedałaby Francji dla kasy. Potem dopiero by zczaiła, że na żywność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antykaczka
+14 / 14

Pani Spurek ciężko pracuje na piątą kadencję PiSu XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
+3 / 3

@Antykaczka nie tylko ona, niestety....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stach1947
+3 / 3

Nie zdziwię się jak dojdzie do wniosku, że w byciu parą nie ma relacji i więzi, a jest tylko eksploatacja. Skąd się takie dziwadła biorą, to dotychczas nieogarnięty temat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 listopada 2021 o 9:49

D Dipol
+2 / 2

Głupich nie sieją....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaStulejarzy
+2 / 6

Ta kobieta jest pomylona. Niech teraz powie to ludziom którzy zajmują się a przede wszystkim korzystają z hipoterapii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
+1 / 5

Ktoś ją w końcu skieruje na jakieś psychiatryczne badania? Takiego odlotu nie widziałem jeszcze u żadnego z naszych posłów i choć naprawdę na co dzień odpier...ą niezłe numery, to Pani Spurek odleciała już całkowicie. To już nie jest orbita głupoty ani nawet inna galaktyka. To są krańce Wszechświata debilizmu, powoli próbujące wydostać się poza wszelkie znane miary. Taki Wielki Debilizm, Czarna Dziura inteligencji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+2 / 2

Ja bardzo proszę: przestańcie lansować tą idiotkę.
Ją się powinno zamknąć gdzieś w komórce, zamurować wejście i tylko podawać żarcie, najlepiej trawę i wodę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Johny_J4
0 / 0

Spurek, Godek, Pawłowicz, gang tapirów - qrwa gdzie ja żyję, czy ten naród naprawdę to taki już ciemnogród, przerażające

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hostis_Humani_Generis
0 / 0

Co za bzdury, nie jeździsz na koniu tylko z koniem. Chociaż tam gdzie pieniądze i korporacje tam nie ma przyjaźni i miłości. Otwarty step, wiatr we włosach i rączy koń pod tyłkiem, to jest to czego potrzebuję!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
+1 / 1

Głupota Szpurka jest już legendarna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R razi
+1 / 1

Osoba niezdolna do kochania nie będzie w stanie zauważyć więzi. Jedyne co ją wypełnia to nienawiść mam wrażenie. Smutna kobieta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lector
0 / 0

Czyli "obrończyni zwierząt" błysnęła "znajomością" zwierząt...Tak patrząc na Spurek, to ona nie jest aż tak popaprana, jakby wynikało z jej wypowiedzi. Czyli doskonale wie, że wygaduje bzdety. Po prostu jest zbyt tępa, by powiedzieć coś przynajmniej ciekawego, a tym bardziej mądrego, więc jej sposobem na zaistnienie co jakiś czas jest szokowanie, choćby bezmyślnym ekstremizmem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem