Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
947 954
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M konto usunięte
-1 / 7

I że mając już kasę i dostatnie życie, można zrobić sobie ciekawe wakacje praktycznie wszędzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eridian
+3 / 7

A kto tam teraz stosuje niewolnictwo? Ponoć biali tam już nie rządzą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
+3 / 9

nie wiem dlaczego robi z nich inwalidów. Sami nie potrafią wykopać sobie studni? Trzeba mieć do tego jakąś kosmiczną technologię? Może niech w końcu kolorowi wezmą się za robotę a nie czekają aż biały za nich wszystko zrobi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar butterfly2000
+7 / 13

@ubooot
Słusznie, tylko że oni nic nie potrafią zrobić, jedyne co potrafią, to demolować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 listopada 2021 o 16:34

B Bld1
+3 / 5

@butterfly2000 Nie tylko. Jeżeli chodzi o Afrykę to jeszcze potrafią roznosić HIV.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wieczniemlodyduchem
+4 / 16

@ubooot - a ty potrafiłbyś wykopać sobie sam studnię na głębokość np. 70 metrów. Myślisz że w Afryce to tak jak u babci na wsi wystarczy ze 4 metry głębokości i już jest woda? Wiesz co to jest studnia głębinowa i jak się ją robi? Łopatą tego nie wykopiesz. Uważasz, że Afryka jest biedna bo ludziom tam się nie chce pracować? Poczytaj sobie o cłach nakładanych przez UE na towary z Afryki i dlaczego tamtejsze gospodarki nie mogą się rozwijać. Poczytaj sobie o wydobyciu minerałów ziem rzadkich w Kongo i dlaczego ten skrawek ziemi jest prawdziwym jądrem ciemności przez tak wiele dekad i dlaczego nikomu ale to absolutnie nikomu nie zależy aby to zmienić. Poczytaj sobie o porywaniu dzieci do pracy na farmach kakaowców, żeby można było jak najtaniej uprawiać kakao które potem my w Europie spożywamy. Poczytaj sobie jak to się stało że Kenia jest obecnie wielkim producentem kwiatów eksportowanych głównie do UE i jak ludzie z całej Afryki przyjeżdżają tam do pracy. Dowiedz się trochę o gospodarce o interesach międzynarodowych i przestań pleść bzdury, że czarnym się nie chce pracować. Oni chcą pracować ale nie mają gdzie lub to co jest im oferowane jest nieopłacalne. Przykład = produkcja kakao. Wszystkie firmy które wprowadzają kakao na rynek europejski to firmy mające siedziby w EU i tylko takim firmom się to opłaca bo tak są ustawione cła. Żadna firma z Afryki nie sprzeda swojego kakao w Europie bo są wysokie cła. Tak się chroni interesy kolonialne. Okupacji krajów już nie ma ale interesy nadal prowadzi się na wzór kolonialny. Nie można zrównywać czarnych z USA i BLM do ludzi a Afryki. To jest zupełnie co innego. Czarni w USA mają dostęp do wszystkiego, wystarczy chcieć się uczyć i pracować, niestety wielu woli ćpać i dilować. W Afryce to zupełnie inny świat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wieczniemlodyduchem
+3 / 11

@butterfly2000 a ty kochanie co potrafisz zrobić? Wrzucasz piękne demoty o niewolnictwie umysłowym, cytaty z Niemena że człowiekiem gardzi człowiek a sama co robisz? Gardzisz tymi ludźmi, którym jakiś facet z USA stara się pomóc w miarę swoich możliwości, w ich miejscu zamieszkania, żeby nie zachciało im się emigrować do Europy. Właśnie o to chodzi żeby oni sobie żyli u siebie i po swojemu i żeby nie chcieli emigrować do nas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar butterfly2000
+2 / 10

@wieczniemlodyduchem
Ja nikim nie gardzę, stwierdziłam tylko fakt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
-3 / 9

@wieczniemlodyduchem jeśli bym musiał to bym wykopał, w czym problem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wieczniemlodyduchem
+4 / 8

To świetnie że byś wykopał. Zapowiadają się przerwy w dostawie prądu w całej Europie w związku z Nowym Zielonym Ładem więc jak zabraknie wody w kranie to może będziesz musiał. Co do pozostałych argumentów, poza machaniem łopatą, to nic nie odpowiesz? Koleżanka butterfly2000 też nie ma argumentów - poza stwierdzeniem faktu. Podpowiem kilka tematów do poczytania na długie zimowe wieczory: Wielkie Zimbabwe, starożytna Nubia, starożytna Etiopia, czarni faraonowie Egiptu. Nie żebym był jakimś fanem Afryki i jej mieszkańców, po prostu nie należy potępiać wszystkich na podstawie koloru skóry. Twierdzenie, że niczego nie potrafią, prócz demolowania i szerzenia HIV jest bardzo nie na miejscu. Nie wszyscy kolorowi w USA demolują miasta, nie można generalizować. Natomiast HIV równie doskonale jak w Afryce szerzy się w Rosji i na Ukrainie. Nie rozumiem dlaczego potępiacie w swoich komentarzach faceta który pojechał na drugi koniec świata aby pomóc poprawić życie innym ludziom bo akurat nie podoba wam się że ci ludzie mają taki a nie inny kolor skóry. Raczej byście nie chcieli żeby ktoś powiedział że obecnie biali ludzie to niczego już nie potrafią poza chlaniem i dawaniem d... na imprezach, wszystko kupują w Chinach, niczego nie produkują bo nie chce im się pracować a ta cała cywilizacja europejska a to syf i bagno bo jedyne o czym potrafią dyskutować to aborcja i LGBT. Nie generalizujmy. Ostatni wyciek informacji o szczuciu i napuszczaniu na siebie użytkowników Facebooka o przeciwnych poglądach politycznych powinien wszystkim dać do myślenia. Nie każdy kto pomaga innym nacjom jest zaraz lewakiem. Kościół też prowadzi misje w Afryce. Pozdrawiam was i zachęcam do poszerzania wiedzy. Nie dajmy się wciskać w kalki i schematy myślowe. Świat jest bardziej skomplikowany a dyskusje zbyt często zamierają na płyciznach tematów i schodzą do poziomu wzajemnych nieuprzejmości zamiast do meritum spraw. Nie popieram BLM i tego co się dzieje w USA na tle rasowym ale trzeba być świadomym, że to ma swoje przyczyny. Były masakry, były podpalenia, było mordowanie i niszczenie biznesów czarnoskórym. Przykład 1921 masakra w Tulusie. Zniszczono całą dzielnicę gdzie biznesy prowadzili czarnoskórzy. Oni do pewnego momentu starali się walczyć o równą pozycje w społeczeństwie ale opór był ogromny. Państwo wprowadzało zasiłki aby im zrekompensować brak możliwości zarobkowania. W ten sposób powstała klasa próżniacza żyjąca z zasiłków i w konsekwencji mamy to co teraz. Obecnie mniej młodzieży czarnoskórej chce uczestniczyć w kształceniu na poziomie wyższym niż miało to miejsce po zniesieniu segregacji rasowej. Polecam książkę pt. Bez korzeni. Polityka społeczna USA Charles Murray.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
-1 / 3

@wieczniemlodyduchem "nie podoba wam się że ci ludzie mają taki a nie inny kolor skóry." Kolor skóry nie ma tu nic do rzeczy. Problem jest w tym, że nie mogą się usamodzielnić, zniszczą i przejedzą wszystko co dostaną. Przykładem może być Zimbabwe. Za czasów kolonialnych i okupacji złego, białego wyzyskiwacza kraj miał ogromny wzrost gospodarczy i demograficzny. Kiedy czasy ucisku kolonialnego minęły, biały okupant został wygnany, nagle wszystko się posypało. Nastał głód, choroby i bieda. Teraz odpowiedzialnością za ten stan rzeczy obwinia się oczywiście białego wyzyskiwacza co niby zostawił kraj w postkolonialnej ruinie.

Wcześniej nie rozumiałam, czemu nie daje się tym ludziom maszyn rolniczych, nawozów mineralnych, nasion i wszystkiego co jest potrzebne do rozkręcenia rolnictwa tylko wozi jedzenie z Europy co mocno podbija cenę każdej miski cienkiej kaszy rozdanej głodującym Afrykańczykom. Historia odpowiedziała mi na to pytanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K korn82
0 / 0

@wieczniemlodyduchem
I co? Byly zawodnik MMA ich nauczy kopać takie studnie?
Reszty nie czytałem, bo pewnie takie same bzdury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar xzvx
0 / 0

@wieczniemlodyduchem "To świetnie że byś wykopał."
chyba im nie przetłumaczysz,nie dotrze to do nich...
a szkoda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T t123456789
-1 / 1

wieczniemlodyduchem daj sobie spokój bo rozpieszczony , żyjący w luksusie polaczek bez jakichkolwiek wartości i szacunku do drugiego człowieka nie potrafi zrozumieć czegoś takiego że ktoś woli pomagać niż zapychać dupę kawiorem a potem wozić ją w luksusowym samochodzie. Ludzie potrzebują wojny i głodu żeby przywrócić wartości takie jak były kiedyś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamyk544
0 / 0

Komuś tu pękła dupaaaaa xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C canslogin1
-2 / 2

h uj z nim

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V ViP76
+1 / 1

canslogin1 I z tobą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem