Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
641 650
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
C ciomak12
+3 / 7

Celem jest aby firma miała zysk w długiej perspektywie czasu. Tak więc należy odpowiednio wynagradzać pracowników, by nie dopuścić do dużej rotacji. Bo nawet w prostych zawodach wdrożenie się w prace firmy i zespół wymaga paru tygodni a nieraz i kilku miesięcy.

Ale podwyższać pensje byle podwyższać jest bez sensu z punktu widzenia firmy. A podwyżka o 1/3 wynagrodzenia to duża podwyżka.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konotori
+1 / 1

@ciomak12 nie, nie jest bez sensu, bo mogłoby być tak, że pracownik dostałby ofertę z innej firmy o 20% większą i by odszedł, a tutaj dostał podwyżkę nie prosząc o to i dzięki temu może dwa razy się zastanowić zanim zmieni pracę, bo tu o niego dbają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cylindryk
+8 / 8

Jak ja się cieszę że mam swojego bezpośredniego przełożonego właśnie z tej kategorii... i też by nie było - on na mnie też może polegać, że robota będzie dopięta na ostatni guzik.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arca
+12 / 12

Mądry menedżer o swoich ludzi dba i dzięki temu ma kompetentny zespół. Od głupiego ludzie uciekają do innych firm, a on nie wie dlaczego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+3 / 3

Jeśli to bezpośredni manager, to tak. Jego zadaniem jest między innymi zapewnienie jak najlepszych warunków pracownikowi. Zna wszelkie procedury i wie jak to pociągnąć. Nie zawsze może niestety. U mojego dawnego pracodawcy każdy manager miał pulę do podwyżek i określone zasady. U jednych można było dostać spore podwyżki, u innego nie bardzo. Zależy kto i komu jak głęboko w D wchodził. Takich korpo nie polecam. U kolejnego było zupełnie odwrotnie. Co prawda na początku rzuciłem wysoką stawkę i zgodzili się z zastrzeżeniem, że przez rok nie będzie podwyżek (tj. po okresie próbnym mam dalej tyle, ile wynegocjowałem, nie biorę niższej stawki na próbny). Później jednak regularnie były podwyżki i premie że względu na wyniki w pracy i doświadczenie. Przeniosłem się po kilku latach do innego oddziału, ale nadal jestem w tej firmie l.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Deithwen_PL
0 / 4

A w następnym odcinku "Nie zdarzyło się nigdy, nigdzie" o radnym powiatu który przedkładał interesy wyborców ponad swoje własne oraz jak upolować prawdziwego jednorożca. A teraz zamiast reklam przerwa na spot edukacyjny oparty na rzetelnych danych naukowych w temacie który może się do czegoś przydać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hermes_Trismegistos
0 / 0

@Deithwen_PL Hah. Może to amerykańskie... jak w tym programie Kryptonim szef
US - Dostajesz 15 k dolarów i razem z rodziną wysyłamy cię na 2 tyg na Bahamy
PL - 400 PLN podwyżki i będziesz miał jeszcze trochę obowiązków, bo taki dobry jesteś:
:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Trutututumajtkizdrutu
+1 / 1

Pewnie tak powinno byc. Dostrzeganie potencjalu w ludziach i wynagradzanie ich za prace jest bardzo wazne. Taki pracownik wie ze jest doceniany i stara sie jeszcze lepiej wykonywac swoja prace i tym samym przynosi zyski dla firmy. To taki oczywiste a mimo wszystko niektorzy ludzie uwzaja to za cos nadzwyczajnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem