Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
90 121
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar TomorrowNeverKnows
+1 / 17

Statystyki mówią co innego. Im bardziej wierzący tym głupszy, co widać po wyznawcach PIS

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
+1 / 5

@Fragglesik Nie ma korelacji. A spadek średniego IQ prosto wyjaśnia jedna scena z profetycznego filmu "Idiokracja"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-4 / 4

@belzeq Ach! nie ma? Ciekawe. Czyli (jak to napisał @TomorrowNeverKnows - "Im bardziej wierzący tym głupszy" - to korelacja jest, ale im bardziej Polska głupsza to bardziej ateistyczna to nie ma? No popatrz...:P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+1 / 11

Ciekawe czemu dobra? Jakąś wątpię żeby ludzie stali się lepsi bo przestali chodzić do kościoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-3 / 9

@kurakba zerwanie z hipokryzją i zaprzestanie finansowania oszustów, cwaniaków, złodziei i mafii daje szanse na odnowę moralną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-1 / 3

@killerxcartoon Zerwanie z hipokryzją? Każdy człowiek jest w większym lub mniejszym stopniu hipokrytą, więc jestem ciekaw jak planujesz z nią zerwać. Bardzo też ciekawi mnie jak wyobrażasz sobie odnowę moralną, skoro nasza moralność opiera się na zasadach chrześcijańskich.

Może czas pogodzić się z faktem, że problemem nie jest kościół tylko sami ludzie. Jeśli nawet nasz obecny chrześcijański ład zniknie to na jego miejsce pojawi się nowy. Szczerze wątpię czy będzie on lepszy, miejmy tylko nadziej, że nie będzie gorszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-1 / 1

@killerxcartoon Gościu tłumaczy mechanizmy które zachodzą w organizacjach, gdy te zdobędą jakąś władze nad innymi ludźmi. Pokazuje jak ludzie chronią tych co należą do ich grupy. Zamiast kościoła moglibyśmy podstawić tutaj dowolną korporacje, czy nawet państwo, a wyszło by na to samo. Jedyna różnica jest taka, że korporacje w przypadku różnego typu oskarżeń rzucają tłumowi kozła ofiarnego i udają że coś zmieniają w rzeczywistości nie zmieniając nic.

Natura ludzka jest oparta na obłudnie i hipokryzji, i nawet jak by wszystkie religie świata znikły to ludzie pozostali by tacy sami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 4

@kurakba Obłudę i hipokryzje się hoduje przez tolerowanie jej i nie zwalczanie jej skutków prawnie. Słabe państwo i instytucje.

Wystarczy zacząć je zwalczać , korporacjonizm, kartele, mafie , zmowy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-1 / 1

Jeśli dobrze rozumem chcesz karać celebrytki za wrzucanie przerobionych zdjęć na których chwalą się swoją naturalną urodą, ludzi przestrzegających przed piciem alkoholu choć sami piją, matki nakazujące dzieciom przechodzić przez jezdnie tylko po pasach choć same chodzą jak im wygodnie.

Problem z używaniem prawa do zmiany natury ludzi, jak łatwo się domyślić, odbywa się wbrew ich woli, więc będą się przeciw temu buntować. W takim wypadku państwo będzie musiało albo zrezygnować ze wprowadzanych zmian albo wzmacniać instytucje siłowe czyli iść w stronę totalitaryzmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem