Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
113 138
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M meidej2215
+2 / 16

@LowcaKomedii ja mam foliową czapkę, a ty nosisz przyłbicę i zażywasz " dobrze leczący" remdesivir , bo minister powiedział, że działa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 26 listopada 2021 o 18:04

avatar LowcaKomedii
-4 / 14

@meidej2215 A ty amantadyną, bo ci w internetach "pan doktur" powiedział. Ten sam "doktur", który w zasadzie jedynie sprzedaje na nią recepty i za te 30 sekund wpada mu 200 zl do kieszonki. Ale jak powiedział, że działa, to działa. Na ch drążyć temat? Więc oczywiście nie prosiłeś o jakiekolwiek dowody i uwierzyłeś na słowo. W końcu randomowi ludzie w internecie o losowych nickach nie mogą się mylić :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M meidej2215
+3 / 17

@LowcaKomedii normalni ludzie żyją i pracują i ciągną to nasze PKB, leczą się tak jak w moim przypadku amantadyną, a ty siedzi w domu 2 lata na zdalnym i boi się wyjść do świata i siejesz panikę, byłem wczoraj w oddziale NFZ bo miałem zlecenie i tam parownicy nie noszą maseczek, a teraz wysyłają niektórych na zdalne prace ( zaszczepionych też), bo dużo zakażeń. Niedługo przez waszą panikę będziemy mieć super inflacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M meidej2215
+5 / 13

@LowcaKomedii nie to twoja elita wszytko zamyka nie wirus, wirus nie podjął decyzji za ich, niech lepiej zrobią do porządku służbę zdrowia tak jak w norwegi to mniej osób umrze niż w normalnym roku niecovidowym

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M meidej2215
0 / 10

nie miałeś doczynienia ( bo to widać) z amantadyną to po co się wypowiadasz( ekspert od wszystkiego). Co może tajnych więzień CIA w Polsce też nie było, dalej jest to spiskowa teoria czy nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 26 listopada 2021 o 18:37

avatar LowcaKomedii
-5 / 13

@meidej2215 "niech lepiej zrobią do porządku służbę zdrowia" - czyli że dowalając falę covidowców w ten sposób im pomagacie? Genialne.

W Norwegii? Tej, w której zaszczepiło się już ponad 70% pełną dawką i która trzyma obostrzenia? To jeśli chcecie, aby było jak w Norwegii, to może trzeba zacząć robić to, co jej obywatele?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 17

@meidej2215 A o czym świadczą te zgony? O tym, że zawaliliście szpitale i ludzie z innymi chorobami nie mogli się dostać do specjalisty.
Przypomnij mi - kto częściej choruje i kto znacznie częściej wymaga hospitalizacji?

Ale skoro już jesteśmy przy zgonach, to tak tylko zostawię:

https://pbs.twimg.com/media/FE4ISdYXsAgqnCn?format=jpg

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 listopada 2021 o 18:48

M meidej2215
-5 / 9

@LowcaKomedii lepiej byś przekazał 3 dawkę na tą waszą Afrykę ( gdzie ludzie leżą na ulicach) , ale nie wy wszystkie dawki dla siebie dzielić się nie chcecie i nie przypominaj im o takich rzeczach

https://tropikalne.info/szczepionka-okazala-sie-koszmarem-filipinskich-dzieci/

https://www.rp.pl/swiat/art12746951-szwecja-przeprosi-ofiary-szczepionki-przeciwko-swinskiej-grypie

a funduszu na NOP-y dalej nie ma, tylko podkładają jakiś papier z dobrowolnością

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lamp79
-4 / 8

a jak tam sytuacja na Giblartarze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marial
-2 / 8

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 11

@Lamp79 "a jak tam sytuacja na Giblartarze?" - no na tyle dobrze, że aż się bałeś odezwać pod demotem o Giblartarze, pod którym cię pingnąłem.
A sytuacja ma się tak dobrze, że na 26 listopada niezaszczepieni umierają tam tylko 88x częściej.
Więc można powiedzieć, że sytuacja ma się stabilnie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-2 / 12

@Marial Wow, dane z jednego szpitala? Musiałeś się nieźle nagimnastykować, żeby wyszło po waszemu chociaż w jednym szpitalu :)

A ja w odpowiedzi dane z kilku miast i województw

Polska
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-program-szczepien-przeciw-covid/polska/news-ilu-niezaszczepionych-trafia-do-szpitali-najnowsze-dane,nId,5485904#crp_state=1

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk poinformował wczoraj, że 80 proc. osób hospitalizowanych w Gdańsku z powodu Covid-19 to osoby niezaszczepione. "To ostatni moment, aby się zaszczepić" - podkreślił.

W największym na Dolnym Śląsku szpitalu zakaźnym - Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu - hospitalizowanych jest 41 osób zmagających się z Covid-19. Wszyscy chorzy nie byli wcześniej szczepieni. Wyraźnie widać, że ciężki przebieg Covid-19 dotyczy pacjentów, którzy nie zdecydowali się na szczepienie - powiedziała rzeczniczka szpitala Urszula Małecka.

Z kolei w szpitalu w Bolesławcu - Zespole Opieki Zdrowotnej - hospitalizowanych jest 12 pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego jeden leży pod respiratorem. Dyrektor tego szpitala Kamil Barczyk powiedział PAP, że żaden z 12 pacjentów nie był wcześniej szczepiony.

W szpitalach woj. łódzkiego z powodu Covid-19 blisko 99 procent to pacjenci niezaszczepieni przeciwko tej chorobie. Tylko niewiele ponad 10 procent łóżek przeznaczonych dla pacjentów covidowych w regionie łódzkim jest zajętych przez chorych - podała rzeczniczka prasowa wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. W całym regionie w szpitalach jest 581 miejsc covidowych, zajęte są 64 - tyle osób ma potwierdzoną chorobę. Dla pacjentów z Covid-19 przygotowano 136 respiratorów. 12 z nich jest zajętych - podają służby wojewody.

W Warmińsko-Mazurskiem spośród 20 potwierdzonych osób zakażonych koronawirusem, 14 jest niezaszczepionych, trzy osoby są w pełni zaszczepione, jedna osoba - jedną dawką, a dwie osoby - jednodawkową szczepionką. Według służb prasowych województwa, hospitalizowanych z powodu Covid-19 jest obecnie na Warmii i Mazurach 27 osób, w tym cztery osoby znajdują się pod respiratorami.

Bonusowo USA
Okres od 30 stycznia do sierpnia
Stwierdzono, że skumulowane ryzyko hospitalizacji (tzn. w całym okresie obserwacji) z powodu COVID-19 u niezaszczepionych osób dorosłych w porównaniu z osobami w pełni zaszczepionymi było:
- 12-krotnie większe w całej populacji dorosłych;
- 14-krotnie większe w grupie wiekowej 18–49 lat;
- 15-krotnie większe w grupie wiekowej 50–64 lat;
- 9-krotnie większe w grupie w wieku ≥65 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 10

@meidej2215 Uuu, przez tyle szczepionek na całym świecie, które przewinęły się w całej ludzkości, znalazłeś aż 2, słownie: DWIE, co do których były wątpliwości? Podziwiam.
Tak tylko przypomnę, że narkolepsja (ta twoja Szwecja, która już przepraszała za strategię walki z koronawirusem) to nie zgon i że dotyczyła ok. 1 przypadku na 18 400. Zgon z powodu tej choroby dotyczył 1 na 1000. Czyli twoja logika wygląda tak:
Kilkaset osób w skali całego świata nie dostanie narkolepsji, jeśli kilkanaście tysięcy może umrzeć.
Bystre spostrzeżenie :)

A w odpowiedzi na te twoje dwie, podkreślam - dwie, szczepionki wysyłam dane TYLKO z tego roku i TYLKO z Polski:
https://szczepienia.pzh.gov.pl/wszystko-o-szczepieniach/lista-dostepnych-szczepionek/
115 pozycji.
To ty na całym świecie, przez tyle lat, znalazłeś tylko 2, a ja specjalnie nie szukając, posiłkując się danymi jedynie z tego roku dla Polski, 115 :)

"nie miałeś doczynienia ( bo to widać) z amantadyną to po co się wypowiadasz( ekspert od wszystkiego)" - a ty si nie szczepiłeś, a wypowiadasz się jako antyszczepionkowy ekspert od szczepień.
Tak tylko zostawię:
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,27026992,doktor-bodnar-od-amantadyny-odslaniamy-kulisy-cudownej-terapii.html
Jakoś mizernie wygląda ta terapia. Powiedziałbym, że skuteczność niewiele większa od standardowej terapii, czyli nierobienia niczego.

Cholera, widzę, że ty mi tu 100 odpowiedzi na jeden komentarz piszesz. Płacą od ilości?
Nie chce mi się na każdy odpowiadać, więc na przyszłość użyj opcji "Edytuj", bo takowa istnieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 listopada 2021 o 0:01

K konto usunięte
-3 / 9

@Marial Wiedziałem że zaraz siewca propagandy Ci nie odpuści. Jest tylko jedna prawda i jest ona jego :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 8

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M meidej2215
-2 / 8

@LowcaKomedii TOK FM = Wyborcza bardzo ciekawe masz źródła, a z życia wzięte żadnych, jak Tomasz niewierny nie zobaczy to nie uwierzy, 6 moich znajomych przyjęło Jonsona, 1 ma zakrzepy ( 26 lat drugiej już nie chce brać), 4 Phizerem, 1 po szczepieniu stwierdzono zakrzepice. I to są przebane preparatu ( długoterminowo) i jeszcze teraz się okazuję, że niby chronią 6 miesięcy, a miało być rok ( przebadane?). Masz jakieś doświadczenie z życia, czy tylko TV?

Naukowcy z Cambridge potwierdzają tezę Włodzimierza Bodnara
„Żaden z pacjentów otrzymujących amantadynę w leczeniu nie miał poważnych powikłań COVID-19. Nasza analiza jest zgodna z hipotezą, że amantadyna może działać ochronnie (…), hamując replikację wirusa. Należy przeprowadzić dalsze badania kliniczne, aby potwierdzić terapeutyczną użyteczność amantadyny w leczeniu COVID-19” – takie wnioski, po przeanalizowaniu dokumentacji medycznej 13 tys. seniorów leczonych na choroby Parkinsona i Alzheimera, wysnuł zespół ekspertów z Uniwersytetu w Cambridge. To kolejny dowód na to, że teza postawiona przez przemyskiego pulmonologa, specjalistę od chorób płuc Włodzimierza Bodnara może być prawdziwa.

https://www.zycie.pl/informacje/artykul/29544,naukowcy-z-cambridge-potwierdzaja-teze-wlodzimierza-bodnara

W najnowszym numerze czasopisma „Viruses”, naukowcy z podlegającego pod niemieckie Ministerstwo Zdrowia - Instytutu Roberta Kocha w Berlinie we współpracy z profesorem Wojciechem Danyszem, opublikowali interesujący raport pt.: „Amantadine inhibits SARS-CoV-2 in vitro”, czyli „Amantadyna hamuje SARS-CoV-2 in vitro.” dotyczący potencjalnej skuteczności amantadyny w zwalczaniu koronawirusa – SARS-CoV-2 - marzec 2021
https://www-mdpi-com.translate.goog/1999-4915/13/4/539/htm?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=nui,sc

A tu dlaczego te badania będą w Polsce byle jak zrobione,a ajak dają pozytywne wyniki to i tak będą mieć je w poważaniu.

Badania nad amantadyną zostały zaplanowane na zbyt małą liczbę pacjentów, co nie pozwoli na przeprowadzenie analizy statystycznej, a więc również wyciągnięcia wiążących wniosków – powiedział PAP prof. Robert Flisiak, członek Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim.

https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/leczenie-koronawirusa,amantadyna--prof--flisiak--nie-uda-sie-udowodnic-ej-skutecznosci,artykul,58276172.html

"Moim zdaniem te badania nie dostarczą żadnych informacji, nawet gdyby efekt był pozytywny" – uważa prof. Robert Flisiak, członek Rady Medycznej przy premierze.

https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/8235692,amantadyna-covid-19-koronawirus-rada-medyczna-prof-zajkowska-flisiak.html

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 listopada 2021 o 12:22

M meidej2215
-1 / 5

@LowcaKomedii Jeśli nie uznajesz info z twojego mainstreamu jak interie i rmf fm to jesteś dziwny.

Dziwne nie Cambridge potwierdzają tezę Włodzimierza Bodnara,a do dzisiaj nie chcą się zająć konkretnymi badaniami.

Przykro mi, ale może trzeba było spróbować pomoc i zastosować amantadyne ( lek przebadany i stosowany od 50 lat) co ci szkodzi, a może się sprawdzi, a nie leczyć przez kwarantanne o naszych szpitalach już nie wspomnę..

Wielka pandemia w Polsce śmiertelność na poziome 1,5% z dodatkowymi chorobami, a jakby je odjąć to nawet procenta nie ma.

Idź lepiej namawiaj ludzi na PPK, NOWY WAŁ, że wariant czeski istnieje oraz omitron twój nowy nabytek do statystyk.

A tak zakłamują media 14 latem miał sepsę a w Polsacie tylko koronka

https://www.ostrow24.tv/news/154553-14-latek-zmarl-z-dodatnim-wynikiem-covid-19.html

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-wielkopolskie-zmarl-14-latek-zakazony-covid-19-szpital-powia,nId,5655341


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Escitalopram
-2 / 10

Tylko, że to "Correspondece" (list) i taka forma nie podlega typowym recenzją naukowym czyli peer review w The Lancet (https://www.thelancet.com/what-we-publish)
Sam list pod tym linkiem https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)02243-1/fulltext?fbclid=IwAR021OjizS2ioRP7UeJWw3IFvvzwWJr3QA-OpMDrcy-Ux0h38aHT3A8YkKQ

I jeszcze jedno, nie zgoda na stygmatyzowanie kogoś nie jest równoważna z zgodą na jego zachowanie, szczególnie jeśli ma ono konsekwencje dla innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 listopada 2021 o 17:36

A acotam43
+2 / 2

Wszyscy mają istotny wpływ na transmisję wirusa I wszyscy są za niego odpowiedział bo jedynie spójne działanie wszystkich może to rozprzestrzenianie zatrzymać. Każdemu życzę się dokształcić jak walczyć z wirusami - każdymi, nie tylko covid19 a życie nas wszystkich wróci do normy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem