Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
551 583
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
C ChemicznyBrat
+15 / 19

Nadinterpretacja. Chodzi znowu o składki. Mniej pod stołem pod pozorem pracy na niepełny etat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar radiron
-1 / 3

@ChemicznyBrat sumarycznie pracodawca zamiast zatrudnić przykładowo 3 ukraińców zatrudni 2 albo 1 tyle w temacie ;p każdy przedsiębiorca umie policzyć sobie czy się mu to opłaca czy nie ;p i faktycznie główny powód takiego postępowania jest taki że ludzie z wyżu demograficznego idą teraz na emerytury i muszą na nich pracować ludzie z niżu demograficznego jednym słowem ZUS

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+3 / 3

@radiron
Nie, sumarycznie pracodawca nie zaproponuje 5tyś do ręki Ukraińcowi, tak jak Polakowi, tylko mniej, bo nie będzie mógł mu dać umowy na 400zł, by nie zapłącić 1,5tyś ZUSu od umowy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar radiron
0 / 0

@pawel1481 ty myślisz że pracodawca będzie komuś proponował 5k do ręki bo jest polakiem ? Każda praca ma swoją wartość, schodki zaczynają się gdy nie ma chętnych do jej wykonywania. Pracodawca chce zapłacić jak najmniej a pracownik zarobić jak najwięcej... Gdy jest potrzeba zamiatania placu / mycia hali myjką nie dasz pracownikowi 5k do rąsi za to, bo ta praca jest bardzo lekka, nie wymaga zbytniego myślenia itp w porównaniu do operatora jakiejś maszyny z zaawansowanym procesem technologicznym... dlatego ten przepis jest szkodliwy. Jeżeli nie masz pracownika na takie stanowisko musisz zatrudnić kogokolwiek np.: ukrainca który będzie wykonywał tą pracę, wzrost kosztów pracodawca zrzuci albo na innych pracowników ( wszyscy są biedniejsi) albo na cenę produktu ( mniejsza konkurencyjność + mniejszy obrót) jak widzisz każda opcja jest zła bo konsument będzie miał droższy produkt ( zbiednieje przy zakupie) zakładając że pracuje w tej fabryce przy najbliższej podwyżce albo będzie mniejsza albo wcale, co nam daje przy aktualnej inflacji jeszcze gorszy skutek... Kto zarobi ? Państwo ;p wyższa cena produktu to większe wpływy z VAT, a wyższe składki ZUS pozwolą jakoś ciągnąć tą zbankutowaną instytucję troszkę dłużej ;) no same kożyści... by żyło się im lepiej ;*

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
+9 / 13

To teraz będzie się im mniej opłacało zatrudniać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
-1 / 13

@agronomista I właśnie o to chodzi. Jeśli wyeliminujesz tanich pracowników z Ukrainy, powstaną wolne miejsca pracy, które trzeba będzie zapełnić Polakami. Ponieważ nie ma tylu bezrobotnych (stopa bezrobocia to jakieś 5,5%), nastąpi spirala wzrostu wynagrodzeń na najniższych stanowiskach. I cyk, inflacja skoczy jeszcze bardziej. Będzie się można chwalić, że Polacy zarabiają już miliony.
To jest najgorszy rząd w historii. Nic nie kuma z ekonomii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SecundusInterpares
-1 / 5

@jonaszewski inflacja skoczy na zywnosci albo prądu bo najbiedniejsi zaczną więcej zużywać prądu i w końcu dojadać, a nie półgłodować...lol

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
-2 / 6

@jonaszewski Cieszę się że wyłożono bez ogródek starą kapitalistyczną zasadę: aby bogaci (kraj) mogli się bogacić biedota musi być liczna i zarabiać grosze. Tylko liczna biedota napędzana marzeniami o poprawie swojego nędznego losu pozwoli się rżnąć odpowiednio długo i mocno. Kiedy lokalna biedota przestaje się pozwalać rżnąć (emigracja czyli defetyzm, wyeksploatowanie lub struktura demograficzna zarżnięta obozowymi warunkami), sprowadzamy pracowników 2.0; 3,0 zaś na końcu pełnokrwistych inżynierów i lekarzy którzy katapultują gospodarkę w inny, lepszy wymiar :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
-2 / 2

@Morda_Lewiatana Społeczeństwa bogacą się, kiedy rośnie wydajność pracy. Nie wtedy, kiedy po prostu podwyższamy pensje, nie mając z tego nic więcej. Bo co oznacza wzrost pensji najbiedniejszych? Z jednej strony większe koszty dla firmy, z drugiej - presję specjalistów i kierowników, żeby utrzymać dystans do niewykwalifikowanych. A zatem następuje powszechny wzrost wynagrodzeń. Przypominam, że wydajność nie wzrosła. Firmy, żeby to zrekompensować, podnoszą więc ceny produktów. Następuje inflacja.

Efekt?
Lokalna biedota jest rżnięta jak wcześniej, wszyscy zarabiają tyle samo w stosunku do cen, więc rośnie presja inflacyjna, a do tego dochodzi jeszcze wzrost kosztów obsługi długu zagranicznego i wewnętrznego (wysoka inflacja to wysokie oprocentowanie obligacji), spadek wartości złotówki i wzrost kosztów importu (co importujemy? surowce energetyczne! a to przekłada się na dalszy wzrost wszystkich cen). Biedniejemy więc w szybszym tempie.

Tak, kiedy ludzie nie znają ekonomii, pozwalają się rżnąć pod hasłem "nie sprowadzajmy imigrantów, dajmy więcej Polakom" (w sytuacji, gdy bezrobocie wynosi 5%, czyli jest bliskie naturalnemu, i rąk do pracy nam po prostu brakuje). Brytyjczycy właśnie się przekonują, co znaczy jazda bez trzymanki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
+1 / 1

@jonaszewski O tym właśnie piszę! Kiedy przed pisowcami wydajność pracy rosła znacznie szybciej niż wynagrodzenia Społeczeństwo bogaciło się tak bardzo że aż zmieniło władzę. Nie musisz mnie przekonywać. Wystarczy że przekonasz kapitalistów aby nie rżęli roboli oraz roboli aby nie głosowali na populistów. To takie proste:P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
0 / 0

@Morda_Lewiatana Nie społeczeństwo zmieniło władzę, tylko zagospodarowana przez PiS mniejszość, która nie załapała się na koniunkturę gospodarczą. Kto chciał i mógł pracować, ten zbierał owoce. W latach 2008-2015 przeciętne wynagrodzenie wzrosło o 34% przy umiarkowanej inflacji.
W 2015 r. do urn poszło 50% Polaków, z tego 38% głosowało na socjalistów z PiS. Do PRL-u zawraca nas zatem rząd wybrany przez 19% ludzi posiadających prawa wyborcze.

Jeśli chcesz kogoś przekonać, zacznij od tych, których najłatwiej kupić zasiłkami, dodatkami, czternastą emeryturą, pińcetplusem itp. Ludzi, którzy uczciwie pracują, przekonywać nie trzeba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
0 / 0

@jonaszewski Masz rację co do wyliczeń. Mniejszość która zdobyła władzę ponieważ reszta postanowiła głosować rozbijając swoje głosy (pomijam tu dyskusję na temat "niewłaściwej" ordynacji która promuje zwycięzcę aby mogła powstać większość sejmowa do normalnych rządów). Ktoś wygrał, ktoś przegrał. Jeżeli opozycja chce zmieniać rzeczywistość i rządzić to musi wygrać wybory - brzmi znajomo? :) Chcesz przekonać ludzi że nie warto być kupowanym zasiłkami? ZAPŁAĆ IM KONKURENCYJNE WYNAGRODZENIA ZA PRACĘ... Tu jest problem nie? Poza tym popraw jakość argumentacji, jakby emeryci kiedyś nie pracowali albo biorcy 500plusa nie mieli pracy - żenujące...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
0 / 0

@Morda_Lewiatana Tyle że to nie ja czy Ty wpływamy na wysokość wynagrodzeń, ale ustala je rynek na podstawie lokalnych uwarunkowań i wydajności. Politycy mogą co najwyżej podbijać je sztucznie, generując koszty - poprzez podatki lub inflację spowodowaną sypaniem pustych pieniędzy na rynek. Mogą też podnosić płacę minimalną, więc wszystkie inne będą przesuwać się w miarę jednocześnie w górę, ale za wyższymi kosztami płac podążą też ceny, bo taki wzrost jest pusty. Przekonuj przedsiębiorców.

Czy emeryci i biorcy 500 plusa nie pracowali? O, na pewno większość emerytów pracowała (ale niekoniecznie wszyscy i niekoniecznie 40 lat, i niekoniecznie ciężko). Za to z beneficjentami 500 plus już bym tak nie wyskakiwał, bo bezrobotni też je dostają, a co więcej to jest często najprostszy sposób na zapewnienie sobie dochodu bez pracy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
-1 / 1

@jonaszewski Ustala rynek na podstawie wydajności... Ty chyba nie sam nie wierzysz w to co piszesz. Zapomniałeś kiedy wydajność polskiego pracownika wykazywała duże wzrosty podczas gdy płace szły do góry powoli? Pojawiają się problem kiedy książkowe teorie próbujesz podpiąć pod rzeczywistość 3RP - taki zbyt krótki kocyk. Coś pokryłeś ale jednocześnie odsłania się coś innego :) Politycy bez wpływu na rynkowe ceny pracy - durnota ciężkiego kalibru (jak działa na pancernikach). Weź sobie wpływ na rynkową cenę pracy Ukraińców sprowadzanych na nasz wspólnotowy rynek pracy przez polityczną decyzję by na to pozwolić.
Podnoszą minimalną i koszty idą w górę. To fakt. Pytanie brzmi jaki jest udział w PKB WYNAGRODZEŃ a już szczególnie MINIMALNYCH? Nie jest aż tak wysoki, więc tutaj upada teoria jakoby wzrost minimalnej miał jakiś decydujący wpływ. Oczywiście: koszty idą w górę to chciałoby się powiedzieć ceny idą w górę. Tyle że to G prawda bo nie żyjemy w prostej gospodarce centralnie sterowanej tylko rynkowej i przedsiębiorcy się podgryzają poprawiając efektywność pracy. Przedsiębiorców nie ma co przekonywać ponieważ w swoim celu to tępe automaty operujące na funkcji maksymalizującej zysk - równie dobrze możesz w kasynie przekonywać maszynę do gier:) Większość beneficjentów 500plus pracowała. To normalni Polacy. Oczywiście istnieje, istniała i BĘDZIE ISTNIEĆ grupa patologiczna która żadnej legalnej pracy się nie ima:) 500plus jako źródło zapewniające dochód BEZ PRACY. Musisz mieć bardzo mylne wyobrażenie na temat kosztów i wysiłku związanego z wychowaniem dziecka skoro określasz je mianem dochodu bez pracy. Nikt normalny nie zafunduje sobie dziecka dla marnych 500zł / mc. Pisowskie pińcet to tylko jeden z wielu czynników decyzyjnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktostamskadstam
+2 / 16

No i w czyn problem ? Dla nas to lepiej. Obecnie i tak Polacy są dyskryminowani pod względem zarobków bo do obcokrajowców pracodawcy dostają dotacje, więc bardziej opłaca się zatrudniać obcokrajowców niż rodaków. Teraz bardziej będzie się opłacało zatrudniać Polaków i im lepiej zapłacić żeby ich zachęcić do pracy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glupiobywatel
-1 / 3

@ktostamskadstam
Jakie dotacje dla zatrudniania obcokrajowców? Prowadzę firmę od wielu lat i zatrudniamy również obcokrajowców (z tym "tanim pracownikiem" to jakiś mit, nigdy nie zarabiali mniej lub więcej od Polaków za taką samą pracę) i nie spotkałem się z jakimiś dotacjami na obcokrajowców więc poproszę jakieś źródło tych informacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
0 / 2

@glupiobywatel Ja to wiem, Ty to wiesz ale jest taki jeden z drugim co wiedzą lepiej bo im śwagier powiedział że w gazecie pisali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
+34 / 38

to nie jest tak że MUSI tyle zarobić tylko"Ustawa przewiduje, że od przyszłego roku cudzoziemcy ubiegający się o pobyt tymczasowy i pracę w Polsce będą musieli udokumentować, że będą zarabiać nie mniej niż wynosi płaca minimalna, czyli od przyszłego roku będzie to 3010 zł brutto miesięcznie. "
cytat pochodzi z podanego źródła.
A znaczy to tylko tyle że jak ktoś go chce zatrudnić nawet na 1/8 etatu za takie pieniądze to jest jego sprawa ale nikt nie może zmusić pracodawcy do zatrudnienia w/w za te pieniądze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KENJI512
-1 / 3

@lingerer
A teraz pomyśl o firmach (np. fabrykach), gdzie połowa personelu to osoby zza wschodniej granicy :) Często na zlecenia, dorywczo, często pracują w kilku firmach np. jednej na pełny, a drugiej na pół etatu.

Owszem, mogą pozwalniać, nie przedłużać umów... Ale skąd wezmą pracowników? A jeszcze koszty przeszkolenia ponownego... Wymienić jednego to nie problem, wymienić cały oddział to problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
+2 / 4

@KENJI512 napisz proszę czego nie rozumiesz. Ok napisze jeszcze raz "Ustawa przewiduje, że od przyszłego roku cudzoziemcy ubiegający się o pobyt tymczasowy i pracę w Polsce będą musieli udokumentować, że będą zarabiać nie mniej niż wynosi płaca minimalna" UBIEGAJĄCY SIĘ !!!.
A nawet jak jednemu i drugiemu wyjdzie zezwolenie to nie stanie się to jednocześnie ponadto jak pracuje na pełny etat to powinien zarobić "minimalną" a jeżeli w dwóch firmach po 1/2 etatu to w sumie też ją powinien mieć. Tak że nie panikuj.
edit: w ustawie nie chodzi o to żeby im dać zarobić, ale żeby udokumentowali że będą mieli z czego żyć, a uwierz oni (ukraincy) naprawdę chcą pracować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 listopada 2021 o 14:19

P profix3
-1 / 1

@lingerer Dzięki za info, bo już się zastanawiałem skąd takie głupoty w przepisach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lector
+1 / 1

@lingerer Dokładnie. To cudzoziemiec musi sobie ogarnąć pracę za minimum taką a taką płacę, NIE pracodawca musi dać mu więcej niż Polakowi. Autor się chyba szkoli na telewizyjnych serwisach "informacyjnych" w wypaczaniu znaczenia informacji byle grać na emocjach i siać panikę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lector
0 / 0

@KENJI512 jeśli, zgodnie z demotem, polski pracownik byłby dwa razy tańszy, to firmy bez wahania wymieniły by nawet całą załogę, co tam jeden dział.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
+1 / 1

@lector no widzisz Ty to ogarniasz, Ale uwierz że wielu jest tak zaślepionych nienawiścią do Polski i nie wytłumaczysz bo Gazeta napisała! Niestety nie tylko w tej kwestii ¯\_(ツ)_/¯

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+5 / 17

Polska bez migrantów nie przetrwa. Dzięki ,,super polityce prorodzinnej'' PISu, Konfy i KK młode Polki nie chcą rodzić dzieci a społeczeństwo się nieuchronnie starzeje. Mało tego młodzi Polacy, zwłaszcza wykształceni lub z fachem w ręku stąd wyjeżdżają bo nie widzą tu perspektyw na dobre życie a też nie interesuje ich życie polegające na zapieprzaniu w niedostatku i pracy za grosze ku chwale przyszłych pokoleń. Chcą mieć dobrze tu i teraz jak ich rówieśnicy z zza granicy i jadąc tam potrafią to osiągnąć. Zatem albo przyjadą imgranci do pracy albo z braku ludzi upadnie nam gospodarka, system emerytalny i ogólnie pakiet usług. Polacy Polakom zgotowali ten los. Mało tego dalej to robią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaStulejarzy
+4 / 12

Nie chcę nic mówić ale problem starzejącego się społeczeństwa i niskiej dzietności to nie tylko problem polski a niemal całej Europy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 listopada 2021 o 15:58

A alfonso240d
-2 / 4

@lolo7 zauważasz problem prawidłowo, jednak powody tejże sytuacji już podciagasz pod tezę bezsensu, a już łączenie z tym konfederacji to majstersztyk. PiS też nie jest najlepszym przykładem, jako pierwszy coś zrobił od początku 3 RP żeby zatrzymać młodych ludzi w kraju, mówię o 500 +, pomimo że jestem przeciwnikiem rozdawnictwa, widzę w tym jakieś plusy, nie mamy pojęcia i nigdy się nie dowiemy co by było gdyby nie taka a nie inna polityka. Natomiast mogę dać obie ręce uciąć że dzieci mamy mało przez względy kulturowe, a reszta to detale

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+1 / 5

@alfonso240d
Kaja Godek to jedynka na liście KORWINa. To dzięki niej PIS ma na kogo zwalić winę za ustawy które przepycha w związku z Aborcja, więc Konfederacja jest współwinna....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alfonso240d
0 / 2

Przed wyborami pani Godek rozstała się z Konfederacją tak się składa. @pawel1481

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
0 / 0

@lolo7 Jeżeli Polska bez migrantów których można rabować na płacach nie przetrwa, to powinna czym prędzej ZDECHNĄĆ. Co dziwne, lewicowo-liberalnym elitom absolutnie nie widzi się wyabortować takiego potwora.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jasiokoz
-1 / 1

@alfonso240d PIS zrobił coś jeszcze, żeby zatrzymać ludzi w kraju. Opodatkował ludzi nie pracujących w Polsce. Taka nagroda za polskie obywatelstwo. Oprócz Niemiec, w pozostałych krajach Europy, Polacy płacą dwa podatki. Należny tam, i Polską stawkę tu. Tym którzy chcieli by mnie poprawić, polecam nasze 34%, 17% tam i 17% w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 listopada 2021 o 19:38

P Pasqdnik82
+1 / 1

@alfonso240d i powiedz mi proszę co zmieniło 500+ pod względem dzietności w kraju? Bo to miał być główny cel... by rodziło się więcej dzieci i poprawiła się demografia kraju

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 2

@alfonso240d Może i się rozstała ale tam takich kretynów nie brakuje i tak :) w końcu pod projektem Godkowej podpisało się sporo tamtejszych posłów ;) to ten sam poziom spie...enia światopoglądowego i wyznawcy katotalibanu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alfonso240d
-1 / 1

@Pasqdnik82 jak już mówiłem ważniejsze jest to czego nie wiesz. Nie wiesz czy nie byłoby dużo gorzej gdyby nie 500, to raz, dwa że ilość kobiet zdolnych do rodzenia co roku się zmniejsza, więc w przeliczeniu na kobiety w wieku reprodukcyjnym możliwe że jest wzrost, natomiast po 3 i najważniejsze, 500 plus nie jest programem demograficznym, nawet w pis rzadko kto tak twierdzi, wyjdę na adwokata diabła, ale żadne pieniądze nie przekonują normalnych ludzi do posiadania dzieci, a już napewno nie 500 PLN.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alfonso240d
-1 / 1

Kolego@jasiokoz nie musisz mnie przekonywać do niechęci do tych mend i socjalistów, wskazałem na jakiś maleńki plusik w tym całym minusie, zastanowiam się czy gdyby takie 500 plus wprowadzono w 2010 np czy tylu moich znajomych młodych ludzi by wyjechało za granicę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 4

@alfonso240d PiS doprowadził do inflacji i upadku gospodarczego. Popatrz na statystyki emigracji. Nigdy nie była większa niż za PiSu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
0 / 0

@alfonso240d
Co za różnica, czy Kaja Godek się rozstała z Konfederacją czy nie. To Konfederacja wprowadziła ją do sejmu. I to z 1 miejsca na liście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alfonso240d
0 / 0

Od kiedy Kaja Godek jest posłem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alfonso240d
0 / 0

@pawel1481 widać że rozmawiam z obeznanym w temacie, Kaja Godek nie jest i nigdy nie była posłem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
0 / 0

@jasiokoz ogarnij się troszkę bo chyba cukier Ci spadł. Jeżeli piszesz o Konwencję MLI z 2017 to nie jet to suma podatków tylko różnica (zazwyczaj) wynikając z kwoty wolnej od podatku jest to trochę draństwo bo ktoś poświęcił się na poniewierkę w kraju gdzie kwota ta jest wysoka, a w Polsce będzie musiał zapłacić wyrównanie do polskich przepisów.Więc nie tak jak piszesz 34% tylko 17%

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jasiokoz
0 / 0

@lingerer Policz zarobki i wydatki ludzi mieszkających np. w Holandii. W momencie kiedy zaczyna płacić podatek Holenderski, Polski należny jest już 34% (II próg podatkowy). Jest tylko krótka "chwila" kiedy płaci tylko tamten. W Anglii czy Szwajcarii tej "chwili" już prawie nie ma. Człowiek który tam mieszka, a nie wyrzekł się polskości, otrzymał nagrodę od Kaczego (nie)rządu. Policz ile mam do zapłacenia, bo ja już wiem!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
0 / 0

@jasiokoz ale wiesz ile wynosi pierwszy próg podatkowy w Niderlandach? 37% do 34712€.fakt że jedynie 9,70% to podatek dochodowy co nie zmienia faktu że volksverzekering premie jest podatkiem i te wyliczenia o których piszesz mają się trochę nijak do prawdy ponadto to dotyczy tylko niektórych państw (wspomniana konwencja MLI z 2017) niby bilateralna a jednak bardziej opłacalna dla Niderlandów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jasiokoz
0 / 0

@lingerer Ktoś ci za to płaci?! Ta stawka dotyczy pracy w nadgodzinach, i naliczana jest od czasu przepracowanego w zwiększonej stawce (125%, 135% czy wyższych). Podatek w Holandii to podstawa 17% i należny jest od dochodu przewyższającego prawie 12000 euro. Drugi próg jest nie osiągalny dla zwykłego pracownika!!! Dotyczy najlepiej zarabiających!!!
Wspomniana stawka 34% polskiego podatku, dotyka wszystkich którzy przepracowali rok, zarabiając najniższą stawkę. Na koniec roku cena Euro osiągnie pewnie ok, 5 zł, i zobaczysz skalę grabieży tego (nie)rządu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
0 / 0

@jasiokoz odnośnie pytania Jestem rentierem i "Holandia" również mi płaci ale mało tak z 1,8% mojego dochodu netto (dywidenda też opodatkowana). Ty jesteś pewien że piszesz o Królestwie Niderlandów (Koninkrijk der Nederlanden) i tych 17% podatku? proponuje: jeżeli pracowałeś w Niderlandach to sprawdź swoje zeznanie podatkowe. Faktem jest że w K.N.jest mnóstwo ulg, ale na przykład w K.N. występuje podatek o luksusu (kup samochód powyżej 25000€) a potem wyjedz i zgłoś go na free tax będziesz mile zaskoczony. W K.N. zawsze były wysokie podatki i naprawdę nie wiem skąd wziąłeś te 17%

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jasiokoz
0 / 0

@lingerer Nie mam szczęścia "odcinać kuponów". Pracuję w Holandii już kilka lat, znam realia życia w tym kraju. Rozliczając podatki za zeszły rok, otrzymałem zwrot, jak również zwrot z ubezpieczenia zdrowotnego. Jak nie chorujesz, część składek potrafi być zwrócona. W Polsce to studnia bez dna! Rok 2021 czeka mnie ponad 20 000 zł do zapłaty w Polsce. Moje zobowiązania podatkowe wzrosły o ponad 5000 euro. Jak pisałem 17% podatku od osób fizycznych, liczonego od kwoty przewyższającej ok 12000 euro w roku 2021. Jeżeli finanse w Holandii są inaczej opodatkowane, to mam nadzieję się kiedyś przekonać. Mi płacą za wiedzę i umiejętności, i właśnie zostałem ukarany za to że jestem Polakiem. Nie przez Holendrów, którzy cenią sobie obecność naszych rodaków. Zrobił to polski (nie)rząd, okradając miliony emigrantów. W ostatnich latach odwiedziny w Polsce zaskakiwały mnie cenami. Przykładem może być LPG. Cena w miastach środkowej i południowej Holandii, ok 50-60 centów za litr. Jadąc i wracając z Polski w Niemczech w miastach 50-60 centów za litr, Różnica w stosunku Niemcy - Holandia 2-3 centy taniej w Niemczech. Teraz już nawet żywność w Holandii robi się tańsza niż w Polsce. Alkohol jeszcze mają droższy, ale w Niemczech już chyba wszystko jest tańsze.
Pozostaje już tylko otworzyć sezon polowań na kaczki.
Jak sądzisz, po co mu prywatna armia?
WOT nie podlega dowództwu armii, ale ministrowi PIS, tak jak kiedyś Sturmabteilung należał do NSDAP

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
0 / 0

@jasiokoz żeby odcinać kupony to trzeba najpierw mieć "bilet" nikt mi go nie podarował fakt nie płacą mi za prace ale to nie istotne. jeżeli nadal upierasz się na te 17% to padaj źródło ... choć już nie ważne o z twojej dalszej wypowiedz wynika że albo zbyt dużo czasu spędzasz w Coffee Shopach albo naprawde zrezygnuj z Polskiego obywatelstwa (powtarzając za wieszczem) wstydu oszczędź

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jasiokoz
0 / 0

@lingerer Nawet nie palę
Źródło to Belasting, czyli Holenderski Urząd Skarbowy
Nazwałeś się rentierem.
"Rentier (fr. rentier) – osoba utrzymująca się z dochodów pasywnych płynących od posiadanego kapitału, nieruchomości, odsetek od papierów wartościowych"
Więc taki dochód opodatkowany jest inaczej.
Kłamiesz, lub jesteś za gł*pi żeby pamiętać co piszesz.
Co do obywatelstwa, czy nawet rezydencji podatkowej. Jestem zobowiązany do płacenia polskiego podatku puki posiadam powiązania z Polską. Moja matka żyje i mieszka w moim domu. Już tyle wystarcza żeby obowiązywała mnie Polska ordynacja podatkowa. Nie tak łatwo uciec!!!
Gdybyś rzeczywiście posiadał kapitał, takie zawiłości prawne nie byłyby dla ciebie zaskoczeniem.
Miło było gł*pawy pisowski trolu.
Wmawiajcie dalej że Polska to raj, aż ludzie z głodu będą umierać. Niemiecki chleb już jest tańszy niż polski

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kokokoko0912
+3 / 11

to teraz pokazcie mi polskiego przedsiebiorce, lub w ogole firme w polsce ktora dobrowolnie zatrudni obcokrajowca zamiast polaka i bedzie zobowiazana utrzymywac drozszego pracownika..
zakladajac ze maja takie same kwalifikacje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+2 / 4

@Kokokoko0912
Tu nie chodzi o droższego pracownika. Tutaj chodzi o równego pracownika. Tzn. Ukraińcy pracują w Polsce na umowie, na której jest napisane np. 1/8 etatu i zarabiają 1/8 najniższej krajowej, by od tego płacić jakieś groszowy ZUS, a zarabiają po 5 tysięcy.... I to wcale nie jest żart... Po prostu Polscy Janusze biznesu w ten sposób kantują państwo na ZUS....
I taki pracownik jest nieuczciwą konkurencja wobec naszego pracownika. Ja czekam aż to samo zrobią z pracownikami na KRUSie zatrudnianymi za 900zł na umowę o dzieło na budowie.... Bo to kolejna patologia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 listopada 2021 o 13:02

J jasiokoz
0 / 0

@pawel1481 Patologia to wydatki na ZUS. To nie pieniądze na emerytury, czy renty, ale na biurokrację i stołki dla "kolesi". Porównaj (jak chcesz to nawet 1:1) Polską składkę, do Niemieckiej, czy Holenderskiej. Ubezpieczenie zdrowotne w takiej Holandii, jeśli nie chorujesz, może zostać zwrócone. W Polsce to studnia bez dna!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faraon69
-1 / 9

Po przeczytaniu najpierw się wkoorwiłem ale potem uświadomiłem sobie, że emigranci boją się pracy jak diabeł święconej wody i mi przeszło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nagan00
+4 / 4

Też się boję, a łażę od poniedziałku do piątku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D didja
-1 / 7

No, proszę. A niepełnosprawny całkowicie niezdolny do pracy, ponoszący przecież jeszcze koszty leczenia, musi przetrwać za 1250 zł brutto, czyli lekko ponad tysiąc na rękę. Bo żyjąc tutaj, zdążył się przyzwyczaić?

A swoją drogą, skoro cudzoziemiec ma mieć minimum na przeżycie, to minimum dla samotnie gospodarującej osoby wynosi obecnie 725 zł, w przyszłym roku jakieś 50 zł więcej. Niepełnosprawny całkowicie niezdolny do pracy nie dostaje ani grosza wsparcia, jeśli to minimum przekroczy. To dlaczego cudzoziemiec ma mieć minimum 400% większe?

Wiem, o co chodzi. Ale intencje nie mają nic wspólnego z faktycznym stanem legislacyjnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+2 / 2

@didja
Intencją nie jest to, by troszczyć się o Ukraińca. Intencją jest to, by polski Janusz przedsiębiorczości płacący Ukraińcowi 5tyś na budowie za 12godzin pracy dziennie, nie dawał mu umowy na 1/8 etatu tylko by odprowadził jak za Polaka do ZUSu od najniższej krajowej. To nie ma nic wspólnego z troszczeniem się o Ukraińców, bo ich pensje prawdopodobnie przez to spadną na rzecz ZUSu.
Można to zrobić albo w ten sposób jak to zrobili rządzący, albo opresyjnie ścigać osoby zatrudniające na śmieciówkach ze stawkami poniżej 1000zł. Te sposób rządzących jest jakby trochę inteligentniejszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 listopada 2021 o 13:45

W wieczniemlodyduchem
+2 / 4

To nie jest takie złe. Pracodawca dwa razy się zastanowi czy zatrudnić cudzoziemca, czy może nie da się jednak zatrudnić Polaka. Może podwyższyć pensję Polakowi. Do tej pory bywało tak. Polak prosi o podwyżkę lub przy zatrudnieniu mówi że płaca za niska - a pracodawca na to - jak ci się nie podoba to nie zatrzymuję, na to miejsce mam chętnych 10 Ukraińców. A teraz się zastanowi czy może jednak nie lepiej/taniej zatrudnić rodaka. Niestety najbardziej uderzy to w rolników którzy zatrudniają pracowników sezonowych do zbiorów bo chętnych w kraju nie ma. Oni najbardziej odczują koszty bo muszą sprowadzić obcokrajowców żeby zebrać plony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
+1 / 13

Kurde, meidej, ty to jesteś gość.
Myślałem, że manipulujesz i przekręcasz jedynie artykuły dot. covid, ale widzę, że się nie ograniczasz tylko do tego tematu :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Czarny_motyl
+1 / 1

Ciekawie zabrzmiało to uzasadnienie. To jak ktoś jest "u siebie" to już minimum socjalnego na przeżycie zagwarantowanego mieć nie musi? :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+2 / 2

@Czarny_motyl
Mam nadzieje, że kombinatorów pracujących za 600zł na umowie o dzieło, tylko po to, by zamiast 1500zł ZUSu miesięcznie płacić 250zł kwartalnie KRUSu, też to dopadnie. Bo w tym prawie, w ogóle nie chodzi o zarobki Ukraińców.... Tylko o ukrócenie zaniżania czasu pracy w celu nie płaceniu ZUSu za cudzoziemca...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ochrety
0 / 0

@Czarny_Brutalnie rzecz ujmując, państwo nie chce przyjmować do siebie osób, które zamiast przynosić mu zyski, będą przynosić mu straty. Dlatego oczekuje od przyjezdnych, że będą dostatecznie dużo zarabiać, a zatem płacić dostatecznie wysokie podatki za możliwość korzystania z uroków naszego wspaniałego kraju oraz z dóbr wspólnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humman
0 / 0

Tylko kto go zatrudni na pół etatu za te 3tyś, jest taka możliwość ale nikomu sie to nie opłaci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinm1
+1 / 1

jeśli będą pracować na 1/4 etatu to imigrant zarobi 4 razy tyle, co Polak, a jak będą pracować na 1/10 etatu to 10 razy tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andreas50
+2 / 2

No to jak mam paszport angielski bede traktowany jak cudzoziemiec .Git!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P przyplyw
0 / 0

To jest akurat bat na imigrantów, płaca minimalna działa tak że jak jest za wysoka to nikt człowieka nie zatrudni skoro moze zatrudnic Polaka za mniej którego restrykcja nie dotyczy, więc tak naprawdę jest to nieuczciwa konkurencja w stosunku do imigrantów która jednak działa na naszą korzyść

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
0 / 0

Pis przegłosował, czyli pisowska większość w sejmie.
Nie należy zapominać, że Pis przepycha wszystko co chce, a jakiekolwiek poprawki czy projekty ustaw opozycji są albo w zamrażarce albo odrzucone...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
0 / 0

Polak przecież nie musi mieć zagwarantowanego minimum socjalnego, może zdychać z głodu pod płotem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skar2k19
0 / 0

to teraz to już nie będzie miał kto pracować na amen ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 0

Pracodawcom nie będzię się opłacało wypierd...lanie wieloletnich pracowników bo zatrudnianie ludzi z Ukrainy wychodziło im taniej choćby z powodu ominięcia obowiązkowych składek typu ZUS, chorobowe. Legalnie przebywający cudzoziemiec z pozwoleniem na pracę OK ale na równorzędnych zasadach zatrudnienia jak dla naszych obywateli. Opis demota jest niesprawiedliwy - cudzoziemiec nie będzie zarabiał 2 razy więcej - praktycznie może nie mieć szansy na zarobienie czegokolwiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 listopada 2021 o 22:57

K KocurMM
+1 / 1

Nie zarobi. Po wprowadzeniu takiego prawa ludzie po prostu przestaną zatrudniać cudzoziemców, bo przestanie się to opłacać . I może o to właśnie chodzi? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem