Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
979 1039
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M MaksParadys
+38 / 80

Od 6 lat szukają haków na Owsiaka i od 6 lat szukają dowodów na przekręty poprzedniej władzy. Albo są skrajnie nieudolni w co wątpię, bo akurat w zakresie wałków to PiS jest dobre albo Jurek Owsiak jest w 100% uczciwy, w co akurat nie wątpię wcale, a PO przez 8 lat wcale nie kradła, czego do końca nie wiemy ale na pewno nie robili tego tak bezczelnie jak teraz robi to PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+15 / 47

@MaksParadys
Haków na PO to oni celowo nie szukają. Sami narobili znacznie więcej przekrętów, dlatego kontynuują tradycję "poprzedniej władzy nie stawia się przed sądem". Przecież sami też kiedyś stracą władzę.

Natomiast gdyby chcieli zniszczyć Owsiaka, już by to zrobili. Żeby zniszczyć człowieka albo jego działalność, dowody przestępstwa są niepotrzebne. Niejedna firma już się o tym przekonała.
Władza doskonale wie, jak dużo sprzętu medycznego trafia do Służby Zdrowia dzięki Owsiakowi. Ale nie mogą się do tego przyznać, dlatego szczują swój elektorat przeciwko WOŚP. Im nie o to chodzi by złapać króliczka, tylko aby go gonić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F falsen
+17 / 33

@Rydzykant
tylko różnica między wałkami za PO, a za PiS jest taka, że za PO ci co kradli, to "standardowo kradli" - czyli działali wbrew prawu i za łamanie prawa, jeśli miało miejsce, można i trzeba ich przed sądem postawić.
PiS z kolei zmienia prawo tak pod siebie, żeby można było kraść i robić wały w biały dzień śmiejąc się wszystkim w twarz. I po tej absurdalnej zmianie prawa jest to "legalne" i nikt ich za to do odpowiedzialności nie będzie mógł pociągnąć, bo przecież "działali zgodnie z ustawą".

Gdyby nie chcieli Owsiaka uwalić, to by go nie stawiali przed sądem i nie sprawdzali na lewo i prawo. Najwyraźniej ma lepszych prawników i nienaruszalny porządek w papierach..

I co wy tu o owsiakowych uciułanych groszówkach dyskutujecie, kiedy PiS sobie na fali covida skonstruował Fundusz Przeciwdziałania Covidowi gdzie pieniądze są wydatkowane wyłącznie na podstawie przykazu premiera z pominięciem wszystkich organów nadzorujących kontrolę wydatkowania. Fundusz, który na ten rok przewidywał prawie120 MILIARDÓW. Tak, miliardów. Z tego funduszu pompują sobie kaskę dowolnie na lewo i prawo przez magiczne programy rządowe w tym celu utworzone, takie jak Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Dla którego od razu po powstaniu stworzyli zapis: że pieniążki mogą być wydatkowane co do zakresu na byle co, kwota i przeznaczenie może być dowolnie zmieniane i nic nikomu nie musi być raportowane. O i najlepsze: oraz że dla tego programu wyłączone są przepisy umożliwiające pozyskiwanie informacji publicznej co do wydatkowania, więc w skrócie: można wydać, na co dusza zapragnie i nikomu z tego nie trzeba się tłumaczyć i nikt nigdy się nie dowie, na co zostało wydane.

Witamy w pisolandzie - wszystko na legalu i zgodnie z ustawą. Tak, to nie pierwszy kwietnia. Ciekawi sobie doczytają. Elementy, o których wspomniałem na oficjalnej rzadowej stronie są nawet oznaczone na czerwono: https://www.gov.pl/web/premier/rzadowy-fundusz-inwestycji-lokalnych. Jakby mówili: zainteresowanym "patrz chamie, jest napisane wyraźnie, że dla tego programu żadnych informacji nie musimy udzielać i możemy wydawać na co chcemy. Nie interesuj się. I co nam pan zrobi?"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+2 / 16

@falsen
Z pierwszą częścią Twojej wypowiedzi się zgadzam. PiS ustawia prawo "pod siebie", aby móc bezkarnie robić przekręty. A i tak co chwila odwalają kolejny numer, którego jeszcze nie zdążyli zalegalizować. Czyli pisolandia.

Natomiast moim zdaniem gdyby faktycznie chcieli ostatecznie zniszczyć Owsiaka, zrobiliby to. Chociażby zmieniliby przepisy w taki sposób, by Jego działalność stała się niemożliwa. Nie, oni nie chcą do końca pozbyć się WOŚP. Oni najchętniej przejęliby nad nim kontrolę. A w tym celu trzeba maltretować Owsiaka. Może się zmęczy i sam odda? Dlatego obowiązkiem obywateli jest wspieranie WOŚP w takiej formie jak obecnie.

Z ciekawostek - od kilkunastu lat harcerze zbierają na WOŚP w ogrzewanym przedsionku "mojego" kościoła. Nie tylko nikt ich nie wygania, ale zakonnice robią im ciepłą herbatę. Efekt? Najwięcej "na tacę" dają osoby z serduszkami naklejonymi na ubraniach. Czyli to nie jest konflikt "religia-ateizm". Zwalczanie Owsiaka to tylko podłość i zawiść - typowe cechy obecnej władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+7 / 19

@MaksParadys
To były jednak piękne chwile gdy rządzili złodzieje nie debile

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MaksParadys
+5 / 17

@Rydzykant

Haki na PO szukają jak wściekłe psy tylko nic nie mogą znaleźć.

Co do Owsiaka to im się to zwyczajnie politycznie nie opłaca, bo nawet wśród ich wyborców jest wielu takich co WOŚP wspierają i popierają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+2 / 16

@Rydzykant Gdy trwa akcja WOŚP.. zawsze jadę do pewnego marketu, gdzie zawsze wolontariusze stoją... nawet jak nie mam zbytniej potrzeby robić jakichś zakupów, przed wejściem zawsze coś im wrzucę.. zrobię jakieś drobne zakupy... i wychodząc wrzucam im całą resztę którą otrzymałem (zaokrągloną w górę)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+2 / 14

@Pasqdnik82
Gdy moje dzieci zbierały na WOŚP, wrzucałem do ich puszek. Teraz, gdy dorosły, znajduję jakiegokolwiek dzieciaka z puszką i jemu sypię.

Córka ostro działa w "Szlachetnej paczce", czyli dobre obyczaje z dzieciństwa jej zostały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F falsen
+1 / 11

Przecież co roku zaostrzają przepisy, żeby tylko Woodstock się nie odbył. Ale Owsiak ma na tyle bystrą ekipę, że są w stanie to obejść. W tym roku szczególnie, a jednak się udało i zagrał władzy na nosie.
Nie mogą tak zmienić przepisów, bo fundacje to złota kura do robienia wałów finansowych, więc sami sobie nie będą po kolanach strzelać. Zbiórek też nie mogą zabronić tylko Owsiakowi.
Z tym obowiązkiem, to przesadziłeś, chociaż rozumiem idee. A WOŚP ma się całkiem dobrze. Jak nie zauważyłeś, to im bardziej pisiory go cisną i utrudniają, tym więcej kasy jest zebranej.

Ja za młodu też zbierałem na WOŚP pod kościołami, bo tam było najwięcej ludzi i nikt nigdy problemów nie robił. Przecież teraz to tylko nagonki z politycznego nadania - kiedyś tego nie było na taką skalę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Robyrt
-3 / 9

@Rydzykant Nie niszczą towarzysza Owsiaka, bo nie ma na to pozwolenia od mocodawców. PiS może tylko powarczeć, a co do WOŚP - są lepsze organizacje charytatywne z większą skutecznością, niż WOŚP :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
+1 / 3

@Robyrt Daj znac ktore chetnie wspomoge :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Robyrt
-1 / 1

@Saerion85 No to już zależy od Twoich upodobań, nie chcę nic sugerować :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+13 / 27

@extragirl
Demot jest o Owsiaku a nie o Rydzyku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
0 / 20

@extragirl O, nowy pisowski troll. Dzień dobry.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
+2 / 14

Wstydź się

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KatzenKratzen
0 / 16

@extragirl
Serio się nie wstydzisz? Ciekawa jestem jakie to uczucie przyznawać się publicznie do bycia debilem...?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CBGB
0 / 10

@KatzenKratzen Ej, ej, koledzy! Nie afiszujcie się tak z tą tolerancją dla odmiennych poglądów i poszanowaniem wolności słowa!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jellycrusher
+1 / 11

@extragirl Kobieta, która popiera pis, to coś jak muzułmanka, która wysadza się w imię Allaha.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
-1 / 1

@extragirl Nie jesteś trollem? W takim razie napisz, proszę, w jakich to kwestiach popierasz PiS.
Tak z ciekawości pytam, bo zawsze interesowały mnie aberracje umysłowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+6 / 18

@wojtek1415
Dane z roku 2017
"Każdy z trzech członków zarządu Polskiej Fundacji Narodowej zarabia miesięcznie kwoty od 17,6 do 18,9 tys. zł brutto." Sprawdź, co oni robią dla dobra obywateli.

Jeśli chcesz, zorganizuj coś działającego skuteczniej niż WOŚP. Wtedy też za swoją pracę dostaniesz spore pieniądze. Jaki problem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojtek1415
-2 / 14

@belzeq złoty melon to pieniądze z orkiestry przeznaczone na Woodstock który to nie pobierał opłat od ZM dzięki czemu sam przynosił straty a melon zarabiał, może jestem mały i zawistny ale co miesiąc wspieram niewielką inicjatywę w krajach rozwijających się a ty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+3 / 13

@wojtek1415
I pewnie uważasz, że Owsiak żyje jak pączek w maśle, cieszy się luksusem, kilka dni w roku pojawi się w mediach na 2 imprezach organizowanych przez siebie i przez resztę roku leży do góry brzuchem.

A ja zadam ci jedno pytanie. Brałeś kiedyś udział w organizacji jakiegokolwiek koncertu? Ja brałem raz. Mały, lokalny koncert. Maks 200-300 osób. I załatwiania wszystkiego było naprawdę dużo. Znałem też kiedyś jednego Polaka, który pomagał oranizować zbiórkę WOŚP w jednym mieście w Irlandii. Wiadomo, że za granicą jest mniej Polaków, więc impreza jest dość mała. I mimo wszystko potrzeba było co najmniej 10 osób, żeby to ogarnąć i zorganizować.

A tu Owsiak organizuje 2 wielkie ogólnopolskie imprezy, w tym zbiórkę pieniędzy, i przetargi na sprzęt medyczny.

Szczerze nie wiem czy bym się z nim zamienił za jakiekolwiek pieniądze. Lubię mieć czas wolny i wątpię, żebym wtedy go miał. Nie ma opcji, żeby ktoś normalnie gdzieś pracował na etacie i po godzinach organizował tak wielkie imprezy. To nie jest praca na pelny etat, ale co najmniej na 1.5 etatu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+5 / 5

@El_Polaco Dokładnie tak. Już zorganizowanie spotkania przedstawicieli 4 instytucji w jednym miejscu i czasie to jest bardzo poważne wyzwanie. Bo - paradoksalnie - każdy ma przy sobie telefon właśnie po to, żeby w każdej chwili móc zadzwonić, że coś wypadło i odwołać.

A w koncercie jest tysiąc wątków do ogarnięcia. Nawet taki banał, jak napełnienie zbiorników balastujących scenę. Niby jesteś dogadany z wodociągami, że mają podjechać beczkowozem, ale im coś zawsze "wypada". I bujaj się i szyj na bieżąco, za 5 dwunasta...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+9 / 19

Kampania anty WOŚP miała wymusić zmianę w dobroczynności polaków zastąpienie jej ideowo słuszna własną CARITAS.
Nota bene to właśnie Caritas robi największe przekręty finansowe. W prawie każdym pałacu biskupim jest uzdrowisko Caritas ..z jakiego korzysta tylko biskup i jego grono najbliższych znajomych jakie jest finansowane z pieniędzy ze zbiórek Caritasu i pozwala utrzymać pałac.

A tu inne przekręty Caritsa.
Kraków pobieranie nielegalnych opłat w placówce oświatowej publicznej dostającej dotacje miejską
https://plus.gazetakrakowska.pl/rodzice-walcza-z-caritas-ale-zamiast-pieniedzy-dostaja-listy-od-ksiedza/ar/12692056
Wyrok sadu nakazujący Caritas Diecezji Płockiej oddać 19 milionów zł do PFRON w związku z nieprawidłowym wydatkowaniem dotacji
https://www.o2.pl/biznes/caritas-ma-klopoty-musi-oddac-miliony-zlotych-6688764957416064a

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rhanai
+2 / 18

wyborcy pisuarów uwierzą we wszystko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+4 / 18

Szlag mnie trafia, jak widzę to szczucie na Owsiaka. Podchodzę do tego dość emocjonalnie dlatego, że wyjechałem z Polski kilkanaście lat temu, kiedy sytuacja w kraju, jeśli chodzi o rynek pracy i perspektywy na przyszłość, była dużo gorsza niż nawet teraz, w czasie pandemii. I jak ktoś mnie pytał o sytuację w Polsce, to to była jedna z niewielu rzeczy, o których mogłem opowiadać z dumą. Ogólnie jest do d...y, ale raz w roku jest coś takiego i udaje się zrobić coś pozytywnego i pomóc wielu dzieciom. I nawet na to muszą pluć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
+1 / 13

WOŚP- jedyna normalna i pozytywna rzecz jaka została w Polsce. A co do POPIS- to jak mówi stare przysłowie: .urwa .urwie łba nie urwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek2891
-2 / 4

Mejza na bank też kryształ bo nie mogą znaleźć dowodów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Michael_M
+1 / 9

Ale jak to...prywatna organizacja pomaga ludziom? O nie. Tu w tym kraju ma być tylko jeden dobroczyńca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
-4 / 4

Naprawdę ktokolwiek wierzy, że PiS, PO, Lewica i PSL to jakieś wrogie sobie partie? Jak mawiał klasyk, przed kamerami do gardeł sobie skaczą, za kamerami razem przy stole wódkę piją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bolo01
-2 / 10

Co za głupoty tu ludzie wypisuję. Owsiak nie kradnie żadnych pieniędzy, bo to nie jest idiota tylko cwaniak. On pieniądze z puchy wyciąga zupełnie legalnie na tzw. usługi obce dla firm i firemek swoich i rodziny. Cały mechanizm tego działania został w sądzie pokazany, z tytułu czego Owsiak był wielokrotnie wzywany przez sąd do okazania dokumentów księgowych, co jest psim ustawowym obowiązkiem takich podmiotów jak WOŚP. Oczywiście Owsiak ma wszystkie tego typu nakazy sądowe głęboko w dupie i dobrze wie, że nikt nic mu nie zrobi i nikt go nie ruszy. Gdyby to zrobił po prostu zdemaskował by cały działający od lat mechanizm. Dlatego z taką zawziętością zawsze zwalczał, hejtował, ośmieszał każdego kto zarzuca mu nieuczciwość, brak transparentności itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+2 / 2

@bolo01 Głupoty to ty wypisujesz. Nie dochodzi do ciebie że nie tylko to że działalność dobroczynna nie musi, a nawet często nie może być za darmo, ale także to że te pieniądze na organizację i tak trzeba wydać.

Tylko najgorszy idiota na świecie, prowadząc działalność dobroczynną, zlecałby to firmom których nie kontroluje. Nie tylko dlatego że by nie zarobił, ale także dlatego że jak kontroluje firmę której to zleca, to ma pewność że go nie ożynają i że zrobią to co on chce, a nie spartolą po całości.

Reasumując; oskarżasz Owsiaka o to, że zarabia jakieś pieniądze na tym, na co i tak pieniądze musiałby wydać i to być może znacznie większe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bolo01
0 / 0

@Prally Ktoś chyba ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem i logicznym myśleniem, ale jak ktoś nie dosłyszy to sobie zmyśli. W moim komentarzu nic nie ma na temat tego, że dobroczynność jest za darmo, czy że ma być za darmo. Wręcz przeciwnie. Dobroczynność od zawsze jest domeną ludzi majętnych. To po pierwsze. Po drugie, nie widzę żebym w swoim wpisie oskarżał o to, że zarabia pieniądze, niech zarabia, powinien zarabiać, nawet połowę niech zarabia sobie. Tylko wszystko powinno jasne i przejrzyste. Wośp jest organizacją pożytku publicznego, zbiera pieniądze z datków od ludzi, a taka działalność podlega szczególnym zasadom w zakresie przejrzystości działania, transparentności i kontroli. A Wośpowi bardzo daleko do tych zasad. Wośp tylko wymachuje w TV kolorowymi diagramami, słupkami a faktycznej dokumentacji księgowej ujawnić nie chce. Po trzecie, drugi akapit Twojego komentarza to jakiś kompletny bełkot i dowód idiotyzmu tego wpisu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 0

@bolo01 To że jesteś za glupi żeby coś zrozumieć, nie znaczy że masz rację. Lepiej zgłoś się na sterylizację dzieciaczku, zanim zrobisz komuś krzywdę rozmnażając się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Minnamar
+4 / 6

Ja nie mogę powiedzieć źle o pracy jego fundacji. Moja córka urodziła się z rzadką wadą genetyczną i tylko dzięki sprzętowi zakupionemu za pieniądze ze zbiórek ona żyje i mimo ciężkiej choroby ma się dobrze, Gdyby nie namioty tlenowe i inne urządzenia dla Skarżyskiej porodówki nie mógłbym cieszyć się z każdego uśmiechu moich dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olewator
+1 / 5

Ja to najbardziej z orkiestry lubię polityków, którzy są odpowiedzialni za fatalny stan służby zdrowia, chodzących z puszkami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maqua
-5 / 9

Ile już razy Owsik odchodził z orkiestry, niestety kasa mu nie pozwoliła, za coś te jachty trzeba utrzymać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+2 / 2

@maqua Czyli twoim zdaniem jak ktoś prowadzi działalność dobroczynną to musi być biedny?
WOŚP musi zlecać pewne zadania firmom zewnętrznym. Gdyby nie zarobił na tym Owsiak, to zarobiłby kto inny.
Boli cię że ktoś potrafi zrobić coś dobrego i na tym zarobić, bo sam nie umiesz ani zrobić nic dobrego, ani zarobić pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 grudnia 2021 o 3:04

S sandalarz
+1 / 1

Żadna władza go nigdy nie będzie lubiła.On wspomagając służbę zdrowia wytyka władzy nieudolność. Nikt przecież nie lubi jak ktoś podważa jego "pracę? i kompetencje?"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Reinert
-2 / 4

Przecież to jest oczywiste :) Sam jestem prezesem fundacji i wiem, że to podmiot poza jakąkolwiek jurysdykcją. Mogę sobie ustanowić pensję na poziomie pierdyliarda milionów, bo wykonuję pracę na rzecz fundacji i tak to wyceniam. Tylko ostatni frajerzy mogą twierdzić: "ojej tam, no niech ma Jureczek coś od życia" tymczasem Jureczek może żyć jak król w majatku fundacji, jednocześnie pisząc oswiadczenia, że nic nie jest jego. Gdyby się uparł to może nawet w Kosmos polecieć na fakturę dla fundacji i za pieniądze polskich frajerów. Rzecz jedynie w tym, że ludzie nie wyobrażają sobie kwot, ktorymi obraca WOŚP, więc piszą kocopoły, że tam respiratory kupiono czy coś. Tu jest ważne zatem jedno pytanie - ile ze zbiorki publicznej jest w roku bieżącym przeznaczane nie tyle na cele statutowe co na deklarowany cel zbiórki. I tu może się okazać, że np. połowa lub mniej. Jeśli nawet byłaby to ponad połowa, w co raczej nie wierzę, to Jureczkowi zostają jeszcze grube miliony na otarcie łez w ciągu roku. Najlepsze jednak jest to, że nawet gdyby miliardy przytulał, to polskie frajery i tak powiedzą: "A niech ma coś od życia przecież". No ja wiem :D Niech ma! Niech ma tyle co wasze proletariackie rodziny nie zarobią przez sto lat, ale możecie się zrzucic na jego bogactwo, bo on wam oferuje usługę obopólnego ciągnięcia druta. Wy mu robicie laskę ze swoich pieniedzy, a on obciąga wasze ego żebyście w swej bezczelności i arogancji mogli myśleć, iż za wasze żałosne 10 zł do puszeczki uratowaliście jakiegoś dzieciaczka xD Tymczasem pozdrawiam rodziców Jureczka - ojca, ktory na ochotnika wstąpił do MO bo chciał gorliwie pałą wcielać u polskiej hołoty socjalizm, oraz mamę stalinowską prokurator, ktora niejednemu patriocie zmarnowała życie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
-1 / 3

@Reinert To pokaż papiery, bo jak ostatnim razem sprawdzałem to 90% kasy szła tam gdzie powinna.
To że ty rżniesz swoich podopiecznych jak ksiądz ministranta, to nie znaczy że tak robi Jurek. A pewne zadania trzeba komuś zlecić. Byłby głupi gdyby zlecał to firmom całkowicie zewnętrznym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
+1 / 1

KŁODY POD NOGI? Ja rzucam kłody pod nogi WOŚP ponieważ nie poświęcam za darmo prywatnego czasu na biznes Pana Owsiaka. Kłody pod nogi ponieważ przychodzą kontrole jak do każdego tak dużego finansowego przedsięwzięcia? Straszna sprawa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nefterain
+1 / 1

WOŚP robi coś dobrego, a oni dokładają wszelkich starań, żeby w tym kraju nie było dobrze. Więc oczywiste, że trzeba szkalować i oczerniać. Ale nie chcą go "dojechać" bo jednak liczyć potrafią i widzą ile dla szpitali ta organizacja robi, gdyby tego nagle zabrakło byłoby jeszcze bardziej krucho niż jest teraz. A jest beznadziejnie, dzięki uprzejmym zabiegom tego i poprzednich rządów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
0 / 0

Owsiak po pierwsze robi solidną robotę i ma naprawdę dobre wyniki. Dobre wyniki w zbieraniu forsy, jej wydatkowaniu ale też propagacji dobroczynności - ten ostatni aspekt jest nie do przecenienia!
Paradoksem jest, że napieprzają w Owsiaka ludzie, którzy najczęściej bezkrytycznie podchodzą do Caritasu, Kościoła i innych tego typu instytucji, które w kategorii "wały" są imponujące a krytyka jest bardzo ograniczona. Przecież Marcin P. - szef "Ambergolda" załatwiał sobie u przeora Dominikanów "spadochrony" i nikt się nie zapluwa, że Dominikanie i Kościół robią wały - nie wyobrażam sobie, jakiej histerii dostałaby prawica gdyby Marcin P. dzwonił do kogoś od Owsiaka i załatwiał tam "spadochron". Takie mamy te "prawicowe standardy moralności" (dla mnie to określenie to oksymoron).

Czy Owsiak zarabia dużo i żyje jak król? Jeśli zarabia faktycznie te 14 k brutto miesięcznie + drugie tyle żony i żyje w 100 metrowym mieszkaniu, to sorry, ale na mnie wrażenia to nie robi kompletnie żadnego. Ba, uważam, że człowiek o mentalnych możliwościach Owsiaka może zarobić sporo więcej niż to, co wykazuje w działalności biznesowo-medialnej (bo nie oszukujmy się - wyniki Owsiaka pokazują, ze to nie "pierwszy lepszy" i łeb musi mieć).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kolorowatolerancja
-2 / 2

Przynajmniej 30% ze zbiórki WOŚP powinna być przeznaczona na pomoc uchodźcom na granicy. Czym różni się dobroczynność katolicka od świeckiej? Caritas umoczony niewyjaśnionymi wypłatami funduszy na na niejasne cele, Ksiądz Stryczek odpowiada karnie, tymczasem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest nieskazitelna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem