Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
120 148
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar agronomista
+3 / 21

Kto publikuje takie bzdury jest ukrytą opcją PiS-owską.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mietek888
-2 / 4

@agronomista Opcja pisowska robi demot antypisowski? (i anty PO-wski w jednym). Ciekawa teoria. Trzeba być nieźle zafiksowanym antypisowsko żeby w to wierzyć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
+2 / 4

@mietek888 Zniechęcanie do wyborów jako takich: bo nie mamy na to wpływu, bo wszyscy są tacy sami itd. zawsze działa na korzyść PiS-u, bo mają oni bardziej fanatyczny elektorat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mietek888
-1 / 1

@agronomista "Zniechęcanie do wyborów jako takich..." - tak, ale to jest też na korzyść antypisu. Opozycja też ma żelazny elektorat, który w dodatku urósł znacznie ostatnimi czasy, co widać wyraźnie. Opozycja ma też fanatyczny elektorat w postaci Lepartów i innej radykalnej lewicy, która jest co raz głośniejsza i co raz większa.

Poza tym, ten demot dla niektórych to jest zniechęcanie do wyborów, a dla innych zachęcanie do szukania gdzie indziej niż tylko PiS - PO, do nie dawania się wkręcić w ich wojenkę i polaryzację społeczeństwa, na której korzystają najwięksi, czyli PIS i PO właśnie. Im na rękę jest podział i wojna polsko-polska.

Krótko mówiąc, demot skierowany przeciw PiS i PO ma przesłanie aby nie glosować na PIS I PO, chyba logiczne, nie?
A że niektórzy pomyślą "to nie głosuję wcale" to nawet i lepiej żeby tacy nie głosowali. Jak ktoś nie ma własnego rozumu i daje się wmanipulować w straszenie tymi drugimi (głosuj na nas nawet jak nas nie popierasz bo przyjdą tamci źli), w ich wojenkę, uwierzył, że po za PIS i PO nie ma nic - to dobrze, że nie głosuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 grudnia 2021 o 14:05

P Przytomny
+6 / 22

Porównanie szkodliwości PiS do szkodliwości PO to jak porównanie szczura do konia. W końcu i szczur i koń poruszają się na 4 łapach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 grudnia 2021 o 10:04

H HS17
-4 / 10

@Przytomny Niby prawda, ale PiS też święty nie jest

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Przytomny
+4 / 6

Nie jest święty. A wręcz przeciwnie. W demolowaniu od PiS w historii był skuteczniejszy jedynie Little Boy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mietek888
+3 / 9

@HS17 To zależy. Jak odsunięto PO od władzy to się ucieszyłem, myślałem że już nic gorszego raczej się nie zdarzy. Ale to co pokazał PiS skłania mnie do stwierdzenia, że w pewnych obszarach są gorsi od PO (np wprowadzają więcej socjalizmu i nawet się z tym nie kryją), a w pewnych lepsi (np imigranci).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HS17
-2 / 4

@mietek888 Oczywiście, socjalizm jest zdecydowanie ogromną wadą pisiorów. Mimo wszystko, pomimo nienawiści do obu tych tworów już wolę PiS niż miałoby wrócić PO. Ale czy w niemal 40 milionowym kraju nie można utworzyć normalnej, porządnej partii i przestać w końcu wybierać mniejsze zło?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
0 / 2

@mietek888

PO, w tym Sikorskiego, wielokrotnie krytykowano za politykę zagraniczną. Ja, patrząc na dokonania PiS-u w tej dziedzinie, zastanawiam się, ile z takich sytuacji poprzedniemu rządowi udało się zapobiec, zanim stały się problemami.

PiS z kolei dopuszcza do powstania takich problemów, częściowo sam je tworzy, a potem pokazuje Polakom, jak dzielnie z nimi walczy. Walczy, nie rozwiązuje czy wygrywa.

Tymczasem za PO wielu z tych problemów nie było, więc wydawać się mogło, że właściwie oni nic nie robią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S snickers88
+1 / 5

Konfederacja tadam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
+1 / 3

@mierek888 tak odnośnie kwestii PIS i PO odnoszę dziwne wrażenie, że oni zwyczajnie sprawdzają, na ile mogą sobie pozwolić, a jeśli jedna grupa przegniłe, to zwyczajnie się zamieniają. Także mam dziwne wrażenie, że która z tych partii by nie rządziła, to może być już tylko gorzej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
+3 / 13

z tych dwóch zdecydowanie wolę pana Tuska , jak można w ogóle ich porównywać ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 11

Lecz się trollu. Nie ma czegoś takiego jak "popis" (chyba że w znaczeniu, że popiszujesz się czymś przed kimś) i nigdy nie było. Każdy kto publikuje takie bzdury jest współwinny temu, że PIS rządzi. Zrozumcie, że trzeba zagłosować na mniejsze zło, a od PISu nikt nie jest gorszy (w całej historii gorsza była tylko NSDAP, nawet PZPR nie była gorsza, choć to poprzedniczka PIS)!!!!

Jeśli ktoś twierdzi, że PIS to to samo co PO, to jest ignorantem, który nie wie nic o polityce. Nie nakazuję lubienia PO, ale jeśli chcemy przywrócić demokrację i wrócić do Europy, to trzeba na nich głosować.

Zresztą ok, kieruj sie dalej ślepą nienawiścia i głosuj sobie na Konfederację, tylko żeby nie było płaczu, gdy my normalni ludzie stąd uciekniemy, a ty zostaniesz w tym piekle i nawet nie wyjedziesz, bo granice pozamykają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HS17
-3 / 11

@Cammax I tak to właśnie działa. Wszyscy już zapomnieli jak krwy POwskiw rządziły. Nie ma obecnie lepszej alternatywy dla PiSu i to jest największy problem. Nie ma na kogo głosować, a ktoś wygrać musi. Dlatego kolejny raz wygra PiS

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andrkac
+1 / 3

@Cammax
Lekko przesadziłeś. PiS JESZCZE nie przeskoczył PZPR, KPZR i paru innych, ale jest na najlepszej drodze.

Tak, musimy głosować na PO - a w każdym razie na tego, kto będzie największą opozycją. Zagłosowałbym nawet na Biedronia, choć z wielkim bólem, jeśliby zagwarantował odsunięcie PiSu.

A co do Konfederacji: Dla mnie też jej pojawienie się było pewną nadzieją. Głosowałem na nich - choć wiedziałem, o podstawowej wadzie: to jest konfederacja wolnościowców gospodarczych od Korwina z socjalistami z Ruchu Narodowego.
Liczyłem, że ci pierwsi będą silniejsi, stało się jednak inaczej. To narodowi socjaliści (niekumatym polecam sprawdzić, jakim słowem się taki pogląd określa) uzyskali przewagę w Konfederacji, ciągnąc za sobą tych byłych wolnościowców, ba - wpływając nawet na samego Korwina; wcześniej byli oni bardziej liberałami gospodarczymi, a teraz są bardziej konserwatystami światopoglądowymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
-4 / 6

@HS17 I właśnie przez takie krwy jak Ty tak fajnie jest w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HS17
0 / 6

@TomorrowNeverKnows Nie, nie, nie. To właśnie przez takie krwy jak ty jest tak jak jest. Głosuj na POpierdółki, a potem znowu narzekaj, zapomnij o tym co teraz robi PiS i potem znów głosuj na PiS, bo tak źle to jeszcze nie było. Typowe myślenie kompletnego imbecyla, najpewniej po podstawówce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
-1 / 7

Samo to, że jesteś miłośnikiem PIS świadczy o Twoim debilizmie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 grudnia 2021 o 15:15

H HS17
0 / 6

@TomorroNeverKnows Samo to że nie umiesz czytać ze zrozumieniem świadczy o tym, że jesteś ułomny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andrkac
0 / 2

@HS17 Nie głosowałem ani na PO ani na PiS. Za PO było lepiej bez żadnych wątpliwości.
Jeśli ceną za pogonienie PiS mają być rządy PO zagłosuję na PO bez wahania.

PiS jest ZDECYDOWANIE GORSZY od PO, nie jest wszystko jedno kto z nich rządzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HS17
-1 / 1

@andrkac Oczywiście, że nie jest wszystko jedno. PO jest bez cienia wątpliwości gorsze i miejmy nadzieję, że nie nadejdą czasy, gdy wrócą do władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@HS17 każda z obecnych partii jest lepsza niż PIS. Przekonasz się w następnej kadencji, gdy będą rządzili wspólnie z Konfą do czego te oszołomy są zdolne.
Czy za PO:
-byliśmy w stanie wojny z prawie całym światem,
-czy było szykanowanie jakiejkolwiek mniejszości przy pełnym przyzwoleniu od rządu,
-czy obcokrajowcy byli codziennie napadani na ulicach, a sprawcy pozostawali bezkarni,
-czy rząd promował nienawiść do kogokolwiek,
-czy zabierano kobietom podstawowe prawa,
-czy gospodarka była na skraju upadku,
-czy szkolnictwo i armia były zrujnowane,
-czy byliśmy krajem totalitarnym, który na całym świecie jest pośmiewiskiem,
-czy PO przejmowała/delegalizowała wolne media,
-czy rządził Rydzyk,
-czy musiałeś się wstydzić za kiboli,
-czy dotowano patologię i dzieciorobów twoimi podatkami?
No właśnie. Za PO było o wiele lepiej. Wiem, że nie każdemu się podobało, bo trzeba było pracować, nie było pasożytowania, a obcokrajowcy mogli przyjechać do Polski i karano za rasisotwskie lub ksenofobiczne ataki.

Wystarczy rzucić patologii więcej kasy, to zagłosują nawet na Razem. Ba, zagłosowaliby nawet na Hitlera, gdyby wstał z grobu i stwierdził, że wystartuje w polskich wyborach. Wystarczy sama obietnica typu "zagłosuj na X, a będziesz milionerem".

@andrkac masz prawo tak uważać, ale moim zdaniem ich przeskoczyli. Bo za PZPR nie było przyzwolenia na nienawiść wobec obcokrajowców, nie szykanowano innowierców i ateistów, nie rządził KK (skoro już o religii mowa), nie prześladowano za bycie homo, nie zabierano praw kobietom, co do poglądów gospodarczych, to i PIS i PZPR są siebie warte. Teraz PIS celuje w dorównanie NSDAP, ale z tym będzie problem, bo nie mamy tak silnej armii, więc nie zaatakują nikogo i nie powsadzają do obozów (chyba, że nas, Polaków).

Cieszę się, że w końcu ktoś to rozumie. Zgadzam się. Też zagłosuję na kogokolwiek, byle pokonał PIS. Bo mam już dość codziennego strachu o to, co PIS wymyśli kolejnego dnia, komu znowu zabierze prawa, tego codziennego wstydu za to, że obcokrajowcy są u nas prześladowani i po prostu boją się tu przyjeżdżać, tego że cały świat się z nas śmieje teraz. A jeszcze 6 lat temu byliśmy ważni na świecie i zasiadaliśmy obok Francji, Niemiec, a z Orbanem nie utrzymywaliśmy żadnych relacji.

Szczerze- dla mnie też. Podobały mi się ich poglądy na gospodarkę. Gdyby nie ich światopogląd, podobny do PIS, to możnaby na nich zagłosować. A tak to obawiam się, że będą rządzić wspólnie z PIS (przynajmniej narodowcy i reszta skrajnie prawicowych fanatyków), a wtedy pozostanie tylko ucieczka z kraju, póki granice będą otwarte.
Przeraża mnie ilu młodych ludzi ulega skrajnie prawicowym poglądom. Wielu z nich mądrzeje po uzyskaniu pełnoletności/zmianie środowiska (czego jestem przykładem, ale do dziś mi za to wstyd), ale niektórzy stają się PISowskim betonem, gorszym niż nie jeden przysłowiowy moher.

Swoją drogą zastanawia mnie jedno- jakim cudem PIS i narodowcy legalnie działają, skoro są narodowymi socjalistami, a istnienie nazistowskich partii jest zabronione?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andrkac
-1 / 1

@HS17 Proszę o konkretny przykład: w czym PiS jest lepszy od PO. Tylko nie "dbanie o Polską rację stanu" bo po pierwsze - nie dbają a wręcz przeciwnie, a po drugie ja pytam o konkrety, a nie górnolotne pierdoły.
Ten argument słyszałem nieraz ale nikt nie potrafił go podeprzeć choćby jednym sensownym zdaniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HS17
-1 / 1

@andrkac Nie będziemy tutaj wymieniać w czym są lepsi, bo nikt nie ma czasu na tak długie artykuły. Mogę za to na szybko wymienić w czym są gorsi. W sprzedawaniu polskich firm za granicę za grosze. Niestety, przez nich mamy teraz własne linie lotnicze, odbudowane obiekty, a Orlen stał się międzynarodową firmą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andrkac
-1 / 1

Skąd ja wiedziałem, że unikniesz odpowiedzi w czym są lepsi?

Orlen międzynarodową firmą jest od lat, a za PiSu stał się dodatkowo skarbonką partii rządzącej i na znacznie większą skalę przechowalnią jej kadr. Orlen jeszcze nigdy nie był tak zadłużony jak za PiS.

Co do sprzedaży firm - PiS tak samo sprzedaje, a raczej przejmuje i rozdaje swoim.
Ale to wszystko nic - NIKT WCZEŚNIEJ na taką skalę nie łamał prawa i podstaw ustroju. Za samo to całemu kierownictwu PiSu i okolic należy się Trybunał Stanu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HS17
-1 / 1

Tak, tak, p!erdol, p!erdol, ja posłucham. Myślisz że każdy jest takim leniem jak ty? Nie każdy ma czas, żeby pisać komentarze na dwie strony A4, a tak by to wyglądało gdyby wymienić w czym Pis jest gorszy od PO. Akurat kwestia ORLENu jest na tylr klarowna, że to chyba żart, jeśli mówisz, że kiedyś wiodło jej się lepiej. A co do sprzedawania firm przez PIS to jest to jedynie p!erdolenie o szopenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem