Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1819 1893
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K konto usunięte
+3 / 63

Szanuję go wielce. Prawdziwy autorytet i zwyczajnie mądry człowiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+20 / 52

@Hvsarz Pieczyński zapomniał o hipokryzji, posuniętej do granic absurdu, która w firmie KK jest standardem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+2 / 24

@Hvsarz
Hmm. To w takim razie wszyscy księża dawno nimi nie powinni być. Każdy ksiądz to cwaniak jaki jest w tym wychowany i wyuczony w seminarium. To ludzie jacy maja posłusznie służyć organizacji w strukturze hierarchicznej i być bezwzględnie posłuszni organizacji i swoim przełożonym. Są wychowywani wg modelu spartańskiego. Tu jesteś karany nie za występek a za to ze zostałeś na tym występku przyłapany bo to jest problemem.

Wiesz dlaczego Chrześcijanie źle o nim o Neronie? Bo za jego czasów panowania wybuchło powstanie w Jerozolimie jakie przerodziło się w wojnę przeciwko Rzymowi w latach 66-73. Z tego powodu w całym imperium rzymskim zaczęto prześladować i podejrzewać o spiski lub pomoc powstańcom żydów. A jeszcze w tym czasie Chrześcijan (zwolenników i uczniów Jana Chrzciciela i Jezusa) uważano za żydów. Zresztą sami się rak uważali. Dopiero powstanie Szymona Bar Kochby w 132-135 spowodowało podział i inne postrzeganie żydów od Chrześcijan z powodu ich podejścia do powstania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hvsarz
-5 / 25

@killerxcartoon Spalenie Rzymu to rok 64, a powstanie w Judei to dopiero 66. Poza tym, to nie chrześcijanie przypisują prześladowanie chrześcijan Neronowi, który chciał w ten sposób odwrócić o siebie podejrzenia o pożar, ale Tacyt.
Wszędzie jesteś karany za przyłapanie, a nie za występek. Z prostego powodu: tylko wykryte występki można karać. A teza, że każdy ksiądz w seminarium wychowywany jest do cwaniactwa jest absurdalna! Twoje stwierdzenie dowodzi, że nic na ten temat nie wiesz. Tam naprawdę idą ludzie z powołania!

@sliko Twoje poglądy od Pieczyńskiego chyba niczym się nie różnią. Czy "sliko" to ksywa Pieczyńskiego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mausner
+8 / 22

@Hvsarz Jakbyś nie zauważył albo nie zrozumiał, to Pieczyński mówi tu o instytucji. Czym mu dopiekł? Chyba 2000 lat historii wchodzi w grę. Jakbyś je rzetelnie i obiektywnie prześledził, to może doszedłbyś do zaskakujących wniosków. Pieczyński o nic nie obwinia księży i chrześcijan, obwinia instytucję i jej politykę.
Politykę, na którą wyznawcy są ślepi jak krety, i którą biernie wspierają. Nie wspominaj Nerona, bo pojęcia nie masz, o czym piszesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mausner
+6 / 18

@Hvsarz Skoro nie rozumiesz pojęcia "polityka kościoła", to niestety nie posiadasz wiedzy, a kierujesz się jedynie emocjami. Kościół od początku swego istnienia jako instytucja wykorzystywał wiarę i ludzką naiwność do osiągnięcia swych celów, także politycznych, i robi to po dzień dzisiejszy. Mało tego, powstanie chrześcijaństwa to też był element polityki. Jezus historyczny, a Jezus biblijny to dwie zupełnie różne osoby. Nie chodzi o 2000 lat tradycji, tylko 2000 lat historii, a to dwie zupełnie inne rzeczy. Uwierz, że KK ma historię bogatą we wszystko to, o czym mówi Pieczyński. Celem nadrzędnym tej instytucji jest ekspansja i to też się nigdy nie zmieniło. Najłatwiej zwalić wszystko na nienawiść, a resztę przemilczeć, no ale tak się nie da. Chodzi tylko i wyłącznie o ograniczenie wpływów KK jako instytucji, a do wiary nikt nic nie ma, bo to indywidualna sprawa każdego człowieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 grudnia 2021 o 18:56

P peghehe
+2 / 10

@Hvsarz a za co lubic czy szanowac ta pasozytnicza instytucje? za to ze wymyslila kilka bajek wmusila sila w pol swiata i teraz wieksza grupa zapier.. na utrzymanie tych pasozytow? w histori kler zawsze sie z wladza dogadywal zeby mogl sobiew spokoju golic te "owieczki boze" ale to co sie teraz dzieje w kaczystanie to wola o pomste i poprostu ujeb anie tych pasozytniczych raczek bandy pedofilow

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+2 / 4

@Hvsarz
Przeczytaj spartańskie wychowanie

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sparta%C5%84skie_wychowanie

Celem takiego wychowania jest wyselekcjonowanie najbardziej cwanych i bezwzględnych ludzi a równocześnie najbardziej posłusznych. dzięki temu rządzi się najwygodniej.

Dokładnie taki sam cel ma np fala w wojsku....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+3 / 5

@Hvsarz skoro być nie powinni a są i żaden hierarcha czy to w polskim KK czy w Watykanie nic z tym nie robi, to świadczy tylko o tym że oni są tak samo zgnili jak ci księża którzy tymi księżmi nie powinni być... czego nie rozumiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+2 / 6

@Hvsarz "Tam naprawdę idą ludzie z powołania" a skąd Ty to wiesz? znasz tych ludzi? To z powołania są takie Gądeckie czy inne kanalie KK?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
-3 / 5

@sliko
Jasna sprawa, że akceptujesz jego słowa. A nie wydaje Ci się ciut obłudne, że oskarża Kościół o manipulacje i finansjerę, podczas gdy on sam zarabia na historiach o zbiornikach energii w ludzkim ciele i kosmitach?
Naprawdę wystarczy tylko tyle, że powie "coś" o Kościele?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 grudnia 2021 o 22:52

H Hvsarz
-3 / 3

@Mausner
1. Twój zarzut, że skoro nie rozumiem pojęcia "polityka kościoła", to brak mi wiedzy i kieruję się emocjami, jest tak bardzo absurdalnie atakiem ad personam, że aż ręce opadają. Nie napisałem, że nie rozumiem (choć może tak jest), ale zapytałem, co Ty przez to rozumiesz. Inaczej, do czego konkretnie się odnosisz?
2. Nie chcę Ci nic przypisywać, więc pytam, co właściwie chcesz osiągnąć pisząc, że Jezus historyczny i biblijny to "dwie różne osoby"? Oczywiste jest, że każda relacja jest prezentacją widzenia tego, kto ją przekazuje. Czy jednak bez wyraźnych powodów napiszesz, że Sokrates Platona i Sokrates historyczny, to dwie różne osoby?
3. Czy dobrze zrozumiałem: Twierdzisz, że nadrzędnym celem, dla którego KK wykorzystuje ludzką wiarę i naiwność jest ekspansja? Powiedziałbym tak: taką misję - głoszenia Ewangelii wszelkiemu stworzeniu, powierzył Kościołowi sam Jezus. Poza tym, która instytucja, grupa, partia, w jakiś sposób nie dąży do ekspansji? Czy to jednak oznacza sojusz z politykami i przymykanie oczu na krzywdę jaką czynią za jakieś korzyści? Absolutnie nie! KK powinien stać w opozycji do każdej władzy i pamiętać, że podarki zaślepiają i zamykają usta.
4. Wiem, że ludzie KK mieli i mają wiele grzechów na sumieniu. Sam też nie jestem bez winy. Jestem gorącym orędownikiem tego, by KK w Polsce dokonał lustracji (choć pewnie tego nie zrobi, bo zbyt wielu biskupów straciłoby swoje stołki). A jednak wierzę, że jego jądro, którym jest Chrystus, jest wystarczającą racją jego istnienia i działania.

@pegheh Większa grupa "zapier.." na ich utrzymanie. Pasjonujące, a w jaki sposób Ty "zapier.." na ich utrzymanie?! Przedziwne, że boli to zazwyczaj tych, którzy nic nie dają.

@killerxcartoon No i? Uważasz, że tak wychowuje się kleryków? Hm, a skąd ta wiedza, jeśli można zapytać o źródło?

@Pasqdnik82 To takie fajnie zasugerować komuś, że nic nie rozumie? A jak Ty oceniłbyś, czy ktoś jeszcze wierzy czy nie? Jak rozsądziłbyś, czy to jest jakiś kryzys czy trwała utrata wiary? Tak, znam wielu takich, o których jestem przekonany, że poszli do seminarium z powołania. Co Cię uprawnia do nazwania Gądeckiego kanalią?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hvsarz
-2 / 2

@Zoarix Naprawdę na tym zarabia? Podałbyś źródło?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 2

@Hvsarz
Obserwacje, rozmowy z ludźmi jacy porzuciły seminarium lub stan kapłański.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mausner
+1 / 1

@Hvsarz Galop Gisha nie zadziała, ale częściowo się odniosę. "A cynizm i cwaniactwo są najczęściej domeną tych księży, którzy nie wierzą, więc księżmi być już nie powinni...", "KK powinien", "Jestem gorącym orędownikiem" - tu właśnie kierujesz się emocjami. Do czego się konkretnie odnoszę? Mam przytaczać przykłady z 2000 lat? Która instytucja, grupa, partia, w jakiś sposób nie dąży do ekspansji? Grupy ekskluzywne. Chrześcijaństwo narodziło się i rozrosło tak szybko przede wszystkim dlatego, że przełamało ten schemat. To samo było później z islamem. To były i dalej są grupy inkluzywne. A czy ktoś do nich dołączy siłą, czy po dobroci, to już inna para kaloszy. Dlaczego hinduizm albo judaizm nie ekspandował na inne kraje? Czym innym jest ekspansja partii, a czym innym ekspansja ideologii przez tę partię głoszonej. Patrz: komunizm. Nikt nie odmawia racji istnienia tego jądra, jakim jest Chrystus i wiary we wszystko, co się w tym kontekście mówi. Instytucja za tym stojąca to już inna para kaloszy. Czy instytucja stojąca ramię w ramię i wspomagająca masowych morderców albo sama nawet biorąca w tym udział to dalej to jądro, czy już raczej organ polityczny walczący o wpływy pod płaszczykiem ideologii? Sam odpowiedz sobie na to pytanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hvsarz
-2 / 2

@Mausner Poza "gorącym orędownikiem" nie masz podstaw do stawiania zarzutu kierowania się tylko emocjami. Zresztą nawet to, podkreśla moc przekonania, a nie oparcie wyłącznie na emocjach.
Sęk w tym, że tę wspólnotę, która ma także wymiar instytucji, założył sam Chrystus, On tego chciał. Oczywiście nie zgorszenia, nie walki o wpływy, ale przed tym przestrzegał, wiedział, że to dotknie także K, a jednak go założył.

@Pasqdnik82 Nie ma mowy, że wybiela, tylko, że odmawia wydania dokumentów. Gdyby chodziło tylko o ochronę tego pedofila, powiedziałbym, że brak zrozumienia dla ofiary i głupota. Nie wiemy jednak, co naprawdę za tym stoi. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby ten chroniony przez niego eks ksiądz miał coś na niego.

A co tego artykuliku, do którego dałeś link. Nie usprawiedliwiam tego pedofila, tylko się zastanawiam, jak to możliwe, że przez tyle lat ten chłopak pozwalał się tak traktować? Mam znajomego, który raz pojawił się jako pierwszy na religii i ksiądz mu włożył łapę za gacie, po czym szybko wyjął, bo przyszły inne dzieci. No i nie było, że przez ileś lat ten znajomy na to pozwalał. Wiesz dlaczego? Bo nigdy już nie przyszedł na religię jako pierwszy...

@killerxcartoon Nic nie wiem o Twoich obserwacjach. A co do pozostałych źródeł, to pytanie w którym seminarium z czymś takim się spotkali? Też znam kilku księży. Nie potwierdzają Twojej wersji. I nie są cynikami...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@Hvsarz
Bo ci nigdy nie potwierdzą że uczą się jak manipulować ludźmi , że są uczeni bezwzględnego posłuszeństwa i lojalności. Potwierdzenie ci tego było by aktem zdrady. Żaden z nich tego nie zrobi bo może czekać go ostracyzm a w tej wspólnocie to najgorsza rzecz jaka może cię spotkać

A jak myślisz dlaczego biskupi udają głupa , odmawiają dostępu do dokumentów?
W Irlandii gdzie prokuratura wkroczyła do siedzib biskupów i zarekwirowała wszelkie akta na potrzeby komisji śledczych w sprawie pedofilii i znęcania się nad dziećmi wyszło na jaw że przed komisją najwyżsi przedstawiciele kościoła kłamali pod przysięgą. Jeden z nich skłamał ze dostarczył wszystkie dokumenty i żadne akta nie były niszczone. A potem na komputerze znaleziono korespondencje z Watykanem. W jakiej pisze ze Osobiście dopilnował zniszczenia trzech teczek o jakich wspominała wsza świętobliwość. Miedzy innymi to było przyczyna abdykacji Benedykta XVI.

Po opublikowaniu raportu premier Irlandii Enda Kenny powiedział w przemówieniu w parlamencie m.in.
Ustalenia raportu z Cloyne postawiły rząd, irlandzkich katolików i Watykan w bezprecedensowej sytuacji. Nie będzie przesadą powiedzieć, że po raportach Ryana i Murphy Irlandia jest już chyba niezdolna do bycia wstrząśniętą przez cokolwiek, co wiąże się z seksualnymi przestępstwami wobec dzieci. Cloyne okazało się jednak sprawą innego rzędu. Gdyż – po raz pierwszy w Irlandii – śledztwo dotyczące seksualnego napastowania nieletnich odsłoniło wysiłki Stolicy Apostolskiej, mające zakłócić dochodzenie w suwerennym, demokratycznym Państwie…, i to zaledwie trzy lata temu, a nie przed trzema dziesiątkami lat. Raport z Cloyne odsłonił tym samym dysfunkcyjność, oderwanie, elitaryzm, dominujące w kulturze Watykanu aż do dziś. Gwałty i męczenie dzieci były bagatelizowane albo radzono sobie z nimi tak, żeby tylko utrzymać zwierzchność instytucji, jej władzę, pozycję oraz „reputację”.

A tu o sierocińcu sióstr Brometeuszek z Zabrza
https://www.youtube.com/watch?v=hUdqH2D7cl4

Posłuchaj w jaki sposób były traktowane dzieci. To w dużej mierze spartańskie wychowanie. A podobnych opowieści o tym jak w zakonnice czy zakonnicy traktują dzieci już nie raz było..

A tu masz o siostrach magdalenkach w Irlandii . Ich traktowanie też ma znamiona wychowania spartańskiego. Mają przetrwać najsilniejsi , a dla słabych i nieposłusznych nie ma litości.
https://www.youtube.com/watch?v=9xkGkCx-AEQ

Zresztą podobny charakter wychowania spartańskiego ma np Fala w wojsku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mausner
+1 / 1

@Hvsarz Mylisz się, wspólnota to jedno, a instytucja to drugie. "Sęk w tym, że tę wspólnotę, która ma także wymiar instytucji, założył sam Chrystus, On tego chciał. Oczywiście nie zgorszenia, nie walki o wpływy, ale przed tym przestrzegał, wiedział, że to dotknie także K, a jednak go założył." - sęk w tym, mój drogi, że Chrystus nic nie założył. Zapoczątkował jedynie coś, co w jego mniemaniu miało być nowym odłamem judaizmu. Tak jak byli faryzeusze, saduceusze, esseńczycy i zeloci, tak powstał piąty odłam. Nauki i polityka każdego z odłamów były różne. Poczytaj np. o zasadniczych różnicach między dwoma najsilniejszymi stronnictwami - faryzeuszami i saduceuszami. I tu właśnie rodzą się spekulacje, czy Jezus chciał nowego odłamu judaizmu, czy stanął na czele konserwatywnych esseńczyków (obecne struktury instytucjonalnego KK są bardzo podobne), i chciał wzrostu wpływów tego ugrupowania, czy też miało to zupełnie inny przebieg i z kolei jego stronnicy wykorzystali sytuację do zdobycia wpływów. Wtedy wystarczy już tylko opowiedzieć o niepokalanym poczęciu, kilku cudach, zmartwychwstaniu itd. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hvsarz
-2 / 2

@killerxcartoon
1. "Bo ci nigdy nie potwierdzą że uczą się jak manipulować ludźmi..." Spiskowa teoria dziejów. Równie dobrze ktoś mógłby to napisać o Tobie. Jak się obronisz?

2. "dlaczego biskupi udają głupa" Widzę dwie możliwości: albo istotnie są głupcami, albo mają coś większego do ukrycia. W filmie "Kler" jest to całkiem dobrze pokazane. Pierwsza reakcja biskupa na wyczyny jego podwładnego to oburzenie, które zmienia się w ochronę, gdy tylko ten zaczyna szantażować go tym, co wie o seksualnych ekscesach tegoż biskupa. Nie zdziwiłbym się też, gdyby się okazało, że znakomita część tych biskupów, to TW. Gdyby tak nie było, to dlaczego nie dokonali wzorcowej lustracji? Ponoć wszyscy księża pedofile wspomniani w filmie Sekielskiego to też TW.

3. Ciekawe. Wiem, że we Wrocławiu rodzice podejmują wielkie wysiłki, żeby umieścić swoje dziecko w przedszkolu prowadzonym przez siostry zakonne. Słyszałem pewne małżeństwo, które planowało w nocy stanąć w kolejce przed dniem, kiedy będą zapisy do przedszkola. I co, tam też są "złe siostry"?

4. Nie wiem, jak siostry traktowały swoich nieletnich podopiecznych, ale wiem, że wobec swoich kandydatek postępowały w sposób, który mi się nie podobał. Jeśli, któraś z nich miała jakieś problemy albo uznawały, że się nie nadaje do zgromadzenia, to po prostu jej dziękowały. A chciałoby się, żeby jednak choć trochę wzięły za nią odpowiedzialność... Może tylko to je usprawiedliwia, że zwłaszcza żeńskie zakony, bardzo słabo stoją finansowo.

@Mausner
"Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą" (Mt 16,18).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@Hvsarz

Ludzie jacy w rozmowach cytują biblie i się na nią powołują są ograniczeni intelektualnie i na ogół maja zjechana psychikę przez kościół i religię lub są księżmi..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hvsarz
-2 / 2

@killerxcartoon A to się intelektualista znalazł... :)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mausner
+1 / 1

@Hvsarz "Kościół" to także synonim wspólnoty, czyli zasadniczo wszystko pokrywa się z tym, co napisałem wcześniej. Jezus nie powołał do życia żadnej instytucji, bo wtedy żadne instytucje religijne nie istniały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hvsarz
-2 / 2

@Mausner Istniały. Na śmierć skazali go przecież arcykapłani Tego Boga, którego mienił się Synem. Arcykapłani instytucji zwanej świątynią czy judaizmem. Jezus założył wspólnotę, która ma jednak także wymiar instytucji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mausner
+1 / 1

@Hvsarz Aha, czyli religia sama w sobie jest instytucją, tak? No to jednak trzeba iść w stronę Czech lub Francji, czyli twardy rozdział i zero pieszczot.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hvsarz
-2 / 2

@Mausner Nie powiedziałem, że jest, tylko, że ma też taki wymiar...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mausner
+1 / 1

@Hvsarz "Arcykapłani instytucji zwanej świątynią czy judaizmem" - tu wprost napisałeś, że judaizm to instytucja. Jedna religia to instytucja, a druga już nie, tylko ma taki wymiar? W argumentacji trzeba być konsekwentnym. Arcykapłan Świątyni Jerozolimskiej był jeden. W tym konkretnym przypadku był to Józef Kajfasz. Istniało jeszcze coś takiego jak sanhedryn, i to właśnie była instytucja, która skazała Jezusa na śmierć. Doczytaj sobie, czym był sanhedryn. Pociągnąłbym jeszcze dłużej tę dyskusję, by dalej obnażać twoją niewiedzę w temacie, na który się wypowiadasz, ale może już wystarczy. Wesołych Świąt!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hvsarz
-2 / 2

@Mausner Jakich "Świąt"? :)
Czepiasz się słówek. Prawie każda działalność grupy ludzi trwająca dostatecznie długo ulega do pewnego stopnia instytucjonalizacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kotek_psotek
0 / 0

@Hvsarz
Przeczytaj książkę " byłem księdzem" wydaną w latach 90, już w wolnej Polsce.
Napisana faktycznie przez byłego księdza.
To czego uczy się księży to posłuszeństwo wobec zwierzchnika, wyższość wobec cywili, gładkie słówka, umiejętność dobierania wieloznacznych cytatów i dojenia parafii na każdym kroku.Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marco_zg
-4 / 32

Kto to jest ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+9 / 15

@Banasik Jeśli już idziesz w ten typ wyjaśnienia to mogło być odwrotnie.
Stereotyp "Polak Katolik" jest i głupi i szkodliwy. W Polsce kiedyś żyli obok siebie ludzie różnej narodowości i różnych wyznań. Polska była mocarstwem. Dopiero kiedy kościół zacząl "nawracać" na siłę wszystko się rypło.A zaczął nawracać bo Watykan nie mógł ścierpieć, że tylu ludzi w Polsce nie uznaje jego władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+4 / 8

@pietrucha08 Skąd pomysł, że on jest gejem?
Nawet jeśli, co to zmienia w przekazie jego wypowiedzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JohnLilly
-3 / 9

@wyblinka No właśnie coś kojarzyło mi się, że jakiś czas temu okazało się, że to szur, a tu teraz się ludzie nim jarają bo powiedział coś po ich myśli i nagle awans na guru. Strasznie źle świadczy to o naszym społeczeństwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wyblinka
-2 / 8

@JohnLilly Ludzie mają krótka pamięć i gdy ktoś spiewa w ich chórze to wszystko mu wybaczą, a potem się dziwią, że znowu coś taki odwali i ich ośmieszy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 4

@wyblinka @JohnLilly
A można oceniać treść, przekaz, merytorykę, logikę samej wypowiedzi (nie koniecznie mówię o tej z demota), czy zawsze musi iść to w parze z ładunkiem emocjonalnym do osoby treść wypowiadającej i oceną czy to "mój" czy nie "mój"?

Polacy tego nie potrafią, a potem się dziwią, że w kraju brak logicznego podejścia do czegokolwiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wyblinka
-1 / 3

@Albert_Einstein Czyli Rousseau i jego twórczość o wychowaniu dzieci rozpatrywalbys w oderwaniu od faktu, że 5 własnych oddal do przytulku skazujac jena smierc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+2 / 2

@wyblinka Wybacz nie znam. Jeśli jest dobra, albo z innego powodu wartościowa to należy ją ocenia rozdzielnie od osoby twórcy.
Tak jak malarstwo (średnie akurat) Hitlera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JohnLilly
-1 / 3

@Albert_Einstein Jak najbardziej można oceniać samą treść, beż oceniania całej osoby od której bierzemy cytat. Osobiście jednak uważam, że nawet jeśli zgadzamy się z samą wypowiadaną treścią kontrowersyjnej osoby, powinniśmy w takiej sytuacji dać sprostowanie, że popieramy tylko cytowaną treść a nie całokształt twórczości danej jednostki. Po co to sprostowanie? Ano po to aby uchronić się przed tym o czym już wcześniej tutaj wspominałem, po to aby przypadkiem nie promować jakichś oszołomów, i aby te oszołomy nie zyskiwały jakiejś ważniejszej pozycji społecznej. Masz całkiem świeży przykład z Bożeną Dykiel co to była twarzą fundacji "Twarze Depresji" a na antenie zaczęła wypowiadać bzdury w tym temacie i fundacja zakończyła z nią współpracę.
Co się zaś tyczy tematyki z demota, to przecież masz wielu ludzi którzy również zwracają uwagę na patologię z polskim kościele, a nie są tak kontrowersyjne jak Pieczyński to po co brać akurat jego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+1 / 1

@JohnLilly Dziękuję za ciekawy komentarz. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+2 / 20

Takie dzikie uogólnienia mają tyle samo sensu, co wszystkie inne bezmyślnie powtarzane stereotypy, np. "wszyscy aktorzy to pedały", "wszystkie blondynki są głupie" itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 grudnia 2021 o 0:23

G konto usunięte
+5 / 45

Prawda! I w tym kraju nie zmieni się nic, dopóki przy władzy będziemy mieli takie stado baranów, jak na "urodzinach" radia ma ryja. Rzygam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nefterain
+7 / 15

@Gajtek69 Musiałbym dopisywać "TAK!" po każdym zdaniu tego cytatu więc żeby było krócej: podpisuję się pod całością i jeszcze wiele bym dodał od siebie.
A zatem, Gajtek, rzygamy razem... oby nie okazało się, że tylko to nam pozostało i ktoś w końcu tę bandę odsunie od władzy. Wystarczy jedna decyzja - rozdział państwa i kościoła, obie instytucje na tym skorzystają bo jak widać żadnej na dobre to nie wychodzi.
I żeby nie było - nie jestem wrogo nastawiony do religii per se i wierzących, niech sobie istnieją, nie wszyscy są na tyle silni żeby żyć "solo". To jest w porządku. Otwartą wrogością darzę natomiast to co ów kościół sobą reprezentuje.
Ech... przyniosę nam miednicę co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
+7 / 17

Siedzę i oglądam Makłowicza z Kazachstanu. W Nursułtanie sąsiadują pałac prezydencki, siedziba rządu, parlament i CENTRUM BIZNESOWE. Żadnego meczetu, kościoła czy synagogi. Bo każda religia jest jak pijawka - dasz trochę, wyssie cię do ostatniej kropelki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
0 / 0

@Nefterain weź od razu wannę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aleksander1900
+2 / 2

@Gajtek69 Przy władzy masz ciągle tych samych, którzy włażą klerowi w tyłek bez wazeliny. Zmieni się dopiero wtedy kiedy przestaną chrzcić dzieci, wysyłać do pierwszej komunii i bierzmowania, przestaną chodzić do kościoła i chować zmarłych na kościelnych cmentarzach. Oni mają taką władzę bo ludzie im na to pozwalają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
0 / 0

@Aleksander1900 zgadzam się

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olewator
+2 / 16

Aktor, któremu płaci TVP z pieniędzy zabranym ludziom w podatkach, krytykuje kościół utrzymujący się z dobrowolnych datków. Czy można być większym cynikiem?
A gdzie przepraszam nie ma biedy? bezdomności? oszustw? alkoholizmu itp.?
Obwinianie za to KK to trochę jak by obwiniać lekarzy, że w szpitalu sami chorzy ludzie.
Do narzekania każdy pierwszy, ale zrobić coś pożytecznego. to już nie ma komu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 3

@olewator Trochę racji odnośnie aktora w twojej wypowiedzi jest, ale "kościół utrzymujący się z dobrowolnych datków"- tu poszedłeś po bandzie. Rozumiem, że miliony na religię w szkole, fundusz kościelny, miliony na imperium rydzyka, zwolnienia z podatków - to są te "dobrowolne" datki? I to "co łaska, ale co najmniej tyle i tyle" też są dobrowolne? Ech...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olewator
-1 / 1

@LUPUS1962 Też mi się to nie podoba, ale aktorzy, którzy również dostają dotacje z państwa nie powinni się na ten temat wypowiadać, bo to słabo wygląda.
Osobiście jestem za tym by państwo nic nie dotowało, ani kościoła, ani aktorów, ani żadne dziwne organizacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kj1970
+1 / 5

W jakim środowisku ty się obracasz, że tam sami popaprańcy, zamień ten syf i znajdź sobie normalnych przyjaciół, a od razu poczujesz się normalnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 6

Cóż to za autorytet bo nie kojarzę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 10

Coraz więcej zasrańców od zwalczania Kościoła i religii .Zobaczymy jak się to skończy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+2 / 4

@severino Oby upadkiem tej zgniłej instytucji i całkowitym zeświedczeniem i sekularyzacją państwa Polskiego i wszystkich sfer jego funkcjonowania i życia społecznego. Najpierw jednak zmądrzeniem Polaków tak, by stali się bardziej logiczni i racjonalni a mniej zabobonni i przesądni.
Dlaczego nazywasz mądrych i logicznie myślących ludzi zas...cami?
Kim są zatem przedstawiciele czarnej pedofilskiej mafii i ich wyznawcy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
-2 / 14

Wszedłem sobie na demoty by zobaczyć, czy znowu ludzie podniecają się Kościołem.
Cyk drugi demot w kolejce.
Czy księża są wszędzie? Jakoś nie widuję.
Może bym się przejął jego słowami, gdyby nie fakt, że sam zarabia na historiach o kosmitach i podróżach astralnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 grudnia 2021 o 22:50

R radhex
0 / 4

@Zoarix
ludzie jak ludzie, głównie admini, którzy wypuszczają te posty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
-2 / 2

@radhex
Widać wyraźnie, że na demotach, kwejku i jbzd są odmienne społeczności.
Racja, ludzie jak ludzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheBigShow
-2 / 12

Polecam zmianę lekarstw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+1 / 3

@TheBigShow Jesteś lekarzem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem