Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1228 1244
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar kondon
+33 / 37

Ktoś się orientuje z jakiego budżetu miałyby być finansowane te reklamy polskiego wału?
Jeśli z partyjnego - ok, jednak jeśli z państwowego - dlaczego państwo miałoby reklamować program polityczny partii rządzącej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PeterGabriel44
+24 / 26

Bo państwo to PiS. Władza to PiS, spółki skarbu państwa to PiS, prokuratura to PiS, sądy to PiS, telewizja to PiS...czego tu nie rozumiesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adamowitch94
+7 / 13

@kondon Zadajesz proste pytanie. Ludzie są zwierzętami hierarchicznymi. Zasoby naturalne (=żywność, habitat, partnerki seksualne) są ograniczone. Ergo ludzie pożądają władzy. Im więcej władzy, tym większy prestiż w grupie i dostęp do zasobów naturalnych. Obecnie rządzi PiS, czyli banda rządnych władzy psychopatów, którzy nie cofną się przed niczym, żeby władzę swoją zdobyć, utrzymać i rozszerzyć. Hitler, Stalin i Mao, którzy też byli rządnymi władzy psychopatami, wymordowali miliony ludzi, a ty pytasz, czy taki Kaczyński przyklei sobie baner propagandowy do szyby autobusu miejskiego? Serio?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 grudnia 2021 o 12:32

avatar Adamowitch94
+2 / 6

@kondon Zapiszę jego słowa dla siebie na przyszłość:
Dziennikarka: Kim chciałbyś być? Minister sprawiedliwości? Premier? Prezydent? Cel?
Kaczyński: Ja chciałbym być emerytowanym zbawcą narodu.
Dziennikarka: A dlaczego? Ale emerytowanym, to znaczy, że chciałbyś mieć 65 lat?
Kaczyński: Nie, nie, nie. Chciałbym mieć 45 lat, tyle co mam. Ja troszkę tęsknię za takim, powiedzmy sobie, jakby zwykłym, spokojniejszym życiem, chociaż też i bardzo lubię takie, jakie mam, ale to jest taka ambiwalencja. Słuchaj, ja najbardziej chciałbym być szefem silnej, bardzo wpływowej, rządowej tzn. współtworzącej albo tworzącej rząd partii.
Jestem zdumiony. Po raz pierwszy widzę, żeby żądny władzy psychopata otwarcie przyznawał, że pożąda władzy. Niesłychane. Dziękuję ci za ten materiał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+3 / 3

@Adamowitch94 Jakoś jaśniej to teraz wygląda, nie?
Nie trzeba się doszukiwać logiki w działaniach, bo cel jest tylko jeden.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PeterGabriel44
+1 / 1

Jeszcze więcej węgla! Jak się ma w garści kopalnie i swoich w zarządach to nie opłaca się odchodzić od wydobycia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+3 / 3

@Yahu1983 Nie wypowiadałem się na temat tej reklamy, a lokalny budżet mniej mnie interesuje.
Nie podoba mi się ta gierka za nasze pieniądze, jednak to PiS ją zaczął.

W związku z nowym wałem zmniejszą się wpływy do budżetów miast, za to zwiększą do centralnego. Przez to PiS będzie mógł rozdawać pieniądze "swoim" miastom, a karać przeciwników.

@PeterGabriel44 Poza atomem nie mamy alternatyw, a w tej kwestii zarówno PiS, jak i PO niewiele zrobiły dobrego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 grudnia 2021 o 21:34

avatar Adamowitch94
-2 / 2

@Yahu1983 To prawda, że polityka klimatyczna jest dyktowana przez UE, a nie przez PiS, ALE prawdą jest także i to, że to PiS przyjmuje polecenia z Brukseli i je egzekwuje u nas.

Analogicznie kogo byś skazał za morderstwo - zleceniodawcę, który mówi, żeby zabić, czy może zleceniobiorcę, który zabija? Ja bym skazał za morderstwo obu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 grudnia 2021 o 22:26

M mudia
+1 / 1

@Adamowitch94 Akurat z politykami prawda jest taka, że jeśli któryś nie poszedł do polityki po kasę, to właśnie dlatego, żeby rządzić. Nie ma innego celu w byciu politykiem. Inaczej mówiąc - Ci ludzie uważają się za przewodników i chcę realizować swoją wizję (jakakolwiek by ona nie była) - na tym w zasadzie polega polityka , na byciu "sprawczym". Z tej perspektywy słowa Kaczyńskiego ani mnie nie oburzają, ani nie dziwią i nie chodzi to o tę czy o inną partię, ale taka jest natura tego zawodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 grudnia 2021 o 23:03

avatar Adamowitch94
-2 / 2

@mudia Zgadzam się tylko w części. Jak pisałem wcześniej, ludzie z natury pożądają władzy, bo niesie ona ze sobą pewne korzyści. Ludzie, którym szczególnie zależy na władzy, idą dla władzy głównie, ale nie tylko do polityki. Władzę dają różne organizacje, np. stowarzyszenia (np. kluby sportowe, organizacje charytatywne), organizacje religijne (np. KK). Inni dla władzy pną się po szczeblach kariery zawodowej w swojej korporacji, żeby móc rządzić i gardzić podwładnymi, inni podejmują zawód nauczyciela (idealne, bo można się popastwić nad dzieciakami), a jeszcze inni dla władzy kupują sobie zwierzaczka, żeby móc go podręczyć.

Nie wszyscy, którzy idą do polityki, są rządni władzy. Niektórzy idą do polityki dla ideałów, podobnie jak inni dla ideałów zostają nauczycielami, księżami czy menagerami. Jedyna partia, która przychodzi mi tu do głowy, to Konfederacja, chociaż i oni mają swoje za uszami. Generalnie lepszego wyboru nie widzę.

Polecam książkę "Jak wyszliśmy na ludzi" William von Hippel. Gość mówi, że żądza władzy jest w nas nieodzowna i wrodzona i jako rozwiązanie proponuje po prostu decentralizację, tzn. musimy kształtować nasze struktury i hierarchie (wszelkiego rodzaju) w taki sposób, żeby było w nich jak najmniej stanowisk władzy, a nawet jeśli jakieś są, to żeby ta władza była jak najmniejsza, a nawet jeśli jest duża, to żeby dobrobyt rządzącego był sprzężony z dobrobytem jemu poddanych, np. żeby pensja posła była zależna od średniego wynagrodzenia w Polsce na zasadzie "im lepiej się żyje Polakom, tym lepiej się żyje władcy". To, że nasza władza nie chce uzależnić swojego wynagrodzenia od średniego wynagrodzenia w Polsce, udowadnia, że rządzą nami żądni władzy psychopaci, bo cechą kogoś takiego jest między innymi silny egocentryzm i nastawianie na własne korzyści majątkowe.

Ja na co dzień zwalczą własną żądzę władzy poprzez praktykowanie libertarianizmu. Nawet mi przez myśl nie przejdzie, żeby mówić Ci, jak masz żyć. Nie chcę rządzić tobą. Wystarczy mi, że muszę rządzić sobą, a i to nie jest łatwe. Traktuję ludzi po partnersku - jak równy z równym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
+17 / 25

Za chwilę trzeba będzie odklejać to 7 i przyklejać 8

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+13 / 15

@LowcaKomedii Za chwilę? Już trzeba

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
+2 / 10

@egoiste Mój błąd :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 2

@LowcaKomedii oni po prostu przytomnie zostawili miejsce na 1 z przodu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mrooffka
+1 / 11

No cóż Łódź już ogłosiła podwyżki biletów MPK od nowego roku właśnie z okazji "nowego wału" i podwyżek cen prądu i paliwa. Wybierano pomiędzy rzadszymi kursami, a podwyżką właśnie. Pomijam, że Łódź jako taka zmierza ku wycofywaniu transportu zbiorowego jak najbardziej się da zostawiając jakieś tam minimum na rzecz transportu kołowego. Są na dobrej drodze, bo przy obecnej siatce połączeń, wycofywanych liniach tramwajowych i podwyżkach właśnie uda im się to znacznie szybciej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+8 / 12

Nowy Ład dopiero dobije te wskaźniki!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek2891
+9 / 9

Uwaga na ten autobus! Kontemplowałem go sobie wczoraj i po chwili ktoś mi w tyłek wjechał. Jestem pierwszą ofiarą nowego wału!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Pawulon
+8 / 8

@marucha79
no i dlatego miasta protestuja: nowy lad to zabranie pieniedzy z budzetow samorzadow, przekazanie ich do budzetu centralnego i potem uznaniowa redystrybucja. wiadomo ze tam gdzie rzadzi opozycja kasy bedzie mniej, tam gdzie swoi: wiecej. tylko czy to uczciwe, czy to jest dbanie o interes kraju? to zwykly szantaz ekonomiczny ze strony rzadzacych, metody rodem z komuny i gospodarki centralnie planowanej. tylko niewyedukowane PISory tego nie rozumieja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
-1 / 1

Oczywiście, że samorządy powinny nagłaśniać sprawę rolowania ich przez rząd w rozliczeniach finansowych i konsekwencji nowych rozwiązań, tylko że prowadzenie kampanii w ten sposób zalatuje manipulacją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+2 / 10

Ciekawe czy chociaż jedna osoba się zastanowi co z czego tak na prawdę wynika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar m11
+12 / 16

I bardzo dobrze, że Łódź się nie 3,14erdoli i mówi jak jest. Brawo Łódź!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adder
+3 / 5

W sumie Wawa też mogła by zrobić jakieś antyreklamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 1234tester1234
+2 / 2

U nas tak inflacja zapieprza, że ta "reklama" jest już nieaktualna XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Yahu1983
-5 / 9

Ważne, że samorząd świadomie traci zyski z normalnej reklamy, by skrytykować rząd. Oczywiście na koszt mieszkańców Łodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio1212
0 / 4

@Yahu1983 No tak ale jak nowy ład coś każe to jest dobrze ale jak lokalne miasta i rządzący to źle. Hipokryzja poziom ekspert. Jak my robimy to dobrze ale jak robi ktoś inny to bardzo źle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mindfield
-2 / 4

Łódź się opamięta, gdy im złodzieje z rządu obetną kasę jeszzce bardziej. Przepraszać jeszcze Łódź będzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 grudnia 2021 o 21:14

W Wojtek1291
+1 / 1

Dyskutowałem z politykiem z łódzkiego PO, a raczej chciałem, bo po którymś z rzędu histerycznym wpisie o podwyżkach z winy PiSu, zwróciłem uwagę, że podwyżek z decyzji rady miasta (KO ma większość), nigdy nie komentują głośno i to trochę żałosne. Polityk raz mi odpowiedział, twierdząc, że w Łodzi jest wszystko super, a kiedy go wypunktowałem, więcej nie napisał. Ogólnie chodzi o to, że poziom zarządzania czymkolwiek przez polityków dużych partii jest dla mnie taki sam. Zero odpowiedzialności, zero planowania, wszystko skierowane na krótkoterminowe zyski dla samych polityków. Zarządzają czymś w danym momencie, to robią wszystko, by zyskać najwięcej dla siebie, z założeniem, że zaraz skończą zarządzać i problemy, z którymi się borykają obywatele i mieszkańcy spadną na następcę. A jeśli uda im się wygrać ponownie wybory, to zamiast wziąć się za poważniejsze problemy, jeszcze mocniej skupiają się na swoim interesie. I tak do momentu, aż przegrają i cały cyrk zaczyna się od nowa, pod nowymi włodarzami. W Łodzi rządzi od 3 kadencji Zdanowska (PO). Przez 12 lat nie zdążyła stworzyć sensownego planu naprawy miasta, skupiając się wyłącznie na projektach w centrum, które pozwalają się promować i zaniedbując wiele problemów, które wymagały naprawy, ale nie dawały możliwości promocji. 12 lat zwalania winy na poprzednika, po których miasto jest skrajnie zadłużone, każda spółka miejska jest zadłużona i przynosi straty, żadna inwestycja nie została oddana na czas i bez błędów, miasto zyskało status jednego z najbardziej zakorkowanych w Europie i regularnie się wyludnia. Teraz nagle miasto ma problem wg. PO, bo PiS ich pozbawił 300milionów z budżetu, ale kiedy doprowadzali budżet do ruiny, to problemu nie widzieli. I teraz coś o komunikacji miejskiej w Łodzi. Spółka od lat jest źle zarządzana i przynosi straty. Obecnie wg. słów polityka, który raczył mi raz odpowiedzieć, miasto dopłaca ok 50 milionów do komunikacji, przy ograniczeniu części linii z powodu stanu torowisk i remontów. Jeszcze dwa lata temu, kiedy podawano stan MPK, to miasto dopłacało ok 20 milionów. Miasto kupuje używane tramwaje od Niemców, żeby zastąpić zużyty sprzęt, jakość transportu zbiorowego spadła na łeb na szyję. Z powodu licznych remontów i zakorkowania miasta w sposób nieprzemyślany, miasto musiało przedłużyć czasy przejazdu na biletach jednorazowych. Niedawno to zdjęto i podwyższono ceny biletów, teraz podwyższa się je ponownie, ale już z właściwą promocją z czyjej winy. Zero odpowiedzialności, zero nadzoru nad remontami, zero wstydu, gdy się mieszkańców olewa albo robi w wała jawnie. PiS zrobił miastom zarządzanym przez PO przysługę. Mogą znów zwalać winę za swoją nieudolność na rząd. A ludzie są durni i nie widzą, że są rozgrywani na dwie strony przez pazernych i niekompetentnych ludzi i nie są dymani przez jedną stronę, tylko przez obie, bo i rząd i samorządy grają wyłącznie dla siebie. Tak jest, "brawo Łódź", nie stać was na regularne sprzątanie miasta i pielęgnację zieleni, ale na propagandę polityczną zawsze są pieniądze. Tak samo jak ostatnio na badania przez prywatną firmę, potwierdzającą, że miasto się nie wyludnia, chociaż 2 miesiące wcześniej urząd miasta to potwierdził, tłumaczył się i podawał pomysły rozwiązania tego problemu. Dla PRu można wydać dowolną sumę, ale na to co potrzeba zawsze brakuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem