Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
307 312
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M konto usunięte
0 / 0

Tylko pytanie co zrobić jak już zrobisz ze ściany ser z wielką ilością dziur i nie ma gdzie już... Przeprowadzka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 4

A wiecie z czego wynika to że ludzie tyle wiercą i wiercą?
Kuwa z tego że używają dziadowskich wiertarek!
Bo np taka wiertarka
https://toya24.pl/pol_pl_WIERTARKA-UDAROWA-800W-Z-UCHWYTEM-13MM-10011666_1.jpg
Się nie nadaje do wiercenia w czymkolwiek twardszym niż pustak. Za słaby udar, za duże obroty.
A niestety Ziutki Majstry tego nie kumają, bo porządnego sprzętu w łapach nie mieli.

Nawet najtańszy (za 200zł) młot udarowy z SDS/SDS+, jest wielokrotnie lepszym sprzętem.
Wolniejsze obroty, mocniejszy udar i cegły wiercisz elegancko. Nawet przez 50cm mur się przewiercisz w 15-30s.

Majstry! Młot udarowy na SDS/SDS+, porządne wiertło i żadna ściana nie straszna!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PitBull9010
-3 / 3

@rafik54321 po pierwsze, nie wiertarka robi z Ciebie majstra
dobry majster poradzi sobie i z trochę gorszym sprzętem, a ta wiertarka która pokazałeś ma dość dobry udar, a obroty można regulować :P
po drugie, jeśli ludzie mieszkają w takich, a nie innych blokach, nie ma się co dziwić, że są warunki, jakie są...
często właśnie tylko w "łikęt" można coś zrobić, bo przez resztę tygodnia człowiek pracuje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@PitBull9010 powodzenia w wierceniu żelbetonu, taką wiertareczką na kijowych wiertłach za 5zł. Chciałbym to zobaczyć XD. Ciekawe ile wierteł byś spalił haha.

Jak się uprzesz i będziesz wiercił 30min to niby się da, ale PO CO? Skoro za podobne pieniądze możesz kupić coś, czym to wywiercisz w 1min i nie spalisz wiertła?

Rury stalowe można ciąć piłką brzeszczotową, ale po co skoro łatwiej wziąć diaksa?
Wkręty też można wkrętakiem (śrubokrętem) wkręcać, ale powodzenia przy wkręcaniu wkręta o długości np 10cm w lite drewno XD. Łapy zdychają, no ale się przecież da.

Regulacja obrotów w takich wiertareczkach to też bujda, bo lubią się zacinać i uruchamiać dopiero od 1000 RPM w górę, a to już za dużo.

Wg mnie najlepszym zestawem do "bloku" na doraźne zastosowania prywatne to właśnie młot udarowy na SDS+ i do tego wiertarko wkrętarka sieciowa.

Bo co w domu wiercisz? Oprócz muru? Co najwyżej jakąś płytę wiórową, albo cienką blaszkę, no może jakiś profil do 1,5mm. To przewiercisz taką wkrętarką sieciową. A do muru walisz SDSem.

Taka typowa, klasyczna wiertarka przydaje się wyłącznie kiedy chcesz wiercić w twardszej i grubszej stali. Jakieś profile po 5mm. Jednak takich rzeczy nie ma potrzeby wiercić w domu.

To jest właśnie klucz do porządnej pracy. Dobranie odpowiedniego narzędzia. W płytce ceramicznej niby można próbować wiercić wiertłem do betonu, ALE, najpewniej ci i tak pęknie, a po drugie będziesz się pierniczył pół godziny. Lepiej kupić sobie nawet z allegro za 5zł, otwornice diamentową, cyk wkrętareczka, gąbka z wodą i wiercisz sobie na wolnych obrotach przez 30s i masz elegancki otwór. A potem w murze poprawiasz SDSem. I jest git robota zrobiona w 2 min, gdzie swoją wiertarczką na mechanicznym udarze byś się pierniczył godzinę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misiunio1234
+2 / 2

To brednie. Najbardziej miękkie są pomiędzy 6:00 a 8:00 :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+2 / 2

Pomiędzy 20:00 a 22:00

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dinus84
0 / 0

tak właściwie to między 6:00a 8:00 i 20:00 a 22:00 to ściany są najtwardsze bo wredni sąsiedzi wtedy własnie szarpią się na potęgę z wiertarką. Nie wiem czy to zasługa sprzętu, umiejętności czy rzeczywiście ściany robią się wtedy takie wredne;p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Dinus84 w zasadzie to kwestia przede wszystkim wiedzy, wiedzy o tym jak dobrać narzędzie do zadania i jak tego narzędzia użyć.

Bo wiertarka, wiertarce nierówna. Taka zwykła najzwyklejsza wiertarka nie nadaje się do wiercenia w murze (co najwyżej w pustaku). Udar w nich jest stanowczo za słaby. A wiertła (porządne) są drogie. Nawet 30zł za jedno wiertło. Więc ludzie kupują tanie po kilka zł. A one są tępe i miękkie, przepalają się zamiast wiercić.

Do muru walisz młotowiertarką z SDS+ (typ mocowania wiertła). Nawet najtańszy młot daje radę w wierceniu muru, bo jego podstawową funkcją jest kucie ścian :P . A tu już udar musi być jebi***y.
No i tu nawet te tańsze wiertła dają radę, bo wierteł SDS+ z typowego guanolitu po prostu nie ma XD.

Z takim zestawem możesz spokojnie startować do każdej ściany i wiercić sprawnie bez jakiś akrobacji.

Wtedy zamiast robić jakąś dziurę np 3min bo powoli idzie, wiercisz 20s. Na dodatek często ludzie niepotrzebnie wiercą otwory zbyt głębokie "bo kołek nie wchodzi". Przedmuchaj otwór to wejdzie XD. Serio otwór nie musi być głębszy niż długość kołka + 0,5/1cm.

A tak swoją drogą. To wolałbyś nieco większy hałas młota udarowego przez np 5min, czy klasycznej wiertarki przez 3 godziny? XD...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RophoeC8
0 / 0

Taka młotowiertarka jest nawet cichsza niż wiertarka. No chyba, że odpalisz maksymalne obroty, ale to wtedy w 5 sekund przebijesz się przez całą ścianę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@RophoeC8 wiesz, dla ciebie to może i cichsza, ale jej udar się niesie po ścianie XD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dinus84
0 / 0

@rafik54321 to był sarkazm. Oczywiście, że najważniejszy jest sprzęt( odpowiedni młot sds+ a najlepiej pneumatyk i odpowiednie, czyli porządne wiertła) plus technika. Jestem zwolennikiem zainwestowania w dobry sprzęt i na sposobie wiercenia się znam więc jak potrzebuję wywiercić kilka dziur w żelbetonie, to zajmuje mi to tylko pare minut, jednak moi sąsiedzi chyba nie są już tak doświadczeni i wyedukowani w tym temacie;p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem