Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
154 179
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Ashera01
+4 / 6

Z tym zmierzchem chrześcijaństwa domowego to tak nie do końca, bo coraz aktywniej działają grupy protestanckie, które werbują nowych wyznawców. Wiem, bo mojego męża to wciągnęło i odbiła mu religijna szajba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
0 / 2

@Ashera01 a ja mam przeciwne obserwacje. Mam obok siebie taki protestancki kościół. Kiedyś kręcił przy nim tłum ludzi, ale już przed pandemia ewidentnie się przerzedził. Na czas pandemii to mam wrażenie, że się całkowicie zamknęli ( co akurat pochwalam, duży plus w porównaniu do KK).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
0 / 4

@Ashera01 wyrazy współczucia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 4

@Ashera01
Jeśli Polscy głupcy nie zmienią i nie wypaczą protestantyzmu to przynajmniej protestanci nie będą usiłowali na siłę narzucać przekonań religijnych prawem bo od lat 60 się ciut zmienili. Kościół katolicki też mia się zmienić po II soborze watykańskim ale mu jednak odbiło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ashera01
-1 / 3

@killerxcartoon oni nie mają póki co siły przebicia do polityki, bo jest ich mało. Protestanci to nie jest jedno wyznanie, tylko wiele spojrzeń różniących się między sobą, więc nie ma co uogólniać, że się zmienili. @5g3g ja natomiast obserwuję rozwój nowych wspólnot protestantckich, choć bardziej pasuje określenie "sekta". @silkoTak moim zdaniem funkcjonuje wspólnota, do której dołączył mój mąż. Przywódcą tej akurat grupy jest samozwańczy prorok i apostoł (sam się tak nazwał) Knut Olsen, który pierze ludziom mózgi... nie chcę im robić wyświetleń, ale na YT wystarczy wyszukać "The Pastor who Stopping Going to Church" i widać jak ludzie mają zaprogramowane wychwalanie swego guru. Miałam już okazję poznać kilka osób z tej wspólnoty i rozmowy z nimi są jak gadanie do chodzącej Biblii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-1 / 1

@Ashera01
No nie przesadzaj
Szwecja 65 procent populacji to Luteranie
Norwegia 68 Luteranie
Islandia - 75 Luteranie
Wielka Brytania - 38 Anglikanie a jak popatrzysz na sama Anglię to jeszcze więcej bo 42%
Szwajcaria 23 Szwajcarski kościół reformowany
Niemcy - 25 Niemiecki Kościół Ewangelicki

Jak widać Luteranie jacy zmienili konserwatyzm na liberalizm i to totalny liberalizm ... przetrwali.
Anglikanie jacy są dość mocno liberalni całkiem nieźle się trzymają
Szwajcarki kościół bazujący na Kelwinizmie też nieźle się trzyma choć nigdy nie dominował
Niemcy Ewangelicy też nieźle się trzymają bo się liberalizowali po II wojnie w latach 60tych.. stan populacji jest po zjednoczeniu Niemiec bo 80 procent populacji NRD to ateiści gdyż była tam zakazana religia A należy pamiętać ze nie dominowali w całych Niemczech

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 grudnia 2021 o 10:36

K korn82
+1 / 7

No i dobrze je*ać ich. Starczy 2 tyś lat czarnej tyranii. Wyp**rdalać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wieczniemlodyduchem
-5 / 5

Jak się patrzy na sposób nauczania religii, począwszy od przygotowania do I komunii i potem przez całą szkołę to się nie ma co dziwić, że młodzież odchodzi od kościoła. Po prostu niczego tam dla siebie nie znajduje. Do tego aby powstała w człowieku realna potrzeba wiary jest konieczne głębsze przemyślenie, refleksja nad sobą i sensem życia. Religie mają moc kulturotwórczą. Obecnie rolę tę przejęła popkultura. Tylko awaria Internetu i brak dostępu do ulubionych portali społecznościowych mogą sprawić, że ludzie zaczną zastanawiać się nad sensem życia i śmierci, początkiem stworzenia itd. Taka ciekawostka - większość fizyków zajmujących się badaniem cząstek elementarnych, czyli jak działa wszechświat i jak powstał, to ludzie głęboko wierzący, przekonani że nie może być to dziełem przypadku, ponieważ jest zbyt uporządkowane. Natomiast ateiści to filozofowie, artyści i biolodzy wyznający teorię ewolucji która została sformułowana zanim odkryto sposób kodowania DNA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hvsarz
-5 / 7

@sliko "[Wiara] więdnie ona tam, gdzie nikogo się do niej nie przymusza..." Myśl tak dalej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+2 / 4

@Hvsarz zadedykuj tę myśl ludziom spalonym przez KK na stosach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 2

Po pandemii? Gratuluję, twoim zdaniem nie ma już zagrożenia zdrowia, a tylko PiS swoją propagandą utrzymuje nas w nieświadomości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lcf82
0 / 0

Tyle religii na świecie z wiarą w jednego boga a także takich z wielobóstwem (te to już bardziej historyczne i obecnie w mniejszości). Pytanie jest tylko którzy z tych bogów, wierzą w które religie?

Czy Bóg jest chrześcijaninem, katolikiem, żydem, muzułmaninem, rastafarianinem a może wyznaje religię Jedi? Wydaje się, że nie - religie to forma kontroli ludu (przykład kapłani Egipscy i zaćmienia Słońca konta ludność i historie o tym, że bóg się gniewa), tylko, że obecnie to nie średniowiecze i ludzie patrzą logicznie na świat.

Oczywiście są jednostki naszpikowane religijnością ale jakby oni nawet pomyśleli, czy ich bóg wierzy w tę religię? Ba, czy ten bóg istnieje? Tyle religii ze starożytności już upadło naturalnie, gdyż brak wyznawców stał się faktem.

Aztekowie, Egipcjanie, Grecy, Rzymianie, Wikingowie, nawet tacy Polanie mieli swoje religie i tylko historia o nich wspomina i o ich wierzeniach; a to dzięki zapiskom i ustnym przekazom z dziada, pradziada jak to kiedyś się wierzyło, w co/kogo, o obrzędach i tak to wygląda.

Może na współczesne religie na 100-500 lat też przyjdzie czas aby stały się tylko legendami, opowiadaniami, historią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem