Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
95 105
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A awator
0 / 0

Jeżeli Konstytucji i przepisów innych ustaw nie łamie obecna w Polsce od wielu lat selekcja na dyskotekach, czy w klubach tanecznych to na pewno nie łamie ich też weryfikacja unijnych certyfikatów.
(4/4)
3:21 PM · 14 gru 2021·Twitter Web App
https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1470760787539079168

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonSalieri
+3 / 5

Wejście do klubu nie jest obowiązkowe. A ci co nie wejdą, nie płacą właścicielowi.

Z krajem jest nieco inaczej - Płacę w podatkach na wszystko, a zabrania mi się z tego korzystać.
Czy mogę wejść bez maseczki do szkoły? Ano nie. A do ministerstwa? Tym bardziej nie. No to chociaż do sklepu? Jak widać - również nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
-1 / 3

@DonSalieri Po prostu przestań płacić podatki...

Żarcik taki tylko, ha, ha...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@DonSalieri
Życie też nie jest obowiązkowe.
Ale świadczenie publicznie komercyjne usług jest już regulowane i musisz świadczyć je wszystkim w takich samych warunkach i tej samej cenie. W każdym razie było tak jeszcze dwa i pół roku temu do czasu zamieszania z art138 Kodeksu Wykroczeń

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+5 / 9

łamała

Do niedawna był art 138 KW o brzmieniu
Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, żąda i pobiera za świadczenie zapłatę wyższą od obowiązującej albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany,
podlega karze grzywny.

(Art. 138 pobieranie za świadczenie zapłaty wyższej od obowiązującej lub odmawianie świadczenia przez zobowiązanego - w części zawierającej słowa „albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany – został uznany za niezgodny z Konstytucją RP wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 26 czerwca 2019 r. (sygn. akt K 16/17) i z dniem 4 lipca 2019 r. utracił moc w tym zakresie (Dz. U. z 2019 r. poz. 1238)


Wiec mogłeś wezwać policję i nałożono by kare na bramkarza. Pisiory jednak usunęły ten zapis bo ukarano drukarza jaki odmówił druku plakatów LGBT.

To jest dewastacja prawa. Liczę że kiedyś katolicy i PiSiory zapłacą za to i np odmówi im się obsługi .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 5

@killerxcartoon w Polsce jest taki problem, że większość wolność widzi tylko swoją, równość tylko wtedy gdy jemu się wydaję, że jest mniej równy. I tak naprawdę wszyscy głośno krzyczący o wolności i równości, braku dyskryminacji to tymi sologanami sobie gębę wycierają.

Dlatego jedni widzą zło gdy ktoś do swojej posiadłości "nie chce wpuszczać łysych, ale gdy już rudych" to mu to przeszkadza.
Stąd jedni krzyczą stop LGBT, drudzy chcą piłować katolikom prawa. Krzyczą jak ma funkcjonować czyjaś firma kogo można zatrudnić, a kogo nie, kogo można obsługiwać, a kogo nie. Zamiast najprościej pozostawić tę możliwość ludziom. Jeżeli właściciel chce wpuszczać zaszczepionych niech tak robi rynek zweryfikuję, jeżeli tego nie będzie robić to klienci też mają wybór mogą nie korzystać. Tylko problemem dalej rozbija się o to, że ludzie tego nie chcą, oni chcą by tym drugim dowalić, a ich zostawić. Zamiast oczekiwać, żeby dać wreszcie spokój wszystkim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+2 / 4

@Tibr
Czym innym jest twoja posiadłość i wpuszczanie np na ślub czy imprezę urodzinową. Bo w życie prywatne nikt ci nie ingeruje. A czym innym jest prowadzenie działalności gospodarczej bo jest to aktywność regulowana prawnie. I jak świadczysz usługi czy handlujesz masz je świadczyć wszystkim w takiej samej cenie i jakości.

mam nadziej że kiedyś boleśnie kopnie cie wolny rynek albo cwaniaczki i Janusze biznesu .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@killerxcartoon Nie zrozumiem ludzi, którzy życzą innym źle od tak. Czyli chcesz segregacji czy nie?

Co do jsnuszy to oni doskonale sobie radzą w tym czym jesteśmy i robią ludzi boleśnie cały czas, jakoś im struktury państwowej kontroli nie robią nic. To co nam grozi w tej chwili to przejście na oligarchię co lepszym nie będzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+2 / 2

@Tibr
Ależ oczywiście że nie chcę segregacji. Ale ten przepis jej zabraniał a po jego zniesieniu nie możesz np takiej dyskoteki pozwać czy wezwać policje by bramkarzowi dała 150 zł mandat.

Oligarchię to już niestety mamy ....


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@Tibr To wymówka, aby dowalić myślącym inaczej, aby ich zaatakować.
Ludzie nie chcą wolności, tylko żeby cały świat myślał tak, jak oni. Uważają, że mają rację i wiedzą najlepiej, co powinni inni robić. Chcą narzucać własne poglądy, a nie pozwalać myśleć za siebie.

„Pytaniem jest co tak naprawdę uzależnia. Uzależniać może myślenie „jestem dobrą osobą”. Może i tak. Jednak ktoś o umyśle psychoanalitycznym mógłby powiedzieć, że to nie to jest narkotykiem. Narkotykiem jest nienawiść, usprawiedliwienie do użycia siły, pragnienie totalitarnej kontroli i tyranicznych rządów. Maska dobroci jedynie to przykrywa. (...)
Mam ujście dla moich najgorszych impulsów. Nie muszę ich nawet świadomie zauważać, bo mam tę maskę dobroci, więc mogę pozwolić ”demonicznym siłom”, będącym częścią ludzkiej psychiki, na swobodne działanie, jednocześnie mówiąc, że jestem dobry.”

"Libertarianizm - radykalna ideologia, zakładająca, że człowiek nie jest własnością innych ludzi."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem