Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Odsłoń klatkę piersiową - uratuj życie!

Kampania społeczna, która ma przełamać tabu funkcjonujące w naszym społeczeństwie i pomóc w ratowaniu życia kobiet. Kobietom znacznie rzadziej udzielana jest pierwszą pomoc tylko dlatego, że ja, Ty, my boimy się odsłonić kobiece piersi i zacząć wykonywać RKO

www.demotywatory.pl
+
314 321
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Assasinsninja
-5 / 27

I co ta kampania zmieni? Nic, i tak nie pomógłbym jak i zapewne 99% innych mężczyzn. Znacznie łatwiej pójść do więzienia za napaść na tle seksualnym niż za nieudzielenie pierwszej pomocy(Nie licząc już jak są obydwa przestępstwa postrzegane społecznie, jak i jakie kary za nie grożą). Już nie raz były tutaj historie o tym jak może skończyć się taka pomoc.

Krótko mogę skomentować tak. Nie rób niczego! Uratuj SWOJE życie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 grudnia 2021 o 13:13

R Redziu89
-1 / 19

Przez takich idiotów cywilizacja się rozwija tak powoli...
Cieszę się, że debile trzymają się z debilami, przez co nikt tobie nie pomoże, umrzesz i kolejnego debila mniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+17 / 17

@Assasinsninja "Nie rób niczego! Uratuj SWOJE życie!" Nie zgodzę się z tym, wezwanie służb to też jest pomoc więc jeżeli to zrobisz nie możesz zostać posądzony o nie udzielenie pomocy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siwy121
+13 / 17

@Redziu89
To nie chodzi o ninja czy kogoś innego tylko o to jakie chore czasy mamy.
To prawda, że za pomoc kobiecie mógłbyś zostać oskarżony a napaść na tle seksualnym jeśli ta kobieta jest nienormalna przez co może zrujnować Ci życie. Nawet jeśli sąd przyzna Ci rację to w najbliższej okolicy będziesz uznawany za zboczeńca i alienowany.
Taki mamy problem w społeczeństwie, że kobiety są faworyzowane. Dajmy na to jeśli jakaś kobieta oskarży Cię o gwałt to ty musisz udowodnić, że to nieprawda oraz za fałszywe oskarżenia nic im nie grozi a tobie może zrujnować życie.
W takich obecnie chorych czasach żyjemy gdzie nawet krzywe spojrzenie może okazać się powodem do pozwu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Assasinsninja
-3 / 9

@Redziu89 Dziękuję za obrazę i życzenia śmierci, mam nadzieję że Pan uratował już dziesiątki osób i nie miał z tego powodu żadnych problemów. Gratuluję odwagi i szlachetności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pandoro
+7 / 7

@Assasinsninja no i właśnie przez takich zakompleksionych ciemnych ludzi rodem ze średniowiecza, kawałek cycka to jeden wielki temat tabu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+1 / 9

@Assasinsninja . Z dokładnie tego samego powodu nie odważyłbym się udzielić jakiejkolwiek pomocy dziecku. Niech zamarznie na mrozie, ale do wioski nie podrzucę.
Podstawowa zasada obowiązująca w ratownictwie jest taka, że bezpieczeństwo ratownika ma najwyższy priorytet, nikt nie ma obowiązku udzielać pomocy narażając siebie.
Takie czasy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Redziu89
+2 / 4

Żadnych życzeń nie było. A owszem, kilkukrotnie miałem takie sytuacje i następnym razem również nie będę się wahać, nawet jeśli to będzie debil.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Assasinsninja
-2 / 6

@kibishi Odpowiedziałem na to, za nieudzielenie pomocy zgodnie z artykułem 162 grozi do trzech lat. Za molestowanie seksualne także do 3 ale już za gwałt do 12 (Jak dobrze pamiętam 190-ty któryś).

SIwy dokładnie wyjaśnił dlaczego nie pomógłbym kobiecie. Czasy są takie że szansa na otrzymanie później wezwania do sądu za gwałt albo molestowanie jest na tyle wysoka że zrezygnowałem już z ideałów.

Nie nie pomagam bo nie chcę, nie pomagam bo jedyne co możesz otrzymać w zamiana to problemy. Takie miałem przeżycia i tak mnie ukształtowało życie. Lepiej zignorować i nie pomagać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 grudnia 2021 o 23:16

avatar gregory998
-3 / 7

@Redziu89 Weź snickersa i przestań gwiazdorzyć. Też kiedyś byłem dobry, miałem jakieś ideały i zasady aż życie zweryfikowało to i owo. Jak ktoś jest dobry to musi mieć twardy tyłek...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
-1 / 3

@Assasinsninja Dlatego napisałem że aby można było uznać że udzieliłeś pomocy wystarczy jak zadzwonisz po służby. Takiej pomocy jest w stanie udzielić praktycznie każdy. Sam też obawiałbym się wykonać RKO na obcej kobiecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1032
+21 / 27

Niby taka szlachetna akcją, a boją się okazać trochę ciała, boją się opinii społecznej ?
Jak twórcy się boją, nie dziwię się ze mało osób, chcę pomagać kobietom, w takiej sytuacji
Większości przypadków osoba, której udzieli się pomocy podziękuje, ale jest też ze można ze trafić na jakoś wielbicielkę Me Too, czy inne badziewia i dostać kraty za napaść na tle seksualnym.
W kraju gdzie nie można broń się przed mordercą, złodziejem tzw bandytą w swoim własnym domu, nie ma co liczyć na sprawiedliwość

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 grudnia 2021 o 13:31

R Rydzykant
0 / 12

@pawel1032
Jeżeli ofiara której udzielasz pomocy nie oddycha i jej serce nie bije, możesz najwyżej zostać oskarżony o nekrofilię i zbezczeszczenie zwłok. Nawet bardzo przeciętny adwokat udowodni, że martwa aktywistka Me Too z definicji przestaje być aktywistką. W USA jest nieco inny system prawny, jednak w Polsce łatwo można się wybronić.

Natomiast masz rację, ludzie się boją. Znacznie łatwiej jest uciec, niż wziąć na siebie odpowiedzialność za czyjeś życie. I nie ma znaczenia czy ratowana osoba jest mężczyzną czy kobietą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Assasinsninja
+3 / 13

@Rydzykant Tak wybroń się z napaści na tle seksualnym albo z gwałtu w polskich sądach. Życzę powodzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+2 / 10

@Assasinsninja
Nie odróżniasz udzielenia pierwszej pomocy (masaż serca oraz sztuczne oddychanie) od gwałtu? Współczuję. Właśnie osoby twojego pokroju sprawiają, ze ludzie boją się pomagać.

Oczywiście problemem są pomówienia o napaść seksualną, w sytuacji gdy nie ma świadków. Jednak najczęściej konieczność ratowania kogoś następuje w miejscu publicznym. W dodatku jeśli najpierw zadzwonisz na 112 a dopiero potem podejmiesz resuscytację, masz twardy dowód wykazujący twoją niewinność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+12 / 16

A może warto by zrobić taką kampanię, w której zniechęca się kobiety do bezpodstawnych oskarżeń o molestowanie seksualne itp.

Bo skądś ta niechęć do udzielania kobietom pomocy się bierze. A skąd ona może się brać? Chyba tylko z tego powodu, bo inny mi nie pasuje do sytuacji.

Dodatkowo, niby kampania o pomocy medycznej, a masaż serca babeczka wykonuje stanowczo za wysoko XD. Bo należy go wykonywać na końcu mostka, czyli w zasadzie pod biustem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 grudnia 2021 o 23:57

avatar Zetar
0 / 2

@rafik54321 - no ale wtedy byłoby widać piersi. A przecież piersi kobiece to temat tabu, nie wolno pokazywać, patrzeć, a już dotykać to... oj lepiej nie pisać ;P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 3

Wgl nie było potrzeby rozcinania stanika na tej aktorce.
Bo i po co?

Z jednej strony mówią że nie wolno pokazywać, ale coraz częściej widuję filmy gdzie nagość jest niemalże podstawą filmów (tak np 50 twarzy grey'a).
Bo nawet w wybitnie seksualizowanym filmie Seksmisja, tej stricte nagości nie było aż tak dużo. Owszem bywały, ale np nagi biust był widoczny przez cały film może z minutę z hakiem.
A w grey'u, średnio co 10-15min scena seksu :/ (mówię tu o którejś z późniejszych części).

Znowu biust jest ładny :) . Fajnie sobie popatrzeć. Nie ma ani czego demonizować, ani czego specjalnie promować. Męskich sutów jakoś nikt się nie wstydzi pokazywać XD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marcin2019Master
-1 / 1

@rafik54321 właśnie w tym problem że bezpodstawne oskarżenia o molestowanie nie są w żaden sposób karane, i czasami kobieta niszczy facetowi życie bo może. Jeśli chodzi o rozcięcie stanika to jak pamiętam z lekcji przysposobienia obronnego ułożenie dłoni powinno być dwa palce powyżej mostka, czyli idealnie gdzie będzie stanik. Problemy ze stanikiem są takie że elektrody muszą być na gołą skórę, zawiera części elastyczne - zmiejsza skuteczność masażu serca i zawiera druty które podczas uciśnięć mogą przebić płuca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alemania12
0 / 0

Zboczeniec! :()

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

Mnie uczyli żeby masaż serca robić dokładnie tam gdzie są ostatnie żebra. Po prostu, znajdujesz najniższe żebro i po nim j|dziedzinie do Mostka i tam wykonujesz masaż serca :p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Araneida
-1 / 1

Jestem kobietą. Mam wykształcenie, swoje lata, męża i dobrze zarabiam, wiec i ubieram się raczej dobrze. W 2018 udzieliłam pierwszej pomocy jakiejś kobiecie na przystanku, która upadła i rozbiła sobie głowę. Trzymałam ją, tamowałam krwawienie, zadzwoniłam po karetkę. Pomijając zakrwawioną kieckę, kilka dni później odwiedziła mnie policja i dowiedziałam się, że ukradłam tej pani ponad 2k pln z portfela. Sprawa się ciągneła kilka miesięcy, w końcu, sąd orzekł moją niewinność, ale ile się najadłam stresu i nieprzyjemności, to tylko z mężem my wiemy.
Od tego czasu, jak widze choćby pijaczka śpiącego na ławce, to obchodzę go łukiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem