Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
113 120
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A awator
+1 / 1

Związkowcy argumentują, iż w ostatnich miesiącach, w związku z olbrzymim popytem i brakami węgla na rynku, górnicy z PGG pracują także w soboty i niedziele. Choć za pracę w weekendy otrzymują wynagrodzenia wyższe niż za dni robocze, związkowcy zwracają uwagę, iż ogólny fundusz płac w PGG nie został zwiększony, a tym samym - jak argumentują - mimo wzmożonego wysiłku i pracy w dni wolne pracownicy realnie nie zarabiają więcej. Stąd postulat wypłaty rekompensat za wydobycie w weekendy.
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-protest-gornikow-w-siedzibie-pgg-ruszyly-negocjacje,nId,5721506#crp_state=1

Od połowy grudnia związkowcy z PGG są w sporze zbiorowym ze spółką. Żądają, aby jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia wypłacić im jednorazowe rekompensaty za inflację. Chcą też podwyżek płac o blisko 400 zł - do poziomu 8200 zł brutto. Obecnie - jak wynika z danych spółki - średnie wynagrodzenie w firmie wynosi 7829 zł brutto.
https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-zwiazkowcy-w-siedzibie-polskiej-grupy-gorniczej-domagaja-sie,nId,5719182#crp_state=1

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A awator
+4 / 4

"Każdy górnik sobota niedziela robi za darmo" - no chwała bohaterom!
Mogą rękę księdzu podać on też sobota niedziela robi za darmo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lobo19
+10 / 10

to pepek narodu gornicy , odprawy , 13 i 14 pensje , i doplaty bo caly czas straty , wiem ciezki zawod ale nie z dotacji panstwa jak nie maja dobrego kierownictwa spolkami niech wywala ich a nie od nas z podatkow poprostu uwazam ze tym sposobem okradaj nas

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
+8 / 8

Odnoszę wrażenie że górnicy i księża to taka sama grupa pasożytów domagająca się czegoś co im się po prostu nie należy.

Jeśli ktoś ciężko pracuje....dostaje wynagrodzenie. Jak mu się nie podoba... Może zmienić pracę.

Proste.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+6 / 6

Daj palca-wezmą rękę, a jak dasz im rękę to i tak będzie, że mało, bo przecież rok temu też była ręka. Cała gospodarka ma zapaść, większość rodzin ma uboższe święta niż rok temu i 2 lata temu, no ale ukochanej grupie pasożytów nie może być gorzej niż reszcie. Bo skoro i tak od zawsze się do nich dopłaca to czemu by nie dopłacać więcej? Wszystkim władza mówi, że jak się nie podoba to zmienić pracę, zatrudnić się na etat jak Ci firma pada etc. ale kochani górnicy muszą być udobruchani.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 grudnia 2021 o 13:40

D DAREKJP
+2 / 2

Pomyliłem się i w tym roku kupiłem węgiel z polskiej kopalni. Tym syfem nie da się palić w piecach - ledwo się pali, z komina leci syf, zostaje mnóstwo popiołu. Nigdy więcej…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KonserwaSJW
0 / 0

@DAREKJP To że tak na worku napisane nie znaczy że tak jest. U mnie z polskiej zawsze palił się dobrze. Za to czeski lub ruski już nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem