Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
385 393
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
U ubooot
+7 / 7

ile to by było śmigłowców?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+3 / 3

@ubooot Niecałe 0,3

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kirand
+21 / 21

Patrz Pan, a Antoś krzyczał, że nie zapłacimy ani grosza.. Czyli nie mamy helikopterów, nie mamy offsetu za nie ale za to mamy karę do zapłacenia. Modernizacja w stylu PiSowskim..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+3 / 3

@Kirand Antoś miał całkowitą rację mówiąc "nie zapłacimy ani grosza". Bo to nie ONI(PIS) zapłacą tylko MY(podatnicy) - w nowych podatkach, inflacji itd.
Najwyższy czas wprowadzić zmiany: dla wszystkich ministrów zarobki nawet po milion miesięcznie, ale w zamian całkowita odpowiedzialność majątkowa za błędy ściągana również z majątku rodziny do 3 stopnia pokrewieństwa. Za jakiekolwiek próby matactwa i ukrywania majątku dymisja i kara w wysokości zarobków z całej kadencji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 grudnia 2021 o 11:21

F faraon69
+10 / 10

I jak zwykle zero odpowiedzialności ze strony pisowskich "geniuszy".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-2 / 2

@faraon69 Bo to wina Tuska była. Gdyby nie on, nie podpisywał umowy, PIS nie musiałby jej zrywać i płacić kary.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
-5 / 5

@faraon69 Z całą pogardą dla PiS, ale pomijając fakt, że tego kontraktu w ogóle nie powinno być, to ten kontrakt musiał zostać przez nas zerwany. W ogóle ten kontrakt patrząc perspektywą Polski był totalnie irracjonalny, to tak jakby General Motors dawało swoim pracownikom Volkswageny na auta służbowe i zapłacili za nie więcej niż gdyby poszli po prostu z ulicy do salonu i sobie je zamówili bez rabatów flotowych. Gdybyśmy nie zerwali tego kontraktu to dzisiaj wszyscy głośno mówilibyśmy o wielkiej aferze helikopterowej z udziałem PO i PiS. Zresztą nawet licząc kasę już bardziej opłaca nam się zapłacić te 80 mln i kupić nasze helikoptery niż kupować przestarzałe konstrukcyjnie helikoptery bez prawa lotów w wielu krajach świata (bo są znane ze zbyt dużej zawodności) za cenę jakby były ze złota. No ale cóż, jak wszyscy wiedzą, przetarg był ustawiony więc co się dziwić, na chyba tydzień przed ogłoszeniem wyniku MON zmienił jeden szczegół w przetargu, gdzie tak w Świdniku jak i Mielcu zauważyli, że choć dla nich tydzień był nie realny, żeby wprowadzić w ofertę zmiany i przygotować ją rozsądnie, Airbus zmienił swoją ofertę na nową tuż po zmianie wymogów w przetargu, zaś oferta była turbo niekorzystna, ale była jedyna przez to, że MON nie dał czasu na przygotowanie nowych ofert.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-1 / 1

@johnyrabarbarowiec
A jakie Polska produkuje śmigłowce polskiej konstrukcji w Świdniku i w Mielcu? Do kogo należą zakłady zlokalizowane w obu miastach? Gdzie są śmigłowce obiecane przez świrniętego Macierewicza? Umiesz odpowiedzieć na te proste pytania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
-1 / 1

@tema_lina A co za różnica, czy konstrukcja polska czy nie? Airbus też nie produkowałby konstrukcji polskiej z tą różnicą, że nie produkowałby ich w Polsce. A gdzie są śmigłowce obiecane przez PiS? Znając obecne władze, budżet na śmigłowce poszły na takie tam koszta jak wybory kopertowe, Turów i wiele innych. Z tego co kojarzę, mają kupić 4 blackhawki dla jednostek specjalnych. Sam nie wiem co byłoby lepsze, zrobienie sobie lipy na cały świat i zakup najdroższych helikopterów na świecie czy w sumie nie kupienie niczego, na to Ci nie odpowiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-1 / 1

@johnyrabarbarowiec
Kto wykończył kontrakt na Caracale? Dobry przyjaciel świrniętego Antosia, niejaki "drogi Wacek" Berczyński, po czym w trybie bardzo pilnym, zanim zdążono go zamknąć w areszcie, ewakuował się z Polski do USA, porzucając prestiżową funkcję wiceprzewodniczącego antkowej komisji. Jak myślisz, w interesie którego koncernu działał?
Mam rozumieć, że jesteś specjalistą od konstrukcji śmigłowców, że wypowiadasz tak jednoznaczne sądy o nich? Zwłaszcza o Caracalach.
Aha te BH zostały kupione dla policji w liczbie dwóch. Gołe i wesołe. Jednostki specjalne nie miały, nie mają i mieć nie będą w najbliższych latach nowego sprzętu latającego:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+5 / 5

Co by było, gdyby zwykły człowiek przewalił np. 8zł pieniędzy państwowych, lub zapłacił ZUS pomniejszony o 8zł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nicoz
+4 / 4

Czyli 1,14 Sasina za 0 sztuk. Okazja!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RophoeC8
+2 / 4

Co to za poj. eba. ny konkurs na to kto przejebie więcej pieniędzy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nefterain
+2 / 2

Dlaczego do wszystkich diabłów płacą za to wszyscy??? Ku**a co jest nie tak?! Dlaczego kolejny olbrzymi wydatek jest pokrywany z funduszu państwa czyli z podatków?! Zamiast, jak powinno być - prywatnie z kieszeni idiotów odpowiedzialnych za tę sytuację???
Jprdl banda nieudaczników... jeśli trzeba zarżnąć przedsiębiorców, gospodarkę, opiekę zdrowotną, edukację, wojsko, obronność albo gnębić i okradać obywateli to nagle jeden geniusz większy od drugiego! Ale jak trzeba zrobić coś dla dobra kraju to nagle eeeeee nie mam mózgu, hyhy, a srał pies, podniesie się bydłu podatki -.-

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jury1974
+2 / 2

I w czym jest problem? Komorników brakuje? Zająć posiadane mienie i niech dziad spłaca tak jak każdy z nas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bigoszprawiczka
+3 / 3

Ten rząd jest mistrzowski jeśli chodzi o płacenie za nic. 70 mln za wybory które się nie odbyły 80 mln za śmigłowce których nie mamy 500 mln za elektrownię atomową której nie ma i 1 mld złotych za Ostrołękę która została zburzona. Strach pomyśleć ile byśmy zapłacili gdyby coś wybudowali...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C konto usunięte
-2 / 2

Czy mnie się dobrze kojarzy że sprawa tego kontraktu zaczęła się tak +/- gdy Francja zerwała kontrakt na Mistrale dla Rosji ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 grudnia 2021 o 19:00