Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
383 397
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G konto usunięte
+2 / 8

Pociągną tak jak za aferę Rywina, kamieni kupę, państwo teoretyczne i milion innych rzeczy z ostatnich kilkudziesięciu lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
+4 / 10

@Gerwald co zostało udowodnione z twoich zarzutów i komu ? bo wiesz ja tam widzę że to twoja wina, ale trzeba ci to jeszcze udowodnić - tak działa prawo, nie ma widzi mi sie, ale zapewne będzie tak samo z pisem, choć ich machlojki są o wiele większe.ps. Rywin skazany ? czy moze według twoich informacjii wielu innych powinno byc skazanych . kto ? Tusk ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 grudnia 2021 o 11:05

M konto usunięte
+3 / 11

@Gerwald
Ile Polska straciła na kamieni kupa, słowach po pijaku o teoretycznym państwu i co to za afera Rywina? Możesz uściślić?

Przy okazji @nielubiepisu też odpowiedz, bo w sumie o to samo pyta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dvddawid
+6 / 8

Nie pamiętam by kiedykolwiek jakaś gruba ryba poszła za cos siedziec. Może płotki jakieś ale też nie pamiętam. Posada w sejmie to jak wygrana na loterii + bonusy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar a5tech
+8 / 12

Za to co robią teraz kara powinna sięgać dalej. Rodziny takich chwastów powinny być wydalane poza granice Polski bez prawa powrotu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 grudnia 2021 o 11:28

avatar Cammax
+2 / 10

Powiem więcej- według mnie nie wystarczy rozliczenie ich
Należy najpierw zrobić dePISyfikację każdej instytucji, postawić wszystkich polityków PIS przed Trybunał Stanu, zdelegalizować cały PIS i ich przybudówki (partie i bojówki typu ONR). Jest do tego konstytucyjna podstawa, art.13 (ten o partiach nazistowskich, faszystowskich, komunistycznych, dopuszczających nienawiść narodowościową i przemoc w celu wpływu na politykę). Nawet jeśli nie uda się udowodnić, że to naziści, to chyba nikt nie jest w stanie obalić twierdzenia, że PIS dopuszcza nienawiść narodowościową.

Dlatego opozycja musi mieć większość konstytucyjną. Żeby wprowadzić jakieś bezpieczniki, które sprawią, że to piekło więcej się nie powtórzy. Przede wszystkim:
-zmiana prawa wyborczego (testy na inteligencję i wiedzę dla wszystkich+ pozbawienie praw wyborczych debili po podstawówkach i gimnazjach, emerytów, patologii, bezrobotnych, wszystkich, którzy pobierają jakikolwiek zasiłek, a nie pracują z przyczyny innej niż zdrowotna),
-większe wymagania na zatrudnienie w rządzie lub państwowej spółce (przynajmniej wykształcenie średnie i jeden język obcy w stopniu bardzo dobrym),
To są zabezpieczenia stricte przed skrajną prawicą.

Teraz ogólnie, przed dyktaturą:
-zaostrzenie zakazu istnienia partii promujących jakąkolwiek nienawiść (tak żeby za słowa polityków też można było wyciągać konsekwencje). Poza tym w tym zakresie mamy mało regulacji,
-immunitet nie powinien działać wtedy, gdy zwykły człowiek za podobne słowa/zachowanie poszedłby siedzieć/dostał grzywnę (przykładowo: zwykły człowiek jeszcze 6 lat temu prawodpodobnie dostałby grzywnę, bo za to raczej by nie zamykali, za nazwanie kogoś kanalią. A za okrzyki typu "jak ja nienawidzę tych je**nych szkopów"/"domagam się odwetu za II WŚ/Potop/Smoleńsk"/"Polska ma być tylko dla Polaków" poszedł by siedzieć. PISowcy już wtedy głosili takie poglądy, i co? I nic. Dziś każdy może nawet w miejscach publicznych to głosić, bo jest pozwolenie od władzy),
-do reform kwestii uregulowanych w konstytucji- potrzebna większość konstytucyjnej,
-polotycy nie powinni powoływać sędziów SN i obu trybunałów.

No i kary za takie coś:
-zlicytowanie majątków polityków takiej partii,
-zakaz zajmowania przez nich i ich rodziny, potomków do 4 pokoleń na przód jakichkolwiek stanowisk,
-więzienie. A co to? Ich Kodeks Karny nie obowiązuje?,
-PIS można oskarżyć o zbrodnię przeciwko ludzkości (ofiary covid i ludzie na granicy),

Więcej pomysłów nie mam.

Ale jeśli ktoś pisze o PO tutaj, to jest debilem. Politycy tej partii nic nie zrobili, więc za co mamy ich karać? Jedyne o co ja mam do nich pretensje, to o to, że nie rozliczyli PISu za lata 2005-2007. Nie wiem, czy im to kiedyś wybaczę, ale wiem, że każdy normalny zagłosuje na nich, by pokonali PIS. No, wybaczę, jeśli teraz ich rozliczą i zdelegalizują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-1 / 5

@Cammax 'Doskonałe podsumowanie! Podpisuję się rekami i nogami!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
+1 / 1

@Cammax Nic nie zrobili, jasne. Niektórzy to mają krótką pamięć. Ja mam nieco dłuższą i dlatego nigdy i w żadnym wypadku nie zagłosuję ani na PIS ani na PO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 grudnia 2021 o 0:02

avatar tyswidziol
0 / 2

@saz06 no i dlatego według @Cammax, jesteś z PIS, bo kto nie głosuje za jedyną słuszną partią czyli PO, jest za PIS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@saz06 ja największe pretensje mam do nich za nierozliczenie PIS za lata 2005-2007.

@tyswidziol taki mamy system wyborczy. Jak nie zagłosujemy na PO, to PIS wygra. Jak PO rozliczy PIS, to będzie można głosować nawet na partie, które dziś mają 1%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
+1 / 1

@Cammax Jak uważasz. Dla mnie fanatycy PO to takie same świry jak fanatycy PIS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+5 / 7

Każda władza powinna być rozliczana ze swoje działania. Ale OK, zacznijmy od tej obecnej i róbmy to z każdą następną. Może jeśli rządzący zaczną się nas bać, liczba decyzji szkodliwych dal Polski będzie mniejsza.
Niestety jestem realistą. Wątpię by udało się ich rozliczyć. Może rzucą jakąś Mejzę "na pożarcie tłumowi" i to wszystko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P poprostualex
+4 / 4

https://www.youtube.com/watch?v=1611xKqlKLs , Fragment 13;50 cytat; za mało samochodu macie... Tak to wam załatwimy...Słuchajcie Panowie... Tak... Ten parlament zbudujemy , tą władzą się podzielimy, to będzie mieli piękne, tak ... koniec cytatu. Podzielili się władzą i nikogo do niej nie dopuszczą. Muszą się wymieniać żeby ludzie nie wyszli na ulice, ręka rękę myje z dziada pradziada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
+1 / 1

Rozliczenie ich to jedno, ale pewnie nikt tego nie zrobi.
Ja natomiast chcę, aby było tu normalnie. Nie chcę cudów, ani krainy mlekiem i miodem płynącej. Chcę po prostu normalności. Czy tak dużo wymagam?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Darksmakosz
0 / 0

Chcieć też bym chciał sprawiedliwości, ale dopóki tu jest demokracja to zapomnij, bo zawsze będą wybierać jedną i ta samą hołotę czy to Po czy Pis czy inne postkomunistyczne cholerstwo .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
0 / 0

Naprawdę wierzysz, że ktoś kogoś rozliczy ? To chyba krótko żyjesz w tym Kraju...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 grudnia 2021 o 23:58