Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
122 154
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar bartoszewiczkrzysztof
+5 / 11

Wychodzi z założenia, że nic tak nie łączy, jak wspólny wróg. A że wyimaginowany, no cóż.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wzt377
+1 / 7

Nie no nie wytrzymam: chrześcijaństwo skoncentrowane wyłącznie na sobie u którego podstaw leżą słowa Jezusa o kochaniu nieprzyjaciół i nie ocenianiu nikogo ze względu na pochodzenie - przypowieść o miłosiernym Samarytaninie czy Samarytance przy studni (zakładam że wiesz jakie stosunki panowały między tradycyjnymi Żydami z czasów Jezusa a Samarytanami) Jak za tym określisz izolacjonizm Żydów od czasów najdawniejszych wynikający z ich historii (liczne niewolę czy nieustające wojny z plemionami sąsiednimi)? Ich hermetyczna strukturę wyznaniową (Żydem jest ten którego zrodziła Żydówka)? Co powiesz o agresywnym postępowaniu w stosunku do niewiernych które odczytywane jest w Koranie przez Muzełmanów? O "nawracaniu" na islam pod groźbą miecza? Czyje poglądy są tradycyjnie egzotyczne jeśli chodzi o wrażliwość na innych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
+2 / 8

Jeśli kościół pedofilski w Polsce ma rozszerzać swoją działalność i praktykować swoje pedofilskie praktyki seksualne.....to ja jestem za zakazem takiego obchodzenia świat i wszystkiego co jest z nim związane.

Skoro Jezus Chrystus "wybrał" na swoich pasterzy pedofilów gwałcących nasze dzieci a na przywódców kościoła biskupów chroniących księży pedofilów to osobiście wolałbym bym by owe dziecko w żłobie nigdy się nie narodziło.

Gdyby Maryja wiedziała jakiego "potwora" urodzi a w szczególności jak wiele osób zostanie zamordowanych w imię jej dziecka (wojny religijne oraz przymusowa chrystianizacja) sądzę że usunęła by je u jakiejś zielarki, lub utopiła w rzece zaraz po urodzeniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
-1 / 1

Ach Jędraszewski... Ciężko obecnie wskazać inną osobę tak skutecznie zwalczającą Kościół w Polsce i wspierającą laicyzację społeczeństwa jak on. Nawet jeśli robi to nieświadomie i wbrew temu co chce osiągnąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aypeross
0 / 2

ej - nie zgodzę się ze stwierdzeniem Polak=katolik. można być Polakiem a nie być katolikiem i mówię nie tylko o ateistach ale np o prawosławnych o których ten rząd niestety zapomniał... ;((

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
0 / 4

Te głupoty tego człowieka żal komentować. Natomiast te sprawe odnośnie życzeń to też moim zdaniem bzdura. Jedną wrażliwość próbują zniszczyć wprowadzając drugą. Nikomu korona z głowy nie spadnie jak ktoś mu powie "merry christmas", czy "happy hanukkah", czy coś tam związanego z islamem. Człowiek normalny podziękuje i będzie życzył tego samego nawet jeżeli nie jest chrześcijaninem/żydem/muzułmaninem. Wystarczy odstawić na bok przekonania, a zainteresować się zwyczajnym człowieczeństwem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar andre53
0 / 2

Jędraszewski już dawno powinien zostać odsunięty ze stanowiska i pozbawiony infuły biskupiej. Niszczy kościół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
-2 / 2

Sparafrazuję klasyka: "Kościół jest potrzebny Polsce jak rybie rower"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar papieros1
-2 / 2

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 2

Czyżbyś zaprzeczał, że w wielu krajach UE pojęcie "świat Bożego Narodzenia" celowo zastępowane jest pojęciem "Święta Zimowe". Skąd my to znamy? W czasie Rewolucji Francuskiej katedrę Notre Dame przemianowana na "świątynię Rozumu". A potem wysłano "piekielne kolumny" by zgotowały piekło mieszkańcom Wandei.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Laufer
0 / 2

Dlatego należy zrekonstruować Świętą Inkwizycję i palić na stosie tych, co jawnie występują przeciw jedynej Prawdzie i śmią cenić inne wartości niż wiarę w Jezusa, nie obchodząc Jego Święta. Do tego dąży Jędraszewski.

Ah, wrócił @Rydzykant jakiego znamy. Wszystko wyolbrzymiać i bezzasadnie porównywać do rewolucji francuskiej. Mniej więcej jak w pierwszym akapicie widzę twoją wypowiedź. Brakuje mi tylko wypocin o marksizmie kulturowym.

Tak, zachęca się polityków, by w publiczne miejsca miały charakter uniwersalny i by wypowiadali się ze świadomością, że nie każdy jest chrześcijaninem. Ale jak ktoś nie ceni wartości innych, to może wypowiadać się jak chce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 2

@Laufer
Wiesz, całkiem niedawno w kilku krajach Inkwizycja została zrekonstruowana i w bardziej nowoczesny sposób robiła to co opisujesz. Czyli mordowała ludzi, którzy mieli wątpliwości odnośnie aktualnie głoszonej "Jedynej Prawdzie". W naszej okolicy było to NKWD/KGB, dalej na wschodzie Czerwoni Khmerzy oraz Humbejwin. Jedna oni nawracali ludzi na ateizm.
Dla ciebie są to "wypociny", dla milionów ludzi - śmierć. Jesteś dumny z dzieła swych współtowarzyszy?

Tak, każdy (także polityk) ma prawo wypowiadać się świadomie i mieć dowolne poglądy. Twierdzenia Jędraszewskiego nie powinny być ważniejsze od twierdzeń Biedronia albo Zandberga. Komuniści mają prawo nie obchodzić "Bożego Narodzenia". Jednak jakim prawem zmieniają nazwę świat, tworząc ateistyczny ersatz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Laufer
0 / 2

@Rydzykant
Chwaliłeś się, że kiedyś zaimponowały ci dzieła Marksa, więc to twoi współtowarzysze, masz więcej z nimi wspólnego.

Co zmieniają? Katolicy nadal mogą nazywać je bożym narodzeniem. Nikt za to nie ukarze i nie powinien. Pytanie powinno raczej brzmieć "Jakim prawem chrześcijanie mieliby wymusić swoją nazwę" i rzeczywiście, takiego prawa nie mają.
Świeckość to normalność, neutralność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 2

@Laufer
Zaimponowały? Chyba pomyliłeś mnie z kimś innym. Czytałem Marksa, doceniłem ciekawość niektórych jego koncepcji. Znając historię dostrzegam błędy w jego koncepcji.

"Świeckość to normalność, neutralność."
Tu akurat masz rację. Jednak sam piszesz o świeckości a nie o ateizmie. To zdecydowanie różne pojęcia. Faktycznie świeckość i tolerancja dla rozmaitych poglądów to normalność, natomiast zarówno teokracja jak i ateizm to wypaczenia.

Zawsze irytowało mnie, gdy nawiedzeni katolicy nazywali 1 maja "dniem świętego Józefa Robotnika". To było przegięcie, dorabianie religijnej ideologii do ateistycznego święta. Dokładnie to samo starają się współcześni ateiści zrobić z "Bożym Narodzeniem". Ciekawe kiedy zaryzykujecie wprowadzenie podobnej nazwy dla Ramadanu. Wtedy wasz głowy się potoczą :-E

Odpowiedz Komentuj obrazkiem