Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar konradstru
+6 / 10

A więc może to nie covid zabija tylko opieka medyczna i/lub jej brak?
A może też się okazać, że nawet gdyby wszyscy niezaszczepieni płacili za swoją hospitalizacje ze swoich własnych kieszeni to i tak by było mało środków na ratowanie tych zaszczepionych?
Tak pytam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
+1 / 3

@konradstru Zawsze będzie brakować, bo to worek bez dna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+1 / 1

@pejter tak, tylko kolejne pytanie brzmi ile? Trochę, sporo, dużo, wch.j?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
0 / 0

@konradstru System działa tak, że pieniądze nie trafiają tam, gdzie trzeba więc zawsze gdzieś będą braki. Nie jestem specjalistą, ale myślę że bardzo dużo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+4 / 4

Wgląda na to, że hejtowany Owsiak jednak robi dobrą robotę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorgonek
+3 / 3

Mam nadzieję że rozumiesz na co składa się "suma jaką obraca NFZ" i że jej główna część to nie sprzęt? A mimo to tego sprzętu, wyspecjalizowanego, najczęściej brakuje. Tego, na który NFZ "nie stać".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 1

@Koszowy i np. na takie wydatki powinny byc przeznaczone pieniadze z demota ile placimy dziennie za funkcjonowanie kancelarii premiera. Co najmniej polowa z tamtej kowty, a najlepiej 3/4 !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
-5 / 5

@Xar A kto te środki przydzieli, jeżeli nie będzie rządu i będzie anarchia? Każdy zachowa w kieszeni swoje 21zł i co dalej? Sądzisz, że Naród sam się zbierze po te 21zł i zaniesie je na medyków?

Medycy, których pokazujesz, też potrzebują pieniędzy nie tylko na nosze, ale także na kierownika, dyrektora etc.

Powtarzam – każda organizacja musi mieć zarząd. I tak, on kosztuje, ale bez zarządu nie ma całej reszty. Od tysiącleci w dowolnym miejscu świata tak to działa i jeszcze nigdzie nie sprawdziła się wersja bez zarządu. Nawet małe wioski w środku dżungli mają wodza, a walący się blok po PGR ma Zarządcę we wspólnocie mieszkaniowej, na którego zrzucają się mieszkańcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 stycznia 2022 o 7:36

avatar bartoszewiczkrzysztof
0 / 0

@Koszowy Owszem musi być rząd i zarząd, ale tak jak z prostatą, nie można dopuścić do nadmiernego przerostu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
-1 / 3

@bartoszewiczkrzysztof
Ale nie wiem czy ten jest nadmierny. Z jednego hasełka nie można tego wywnioskować. Kwota może wyglądać sporo, ale podziel per obywatel i już brzmi dość banalnie.

Więc można dyskutować, ale nie na tym poziomie pokazywania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
-3 / 3

@Pasqdnik82 Nie wiem, pytanie co robią i z czego wynika wzrost. Bo TUSK będzie mącił, to wiadomo. Ale trzeba by przeprowadzić rozsądną analizę, a nie mącić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 1

@Koszowy a analizę ma przeprowadzić Sasin?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
-2 / 2

@Pasqdnik82 Nie wiem kto. Wiem, że w polityce jest dużo gadania-bo-tak-modne. Teraz np. nauczyciele najeżdżają na nowy ład, choć akurat oni w 99,9% zyskali na nowym ładzie. Tylko ktoś sprytnie zapodał temat medialnie, a głupki bez liczenia kwot podchwyciły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 1

@Koszowy a masz analizę dotyczącą tego że 99,9% nauczycieli zyskalo na tym nowym ładzie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
-1 / 1

@Pasqdnik82 A to akurat prosto, bo wynika z wyliczeń. Wczoraj uczestniczyłem w szkoleniu robionym przez analityka firmy produkującej oprogramowanie płacowe, który opisywał algorytmy, prezentował paski i tu akurat jest czysta matematyka. Większość nauczycieli łapie się do przedziału Klasy Średniej, więc z kwotą wolną od podatku + ulgą na klasę średnią mają zrównoważony brak odliczania zdrowotnego od podatku i wychodzą lekko na plus. Analityk pokazywał to wpisując liczby w arkusz, który zawiera algorytmy, jakie zostały przygotowane do programu płacowego dla nauczycieli.

Awantura z nauczycielami zrobiła się z dwóch powodów:

Powód 1. Kwota wolna jest odliczana w 1 zakładzie pracy i tak zawsze było, tylko była niska, więc nauczyciele to ignorowali. Obecnie jest wysoka, więc widać dysproporcje w wypłacie. Ale to tylko psychologiczne. Rozważmy 2 przypadki:

a) Koszowy pracuje w 1 szkole i zarabia 6000. Ma odliczone 425 kwoty wolnej i się cieszy.

b) Paskudnik pracuje w dwóch szkołach i zarabia sumarycznie 6000, ale z podziałem na szkoły ma po 3000 w każdej. I kwotę wolną ma odliczoną w całości w 1 szkole (tak zawsze było, ale kwota była 40zł, więc nikt na to nie patrzył). W związku z tym w jednej szkole dostaje więcej, bo ma całe 425 uwzględnione, a w drugiej szkole ma 0 uwzględnione.

Matematycznie jest to to samo. Kwotowo na koncie i Koszowy i Paskudnik mają tę samą kwotę wypłaty. Tylko paskudnik mówi: Halo, jak to jest, że w szkole A zarabiam o 425zł więcej, choć mam to samo – 3000 i 3000. Gdyby odliczano po 50% kwoty wolnej w każdym, to by kwotowo było na to samo, ale nie byłoby różnicy. Ale to byłoby nie do opanowania organizacyjnie, więc szkoła A odlicza całość, a szkoła B 0zł. Ale to jest KWOTA. Nie procent. KWOTA.

Więc na koniec miesiąca Paskudnik ma dokładnie tę samą kwotę co koszowy. No nie do końca, bo pracując w dwóch szkołach jest do przodu o wyższe koszty uzyskania przychodu, więc zarobi więcej, choć medialnie będzie pokazywał Pasek ze szkoły B z grudnia i pasek ze szkoły B ze stycznia, żeby pokazać, jak mu się pogorszyło. Jednocześnie schował pasek ze szkoły A.

Powód 2: Gminy przychylne PO wprowadziły zamieszanie i nagle nauczycielom (nawet pracującym w 1 szkole) zniknęła ta kwota wolna 425zł z paska i mają 0. W grudniu mieli te ~40zł kwoty wolnej, w styczniu powinni mieć ~425zł, a mają 0zł. Dlaczego tak się stało? Bo zinterpretowano (błędnie), że nauczyciele mają złożyć ponownie PIT-2, a to można zrobić przed pierwszą wypłatą w roku (a nauczyciele mają wypłatę z góry, 3 stycznia na cały styczeń). Więc przyszli do pracy 3 stycznia, a tam na pasku ~425zł mniej. Bo Księgowa zdjęła im ulgę.

Tak naprawdę to jest tylko zaliczka, więc za rok się to by wyrównało, ale faktycznie przez cały rok bez ulgi oznacza niższe przychody + stratę na inflacji, bo zwrot w lipcu 2023 wynosi kwotowo tyle samo, ale jest w lipcu 2023 a nie w styczniu-lutym-marcu-etc 2022.

Tylko ten problem wyskoczył dlatego, że błędnie (albo celowo) zdjęto im kwotę wolną w programie płacowym i na pasku jest 0.

Powód 3, poboczny: Część nauczycieli z głupoty albo wyrachowania (żeby mieć powód do narzekania) złożyła wniosek o nienaliczanie ulgi dla klasy średniej. Co znów się wyrówna w rozliczeniu rocznym za 2022, ale dopiero za rok i idiotyzmem jest rezygnować z ulgi dla klasy średniej. Ale nauczyciele są znani z idiotycznych decyzji, bo porezygnowali masowo z PPK, choć w budżetówce rezygnacja z PPK = oddanie tej kasy i nie otrzymanie jej w żaden inny sposób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 stycznia 2022 o 6:50

T tadzikg
+2 / 2

kancelaria premiera przyznała sobie 830 mln, pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nefterain
+2 / 2

Wiadomo, że nasze podatki idą częściowo właśnie na utrzymanie opieki zdrowotnej. Niestety nie bezpośrednio. Olbrzymie kwoty każdego dnia są przewalane. Dowolny sejmowy bandzior mógłby z kieszeni w drugich spodniach wyskubać kwotę na takie nosze bo dla nich to drobne. Ale kto to widział żeby dbać o sprzęt, wyposażenie, infrastrukturę i ludzi zajmujących się ratowaniem życia? Pffff, bzdury jakieś, w korycie by im ubyło a to już nie do pomyślenia! Kanalie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yeya3000
0 / 0

Kobiety powinny mieć zakaz pracy w pogotowiu ratunkowym. Są zbyt słabe fizycznie. Pracowałem z wieloma i tylko jedna dawała radę ale była lepiej zbudowana niż połowa facetów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PeterGabriel44
0 / 0

Koszowy ty jesteś pisim trollem czy konfy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Coti
-2 / 2

Wincyj grubasów, Wincyj parówek, Wincyj pasztetu Wincyj pączków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem