Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
397 416
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G Gicio
+15 / 27

Zamiast nowego konta niech se zrobią nowego facebooka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
0 / 2

@Gicio Niebawem startuje Truth Social więc po co mają się wysilać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nimitz77
-1 / 1

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G georgefsh26
-1 / 47

No cóż, jak zakładasz konto na prywatnym portalu to musisz akceptować jego regulamin, czy się mylę? Konfederacji mogą bez problemu założyć konto na Albicli i tam wygłaszać co im ślina przyniesie na język.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
+12 / 36

@georgefsh26 Mylisz się. Facebook nie jest już prywatnym portalem. To olbrzymi monopolista, który w znacznej mierze kształtuje mylenia ludzi na całym świecie i napędza gospodarki. Przy odpowiednim ustawieniu algorytmów może zadecydować kto w danym kraju wygra wybory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
-1 / 19

Wiesz co to jest wolność słowa i wypowiedzi? Czy nie za bardzo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G georgefsh26
+2 / 4

Na wyniki wyborów w Polsce będą wpływać państwowe TVP, Polskie Radio i gazety masowo wykupione przez rządzących. Czy dowolni dziennikarze mogą w nich prezentować swój punkt widzenia? Dziwne, że to nie boli, a regulamin prywatnego FB przeszkadza. W Albicli zapewne każdy może głosić co chce?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G georgefsh26
+5 / 7

Niech zgadnę, wolność słowa jest wtedy kiedy my chcemy coś powiedzieć. Jak inni chcą coś powiedzieć to już nie jest wolność słowa tylko fanaberią?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Laufer
+1 / 7

@jacekgr41
Ja wiem. Konfederacja ma prawo wypowiadać się jak chce, na własnym portalu. Nikt nie powinien usuwać ich własnej strony, póki nie łamią prawa.
Skąd pomysł, że wolność slowa obowiązuje na nieswoich stronach? Jak wejdę ci do domu i będę gadać bzdury, to nie możesz mnie wyprosić, bo cenzura?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R ROMANDMOWSKl
-2 / 8

@georgefsh26 wiesz co to cen zura? FB to firma działająca i zarabiająca w Polsce a tu cenzura jest nielegalna. Kasują prawicę a lewicy nie więc jasnym jest że są komunistami a z takimi powinno się któtko

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nino27
-3 / 3

@georgefsh26 mam Albicili i nikt nie robi tam problemów chcesz obserwować onet jest onet chessz coś lewicowego a nie ma to dodaj i nik cię nie zbanuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
-4 / 4

To gwarantuje prawo nie czyjeś widzimisię. To pewnych granic mam prawo powiedzieć co myślę jeśli komuś się nie podoba to jego sprawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gregor2
0 / 0

@Slawa238 Co z tego, że Facebook ma praktyczny monopol? Nadal jest w rękach prywatnych. Gdybym tylko mógł sobie przypomnieć jaka partia promuje całkowicie wolny rynek…
@jacekgr41 Wolność słowa dotyczy ograniczeń ze strony państwa, określony środek masowego przekazu (tutaj Facebook) może mieć wewnętrzne regulacje do który każdy twórca w nim publikujący musi się stosować (jeśli te ograniczenia się nie podobają trzeba znaleźć/stworzyć inny środek przekazu). Jeśli stworzycie własną stację radiową rząd nie może ograniczyć nadawanych treści ale też możecie odmówić innym nadawania poglądów niezgodnych z waszymi na prywatnej rozgłośni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-1 / 1

@gregor2 Podstawą wolnego rynku i kapitalizmu w ogóle jest konkurecja. Tak gdzie jest monopol NIE MA wolnego rynku. Zwłaszcza, gdy ten monopol powoli zaczyna na sprawiać praktyczna władze nad państwami, patrz wybory w USA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Colemann
+14 / 20

Z odrobinę innej beczki. Może ktoś mi wyjaśni tutaj jedną rzecz, nurtuje mnie ona już długi czas. Panuje retoryka, że Konfederacja to nieformalny koalicjant pisu, ***** jednych i drugich itd. W dużym uproszczeniu- to żadna opozycja, tylko przystawka rządzących. Ok, chodzi o światopogląd (popieranie zakazu aborcji, niechęć do LGBT itp). No nie jest to nic zaskakującego, bo każdy wie, że PIS i Konfederacja są światopoglądową prawicą. Ale niech mi ktoś powie dlaczego nie mówi się kompletnie o sferze gospodarczej? Dlaczego Konfa jest zła, bo wspiera PiS lub jest bezstronna w sprawach obyczajowych ale nikt się nawet nie zająknie, że Lewica jest nieformalnym koalicjantem rządu w sferze gospodarczej? Mam tu głównie na myśli podnoszenie i wprowadzanie nowych podatków o których jednak też dużo się mówi. Albo dlaczego ludzie już zapominają, że reszta opozycji gdy byłą u władzy również te podatki notorycznie podnosiła? Takim symbolicznym dla mnie przykładem jest podniesienie podatku VAT w roku 2011(?) na okres jednego roku, który pozostaje podniesiony po dziś dzień.
Każde ugrupowanie w Sejmie albo nawet się nie kryje z tym, że podatki i rolę państwa chce podnosić (PiS i Lewica) albo robiło to gdy rządziło, a dziś tylko kreuje się na liberała gospodarczego (PO, PSL). Konfederacja? Możliwe, że gdyby doszli do koryta to staliby się jak cała reszta, ale tylko ich można jeszcze nazwać liberałami gospodarczymi. Jako jedyni otwarcie sprzeciwiają się sztandarowemu programowi pisowskiej zarazy (500+).
Nie jestem ich sympatykiem. Po prostu z całego tego ścierwa, jeszcze oni dają jakiś szalony cień nadziei, że do władzy dojdzie naprawdę GOSPODARCZA PRAWICA. Liczę na konstruktywne komentarze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+6 / 10

@Colemann Gospodarka jest zbyt trudna i ludzie jej nie rozumieją.
O sprawach światopoglądowych może sobie pokrzyczeć każdy idiota. Może i bez sensu, ale coś tam pokrzyczy.
A że jedno ma fundamentalny wpływ na nasze życie, a drugie tylko czasami coś znaczy... No cóż, demokracja dla wszystkich... Politycy ładnie ładnie rozgrywają społeczeństwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+1 / 3

@Colemann
Od ponad 30 lat pojawia się w Polsce co jakiś czas dyskusja o aborcji. Temat zawsze rozpalał emocje, a tam gdzie emocje nie ma miejsca na logikę i rozsądek. elgiebete to temat nowszy i emocje trochę mniejsze ale zasada działania ta sama. Jest jeszcze pozytywne nastawienie do kościoła które łączy pis i konfę. I na tych trzech filarach opiera się niechęć do Konfederacji i powtarzane bezmyślnie hasełko: "***** *** i konfederację".

Nikomu chce się sprawdzać że to Lewica jest faktycznym koalicjantem PiSu, ponieważ to posłowie Lewicy popierali PiS w trzech czwartych głosowań. Zaraz za nimi wspólnie z pisem głosowały KO i PSL,a na samym końcu Konfederacja.
Tylko że nagłaśniane są sprawy wzbudzające emocje - o których wspomniałem wyżej - mające przedstawić KO jako główną siłę opozycyjną i mamy taki efekt jaki widzimy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H heniooslaw
+1 / 7

@Colemann dokładnie Lewica w 3/4 głosowań szła ramie ramię z PiSem, ale w dzisiejszych czasach nie liczy się prawda tylko z góry ustalony przekaz ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ShadowUser
+1 / 3

@Colemann O czyli nie tylko ja to dostrzegam, ale niestety jestesmy w mniejszosci. Co z tego ze bedzie ci sie żyć gorzej bedziesz mieć mniej kasy i ogólnie utrudnisz sobie swoją egzystencje, wszystko to rekimpensuje fakt że polityk na ktorego zaglosujesz bedzie mówił rzeczy ktore zgadzaja sie z twoim swiatopogladem niewazne ze to czy prezydent bedzie homo katolikiem czy popieral jakiekolwiek nieustotne gówno nie ma prawie zadnego wpływu na twoje zycie. I to niestety jest sposob rozumowania wiekszosci ludzi w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+18 / 58

Już mniejsza o konfe. Jednak tutaj jest uwidoczniony problem ograniczania wolności słowa.

Facebook ich banuje za poglądy, ale nie banuje bardzo popularnych kont które kipa erotycznymi fotkami.

Może zaraz zaczną banować za nieklimanie łapek w górę pod jakimiś postami? Facebook to idealne narzędzie do manipulowania młodsza częścią społeczeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-3 / 27

@rafik54321 sama konfederacja nie widziała problemu w ograniczaniu wolności słowa- wstrzymałą się od głosu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+3 / 11

Tak jak mówię, mniejsza o nich, jak wszyscy politycy są dwulicowi.
Tu chodzi o większy problem. Bo dajmy na to że ktoś na czele FB ma jakąś chora idee na miarę wizji Hitlera. Jaka - sam sobie dopowiedz. I teraz pomyśl sobie jak potężnym narzędziem do realizacji tego celu jest FB. Jest wręcz idealne. Lepsze niż klasyczna telewizja, gdyż te medium może być dowolnie personalizowane.
Ogólnie wg mnie zbieranie jakichkolwiek danych o użytkownikach, historię przeglądania czy wyszukiwania, dane o pracy urządzeń itp powinno być prawnie zabronione i osadzane jak prześladowanie czy śledzenie.

Trzeba w końcu zacząć tworzyć przyrowania przestrzeni internetu do przestrzeni realnej.

I tak np forum dajmy na to czytelników książek to nic innego jak klub dobrej książki w internecie. Strona urzędu państwowego to po prostu wirtualny urząd. Itp. za to np przeglądanie plików na cudzym komputerze to po prostu włamanie. Tak należy na to patrzec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+8 / 12

@rafik54321 był tu całkiem niedawno jakiś demot... niestety linku nie mam, a potem go nie znalazłem... ale dotyczyło mniej więcej tego co Korwin czy też ogólnie Konfederacja mówiła że to (z tego co pamiętam chodziło o wydrukowanie "tęczowych plakatów" a właściciel odmówił) tej drukarni sprawa i jego właściciela (prywaciarza) czy chce taką usługę wykonać.... a pod spodem był "bUl d..y konfy bo im prywaciarz konto zablokował"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar efek
-1 / 1

@Pasqdnik82 No nie do końca, FB obsługiwał ich, biorąc bez problemu kasę za promowanie ( tak dużego fanpage nie da się stworzyć nie opłacając FB haraczu w postaci opłat za promowanie ) i nagle niszczy coś za coś klient zapłacił, mówiąc że nie spełnia standardów ( rzekomo nie informując o tym nawet zainteresowanych, tylko jakąś rządowa agendę )
To tak jakby drukarz do sprawy którego, chętnie się przywołuje przy tej sytuacji, przyjął zlecenie, wziął kasę i przy odbiorze poinformował, że wyrzucił ulotki do śmietnika bo nie spełniają ich standardów.
Jest różnica, c'nie ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 15

@rafik54321 Nie słuchaj tego kłamcy. Wstrzymanie się od głosu było liczone w tamtym głosowaniu identycznie jak głos przeciw. Nie było żadnej różnicy.

@Pasqdnik82 @LowcaKomedii Fb zablokował im konto niezgodnie z regulaminem samego fb.

Do tego jest jeszcze jeden problem - fb to nie prywatna firma, tylko światowy monopolista. Nie można mu pozwalać na wszystko, bo będzie ponad państwem. To jest naprawdę poważny problem i państwa zaczynają już walczyć z korporacjami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 8

@Pasqdnik82 no nie do końca to takie samo zachowanie. Bo drukarnia wykonuje usługę drukowania plakatów. Facebook, to platforma społecznościowa do wygłaszania swoich przekonań.
To trochę tak, jakby właściciel jakiegoś amfiteatru który wynająłeś do zrobienia swojej gali politycznej, w połowie cię z niej wykopał, bo się z tobą nie zgadza (tj właściciel amfiteatru się z tobą nie zgadza) :/ .
Facebook ogranicza wolność słowa w sposób bezpośredni.

@LowcaKomedii no i właśnie ty, podobnie jak kolega powyżej, myli zwykłą firmę produkcyjną, z firmą oferującą kontakty społeczne. To nie jest ten sam kaliber.

@kondon a jak kilka lat temu, sugerowałem że korporacje w przyszłości mogą sięgnąć po władzę państwową to się ludzie śmiali :( .
Bo powiedzmy prawdę w dziób - czym jest władza? To jedynie możliwość narzucania swojej woli innym. A można to robić dzięki pieniądzom (lub innemu mieniu) lub brutalnej sile. Korporacje póki co jeszcze nie są dość potężne by być pełnoprawnymi państwami, ale jeśli by połączyć kilka największych korporacji to już tej siły może wystarczyć.
Bo już korporacje są w stanie budować "prywatne miasta" - patrz Toyota. Istnieją koncerny zbrojeniowe, więc to też nie problem. Potem tylko ludzi wyszkolić i gotowe. Mamy korporacje farmaceutyczne, więc opieka zdrowotna jest. Nawet sektor naukowy nie pozostaje państwowy.
W końcu po prostu klasyczni politycy przestaną mieć jakiekolwiek znaczenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 4

@rafik54321
"Już mniejsza o konfe. Jednak tutaj jest uwidoczniony problem ograniczania wolności słowa."
problem w tym ze wolnosc slowa nie istnieje.
ty mowisz nazywasz ograniczeniem wolnosci slowa usuniecie profilow konfederacji, inny blokowanie propagandowych kont nalezacych do chinskich i rosyjskich trolli
jeszcze inny powie ze blokowanie w sieci propagandy panstwa islamskiego czy jakiejs innej organizacji "walczacej o wolnosc" to cenzura

"Facebook ich banuje za poglądy, ale nie banuje bardzo popularnych kont które kipa erotycznymi fotkami."
a jakie te poglady sa cenzurowane? a moze tutaj bardziej chodzi o to ze konfederacja rozprzestrzeniala falszywe informacje
nie pamietam regulaminu fb, ale wydaje mi sie ze erotyczne fotki nie sa zabronione, zabroniona jest nagosc. a te sa cenzurowane i usuwane

"Facebook to idealne narzędzie do manipulowania młodsza częścią społeczeństwa."
kazde media sa, dlatego nazywa sie je 4ta wladza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 3

@mieteknapletek wiesz jaka jest różnica pomiędzy propagandą a reklamą? Prawda. Propaganda kłamie. Reklama nie. Kłamanie jest złe i dlatego można to blokować.
Jeśli chiński rząd chce się chwalić osiągnięciami które faktycznie uzyskał, to dlaczego mu tego zabraniać?
Trolle zawsze były, są i będą. Bo zawsze był odsetek głupków :/ .

"a jakie te poglady sa cenzurowane?" - choćby te, które twierdzą że homoseksualizm nie jest czymś normalnym, że jest to niepożądane ekonomicznie itp.
Ba, dochodzi do kuriozalnych sytuacji, gdzie banuje się np grupy kolarskie za używanie słowa "pedał", albo grupy szachowe za używanie słowa "czarne". Bo rasizm :/ . No jprdl.

"nie pamietam regulaminu fb, ale wydaje mi sie ze erotyczne fotki nie sa zabronione, zabroniona jest nagosc. a te sa cenzurowane i usuwane" - yhm. Oczywiście. Wszystko zależy od ilości wyświetleń, bo wyświetlenia generują hajsy. A jak się gołe cyce sprzedają, to się nie banuje, bo by się hajsy skończyły. Zwłaszcza kiedy nie koliduje to z większym interesem platformy.
W zasadzie pornografia jest zabroniona praktycznie wszędzie (poza platformami typowo porno). A poszukaj sobie na twichu czy instagramie.
Zresztą tutaj mamy przykłady
https://natemat.pl/307865,nisza-porno-na-instagramie-oto-jak-amatorki-zarabiaja-na-nagich-filmach
Na streamach które ciężej nadzorować w czasie rzeczywistym dzieje się jeszcze grubiej.

"kazde media sa, dlatego nazywa sie je 4ta wladza" - nie do końca. Bo taka telewizja, musi być uniwersalna. Leci jeden przekaz do wszystkich.
Facebook umożliwia zamkniecie danej jednostki w bańce informacyjnej. Podrzuca się jej wyłącznie te informacje które zaakceptuje. Podobne informacje będą łykać znajomi tej osoby. I tak stopniowo będą te informacje podmieniane (u kolejnych osób), aż obrócą się o 180 stopni i niby wszyscy się ze sobą zgadzają. Z telewizją to niewykonalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+2 / 4

@kondon Czy FB jest światowym monopolistą to można dyskutować, bo jest wiele SM rozwijających się bardzo dynamicznie o mocno podgryzających pozycję FB. Jednak to, ze FB jest prywatną firmą nie podlega żadnej dyskusji.
Zgadzam się jednak z tym, że regulacje dla mediów opiniotwórczych powinny być wprowadzone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2022 o 10:30

A Atandil
+3 / 5

@rafik54321 Wytlumacz mi po co zakladasz konto na FB? Masz go za darmo i placisz swoimi danymi,
Nikt cie do tego nie zmusil
To tak jakbys zapisal sie do partii Hitlera chodzil na spotkania a potem narzekal ze maja takie poparcie i nie podoba ci sie ze musisz tego sluchac :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Atandil
+3 / 3

@rafik54321 Wytlumacz jeszcze raz czemu masz konto na FB?

Ja np jak Nasza klasa ogłosila (zmiena w regulaminie) ze bedzie wykorzystywac moje zdjęcia od razu usunąlem tam konto

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

Aktualnie nie używam FB. Poza tym FB zarabia na reklamach, więc nie powinno zarabiać na moich danych. Jednak jest problem z usunięciem swoich danych z FB. Bo niby usunąć konto można, ale jednocześnie widać dalej twoje dane. Co de facto godzi w RODO.

Kolejna sprawa jest taka, że część zawodów, część pracodawców wymaga posiadania konta na FB, ponieważ używają FB jako platformy informacyjnej. Jakieś ogłoszenia pracownicze itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+2 / 2

@rafik54321
"wiesz jaka jest różnica pomiędzy propagandą a reklamą? Prawda. Propaganda kłamie. Reklama nie. Kłamanie jest złe i dlatego można to blokować."
wiec sam twierdzisz ze jesli konfederacja rozsiewa falszywe wiadomosci, mozna ich blokowac

"Jeśli chiński rząd chce się chwalić osiągnięciami które faktycznie uzyskał, to dlaczego mu tego zabraniać?"
tylko ze nie mowimy tutaj o tym ze chinski rzad chce sie pochwalic swoimi osiagnieciami, tylko klamie i dezinformuje na temat roznych wydarzen jakie tam mialy miejsce.

"choćby te, które twierdzą że homoseksualizm nie jest czymś normalnym, że jest to niepożądane ekonomicznie itp."
a na czym ta jego nienormalnosc polega? w jaki sposob jest niepozadana ekonomicznie?

"W zasadzie pornografia jest zabroniona praktycznie wszędzie (poza platformami typowo porno). A poszukaj sobie na twichu czy instagramie."
no i jest stamtad usuwana

"Facebook umożliwia.... . Z telewizją to niewykonalne."
jak to nie? zeby nie szukac przykladow daleko, masz tvp i tvn, obie stacje telewizyjne maja grupe widzow zamknietych w bankach informacyjnych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@mieteknapletek zablokować trzeba by facebooka ;) .

"tylko ze nie mowimy tutaj o tym ze chinski rzad chce sie pochwalic swoimi osiagnieciami, tylko klamie i dezinformuje na temat roznych wydarzen jakie tam mialy miejsce." - to samo mówią nasi politycy

"a na czym ta jego nienormalnosc polega? w jaki sposob jest niepozadana ekonomicznie?" - ujemny przyrost naturalny. To wymierna niekorzyść. A nienormalność w sensie niestandardowość, nietypowość, odmienność. To że coś nie jest "standardowe", nie oznacza że jest złe, jednakże nie oznacza to z automatu że to coś dobrego.

"no i jest stamtad usuwana" - który nie jest egzekwowany.

"jak to nie? zeby nie szukac przykladow daleko, masz tvp i tvn, obie stacje telewizyjne maja grupe widzow zamknietych w bankach informacyjnych" - no nie do końca. Bo ktoś kto ogląda TVN łatwo może obejrzeć TVP. Z persjonalizowanymi wyszukiwaniami nie jest to możliwe. Musiałbyś nagle zacząć używać innego konta, ale i to szybko by się spersjonalizowało :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-2 / 2

@LowcaKomedii chcesz nadzorować np firmę która robi badania techniczne pojazdów tak samo jak restaurację? Wiadomo że sanepidu do stacji kontroli pojazdów nie wyślesz tylko urząd dozoru technicznego.
Różne firmy wymagają odmiennego nadzoru w związku z prowadzoną działalnością.
Wielkość firmy nie ma tu absolutnie nic do rzeczy. Chodzi o rodzaj platformy, rodzaj działalności. To samo napisałbym na temat lokalnej naszej klasy ale już ją wycięto z rynku.

Ogólnie FB mocno gryzie się z RODO. Bo to że ja założę sobie np konto i podam imię oraz nazwisko, nie oznacza że wyszukiwarka powinna pokazywać moje konto. Jeśli tak robi - narusza moje prawa RODO, bo udostępnia moje dane w tym wizerunek.
O to znowu FB nie pyta. Jednak w takim przypadku, cały serwis traci sens, skoro nie można nikogo wyszukać i nic obejrzeć. Wtedy robi się to portal ogłoszeniowy XD...

Dlatego platformy społecznościowe wymagają jakiejś konkretnego statusu prawnego. Bo póki co jest wolna amerykanka i wielki bajzel.
A wg mnie, właśnie powinna być zagwarantowana wolność słowa.

Zacznijmy również od tego dlaczego konfa została zbanowana.
Wiesz czemu? Bo są sceptykami covidowymi i pisali o tym. Oczywiście dla ciebie jako covidianina to wystarczający powód. Jednak nie zdenerwowałbyś się gdyby tu lokalna administracja zbanowała ciebie za covidowanie? Hm? Druga sprawa że tobie akurat należy się ban za nazywanie ludzi "szurami" XD...
Jednak nawet jeśli konfę zakwalifikować jako "teoretyków spiskowych" to przecież nie jedyna takowa grupa na FB.

Wystarczy sobie wpisać "płaska ziemia". Istnieją takie grupy na FB + pewnie jakiś odsetek grup niejawnych. A pewnie jakby poszukać to istnieją też inne spiskowe grupy.
Na YT też takich mamy. I co? Nie banujemy ich? Ale konfę to trzeba zbanować XD... To jak? Wóz czy przewóz?
Ewidetnie jest to gra polityczna. FB banuje ludzi za poglądy, tylko próbuje nieudolnie to ukrywać pod płaszczykiem różnych wymówek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G g0tar
-1 / 1

@rafik54321 różnica pomiędzy propagandą a reklamą jest taka, że propaganda kłamie, a reklama "tylko" manipuluje. Np. "Orange - sieć numer 1 w Polsce". Mało kto wie, co to znaczy. Otóż Orange, jako była TPSA, po prostu ma w rejestrze przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonym przez prezesa UKE numer 1. Podają fakt w taki sposób, aby nie tylko sprawiał wrażenie czegoś innego (numer 1 pod względem wielkości, jakości, niskich cen, zadowolenia usług? - nie, po prostu numer 1 we wszystkim), ale żeby był niezaprzeczalny i niepodważalny (jako fakt obiektywny).
A co gorsza, wykorzystują to w sposób niedostępny innym przedsiębiorcom - wyobrażasz sobie taką reklamę: "Netia - sieć numer 6 w Polsce"? "Toya, sieć numer 127 w Polsce". "Netcom, sieć numer 10349 w Polsce"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

Z tym iż ostatecznie to jest prawda.

Inni mogą się reklamować inaczej, jako największa sieć, albo sieć z najbardziej zadowolonymi klientami...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G g0tar
-2 / 2

@rafik54321 o jakim znowu ograniczaniu wolności słowa bredzicie? To jest to samo, co z lex TVN...

Wolność słowa to twoje prawo do MÓWIENIA, co chcesz, a nie do zapewniania ci ZASIĘGÓW.
A już na pewno nie obowiązek SŁUCHANIA, co sobie jeden nawiedzony pajac z drugim gada.

TVN walczył o pieniądze. Od użytkowników kablówek, platform satelitarnych oraz reklamodawców.
Sam program TVN24 jest jednym z najdroższych programów, cenowo porównywalny do programów klasy premium. Ponadto TVN swoją polityką sprzedażową, podobnie jak Polsat, zmusza kablówki do oferowania programów w pakietach.

W maju 2021 prezes UOKiK wszczął postępowanie przeciwko grupie TVN oraz Polsat w tej sprawie.

A w lutym 2018 Komisja Europejska zakończyła sprawę M.8665 wydając decyzję nakładającą przez 7 lat obowiązek oferowania programów oddzielnie (ale nie zmieniła cen).

Zatem brawa dla wszystkich, którzy w dobrej wierze z naiwności bronili $$$ amerykańskiej korporacji. I jeszcze jaka reklama! Tak się za darmo buduje zasięgi...

I żeby nie było - oglądam TVN24, bo mając same polsatowe to bym TV sprzedał (a TVPis to wyrzucił przez okno). Ale to nie pozbawia mnie prawa krytycznego myślenia o tym nadawcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-1 / 1

@rafik54321
"zablokować trzeba by facebooka"
to blokuj, tak jak jedni przezyja bez konfederacji, tak inni bez facebooka:)

"ujemny przyrost naturalny. To wymierna niekorzyść."
calkowicie sie z toba niezgodze, ujemny przyrost naturalny w sytuacji przeludnienia i rozwoju technologicznego jest czyms jak najbardziej porzadanym

"A nienormalność w sensie niestandardowość, nietypowość, odmienność. To że coś nie jest "standardowe", nie oznacza że jest złe, jednakże nie oznacza to z automatu że to coś dobrego."
a mozesz mi w takim razie powiedziec co jest standardowe a co nie?

"który nie jest egzekwowany."
jest, pokaz mi konto na fb/twitchu/instagramie na ktorym masz materialy porgnograficzne

"Bo ktoś kto ogląda TVN łatwo może obejrzeć TVP."
ktos kto chce czerpac informacje z roznych zrodel, bedzie mial konto zarowno na fb jak i rowniez na prawicowych forach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@rafik54321 Realny scenariusz. Już teraz mogą przesądzić o wynikach wyborów.

@mudia Światowym pewnie nie. W świecie zachodu, już bliżej.

W USA jest jeszcze taki problem, co jest medium opiniotwórczym (przez co odpowiada za wszystkie treści), a co jest jedynie platformą (która nie odpowiada za publikowane treści). Medium może cenzurować, platforma nie powinna.

@LowcaKomedii Znasz szczegóły sprawy, czy tylko Ci się wydaje?
Szuranie to publikowanie danych z ministerstwa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@kondon bo ostatecznie, państwo samo niczego nie zapewnia. Może jedynie kupować różne rzeczy z zebranych podatków, jednocześnie ktoś musi chcieć to coś sprzedać.
Jeśli np takie google strzeliłoby focha na swoje usługi, to w zasadzie nie ma alternatywy. Póki co jeszcze ta liczba korporacji i ich rozmiar nie jest tym finalnym problemem "megakorporacji", nie ten rozmiar, ale najwyraźniej wszystko ku temu dąży. Większe korporacje podkupują mniejsze i same wtedy rosną jeszcze bardziej. A jakoś nie sądzę aby korporacje załamały się pod własnym ciężarem, skoro takie np Kongō Gumi istniało 1400 lat z ogonkiem :/ . Dajmy istnieć korporacji 1000 lat, to z pewnością osiągnie niewyobrażalne rozmiary. Tym bardziej że współczesne korporacje mają po około 100 lat a niektóre nawet mniej. dużo mniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 1

@rafik54321 Państwo zapewnia problemy ludziom ;]
Jeśli te rzeczy będą na terenie państwa, to nie musi kupować...

Ja z gogli nie korzystam i nie wiem, czy faktycznie są tacy niezbędni.

Nie tyle bałbym się rozmiaru, co realnej władzy i możliwości wpływania na działalność państwa i społeczeństwo.

Nie wnioskowałbym na podstawie przeszłości, bo nasz świat zmienia się rzędy wielkości szybciej i jest bardziej wrażliwy na różne czynniki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

@kondon tylko jeśli państwo by ich nie kupiło, to musiałoby je dosłownie ukraść, a to raczej by zdenerwowało obywateli.

Jeśli szukasz jakiejś informacji w sieci, to ciężko to zrobić nie używając wyszukiwarki internetowej :/ .

"Nie tyle bałbym się rozmiaru, co realnej władzy i możliwości wpływania na działalność państwa i społeczeństwo." - jedno jest drugim. Bo na pewnym etapie, po prostu politycy będą zbędnym kosztem. Zbędnym pośrednikiem do wycięcia.

Z jednej strony niby tak. Z drugiej strony, kiedyś potęgę budowało się wiekami. Dziś można to załatwić za jednego życia, jeśli się ma fart.
Znowu galopująca technologia, coraz szybciej otwiera nowe możliwości, w tym te o niecnych zamiarach. Więc raczej może być wręcz odwrotnie. Bo kiedyś z racji ograniczeń technologii, więcej rzeczy można było "przepchnąć bokiem". Dziś tak się już nie bardzo da.

Bo załóżmy taką hipotetyczną sytuację. Jak dziś można by zorganizować tajne spotkanie przeciw totalitarnemu rządowi? Chyba by trzeba używać ponownie gołębi XD. Bo komórki, internet, listy, maile - odpada. Czyli główne tory komunikacji. Do tego nie da się ot tak prześlizgnąć przez miasto, bo jest masa kamer na każdym rogu.

Jeśli istnieje jakiś sposób hakowania wszystkich smartfonów na świecie, to dosłownie nie da się ukryć, bo niemal zawsze będziesz w zasięgu jakiegoś telefonu komórkowego czy kamery.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-3 / 3

@rafik54321 "to raczej by zdenerwowało obywateli"
Skąd takie założenie? Niektórych to by nawet cieszyło, że zabrali złodziejom.

Są wyszukiwarki poza goglami. Ja nie korzystam z tej.

Jedno może (i często tak jest) wiązać się z drugim, ale nie musi. Niektóre sektory mają większy wpływ, inne mniejszy.

Coś może zarówno powstać, jak i upaść w relatywnie krótkim czasie.
Sama technologia nie musi być też głównym czynnikiem, ale pośrednim. Liczy się też informacja i jej wpływ na ludzi.
Coś może być niezbyt technologiczne, ale dzięki obecnej technologii szybko rozejść się po świecie i stać się popularne.

Tak jak gołębia można przechwycić, tak obecne metody przesyłania treści. Tak samo teraz jak i wtedy można kombinować, aby pozostać niewykrytym. Fizyczne spotkania są trudniejsze, zgoda, jednak teraz nie musisz tego robić.

Pod ziemią nie będzie zasięgu ;] A i też można przeszukać...

O czym my teraz rozmawiamy? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-3 / 3

@LowcaKomedii Czyli nie znasz i sobie fantazjujesz...
"osoby, których konto uprzednio zawiesiliśmy lub zamknęliśmy z powodu naruszenia naszego regulaminu lub zasad;"
Więc teraz spokojnie mogli usunąć."
Wiesz, że dostali ostrzeżenie np. za dane z ministerstwa?

Zachowujesz się jak te szury, których krytykujesz. Nie wiesz, ale wydaje Ci się, że masz rację...
Twoja opinia na ich temat nie jest żadną podstawą do banowania, więc zachowaj ją dla siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-2 / 2

@LowcaKomedii Za te posty, które Ty wymieniasz, nie dostali żadnego ostrzeżenia ani nic. Łapiesz, że dostali za coś innego?

No właśnie nie!
Dostali za dane z ministerstwa, za coś o żydach i 3 nie pamiętam.
Skąd Ty wiesz za co dostali? Fb Ci powiedział, czy sam w nim jesteś?

Nawet wiem dlaczego :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-3 / 3

@LowcaKomedii Twoje zdanie nie ma znaczenia, jeśli nie jesteś pracownikiem fb.
Poprosiłbym Cię o te brednie, jednak teraz możesz mieć problem mi je podać...

Bo podali za co dostali ostrzeżenia?
https://www.youtube.com/watch?v=oMSFU_PwRuE

Nie kojarzę, aby ktokolwiek kiedykolwiek z Konfederacji mówił, że "szczepionki na COVID-19 nie zapewniają żadnej odporności", więc cały ten komunikat wydaje się przynajmniej naciągany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-3 / 3

@LowcaKomedii Znaczy fb jest wiarygodny? Potrafisz odnieść się do tych informacji, czy z góry je olewasz?
Powiedzieli za co dostali ostrzeżenia. Sprawa trafi do sądu, twierdzisz, że będą kłamać w sądzie?

Jest nastawiona sceptycznie do przymusu szczepień, nie samych szczepień. Kilkukrotnie słyszałem, jak mówili, że ludzie z grup ryzyka powinni się szczepić. Chyba kilku z nich jest też zaszczepionych.

Czym wyraża się ten bojkot szczepień?

Dobrze wiesz, że niektóre media banują za poglądy i tylko szukają pretekstów do tego. Taka nowoczesna cenzura.

To nie oni przynieśli ten transparent.
Nawet jeśli, to jest to protest przeciw przymusowi, nie samym szczepieniom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-3 / 3

@LowcaKomedii Nie chodzi o to, co pisali, tylko o to, czego fb się czepiał. Twoja opinia i cała reszta nie ma znaczenia.
Fb przyczepił się tych 3 rzeczy bezzasadnie.
Może i gdzieś były informacje nieprawdziwe (nie wiem, nie używam fb), jednak ostrzeżeń za nie nie było.
Zgodnie z tym, co pisałeś:
"osoby, których konto uprzednio zawiesiliśmy lub zamknęliśmy z powodu naruszenia naszego regulaminu lub zasad;"
Więc teraz spokojnie mogli usunąć."
zamknięcie profilu jest nieusprawiedliwione.
Jeśli twierdzisz, że zamknięto ich za coś innego - proszę o konkretne dane za który post. Tylko nie Twoje domysły, ale dane z konkretnego źródła.

Nie znam historii tego transparentu i nie wiem jak tam było. Widzę, że Ty wiesz dokładnie...
Sam transparent mi nie przeszkadza i ja też obawiam się jak może skończyć się segregacja. Niekoniecznie ta, ale to może być początek. Jeśli chcesz kontynuować ten wątek, to z góry uprzedzam, że zacznę się bawić w wiesz co, tak więc nie miej później pretensji :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-2 / 2

@LowcaKomedii Skoro jakieś biuro twierdzi, że były, to chyba mają dowody? Przecież tylko szury opierają się na takich bezdowodowych twierdzeniach...

Pisałem o pierwszym...

A co złego jest w tym transparencie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-3 / 3

@LowcaKomedii Opieram się na danych, które mam. Przedstaw inne.
Nie twierdzę, że dokładnie tak wyglądała sytuacja. Przy czym nie interesuje mnie ona tak bardzo, żeby wątpić w ich słowa.
Nie dostali ostrzeżeń za nienaukowe posty, z czego mieliby się tłumaczyć?

Ja i tak dla Ciebie jestem szurem, więc co to zmienia?
Ty za to uważasz się za mądrzejszego...
Tak na poważnie, to jakie dowody można tu przedstawić? Jak udowodnić na konferencji prasowej, że po jakimś poście obcięto zasięgi?

"Napis »Arbeit macht frei« to jedna z ikon ludzkiej nienawiści."
Pełna zgoda!
Ileż to nienawiści jest dzisiaj miedzy zwolennikami i przeciwnikami szczepień. Jak to się skończy?
A tak w ogóle to po co wysłałeś mi ten link?
Przeciwnicy polityczni ich za to krytykują, co w tym niezwykłego? W polityce się krytykuje za co tylko się da, aby się wybić i osłabić przeciwnika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 1

@LowcaKomedii Nie interesuje mnie Twoja opinia. Mam Ci to capsem napisać?
Biuro nie podało konkretów.

Ich komunikat jest ogólnikowy i niczego nie dowodzi. Ciężko w takie coś wierzyć. Niech podają treść tych postów, to się zastanowię.

To nie ja wpadłem, tylko Ty. U mnie to niczego nie zmienia.

Takie serwisy po prostu często olewają użytkowników, więc w to, że im nie odpowiedzieli, to akurat wierzę.
Coś tam drukowali, jednak nie mogę znaleźć tego. Jeśli masz - podrzuć.

Nie chodzi mi o żadną naukę, tylko o dzielenie społeczeństwa. Jak się skończą konflikty między ludźmi.
Przy okazji z tym wygrywanie nauki, to tak średnio...

Akurat do tego wpisu się przypadkiem odniosłem i w takim kontekście ten napis jest uzasadniony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Irvis300
-3 / 25

***** *** , konfederację i hołotę która na nich głosuje !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arts29
+2 / 10

@Irvis300 hołota głosuje na Pis a folksdojcze na PO do której grupy należysz ???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CoGitare
0 / 14

Konfederacja tyle gada o wolnym rynku tymczasem używa lewackiego facebooka, powinni iść drogą amerykańskich republikanów i trumpa mają swoje appki nawet repubikanskiego tindera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Colemann
0 / 8

Z odrobinę innej beczki. Może ktoś mi wyjaśni tutaj jedną rzecz, nurtuje mnie ona już długi czas. Panuje retoryka, że Konfederacja to nieformalny koalicjant pisu, ***** jednych i drugich itd. W dużym uproszczeniu- to żadna opozycja, tylko przystawka rządzących. Ok, chodzi o światopogląd (popieranie zakazu aborcji, niechęć do LGBT itp) oraz neutralność w kwestii TVN (w sumie to jakoś mnie to nie dziwi zważywszy na to jaka od lat jest propaganda tej stacji w ich kierunku). No nie jest to nic zaskakującego, bo każdy wie, że PIS i Konfederacja są światopoglądową prawicą. Ale niech mi ktoś powie dlaczego nie mówi się kompletnie o sferze gospodarczej? Dlaczego Konfa jest zła, bo wspiera PiS lub jest bezstronna w sprawach obyczajowych ale nikt się nawet nie zająknie, że Lewica jest nieformalnym koalicjantem rządu w sferze gospodarczej? Mam tu głównie na myśli podnoszenie i wprowadzanie nowych podatków o których jednak też dużo się mówi. Albo dlaczego ludzie już zapominają, że reszta opozycji gdy byłą u władzy również te podatki notorycznie podnosiła? Takim symbolicznym dla mnie przykładem jest podniesienie podatku VAT w roku 2011(?) na okres jednego roku, który pozostaje podniesiony po dziś dzień.
Każde ugrupowanie w Sejmie albo nawet się nie kryje z tym, że podatki i rolę państwa chce podnosić (PiS i Lewica) albo robiło to gdy rządziło, a dziś tylko kreuje się na liberała gospodarczego (PO, PSL). Konfederacja? Możliwe, że gdyby doszli do koryta to staliby się jak cała reszta, ale tylko ich można jeszcze nazwać liberałami gospodarczymi. Jako jedyni otwarcie sprzeciwiają się sztandarowemu programowi pisowskiej zarazy (500+).
Nie jestem ich sympatykiem. Po prostu z całego tego ścierwa, jeszcze tylko oni dają jakiś szalony cień nadziei, że do władzy dojdzie ktoś kto uprości ten chory system gospodarczy i będzie szedł w kierunku wolności gospodarczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2022 o 0:34

E Elathir
+3 / 5

@Colemann

1) PiS nie jest partią konserwatywnie prawicową, to paertia rewolucyjna, chłopsko-robotnicza. Skad różnica? Konserwatyści wierzą w powolne zmiany przez ewolucję i tradycyjne wartości oraz oparcie się społeczeńśtwa na elicie, autorytetach, intelektualistach itd. PiS choć popiera sporą częśc tradycyjnych poglądów wyznaje dokrynę zmian rewolucyjnych, odrzucajacych zastane elity, autorytety itd. Im bliżej do bolszewików czy PZPRu (ten też przeciez byl przeciwny homoseksualistom, pornografii, stawial na etos chłopa i robotnika itd.). W konfie sprawa jest bardziej zróżnicowana i powiedzialbym, że podział jest pół na pół.

2) W kwestiach gospodarczy w konfie sa osoby kliberalne gospodarczo (Mentzen czy Wilk) ale większość to jednak socjaliści udający liberałów by utrzymać spójność konfy. Widac to w wypowiedziach jak pociśnięto Bossaka czy innych Winnickich w kwestiach gospodarczy to zaraz wyszedł z nich socjalizm. Co wiecej częśc Konfy popierało pomysły gospodarcze PiSu w głosowaniach (choćby nowy wał). Jakby doszli to włądzy to by się pożarli o to, a że narodowcy stanowią tam większośc nad liberałami tak skończyło by się PiSem bis.

3) Obie partie sa pod silnym wpływem środowsik związanych z kremlem, jak Ordo Iuris, organizacje, które ropoczęły kult smoleński (wbrew powrzechnej opinii nie był to PiS, on to przejał po kilku miesiacach od rosyjskich służb) itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H heniooslaw
-2 / 6

@Elathir jakiś dowód na punk 2) i 3) ? Czy tylko własna wyobraźnia :D ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+1 / 1

@heniooslaw dowód numer 3 - powiązania Ordo iuris wyszły niedawno na jaw,
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/2137154,1,ordo-iuris-wsparcie-z-kremla.read
Dla osób bez abo trochę mniej wiarygodne źródło ale darmowe:
https://arbinfo.pl/ordo-iuris-a-kreml-historia-w-obrazkach-dla-opornych/

Co do powiązania sekty smoleńskiej z kremlem to polecam książkę "Katastrofa posmoleńska. Kto rozbił Polskę"

Co do punktu drugiego:
Wypowiedzi Bosaka jako kandydata na prezydenta. Z jednej strony była mowa o mniejszej ingerencji państwa, z drugiej co chwila pojawiał się termin ładu społecznego, który był rozwijany jako solidarność społeczna. A co pod nią się kryło to był taki trochę pudrowany socjalizm, do tego poparcie dla nacjonalizacji. Choć faktycznie tutaj się trochę myliłem, bo w ostatnim roku wzięli się w garść i pilnowali już podejścia bardziej rynkowego. Mea culpa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zamora123
0 / 2

A to mi nowina, lepej pisać że PIS jest naj naj naj, ludzie weźście obudźcie się wkońcu, cwaniaczki robią sobie co tylko chcą i jak chcą a większość i tak ma to gdzieś byle tylko inni mieli gorzej, jak tak dalej będzie tok rozumowania to kiepsko się to skończy dla każdego z nas, no chyba ża tak bardzo lubicie jak ktoś robi was w konia i obiecuje cuda na kiju, bo ja nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+2 / 8

Nie dyskutuję z tym czy słusznie usunięto ich profil czy też nie, ALE czy to nie Konfa jest za wolnością w biznesie? Jeśli PRYWATNA (tak, FB JEST prywatną firmą pomimo tego co cześć twierdzi) firma nie chce umieszczać u siebie ich postów, to dlaczego Konfa ma z tego powodu pretensje?
Gdy "prawacki" drukarz nie chciał zrobić "lewackich" transparentów to brali jego stronę. Gdy "lewackie" FB blokuje "prawacką" Konfę, to krzyki i żal. Gdzie w tym konsekwencja?
Pewnie zaraz będę minusowany (bez żadnego uzasadnienia), ale warto, żeby każdy proKonfa zastanowił się nad tym co napisałem zamiast bezmyślnie klikać w minus.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2022 o 11:07

E Elathir
+2 / 2

@mudia w sumie fakt, Boska w trakcie kampanii obiecywał wprowadzenia klauzuli sumienia dla wszystkich biznesów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Atandil
+3 / 5

Nie wiem co zmusza Konfederacje by zakladac konta na tym prszywym lewackim portalu,
Maja Albicje, moga zalozyc swoj portal, Nasza Klasa niestety znikneła
Ale sami napędzaja FB jak głownie sie na nim operaja
Czemu wybraliscie FB nad NK ? Bo na FB było większosć treści
To nie tak Ze Fb był obowiązkowy i każdy został zmuszony by tam konto założyć

Jesli komuś sie FB nie podoba ma prawo z niego zrezygnować
Jesl Konfederacja przekona odpowiadnia ilosc osob to inny portal bedzie wazniejszy i byc moze FB pojdzie w niepamieć jak NK

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PeterGabriel44
0 / 2

Jeszcze tylko zablokować pisiorow i można normalnie żyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G g0tar
+2 / 4

Przedsiębiorca w ramach swobody swojej działalności gospodarczej ich wyprosił, a oni się przebierają i włażą od kuchni - nie rozumiem tego do końca.

Że wolność słowa? - każdy może kupić domenę, serwer wirtualny czy jakiś hosting i wystawić na świat stronę z dowolnymi (legalnymi) treściami.

Od kiedy trzeba mieć stronę na FB? FB udostępnia mechanizmy, które umożliwiają logowanie w innych serwisach - więc niech sobie ci wolnościowcy zrobią stronę, na niej forum i komentarze, a dla wygody użytkownicy będą się mogli logować tym znienawidzonym "pejsbókiem".

Że zasięgi bez FB mniejsze? - to niech się promują, nikt nie zabrania!

Że FB to niby jakiś, ten no, monopolista? który ma pozycję dominującą? i dlatego należy nałożyć na niego regulacje? i dodatkowe obowiązki? Takich wyrażeń nie ma w słowniku wolnościowca!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R ROMANDMOWSKl
0 / 4

istota lewactwa komunistycznego to niszczyć wolność. #pisPOjednoZŁO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zetar
-1 / 3

@ROMANDMOWSKl - konfederacja jest zatem kwintesencją lewactwa komunistycznego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
-1 / 1

Ale po co FB?? jest przecież Abicla - lepsza, polska, narodowa.

Nikt im internetu nie blokuje. Wystarczy
- wykupić domenę
- kupić serwer
- podczepić łącze szerokopasmowe
- głosić swe treści każdemu kto czytać i oglądać zechce

... i ciekawe czy wtedy zechcieliby publikować materiały podrzucane przez np. Zandberga???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2022 o 18:59

S sandalarz
-1 / 1

To ja przedstawię jeszcze inną stronę medalu. Nie rozumiem w ogóle zakładania stron klubów poselskich i tego typu instytucji na facebooku. Ja rozumiem że chcą dotrzeć do młodego pokolenia ale to jest jakaś przesada. Może jeszcze tiktoka sobie założą i zaczną relacjonować życie na żywo. "Jaja ogolić i do przedszkola" jak mawiał mój ojciec widząc gówniarskie zachowania.
Tego typu twór jak klub poselski czy inne tego typu stowarzyszenie jest jakby rządowe czy finansowane z budżetu. Jak to jest że nie stać ich na serwer czy też stronę i domenę a na limuzyny ich stać.????

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@sandalarz W jaki sposób mają promować się niewielkie partie? Duże mają tv, a małe co?
Limuzyny ma rząd, inne partie nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sandalarz
0 / 0

@kondon Sugerujesz że małe są tak biedne że nie stać ich na stronę za 2k i hosting za 0,5k rocznie ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@sandalarz Konfederacja ma swoją stronę, jednak to zbyt mało, aby dotrzeć do ludzi.
Duże partię mają tv, to w ogóle inna skala.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem